Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Musisz wziąć wszystko pod uwagę. Netia jest specyficzną telewizją, niektórzy na tym forum narzekają na jakość, źle działające dekodery. Poczytaj sobie temat o Netii, tam zadaj konkretne pytania. Ja mam dobrą ofertę z Vectry, mimo że w moim bloku nie ma innej kablówki. Nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na internet z netii nie mogę narzekać, znam dwie osoby które używają i wiem, że jest ok. Wszystko leci na światłowodach więc sygnał powinien być stabilny. Netia to ostateczność gdyby vectra miała lipną ofertę. Szkoda, że vectra nie podała jeszcze co od kwietnia z elevenami, w jakim pakiecie i za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kończy się umowa z vectra i zastanawiam się co mam robić. Mam dwie opcje: przejść do Netii czy czekać aż zadzwonia do mnie z Vectry z ciekawą ofertą. Proszę o radę.

 

Mi również kończy się umowa z Vectrą.Czekałem na tel. z DUK i nic. Do tej pory nie zadzwonili, więc ja pozwoliłem sobie zadzwonić. Niestety trafiłem na konsultanta, który najpierw zapytał czego sobie życzę w ramach nowej umowy, a potem mimo tego co mu powiedziałem wciskał mi całkiem co innego i to jeszcze o 50 zł drożej niż mam dotychczas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stanley proponuję pozostać przy 30Mb. Pisząc wypowiedzenie możesz dostać nawet 29,90 zł m-c. 

 

Ok, ale jak radzicie: można już składać wypowiedzenie? Umowa kończy mi się za przeszło 4 m-ce. Jest szansa, że zadzwonią z czymś ciekawym wcześniej?

 

 Jeśli chcesz szybszy upload możesz dokupić usługę "wysyłaj szybciej".

 

Hm, jeśli dobrze widzę w cenniku, usługa "Wysyłaj szybciej"=20zł/m-c (nawiasem nie mogę się doszukać jaka jest konkretna prędkość tego "szybciej"?). Czyli gdybym nawet dostał 30Mb/s za 29,90, razem = ok.50zł i mam nadal downolad 30Mb/s. W dodatku aktywacja usługi 29zł. Wg mnie słaby interes. Już chyba lepiej by było przystać na ichnią ofertę z którą do mnie dzwonili i za te same 50zł mieć 50Mb/s down i 5Mb/s up. A najlepiej by mi pasowało dostać 50/5 za 29,90. A jeszcze lepiej 100/10  ;)

 

Opierałem się na cenniku i objaśnieniach tutaj:

http://www.vectra.pl/repository/vectraFile/08/97/897/S_VEC_03286_Vectra_DTV_cennik_glowny.pdf

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na ten cennik, od tych cen przysługują ulgi. Za 30zl zapomnij o 50 czy 100Mb,no chyba że w paczce z Tv czy Tel.

 W takim razie na jaką (orientacyjnie, przecież zdaję sobie sprawę, że gdybamy) można liczyć cenę tego pakietu "wysyłaj szybciej" - załóżmy gdybym wynegocjował podstawowy net 30Mb/s za 30zł? 2zł, 5zł, 10zł? No i powtarzam pytanie: jaka jest  konkretnie w tej dodatkowej usłudze prędkość uploadu, bo jakoś nie mogę znaleźć na stronach Vectry?

 

Oczywiście, że można. Szansa zawsze jest.

No tak, oczywista oczywistość.

Słuchajcie, podpytuję ponieważ pierwszy raz będę przedłużał umowę z Vectrą (prawdopodobnie*). Dlatego chcę trochę wybadać jakie są możliwości u użytkowników z większym stażem, bardziej "zaprawionych w bojach" u tego dostawcy. Jak chyba każdy chciałbym jak najwięcej za jak najmniej, chyba nic w tym niezwykłego. Aczkolwiek przecież zdaję sobie sprawę, że gdzieś jest bariera "rozsądku", z obu stron.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. * Akurat znajduję się w zasięgu kilku dostawców, Vectra nie jest jedyna. Niemniej zależy mi na stabilnym łączu, swobodnym dostępie z zewnątrz, itp. i te warunki V. dla mnie spełnia. Jak już kiedyś wspominałem w tym wątku, odkąd korzystam z ich netu (ok 1,5 roku), od strony technicznej praktycznie nie miałem żadnych zastrzeżeń oraz problemów. I oby tak było zawsze ;)

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w biurze vectry i doopa :) Chociaż jestem w umowie wpisany i mogłem bez problemu przedłużyć umowę przez telefon ostatnio to wypowiedzenia nie mogłem złożyć, bo potrzebny jest podpis żony, która jest ponoć głównym klientem. Cóż jak naciągnąć na kasę to szybko, ale jak mają stracić to robią problemy. Ostatecznie wypowiedzenie poszło mailem z załącznikiem pisma podpisanym przez żonę.

 

Żadnej oferty nie dostałem, nawet pytania czemu rezygnuje. Widocznie mają już masę klientów. ( obok babeczkę koleś naściemniał i naciągnął na drogi pakiet, którego nie potrzebowała, ale im hajs się zgadza). Poczekam na kontakt z DUK.

 

Pytałem o Eleveny. Pod koniec marca powiedzą co i jak. Zapewniała mnie, że w pakiecie Canal+ ich nie będzie, że raczej osobny pakiet w rozsądnej cenie a może w SNO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś osobiście zapytać się co mi zaproponują w lokalu i wygląda to tak. Aktualnie posiadam TV Platyna X2,internet 60mb, tel. 300 min + sport na ostro za 1zł. Cena 141.80.
Zaproponowano za 108.40 TV Platyna X2. Int. 50 mb tel 50min, i sport na ostro za 1 zł. 
Jeżeli złożył bym wypowiedzenie to w DUK dał bym radę coś więcej ugrać? Nie znam się kompletnie na tych pakietach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą ofertę podczas składania wypowiedzenia bym nie liczył. Bardziej na telefon z DUK, oni są bardziej elastyczni i mają większe możliwości.

 

Po złożeniu wypowiedzenia BOK w Kielcach od lat pozwala skorzystać abonentowi z ofert dla nowych klientów (w tym promocji lokalnych) i zawsze takie oferty są o wiele korzystniejsze niż telefoniczne propozycje przedłużenia umowy jednak nie wiem jaka polityka jest w innych lokalnych biurach obsługi.

Edytowane przez musiolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stanley upload jeszcze raz tyle co masz. Przy przedłużeniu umowy mogą Ci na nią przyznać ulgę np. 10zl.

Hm, czyli 3Mb/s. D..y nie urywa. No ale zobaczymy jaka będzie rzeczywistość po złożeniu wypowiedzenia, na razie trochę jest wróżenie z fusów. Dzięki za info.

 

Wystarczy cofnąć się zaledwie kilka stron tego samego wątku by się przekonać, że 50mb netu można dostać nawet poniżej tych 30zł i to bez żadnej dodatkowej paczki. Proponuję czytać dokładnie wątek w którym odpowiadamy żeby niepotrzenie nie wprowadzać w błąd innych użytkowników.

 

https://forum.satkurier.pl/topic/1776-cyfrowa-vectra/?p=1089167

 

https://forum.satkurier.pl/topic/1776-cyfrowa-vectra/?p=1090229

 

 Ja w tych postach widzę max 30Mb/s. Starałem się czytać dokładnie.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1 kwietnia 2016 roku kanał Eleven Sports dołączy do 15 już oferowanych programów w pakiecie Sport na Ostro, który kosztuje 14,90 zł miesięcznie. Połączona oferta pakietów Eleven i Sport na Ostro kosztuje 24,90 zł miesięcznie. Natomiast sam pakiet kanałów Eleven abonenci Vectry będą mogli kupić za 19,90 zł miesięcznie".

 

Ciekawe czy wejdzie do pakietu Super Film & Sport. 

Edytowane przez Kamart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1 kwietnia 2016 roku kanał Eleven Sports dołączy do 15 już oferowanych programów w pakiecie Sport na Ostro, który kosztuje 14,90 zł miesięcznie. Połączona oferta pakietów Eleven i Sport na Ostro kosztuje 24,90 zł miesięcznie. Natomiast sam pakiet kanałów Eleven abonenci Vectry będą mogli kupić za 19,90 zł miesięcznie".

 

Ciekawe czy wejdzie do pakietu Super Film & Sport. 

 

W tym pakiecie znajduje się SnO, więc na logikę powinny się Eleveny znajdować ;) ja aktualnie mam SnO za 10zł (do końca lipca 2016r.) i powiem szczerze : jestem abonentem od prawie 3 lat i wolałbym przy tej cenie pozostać.

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie spryciarze z Vectry wymyślili sobie, że w pakiecie SnO będzie tylko Eleven Sport, a za kanał Eleven trzeba będzie dodatkowo płacić. Niedoczekanie, w nc+ mogę oba te kanały kupić na dwa miesiące za średnią cenę 7,95. A niby ta nasza Vectra taka tania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...