Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widocznie sygnał z anteny jest na tyle zły, że tłumienie sygnału przez listwę powoduje, że najsłabsze transpondery z TVN przestają poprawnie działać.

Masz dwa rozwiązania:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem dosyć dziwny i nie wiem z czego może wynikać. Zanika sygnał satelitarny co jakiś czas na kilka minutna różnych dekoderach i CP i NC+  więc to nie wina dekodera, nie ma na to wpływu też pogoda bo czy słońce czy deszcz zanika i wraca. Kable dość krótkie i nowe więc na raczej na kablu nic nie gubi, antena 90cm sygnał jeśli jest to ma po 90% jakość i 99% siła. Ale niestety jest tak że oglądam, oglądam na NC+, a tu nagle wyskakuje brak sygnału bez względu na to jaką stację oglądam więc raczej ustawienie anteny nie powinno mieć wpływu, co ciekawe zanik trwa 5-10 minut po czym wraca sygnał, pochodzi trochę i znów brak. Podpinam polsat pod tą samą instalacje, nie zrywa do zera ale zacina się obraz. W czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro wiesz lepiej.

Nie zrozumiałeś mnie, gdyby sygnał był za słaby z konwertera to u sąsiada było by to samo, tym bardziej że ma dwa razy dłuższy kabel ode mnie i jest to kabel który kosztuje .....40 groszy za metr w tesco :)

 

U niego jest ok a u mnie przerywa, a jak listwę z zabezpieczeniem dałem u niego to jest wszystko ok, tylko u mnie jest jakiś problem.

 

I napiszę po raz 10 żeby nie było - używamy jednego wspólnego konwertera.

 

Daruj sobie te zabezpieczenia na kabel koncentryczny. Jak [beep]yknie to żaden filtr i tak ci nie pomoże. Najczęściej przepięcia idą od toru zasilania, więc wystarczy że masz dekoder połączony przez listwe.

Coś w tym jest :)

 

Instalację elektryczną masz uziemioną czy PE jest połączony do N?

Pisałem wcześniej, uziemiona prawidłowa, nie żadne zerowanie itp :), aczkolwiek to był pierwszy trop który zacząłem sprawdzać.

 

 

 

Może jakieś kolejne pomysły ?

 

ps. Dodam że dalej instalacja działa wzorowo ale tylko jak konwerter wpięty bezpośrednio w dekoder .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez satermaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam za to inny problem. Posiadam na balkonie antenę sat CP 70 cm z konwerterem twin i Dipola 1-el do radia FM. Całość jest wzorowo ustawiona, na co nie mogę narzekać. Do salonu idzie z 7-8m kabla i to na tyle - tutaj bez jakichkolwiek problemów.

Do drugiego pokoju idzie już z 20m kabla, w jednym miejscu łączony 'beczką' o tłumieniu 0,05dB, czyli prawie nic (niestety, ta łączona część częściowo jest w podłodze i nie da się tego zmienić).

Postanowiłem połączyć sygnał FM i sat do tego pokoju jednym kablem.

Użyłem zwrotnicy: https://dvbsklep.pl/pl/p/Zwrotnica-antenowa-DVB-T-FM-SAT-Amiko-NXH-C02/440 i gniazdka końcowego: https://dvbsklep.pl/pl/p/Gniazdo-koncowe-RTVSAT-SSD-2-00-Axing/146 .

I jakie są efekty? Sygnał FM na niektórych częstotliwościach odrobinę słabszy, ale wiadomo, wynika to z tłumienności zwrotnicy i gniazdka (łącznie około 5dB). Nadrabiam to lepszym tunerem. Natomiast sygnał sat nie uległ pogorszeniu w porównaniu do tego, co jest w salonie. Jest jednak inny problem. Kanały z pasma górnego nie chcą działać. Dolne - bez problemów. Zrobiłem jednak eksperyment, że włączyłem dekoder na kanale z pasma górnego - wszystko działało i dopóki oglądałem kanały z tego pasma (obojętnie czy z tp. w polaryzacji V czy H), to było ok. Wystarczyło, by przełączyć na kanał z pasma dolnego i wrócić na górny - brak sygnału. I co robię źle? Wydaje mi się, że to wina zwrotnicy, bo gdy ją odpiąłem (w ramach testów) i te 2 części kabla sat połączyłem zwykłą beczką, to wszystko działało, a sygnał dalej bez zmian. Sprawdziłem połączenia kabli. Gdyby było coś nie tak, to i na kanałach z pasma dolnego, przy podłączeniu zwrotnicy, byłoby źle. Jeżeli tak, to jaką polecacie zwrotnicę (potrzebuję z 2 wejściami - SAT i FM i 1 wyjściem)?

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy tak długim kablu (~20m) i użyciu sumatora, rozmiar anteny powinien być 90cm minimum 80cm.

Ponadto problemem może być w rezystencji,  która wzrasta po podłączeniu gniazda i sumatora co powoduje niewłaściwe zasilenie konwertera. Trzeba zmierzyć napięcie sterujące na wejściu konwertera oraz prąd.

Być może napięcie przełączające jest zbyt niskie lub konwerter ma na tyle znaczący pobór prądu, że dekoder nie jest wstanie go zasilić w minimalnym zakresie.

Spróbuj odłączyć od układu gniazdo. Podłącz sygnał z sumatora bezpośrednio do dekodera.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Owszem, ale w tym wypadku poziom sygnału jest świetny, chociażby jak na tym zdjęciu (słaba jakość, robione niestety na szybko):

12825412_805667589545210_288762516_n.jpg .

Dodatkowo uciąłem z 3 metry kabla (był niepotrzebny nadmiar, który był 'za szafą' w salonie, a jeszcze przed beczką), to moc sygnału podskoczyła do 100%, a jakość pozostała na tym samym poziomie. Ja w tym momencie nie narzekam na poziom i jakość sygnału, a na (prawdopodobnie) złą separację w zwrotnicy.

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pokaż sygnał na kanale 25.

Odłącz gniazdo SAT/RTV i podłącz sygnał ze zwrotnicy bezpośrednio do dekodera.

Jeśli będzie ok, to użyj speratora galwanicznego http://www.hollex.pl/akcesoria/zlacza-wtyki-i-zabezpieczenia/605-izolator-galwaniczny-signal pomiędzy odbiornikiem FM a gniazdem.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A u mnie od 4 dni na próbę kabel wpięty z powrotem w listwę i jest WSZYSTKO W PORZĄDKU.

 

Nie mam już siły co powoduje zakłócenia które się pojawiają i znikają .

 

Nie mam już pomysłu, 100 metrów od domu jest maszt GSM LTE może to dlatego ? Nie wiem, nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Posiadam instalacje antenowa w nastepujacej konfiguracji:

antena SAT z dwoma konwerterami QUATTRO

antena naziemna cyfrowa

Multiswitch do ktorego idą wszystkie sygnaly (z 2x konwerter + naziemna). 

Z Multiswitcha - mam podłączony kabel do dekodera NCPLUS. 

 

Problem polega na tym, ze sygnal z SAT jest bezproblemowo rozpoznawany - natomiast z anteny naziemnej ciagle jest na poziomie 5-7%. PRobowalem sprawdzic czy jest to kwestia zlego wkrecenia wtyczki - ale zmienilem i ciagle jest ten sam problem....

Czy przy takim podlaczeniu jakie mam - mozliwy jest odbior tv naziemnej oraz sat po tym jednym kablu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
antena naziemna cyfrowa

 

Tak na marginesie - nie ma "cyfrowych" anten naziemnych. :wink:  A ta antena naziemna to ze wzmacniaczem czy bez?

 

Multiswitch do ktorego idą wszystkie sygnaly (z 2x konwerter + naziemna)

 

Jaki to konkretnie multiswitch?

 

Czy przy takim podlaczeniu jakie mam - mozliwy jest odbior tv naziemnej oraz sat po tym jednym kablu?

 

Tak, ale sygnał trzeba rozdzielić za pomocą gniazda TV/SAT.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zakupiłem antene :

ANTENA KIERUNKOWA DVB-T OPTICUM AX1000 PLUS 120 KM

Siła sygnału jest od 22- max 50.Zależy od kanału wiecej nie udaje mi sie złapac.  Antena jest na strychu (dach z blachy) ale stoi przy oknie.  Ma moze ktos taka antene i pomoże, doradzi jak zwiekszyc ta siłe. Mieszkam ok 50 km od Krakowa okolice Kazimierzy Wielkiej.  Przy jakiej wartosci  nie da sie ogladac programów,  słaba jakosc, piksele, przycinki??  Pzzy złej pogodzie obawiam sie ze moze spadac jeszcze niżej. 

Edytowane przez Mr. Orbita
Łączę z istniejącym tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie bardzo mam możliwość montowania anteny na zewnątrz.   Antena ta   http://allegro.pl/show_item.php?item=5226345610 . Okna plastiki  W tej chwili jest taka sytuacja ze łapie mi i tv kraków i kielce nie wiem jak to mozliwe. Kielce bardzo słaba siła sygnału ale lapie. 

Edytowane przez tomek6565
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli okna plastik, to zapewne szyby zespolone pokryte warstwą temoizolacyjną mocno tłumiącą sygnał tv. Lepszy efekt możesz uzyskać ustawiając antenę obok okna. Kielecka wersja TVP także nadawana jest z Chorągwicy, tylko z dużo mniejszą mocą niż krakowska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A taka siła na poziomie 22% to pogarsza jakosć odbioru, bedzie wtedy gorszy obraz??  Bo parametr jakość w ustawieniach wynosi 100% ale nie wiem czy to jest wiarygodne.  Więc jeśli Siła sygnału ma znaczenie co do jakosci obrazu to bede sie bawił i spobuje na ścianę ustawić, a jeśli nie to juz zostawie puki co chodzi tylko nie mam porównania jakby to wygladało gdyby siła była blisko  100%. Telewizor full hd to chciałoby sie wykorzystac jego mozliwosci i chociaz te dwa programy tvp 1 i 2 ogladac w najlepszej jakosci. 

Edytowane przez tomek6565
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nie ma znaczenia. Sygnał albo jest, albo go nie ma. Przy sile sygnału 22% mogą powstawać zacięcia lub pojawiać się drobne piksele na ekranie - gdy tak będzie, spróbuj poprawić ten parametr. Związane jest właśnie z tą niską siłą, a także z możliwym wzrostem poziomu błędów sygnału (poziom błędów powinien wynosić najlepiej 0, ale nie każdy odbiornik umożliwia odczyt tego). Parametr jakości masz dobry. Antena nawet dobra (chociaż opis przeraża - antena nie służy do 'obsługi HD, 3D'), aczkolwiek lepiej by było zamontować na zewnątrz, zdecydowanie to by poprawiło odbiór.

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...