Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem w trakcie przedłużania umowy z Vectrą i mam parę pytań.

Mi zaproponowano Platynę, "zwykły" dekoder, 100 Mb, Sport na Ostro i HBOGO za 120zł. Mam to samo tylko, że internet 60 Mb i stary canal teraz Select. Zyskuję na internecie, ale Canal + jest droższe wg cennika o 15zł, ja płacę 129zł, więc wypada 114,90 + internet wyższy. Ile kosztowało 60 Mb 2 lata temu ? Nie chce C+ bo nie ma tam lig, i wypada drogo. Skoro C+ jest tańszy o 15zł, a internet 100 od 50 o 5zł więc wychodzi na to, że nie dostane żadnej promocji. Tzn. niby wtedy miałem 20zł rabatu nic więcej teraz ?

 

Czy 120zł za Platynę, "zwykły" dekoder, 100 Mb, Sport na Ostro i HBOGO to dobra cena ? Jak patrzę na to co ma w podpisie jaceknokia

Platyna + PVR 5830CDX + Internet 100MB/s + Sport Na Ostro + Canal+ Select = 110,89 czyli też 100Mb, do tego PVR i Select, a nie HBO czyli rabat to z 40zł! Jak taki uzyskać ?

 

http://konfigurator.vectra.pl/step-three/super/2

widzę takie coś 161 kanałów, w tym 50 w HD, + szybki Internet 100 Mb Całkowita miesięczna opłata: 89.90

To stała opłata przez 24 miesiące ? To platyna + 100Mb i zwykły dekoder ? jak doliczyć 30zł za HBO to wychodzi, że każdy może to dostać i ja nie mam wcale żadnego rabatu ? Czy to jakieś inne warunki ? Dobierając HBO i sport na ostro, a z tego co widzę prawie każdemu dają za 1zł to wychodzi 121zł czyli jak u mnie niby jak powiedział konsultant po rabacie.

 

https://sprzedaz.vectra.pl/promocje_konfig

Pakiet TV Super Sport&Film 189 kanałów + Internet 100 Mb/s 114,90zł Czym to się różni od tego co zaproponował mi konsultant ? Nie ma Eurosportu 2 ? HBO to też takie z dostępem przez internet ? Dekoder zwykły ? Czyli to samo co mi zaproponowano tylko taniej 5zł i nie ma Eurosportu 2 (bo Polsaty chyba wszystkie) ?

 

Czy wg was lepiej wziąć SuperFilm ? Są jakieś różnice, haczyk ? Te dwie oferty z linków są dla nowych i obecnych jak ja bez problemu ?

 

Więc czy według was da się coś jeszcze z tego co mi konsultant proponuje ugrać, bo wcale nie wygląda to dobrze jak dla stałego klienta. Jakieś argumenty, sposoby ? Jest jeden konkretny numer do Działu Utrzymania, a nie osób, które dają to samo czy gorsze niż na stronie ? Umowa już wypowiedziana, a oferty słabe. Jakieś porady (czas nagli bo koniec się zbliża). Może jest tutaj jakiś konsultant, który chce przedłużyć umowę na trochę lepszych warunkach niż to co mi zaproponowano ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek654

ja mam Pakiet TV Super Sport&Film 192  kanałów tym  68  HD Pakiet Canal + Prestige  Internet 100 Mb/s  TELEFON  dwa dekodery PVR/ HD płacze 230 zł mam wszystkie sportowe Polsat Sport HD Polsat Sport Extra HD EuroSport HD EuroSport 2 HD NSport HD Eleven Eleven Sports  mam dostęp do  aplikacji HBO GO FILM BOX LIVE FOX PLAY.jestem zadowolony w vectrze taką ofertę jaką mam.

 

ja mam cenę 75 zł Pakietu TV Super Sport&Film 

Dekodery dwa mam cenę 42 zł

Canal + Prestige  mam cenę 49.90 zł

Internet mam cenę 40 zł

Telefon mam cenę 15 zł

dodatkowe wykupiłem pakiet film box do dekoderu HD 8.50 zł jestem naprawdę zadowolony nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby chociaz do Sportu na ostro,choc Canalowcom sie po prostu nalezy jak psu micha,bo zostalo to odebrane na pol roku bez obnizania ceny.

 

pewnie... a abonentom HBO dostęp do Filmboxów. Części praw Disneya już nie ma, a abo nie potaniało. Włóż marzenia między bajki, bo do regału z baśniami nie pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marketa: wymień dekoder na hd lub ci+, większość dodanych programów jest już tylko w hd. Jeśli masz pakiet złoty z stb sd to już na tym tracisz.

 

@Town: o takiej ofercie możesz jedynie pomarzyć. Koledze się udało i drugi raz może być z tym problem. Jednak to co ty płacisz to jest przesada przez duże P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo, bo reklamują że dla wszystkich abonentów a okazuje się że dla tych z HD, w małych miastach większość posiada jeszcze SD

Jak masz nowy telewizor to ustaw sobie automatycznie szukanie cyfrowe kablowe. Eleveny są niekodowane więc odbierzesz do końca marca za free. Jeśli masz stary tv, to niestety twoja strata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nich Vectra nie pisze "że dostępne dla wszystkich abonentów" skoro nie dla wszystkich, tylko tych z dekoderami HD. Co do posiadanie nowego TV, to przeraża mnie podejście w stylu, mamy 2016 rok. Co z tego? Są rodziny, które nie wyrzucają 29 calowych TV tylko dlatego że są starszej generacji i nie kupują 50 celów bo tak modnie. Tylko tyle. Zagrywka Vectry bardzo słaba, szczególnie dla posiadających SNO w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna odpowiedź. Bierz sam modem, najlepiej Cisco EPC 3010 ale to nie od Ciebie zależy. 

 

Do niego podłączysz swój ruter. 

 

Modem z WiFi od Vectry jest spoko bo masz jedno urządzenie. To tyle. Nie ustawisz w nim nic bo dostęp jest zablokowany. Wszystkie zmiany typu zmiany hasła wifi, zmiana kanału... to trzeba na hotline dzwonić a i ta niekiedy powiedzą że się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marketa: wymień dekoder na hd lub ci+, większość dodanych programów jest już tylko w hd. Jeśli masz pakiet złoty z stb sd to już na tym tracisz.

 

@Town: o takiej ofercie możesz jedynie pomarzyć. Koledze się udało i drugi raz może być z tym problem. Jednak to co ty płacisz to jest przesada przez duże P.

 

Można było rozwiązywać umowy to się niektórym udało, ciekawe czy wtedy niektórzy zostali olani czy wszyscy dostawali coś lepszego. Problem jest taki, że u mnie nie ma dużej konkurencji, nie mam 3-4 kablówek i światłowodów TPSA. Zresztą nie mam nawet telefonu więc musiałbym dopłacać do łącza. Chyba, że zmieniłbym operatora telefonu komórkowego, potem ponownie podłączył linię z najniższym pakietem i dobrał internet i wtedy z bonusem połączonych usług może byłoby to opłacalne cenowo, ale tylko gdyby były wysokie prędkości, a tych nie ma (max to niby 80Mb/s).

 

 

Dwa pytania.

Pierwsze czy w Polsacie, NC+ i u innych przy multiroomie tzw. pakiety premium są zawsze na każdym dekoderze ? Bo w Vectrze jak np. platyna jest, ale jak patrzyłem na stronę to nadal widzę:   Niestety nie, każdy z dekoderów jest niezależny, dokupiona paczka Premium jest przypisana do konkretnego dekodera.  Czyli co dwa razy za HBO czy Canal + ? Przecież za C+ to wyjdzie prawie 100zł! To wielki minus Vectry.

 

 

Drugie, przy usługach komórkowych przy przedłużaniu można złożyć wypowiedzenie i liczyć na lepsze warunki. Czasami dostaniemy ciekawą ofertę jak przejdziemy do konkurencji. Czy np. NC+ ma dla nowych atrakcyjne oferty np. za przejście od "konkurencji" ? Zostawić sobie internet z Vectry, a telewizję wziąć oddzielnie z NC+ czy cenowo to wyjdzie oddzielnie więcej ? Interesowałoby mnie coś na wzór Platyny + wszystkie C+ lub nawet z HBO. Orange dla komórek za przejście oferował 6 miesięcy za 0zł. Takie rzeczy są też przy telewizji ?

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie offtopujemy w wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i Vectrę, i nc+. Ze względu na chore ceny samego Canal+ w Vectrze oraz multiroom tylko z nazwy, opłaci mi się bardziej mieć pakiet z Canal+ w nc+ oraz dekoder z nagrywarką bez opłat. Niestety w naszej kablówce za każdy pvr płacimy 35 zł! Co prawda ceny w nc+ poszły do góry, ale i tak jest to bardziej opłacalne z w/w powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory tak było z nc+ (patrząc co masz za ile). Ja za extra+, C+8, HBO, History HD, Adventure hd płaciłem 66 zł. Teraz za to samo (dodając History, Spotrklub, Adventure) musiałbym płacić ok. 100 zł. Jak dodasz internet 50 zł to masz 150 zł. W Vectrze za platynę + SnO + 8C+ + Internet 100 mb/s jako nowy masz za 119 zł. A zawsze można jeszcze negocjować. 
Jak zawsze wszystko zależy od tego co masz, co ciebie interesuje i co uda się Tobie wynegocjować. 
 
Co do multiroomu w Vectrze - jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1 kwietnia kończy mi się umowa w Vectrze na Platyne PVR + 20 Mb. Płace za to 98,99. Patrząc na to ile Wy płacicie dochodzę do wniosku, że Vectra mnie ostro dyma. Mam pytania:

1. Czy do końca lutego powinienem złożyć wypowiedzenie obecnej umowy aby zachować miesięczny okres wypowiedzenia. nie chce żeby się przedłużyła na obecnych warunkach.

2. Warunki jakie macie udało Wam się uzyskać telefonicznie czy w salonie?

3. Jak i gdzie w Vectrze się składa takie wypowiedzenie? Na stronie znalazłem tylko druk odstąpienia od umowy. Na infolinie można godzinami dzwonić, wiec pytam tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do końca lutego wypowiedzenie.

2. Zazwyczaj telefonicznie, dzwonią z sekcji utrzymania klienta. Niektórym trafiały się fajne promocje w biurze lokalnym. Z tego co widzę to Vectra ma różne oferty, zależy to od lokalizacji czasem. Może być np. lepsza oferta na Radom niż na Olsztyn i odwrotnie. 

3. Wypowiedzenie pocztą lub idziesz do biura lokalnego i tam Cię poprowadzą i wypełnią co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 1,5 godziny temu podłączyli mi internet "100 Mb/s" z Vectry i jestem załamany. Router stoi w jednym z pokoi, jeżeli laptopa (kupionego w 2014 roku) postawi się na tym samym biurku co router, to prędkość jest rzeczywiście w porządku i na Wi-Fi wynosi 70-75 Mb/s dla pobierania i około 10 Mb/s na wysyłania, na kablu pobieranie przekracza nieznacznie 80, wysyłanie trochę bliżej 11. Wystarczy, że wyjdę z laptopem z pokoju do salonu, który od pokoju z routerem oddzielony jest ścianką działową dzieje się coś, czego się nie spodziewałem... Pobieranie spada do około 7 Mb/s, a wysyłanie utrzymuje się na poziomie około 10 Mb/s! O co chodzi, dlaczego dla wysyłania maks się utrzymuje, a pobieranie spada 10-krotnie? Jeszcze nie widziałem, żeby prędkość wysyłania była wyższa od pobierania... To jeszcze nic, przechodząc do pokoju oddalonego o około 15 m (mieszkanie ma około 200 m2 w jednym poziomie, dochodzi jedna ściana działowa), prędkość pobierania spada do około  1,5 Mb/s, a wysyłanie do około 5 Mb/s. Słyszałem, że ten router od Vectry nie jest zbyt dobry, ale żeby był aż tak beznadziejny!? Obecny router z Orange do internetu mobilnego radzi sobie znacznie lepiej.

 

Drugi problem to internet nie działa na drugim laptopie. Początkowo myślałem, że chodzi o karty sieciowe, na tamtym z 2014 działa, u mnie na laptopie z 2011 straasznie wolno, czasami zrywa całkowicie, jednak sprawdziłem specyfikację tego starszego i obsługuje on standard n (karta to Intel® Centrino® Wireless-N 1030). Nazwa sieci rozpoczyna się od 2.4G. W domu mamy też 2 telefony Sony Xperia M2 i wyszukuje na nich również 5G, których na laptopie nie ma. Zrobiłem teraz na telefonie Speedtest w pokoju, w którym na nowszym laptopie pobieranie 1,5 Mb/s, wysyłanie 5 Mb/s. Na telefonie, dla sieci 5G... wyszło: download 37.26 Mbps, upload 11.68 Mbps, ping 14 ms, ale pojawiła się informacja, że system jest obciążony (głownie CPU, nie mam już miejsca w pamięci wewnętrznej, nie wiem czy to ma coś wspólnego) oraz słaby zasięg i zaleca się powtórzenie testu.

 

Proszę o pomoc. Nie wiem co mam robić. Po 2 latach męczarni z internetem mobilnym myślałem, że najgorsze już za mną. Nie jest mi chyba jednak pisane mieć dobrego neta. Będę wdzięczny za porady. Pozdrawiam

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...