Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Coraz bardziej zastanawiam się nad rezygnacją z Tv. Powodów jest kilka, przedewszystkim brak czasu na jej oglądanie, cena, brak ciekawych pozycji, reklamy, reklamy :). Oczywiście powiecie kup sobię paczkę C+ i po sprawie - ale właśnie sęk w tym iż problemem jest cena. Obecnie płacę 80 PLN za 20Mb/s + Platyna+SnO. Jest jakaś możliwośc wzięcia podobnego neta + sama paczka C+ ?. Jeżeli nie ma (a tak zapewne jest) to pewnie po dostaniu pisma podziękuję za współpracę, wezmę neta bez umowy (wiem, drożej ale odchodze kiedy chcę) i wystawię antenkę na DVB-T i pewnie mi to wystarczy.

Co radzicie ?

 

Skoro nie masz czasu na oglądanie TV to na Twoim miejscu wziąłbym tylko internet a telewizję oglądał z DVB-T. Spokojnie wystarczy.

Niestety póki co żaden operator nie oferuje samej paczki C+.

Paczka C+ też Ci się znudzi i tak nie będziesz tego oglądał. Ja miałem Vectrę Vip i przez 3 miesiące dostęp do wszystkich kanałów. Nie obejrzałem w tym czasie żadnej pozycji z oferty C+ jak i HBO. Powtórek na tych kanałach też nie brakuje. Zaletą jest brak reklam ale wadą brak dostępności samej paczki premium.

Filmy są coraz słabsze i robione komercyjnie więc szkoda za to płacić. Za rok, dwa będą w telewizji na DVB-T. :-).

Na dobry film można się wybrać do kina ze swoją sympatią czy rodziną to zupełnie inny przekaz i jakość oglądania a oglądanie w pokoju nawet na najlepszym sprzęcie to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"beniasty" nie napisał że jest kibicem sportowym. Napisał że nie ma czasu na oglądanie TV więc C+ mu do szczęścia nie jest potrzebny i wart jest tyle samo co Polsat Sport News.

Gdyby był kibicem piłkarskim miałby zapewne C+ wykupione i nie miał żadnego dylematu.

 

DVB-T nie jest do sportu. Moim zdaniem i tak sportu w DVB-T jest za dużo ( TVP1 i TVP2 ostatnio masakra. Same mecze. Na szczęście to okresowe zjawisko już się skończyło :-) ).

Sport tylko w dodatkowo płatnych kanałach na SAT i w kablu dla wytrawnych kibiców w najlepszej jakości HD i bez kompresji obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, każdy lubi coś innego i tak ma być. A cena za pakiet C+ w Vectrze jest zaporowa to prawda. Może dlatego że Vectra ma mało abonentów na te pakiety i jest średnio zainteresowana ich promowaniem. Być może negocjacyjnie z NC+ im też średnio wychodzi. Co innego NC+. C+ to ich własność więc z nikim nie muszą negocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon i @Robert03 widzę, że mój post wytworzył u Was negatywne odczucia :P. Konkretnie chodziło mi o to iż z chęcią wykupił bym C+ gdyby cena za ten pakiet była w granicach rozsądku - a jak dobrze wiemy nie jest. Fanem sportu jestem ale bez przesady. Na pewno fajnie jest spotkać się w gronie znajomych i pooglądać szlagier ligi angielskiej czy hiszpańskiej czy też tak jak wspomnieliście super film z swoją drugą połówką. Ale w moim przypadku porównując cenę a czas na oglądanie to okazuje się iż mam płacić majątek za kilka meczy i filmów w miesiącu. Wiem, że jesto to trochę moja fanaberia, bo inni zdecydowanie więcej czasu poświęcają na TV i faktycznie oglądając dużo produkcji filmowuch na C+ lub HBO czy też super sportu co weekend to faktycznie cena już nie wydaje się też taka duża. No nic coraz bardziej przekunuję się to samego neta + DVB-T. Szkoda, że nie powstała jeszcze firma/federacja sportowa, która sprzedawała by prawa do ogądania wydarzeń np. sportowych na komputerze/tablecie/itp. tak jak to robi NBA i jeżęli dobrze patrzę to opcja premium kosztuje 24,99 USD (niby dużo ale na zarobki w US to cena przyzwoita).

Dobra koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beniasty ja na reklamy nie narzekam bo od tego mam dekoder z nagrywarka i tobie radziłbym to samo. Nawet w dvbt jest cala masa reklam. Bez nagrywarki tv bym nie ogladal wcale bo szkoda czasu na te idiotyczne reklamy. Nie sadze tez by filmy z c+ szybko pojawily sie np w tvp lub polsacie a jesli juz to z reklamami co 10 min :D . Co do paczki c+ to cena rzeczywiscie jest wysoka ale w promocji jest podobna do tych w innych kablowkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beniasty ja na reklamy nie narzekam bo od tego mam dekoder z nagrywarka i tobie radziłbym to samo. Nawet w dvbt jest cala masa reklam. Bez nagrywarki tv bym nie ogladal wcale bo szkoda czasu na te idiotyczne reklamy. Nie sadze tez by filmy z c+ szybko pojawily sie np w tvp lub polsacie a jesli juz to z reklamami co 10 min :D . Co do paczki c+ to cena rzeczywiscie jest wysoka ale w promocji jest podobna do tych w innych kablowkach.

 

Moje szczęście w tym iż otrzymałem dekoder z nagrywarką nie płacąc za nia :D. Po prostu w momencie jak przechodziłem z UPC ( oczywiście zmaina regulaminu :D) to nie mieli innych w tym czasie na stanie i moneter jak przyjechał to powiedział, że dostaje z nagrywarką ale będe płacił jak bym jej nie miał - z żalem się zgodziłem :lol2:. Dostałęm fakturę i okzało się, że będę płącił jeszcze 5 PLN mniej :D (MOOD :evil: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie pytanie : mam umowę na internet na czas nieokreślony, 2 miesiące temu wypowiedziałem tą umowę bo myslałem że się będę przeprowadzać więc się tak zabezpieczyłem, okazało się jednak że o co najmniej miesiąc dłużej tu jeszcze zagoszczę. Oczywistym jest że mogę anulować wypowiedzenie. Teraz dwa pytania, czy jest szansa na to że o ten jeden miesiąc 'mi przedłużą' wypowiedzenie? Czy będę musiał złożyć kolejne pismo i czekać 2 miesiące?

 

A drugie pytanie czy jest szansa negocjować ofertę? Internet 30mb pewnie jak u większości standard 45zł. Wiadomo że będą dzwonić z działu utrzymania klienta, jestem coś w stanie urwać? Ktoś się z czymś takim spotkał, spróbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Netia ma jeszcze starą umowę z C+ i dzięki temu nie ma nSport.

 

UPC ma nowa umowę z Canal+, czyli nowe pakiety, i nSport też nie ma

Mnie się zawsze wydawało, że Canal+ to programy premium a nSport w zasadzie nie więc potrzebne są raczej dwie oddzielne umowy.

Dwie różne, ale mając starą umowę na C+ nie mają szans na nSport. Ja wolałbym płacić więcej za paczkę C+, ale mieć dostęp do nSport, stąd mój sceptycyzm co do ceny paczki C+ w Netii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie pytanie : mam umowę na internet na czas nieokreślony, 2 miesiące temu wypowiedziałem tą umowę bo myslałem że się będę przeprowadzać więc się tak zabezpieczyłem, okazało się jednak że o co najmniej miesiąc dłużej tu jeszcze zagoszczę. Oczywistym jest że mogę anulować wypowiedzenie. Teraz dwa pytania, czy jest szansa na to że o ten jeden miesiąc 'mi przedłużą' wypowiedzenie? Czy będę musiał złożyć kolejne pismo i czekać 2 miesiące?

 

A drugie pytanie czy jest szansa negocjować ofertę? Internet 30mb pewnie jak u większości standard 45zł. Wiadomo że będą dzwonić z działu utrzymania klienta, jestem coś w stanie urwać? Ktoś się z czymś takim spotkał, spróbował?

 

Jak już złożyłeś to już niech sobie tam leży... Miesiąc bez neta wytrzymasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Korzystam z usług VECTRY w Świętochłowicach w województwie śląskim.

 

Posiadam następujący zestaw usług:

 

Internet 20MB + WiFI + TV Platynowy + nagrywarka PVR - za co płacę 104,50zł miesięcznie.

 

W związku z wprowadzanymi przez Vectrę zmianami w dokumentacji abonenckiej i możliwością złożenia wypowiedzenia do 31.08.2014r. bez prawa Vectry do dochodzenia jakichkolwiek kar czy stawek umownych w związku z rezygnacją przed końcem obowiązywania umowy, zamierzam złożyć takowe wypowiedzenie.

 

Oczekiwać będę wówczas na telefon ze strony pracowników Vectry.

 

I tu moje pytanie. Co mogę w miarę możliwości wynegocjować? Chciałbym utrzymać obecne usługi, nie interesuje mnie telefon czy internet mobilny oraz zwiększenie prędkości posiadanego łącza internetowego ani żadne dodatkowe kanały TV, czyli w tym momencie rozumie, że w grę wchodzi jedynie negocjacja ceny.

 

Do jakiej kwoty mógłbym zejść?

 

Czy zgadzać się już na pierwszą propozycję czy oczekiwać na kolejny kontakt ze strony Vectry?

 

W moim mieście Vectra jest monopolistą, UPC nie ma w ogóle. W bloku jest jedynie dostawca lokalny, którego paczki są też w miarę ciekawe, ale nie chciałbym ponownie wiercić nic (dopiero zakończyłem remont :)

 

Bardzo dziękuję za podpowiedzi i poświęcony czas.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj miałem ciekawą sytuację....

Zadzwoniłem rano profilaktycznie do vectry spytać kiedy łaskawie wyślą mi emailem zmianę regulaminu, oczywiście licząc na tą samą odpowiedz co zawsze. Faktycznie ta sama śpiewka przez konsultantkę, że do 9 miesięcy licząc od maja powinienem dostać emaila...

Jakie było moje zdziwienie kiedy 20 minut później dostałem emaila ze zmianą regulaminu...

Myślicie, że to przypadek? Dopowiem, że na infolinię zadzwoniłem może z 3 razy od maja...

Wypowiedzenie z dniem 31.08 wysłane emailem a oryginał razem ze sprzętem dołączę 31.07 kiedy to będę się przeprowadzał i vectra do szczęścia nie będzie mi już potrzebna.

Czy brak pudełek/kartonów po dekoderze i modemie do internetu może być problemem ponieważ wyrzuciłem wszystko po montażu. Fachowiec z vectry powiedział, że do gwarancji i tak karton nie jest mi potrzebny.

Czy sprzęt wysłać lepiej kurierem czy oddać do lokalnego BOK?

 

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście Vectra jest monopolistą, UPC nie ma w ogóle. W bloku jest jedynie dostawca lokalny, którego paczki są też w miarę ciekawe, ale nie chciałbym ponownie wiercić nic (dopiero zakończyłem remont :)

Pozdrawiam.

 

Jeśli chcesz uzyskać dobrą ofertę od Vectry to nawet tak nie myśł ( że nie zmienisz operatora bo trzeba wiercić). Zmiana operatora nie powinna oznaczać u Ciebie wiercenia. Kable masz położone od mieszkania do skrzynki Vectry. W przypadku zmiany operatora zmiana może się odbyć pomiędzy skrzynkami Vectry i tego drugiego (przepięcie kabla) operatora. Więc w Twoim mieszkaniu kablowo nic się nie zmieni.

UPC to akurat wątpliwy konkurent dla Vectry. Jest to ten sam sos z takim samym podejściem i cenami. Różnice są kosmetyczne. Bardzo rzadko obaj operatorzy występują razem w jednej klatce. Są rynkiem podzieleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...