Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

2 lata temu Vectra przejęła sieć Turmak w Pruszczu Gdańskim i podpisałam z nimi umowę na internet 10mb + złoty hd z nagrywarką za 75 zł./mc. Złożyłem wypowiedzenie, do końca miesiąca mam czas na negocjacje. Do tej pory przez 3 miesiące tylko 2 telefony z ofertą o 10 groszy niższą niż obecnie! Ewentualnie mogą obniżyć koszt o 10zł. jeżeli oddam nagrywarkę. Dopiero 3 telefon w piątek przyniósł jakąś nadzieję na udaną negocjację. Konsultant usłyszał, że dają śmieszne i niepoważne oferty i w końcu po rozmowie z kierownikiem obniżył kwotę do 69,90 zł. i internet 30mb w pakiecie. Na szybszym internecie mi nie zależy, chciałabym uzyskać ofertę 65zł. Myślicie, że jest na to szansa? W budynku mam jeszcze Multimedie, ale narazie oferują podobny pakiet za 59zł. bez nagrywarki a z nią to już koszt 70zł. Jutro Vectra ma dzwonić znowu. Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać , że Vectra posiada sieć kablową opartą głównie na archaicznej instalacji miedzianej. Wprawdzie w niektórych rejonach dokonuje wymiany na instalacje światłowodową, lecz są to sporadyczne przypadki. W przyszłości jest nieunikniona wymiana instalacji na światłowodową , dlatego warto się zastanowić nad zmianą operatora posiadającego nowocześniejszą technologię . Dekodery i modemy Vectry to sprzęt zakupiony z demobilu, co nie jest dla nikogo tajemnicą. Ja osobiście przeszedłem do Netii, za mniejsze pieniądze mam ZNACZNIE lepszą usługę w nowocześniejszej technologii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up bajki opowiadasz, brzmisz jak naganiacz Netii. A wg ciebie Netia nie działa na miedzi? 90% ich klientów wisi jeszcze na miedzi. W kablówkach działa się głównie w technologii hfc i docsis. Jeśli klienci mają modemy 2.0 i na jednym nodzie wisi wielu klientów z netem to więcej się nie wyciągnie. Jeśli topologia sieci jest poprawiona, i klienci mają docsis 3.0 to oferuje się 50, 100 czy więcej Mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up bajki opowiadasz, brzmisz jak naganiacz Netii. A wg ciebie Netia nie działa na miedzi? 90% ich klientów wisi jeszcze na miedzi. W kablówkach działa się głównie w technologii hfc i docsis. Jeśli klienci mają modemy 2.0 i na jednym nodzie wisi wielu klientów z netem to więcej się nie wyciągnie. Jeśli topologia sieci jest poprawiona, i klienci mają docsis 3.0 to oferuje się 50, 100 czy więcej Mb.

Ja to po prostu znam z autopsji - ale nasuwa się powiedzenie uderz w stół a Vectra się odezwie, a nawet wręcz zaskowyczy!!!!!!

 

Prawie 60 proc. sprzedaży usług internetowych w sieci Netii stanowi opcja z przepływnością 100 Mb/s, nieco ponad 10 proc. opcja 300 Mb/s, a resztę podstawowa opcja 20 Mb/s-Vectrze do tego daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahahahahah... Na miedzi i vdsl :)

 

W życiu nie uwierzę w te bzdury... Netia leci na kablach Dialogu i TP.... O czym my tu gadamy...

To są po prostu dane udostępniane przez Netię dla UKE- ale odrobina śmiechu i negowania faktów nikomu na tym forum nie zaszkodzi - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak reszta sieci jest dobra to na końcówce sieci może być miedź i pociągnie nawet 300 Mbit/s. Nie ma potrzeby wymiany sieci na światłowody do mieszkań, co nie znaczy, że w każdym przypadku HFC jest porównywalne do światłowodu.

Dokładnie. Korzystam często z łącza gdzie ostatnie ~100m to miedź a wcześniej światłowód. Opóźnienie w sieci miejskiej to ~2ms. W tej chwili działa spokojnie łącze symetryczne 50/50Mbps. Do 100/100Mbps powinno na tym bez większego wysiłku chodzić. Orange ma ponoć do końca roku wystartować z G-fast czyli właśnie tylko na ostatniej mili miedź.

 

To są po prostu dane udostępniane przez Netię dla UKE- ale odrobina śmiechu i negowania faktów nikomu na tym forum nie zaszkodzi

To są dane tylko z wycinka sieci Netii czyli z HFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleki jestem by chwalić Vectrę ale akurat w moim mieście oferta Netii jest raczej żenująca. Są osiedla gdzie prócz telefonu nie jest oferowany żaden internet bo okablowanie jest tak przestarzałe (pamięta jeszcze wczesnego Gierka) że nie jest w stanie tego pociągnąć. O 1 Mb/s można pomarzyć a gdzie tu 100 :P. Jak jeden sąsiad włączy modem to cała ulica nie ma telefonu i musi czekać aż sąsiad ściągnie pocztę i się rozłączy :-).

Najfajniejsze są te drewniane słupy z izolatorami i pajęczyną kabli tak estetycznie zainstalowaną że wręcz poezja. Każdy kabel ma inny zwis. Z tej pajęczyny sygnał Netii wyskakuje wprost w kosmos do satelity :P.

Żeby było ciekawiej nie ma tam też kablówki i nawet pomimo braku konkurencji Netii nie zależy by podłączyć te osiedla właściwą infrastrukturą bo się "nie opłaca" ( a są kanały kablowe i studzienki). Mieszkańcy domków są więc skazani wyłącznie na GSM/LTE które też jest niewydolne jeśli ilość abonentów wzrasta. Oczywiście dla zdesperowanych Netia oferuje tam także swoją internet - usługę jeśli abonent pokryje koszty położenia sieci ( tysiące złotych) :P. To pokazuje gdzie Netia ma swoich abonentów i ich możliwość dostępu do szybkiego internetu :P.

Na osiedlach blokowych niestety rządzi Vectra bo nikt nie oferuje "lepiej" i "taniej". Konkurencja ze swoimi "światłowodami" jest daleko w tyle a ceny są kosmiczne.

Chętnie bym zobaczył statystyki Netii które mówią o ilości nie sprzedanych usług z powodu przestarzałej infrastruktury bądź z powodu zbyt silnej konkurencji. Ale z oczywistych przyczyn takich statystyk nie ma :-).

Reasumując obaj dostawcy są siebie warci i zróżnicowani pod względem terytorialnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale Netia nie ukrywa, że aż / a może tylko?/ 30 % sprzedaży usług internetowych to opcja podstawowa 20 Mb/s - Migabe z wioski Vagadugu też utyskuje, że kolo jego szałasu nie ma linii metra!!

Trzeba zawsze zachować trochę dystansu, o ile dobrze pamiętam /?/ chyba 12 lat "darłem" internet 56 kb/s , a za 15 godzinny pakiet płaciłem ponad 100 zł .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przerzucić się na internet z Vectry i zastanawiam się też nad telefonem. Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć jak działa telefon w vectrze. Czy jest to ip phone i czy jakość rozmów jest porównywalna do normalnego telefonu stacjonarnego? Bo kiedyś rozmawiałem z kimś kto miał ip phone i ledwo go słyszałem.

Ciekawy jestem jak wygląda to w Vectrze - jakość rozmów i ewentualne przerwy w połączeniach itp..

 

Czy ktoś chciałby się podzielić wrażeniami z użytkowania telefonu w Vectrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o kanały gwarantowane i nie gwarantowane...

 

Na FB coś tam pisał ktoś, cyt:

to cos vectra robić tym podziały gwarantowane i niegwarantowane to już jest nie normalne, dziś dodałem pismo nowe życie chodzić dniu 1 sierpnia 2015 kanały niegwarantowane TVN SD TVN 7 SD TVN 24 TVN STYLE SD TVN TURBO SD ALE KINO + SD/HD TELETOON + SD/HD MINI MINI + SD/HD NSPORT +SD/HD ORANGE SPORT NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL DISNEY XD FOX COMEDY SD

tak samo kanały premium niegwarantowane CANAL + SD CANAL + 1 SD CANAL SPORT + SD CANAL + FILM SD CANAL + FAMILY SD CANAL + SERIALE SD HBO SD HBO 2 SD HBO COMEDY SD CINEMAX SD CINEMAX SD POLSAT SPORT EXTRA SD EURO SPORT 2 SD kanały są niegwarantowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o kanały gwarantowane i nie gwarantowane...

 

Na FB coś tam pisał ktoś, cyt:

to cos vectra robić tym podziały gwarantowane i niegwarantowane to już jest nie normalne, dziś dodałem pismo nowe życie chodzić dniu 1 sierpnia 2015 kanały niegwarantowane TVN SD TVN 7 SD TVN 24 TVN STYLE SD TVN TURBO SD ALE KINO + SD/HD TELETOON + SD/HD MINI MINI + SD/HD NSPORT +SD/HD ORANGE SPORT NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL DISNEY XD FOX COMEDY SD

tak samo kanały premium niegwarantowane CANAL + SD CANAL + 1 SD CANAL SPORT + SD CANAL + FILM SD CANAL + FAMILY SD CANAL + SERIALE SD HBO SD HBO 2 SD HBO COMEDY SD CINEMAX SD CINEMAX SD POLSAT SPORT EXTRA SD EURO SPORT 2 SD kanały są niegwarantowane

 

To pisze największy pieniacz na forum facebookowym Vectry. Już od ładnych miesięcy odchodzi z Vectry :-) Boże broń żeby tutaj nie zawitał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisze największy pieniacz na forum facebookowym Vectry. Już od ładnych miesięcy odchodzi z Vectry :-) Boże broń żeby tutaj nie zawitał.

Jeszcze raz napisze o mnie to popamięta nie jestem głupi dzisiaj zarejestrowałem na sat kurier mam tego dość że byś to mnie obrażał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli obawiam się że jesienią Vectra usunie wszystkie kanały z nc+ SD i HD

:crazy:

 

Nie daj Panie Boże żeby usunęli najlepszy kanał filmowy jaki mają w ofercie. Z wielkiej łaski włączyli Fox. Na Sundance Channel i MGM czekamy od lat, do tego grona dołączył Paramount Channel a od jesieni pewnie TNT, a oni chcą wyłączyć Ale kino. Koniec świata jak mawiał pewien zacny dozorca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przerzucić się na internet z Vectry i zastanawiam się też nad telefonem. Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć jak działa telefon w vectrze. Czy jest to ip phone i czy jakość rozmów jest porównywalna do normalnego telefonu stacjonarnego? Bo kiedyś rozmawiałem z kimś kto miał ip phone i ledwo go słyszałem.

Ciekawy jestem jak wygląda to w Vectrze - jakość rozmów i ewentualne przerwy w połączeniach itp..

 

Czy ktoś chciałby się podzielić wrażeniami z użytkowania telefonu w Vectrze?

Telefon jak telefon. U mnie działa stabilnie, nie mam zadnych przerw, dźwięk rozmowy czysty jak na voipa, zadnych problemów z błędnym wybieraniem numerów. Nie wiem jak z prezentacją numeru wywołującego, bo mam zwykły telefon bez wyswietlacza ale ogolnie na tyle co korzystam to nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...