Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Powinna nastąpić nowelizacja w prawie telekomunikacyjnym, która regulowałaby proces odstąpienia od umowy terminowej na usługę stacjonarną (czyli świadczoną przewodowo w oparciu o istniejącą infrastrukturę operatora).

Czasami abonent nie ma wpływu na to jak długo będzie mieszkał pod wskazanym adresem i o ile posiada umowę na usługę stacjonarną, powinien mieć legalną drogę do odstąpienia od umowy jeśli operator nie jest w stanie jej świadczyć na nowym adresie zamieszkania. Z takiego obowiązku natomiast byliby zwolnieni operatorzy, którzy świadczą usługi mobilnie w oparciu o drogę satelitarną lub radiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było tak. Kolega z pracy miał Vectra w mieszkaniu które wynajmował. W końcu kupił swoje m4 no ale niestety techniczne Vectry nie było. Napisał wypowiedzenie. Dołączył akt notarialny z nowego mieszkania. Wypowiedzenie przyjęte.

 

A teraz to bij się Boga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z podobnego powodu kombinuje z internetem. Na cesję kogoś znaleźć jest bardzo trudno. Chciałem nawet wymienić stacjonarny na mobilny co jest możliwe po cesji ale normalnie nie da rady. Ponad rok do końca zobowiązania. Faktury wyniosą mnie około 500 zł a kara za zerwanie 1300 zł. To jakiś absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było tak. Kolega z pracy miał Vectra w mieszkaniu które wynajmował. W końcu kupił swoje m4 no ale niestety techniczne Vectry nie było. Napisał wypowiedzenie. Dołączył akt notarialny z nowego mieszkania. Wypowiedzenie przyjęte.

 

A teraz to bij się Boga.

 

Dawno temu, czy to jakis w miare swiezy temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, muszę do końca miesiąca podpisać lub wypowiedzieć umowę z Vectrą - proponują mi pakiet 150 MB/s + Platynę + Canal + Prestige. za 129,90. Obecnie mam 100 MB/s + Platynę + Canal+ Select za takie same pieniądze.

 

Dobra propozycja, czy coś wywalczę? Zarzekają się, że więcej nie mogą zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z podobnego powodu kombinuje z internetem. Na cesję kogoś znaleźć jest bardzo trudno. Chciałem nawet wymienić stacjonarny na mobilny co jest możliwe po cesji ale normalnie nie da rady. Ponad rok do końca zobowiązania. Faktury wyniosą mnie około 500 zł a kara za zerwanie 1300 zł. To jakiś absurd.

Tylko czemu absurd. W umowie z Operatorem jest to dość precyzyjnie opisane, więc żadne zaskoczenie to nie powinno być. Spójrzcie na to z drugiej strony. Operator udzielając takich a nie innych rabatów kalkuluje je na okres obowiązywania umowy. Dlaczego on ma być "w plecy"? Zaraz narobiłoby się kombinatorów, którzy z góry wiedzą, że wynajmują mieszkanie na powiedzmy 10 miesięcy (np, studenci) a podpisywaliby umowy dwuletnie. Rozumiem, że są sytuacje losowe i, o ile wiem, to w takich idzie się dogadać w Vectrą, ale nie można z tego robić reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, muszę do końca miesiąca podpisać lub wypowiedzieć umowę z Vectrą - proponują mi pakiet 150 MB/s + Platynę + Canal + Prestige. za 129,90. Obecnie mam 100 MB/s + Platynę + Canal+ Select za takie same pieniądze.

 

Dobra propozycja, czy coś wywalczę? Zarzekają się, że więcej nie mogą zrobić.

Strasznie drogo. Złóż wypowiedzenie i walcz o lepszą ofertę. Canal+ Select spokojnie można otrzymać za 30 zł, całość powinna się zamknąć w kwocie ok. 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej ceny można oczekiwać przy przedłużeniu samego internetu 100 Mb/s

Ja płacę 40zł za 100Mb z cyrografem na 12mcy. Już tak samo drugi rok, po pierwszej takiej umowie nie udało mi się nic więcej ugrać (ceny albo prędkości). Ale w międzyczasie przyszło do budynku UPC więc myślę przy kolejnym przedłużeniu Vectra będzie musiała się o mnie bardziej postarać ;) Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skorzystałem z oferty vectry na pakiet złoty+eleven+sport na ostro+internet 100mb/s w cenie 79,99. I wszystko ok, oprócz internetu po WIFI. Tzn. na laptopie ( mam go kilka miesięcy i obsługuje WIFI 5Ghz i wszystko dostępne standrady), maksymalny wynik na speedtest to 38mb/s i to z laptopem przyłożonym prawie do routera!. To jest prawie 2/3 mniej niż pełny zasięg po Lan ( wyciąga ok 95 mb/s). Dostałem router Technicolor 7230, którego w żaden sposób nie można ustawić na swoją modłę. Dodam że łącze się z siecią 5GHZ bo po 2,4 max który wyciąga laptop to 30mb/s. Na smartfonie na 5ghz wyciągam ok 52mb/s, a więc znacznie lepiej

Zdaję sobię sprawę, że po WIFI będzie słabiej niż po LAN, ale myślałem że bez problemu można wyciągnąć ok 60mb/s. Czy ktoś ma podobny problem i sobie z nim poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@frycu mam podobnie jak ty z tym, że internet z Orange(80 Mb/s). Prędkość osiągana na laptopie(wifi) to maks 46 Mb/s na androidze 80Mb/s. Problemy jest jeden, słaba karta wlan w laptopie. Na kablu to już pełna prędkość łącza. @kfm877 bardzo dobrze ci podpowiada. :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem a Pan z Vectry nie może mi udzielić odpowiedzi lub nie chce.

jestem w vectrze od listopada 2010 roku :) umowa juz dawno wygasła .posiadam na tej umowie pakiet platynowy +i8 mega neta  :) i dekoder PVR z nagrywarka (za to płace 96 złotych).W sierpniu tego roku dobrałem sobie eleveny i podpisałem na to umowę na 12miesięcy . Czyli w chwili obecnej płace razem za wszystko 110 zlotych.Chciałbym obniżyć sobie ten pakiet na złoty w promocji za 79 złotych.ale typ twierdzi ze nie moge bo odstapie od umowy i bede miał jakies koszta.ale moja umowa na to wygasła w 2013 roku i tylko mnie trzyma umowa z kanałów eleven przecieżB yliscie w podobnej sytuacji.Z góry dziekuje za odpowiedz

Edytowane przez kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogo. Złóż wypowiedzenie i walcz o lepszą ofertę. Canal+ Select spokojnie można otrzymać za 30 zł, całość powinna się zamknąć w kwocie ok. 100 zł.

Dzięki! Czy wypowiedzenie muszę złożyć w salonie czy mogę w systemie Vectry (przez internet)?

Czy modem WiFi, który daje Vectra do czegoś się nadaje czy też lepiej kupić coś na rynku?

Jako ciekawostkę dodam, że miałem ofertę na 12 miesięcy, teraz można jedynie na 24 miesiące..

Edytowane przez krystianko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Czy wypowiedzenie muszę złożyć w salonie czy mogę w systemie Vectry (przez internet)?

Czy modem WiFi, który daje Vectra do czegoś się nadaje czy też lepiej kupić coś na rynku?

Jako ciekawostkę dodam, że miałem ofertę na 12 miesięcy, teraz można jedynie na 24 miesiące..

Najlepiej złożyć rezygnację w salonie- dostajesz papier do ręki i już następnego dnia możesz negocjować z DUK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...