Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie. Moja ciocia wynajmowała mieszkanie pod adresem A. Zakupiła do 2019 roku umowe z Vectra i teraz opuścić musiała to mieszkanie. W domu B gdzie teraz wynajmuje lokum nie mozna miec Vectry. Jakie ma mozliwosci zeby cos z ta Vectra zrobic ? Kara wynosi podobno cos kolo 1600zl wiec 40 zl miesiecznie ktore placi wychodzi podobnie wiec teraz placi kare rozlozona na raty. Czy moze te umowe "sprzedac" komus innemu ? pomozecie ? podpowiecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy np. moge wystawic ogloszenie w necie, ze sprzedaje umowe Vectry i ktos to kupi, kto ma mozliwosc zalozenia Vectry w innym miejscu. Moja ciocia w drugim miejscu, gdzie musiala sie przeprowadzic, nie mogla tam podlaczyc, wiec ta umowa, ktora niestety ja musi obowiazowac do 2019 jest bezuzyteczna. Czy ktos slyszal o takim czyms, zeby poprostu to gdzies komus odsprzedac?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy przypadkiem twoja ciocia nie będzie mogła rozwiązać umowy z Vectrą bez konsekwencji (jeśli umowa jest terminowa) z powodu przeprowadzki w miejsce, gdzie usługi Vectry są niedostępne. Musiałbyś się dowiedzieć w Vectrze. Bo np. w Orange takie coś funkcjonuje i nie wiem, czy nie jest to też jakoś uregulowane przez prawo. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cesja, tylko przeniesienie usług w nowe miejsce. Jeśli nie jest to możliwe ze względów technicznych to wtedy rozwiązanie umowy z winy operatora.

Nie wiem tylko, czy to jest jakoś prawnie uregulowane, czy też działa tylko uznaniowo, wedle zasad danego operatora... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra tego nie respektuje. Znajoma wyprowadzała się z mieszkania gdzie miała Vectrę, niestety w nowym miejscu zamieszkania nie było możliwości podłączenia usług. Umowa została rozwiązana z winy abonenta i musiała zapłacić karę. Nie pomogło zwrócenie się do UOKiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli po prostu olali temat. :?

Poszperałem teraz trochę w necie na ten temat i okazuje się, że niestety operator nie ma w takiej sytuacji obowiązku rozwiązania umowy zawartej na czas określony z abonentem bez konsekwencji dla tego ostatniego. Ba, nie ma nawet obowiązku przeniesienia usług do nowej lokalizacji, nawet jeśli tam są możliwości techniczne na kontynuowanie ich świadczenia. Tak stanowi prawo. A więc zależy to już wyłącznie od dobrej woli operatora. Czyli można rzec, że prawo to w Polsce chroni jedynie operatorów. :roll:

 

Jeśli Vectra nie pójdzie więc na taki układ no to wtedy nici z bezkarnego rozwiązania umowy. :? Wtedy pozostaje jedynie ewentualna cesja umowy na osobę, która będzie zamieszkiwać w naszym dotychczasowym miejscu zamieszkania, o ile zechce ona taką umowę zawrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić czy w przypadku danej umowy, nie jest taniej płacić normalnie abonamentu do końca umowy. Znajoma niestety się nacięła bo byliśmy przekonani że uda nam się wygrać sprawę, i rozwiązać umowę bez konsekwencji, niestety wyszło inaczej, a dług został. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być adwokatem diabła, ale operator podobnie jak bank nie jest instytucją charytatywną. Skoro warunki mieszkaniowe nie są pewne, nie zawiera się długoterminowych "promocyjnych" umów. Warto także, a wręcz trzeba przestudiować jakie są konsekwencje ewentualnego zerwania. Porównanie do "państwa w państwie" uważam za mocno przesadzone - posiadanie "kablówki" nie jest niezbędne do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przesadzone to są kary umowne w Vectrze, skąd oni je biorą? Z kosmosu? Nie porównuj operatora kablówki do banku, bo z banku bierzesz załóżmy kredyt na określoną kwotę to logiczne że go oddajesz z procentem. A z kablówki jaki kredyt bierzesz? Podpisujesz umowę na świadczenie usług, gdzie ceny regularne są mocno przesadzone w cenniku, dlatego oferują ceny promocyjne, to dla mnie jest państwo w państwie. Oczywiście posiadanie kablówki nie jest niezbędne do życia, ale przeprowadzając się z punktu A do punktu B operator mógł by iść na rękę i rozwiązać umowę, a nie doić krowę do samego końca. Co innego w przypadku operatora satelitarnego, bo biorę dekoder antenę i instaluje go w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Oczywiście posiadanie kablówki nie jest niezbędne do życia, ale przeprowadzając się z punktu A do punktu B operator mógł by iść na rękę i rozwiązać umowę, a nie doić krowę do samego końca. Co innego w przypadku operatora satelitarnego, bo biorę dekoder antenę i instaluje go w innym miejscu.

 

Wiele mieszkań w Polsce jest tak usytuowanych, że nie ma nawet możliwości instalacji anteny satelitarnej. :?

Vectra, mimo wszystko, mogłaby iść na rękę tym swoim klientom, którzy się przeprowadzają i nie operator nie ma tam możliwości przeniesienia usług. W końcu to nie jest zerwanie umowy przez abonenta z operatorem z powodu jakiegoś "widzimisię" abonenta, bo np. znalazł korzystniejszą ofertę konkurencji i obecnemu operatorowi chce natychmiast "podziękować" za współpracę, tylko czasem są takie sytuacje życiowe bez wyjścia, że klient musi się przeprowadzić i wtedy na tym tylko dodatkowo traci i to zazwyczaj niemało. Mam tu na myśli właśnie karę umowną za przedterminowe rozwiązanie umowy zawartej na czas określony. Cóż, prawo w Polsce jest takie, jakie jest i dlatego operatorzy żerują na swoich klientach. Vectra, jak widać, nie postępuje inaczej, w porównaniu np. do Orange, który w takiej sytuacji daje klientowi możliwość wcześniejszego rozwiązania umowy na czas określony bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...