Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

No i właśnie, w sieci tak samo, miks dobrych i złych opinii. Cóż, obecnie z przyczyn niezależnych ode mnie, od blisko dwóch lat korzystam z mobilnego Orange z limitem 35 GB, mam już go dosyć, w tygodniu średnio mniej więcej 10 razy muszę chodzić i go rozłączać. Myślę, że Internet stacjonarny gorzej nie będzie chodził, a nawet jeżeli będzie tak samo zrywało, to przynajmniej nie będzie limitu i prędkość będzie lepsza (obecnie zazwyczaj 5-6 Mb/s, gdy pierwszy raz go włączyłem było 14, ale to chyba specjalnie jako zmyła :D), może uda się dobić do 90 Mb/s, nie wiem jak jest u nich z prędkością w Warszawie. Sam Internet na rok 100 Mb/s kosztuje 49,90 zł, dorzucają do tego pakiet srebrny, na ulotce jest też napis "Wi-Fi gratis", chodzi o router?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam odmienne zdanie. Usługi od Vectry mam jakieś ponad 15 lat. U mnie (mała miejscowość niecałe 50 tys, mieszkańców) i nie pamiętam kiedy była jaką awaria. Jeśli chodzi o internet to przez jakieś może i nawet 10 lat zero problemów. Dla mnie to świetny dostawca z dobrymi cenami (po wypowiedzeniu oczywiście). Teraz mieszkam w innym miejscu i bardzo brakuje tej jakości internetu (mam niestabilne 30 mb/s za 55 zł). O jakości TV od Vectry nie za bardzo mam co napisać bo nie byłem maniakiem telewizji i mało jej oglądałem. Tyle że miał być obraz i bez awarii. Ale do netu to na pewno w mojej lokalizacji najlepszy dostawca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady i opinie. Cóż, w takim razie chyba będę musiał boksować się z nc+, może do końca lutego coś się zmieni i zaproponują satysfakcjonujące warunki. W razie czego, to ten Internet z Vectry chyba i tak nie będzie chodził gorzej niż mobilny z Orange. Niestety nie mam możliwości wzięcia innego łącza stacjonarnego.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że weźmiesz ci+. Jednak przepaści nie ma, przyzwyczaisz się do nowego.

Moduł ci+ Vectry nie pozwala nagrywać. Piszę informacyjnie, gdyby ktoś miał tv z funkcją nagr. i chciał z niej korzystać - żeby nie był potem zdziwiony. Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze stron Vectry:

"Czy moduł CI+ umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych na dyskach zewnętrznych?
Nie. Oferowane przez nas moduły nie posiadają takiej funkcji. Aby móc korzystać ze wszystkich zalet nagrywarki cyfrowej należy wybrać jeden z dostępnych dekoderów PVR."
Przy czym z tego co czytałem na innym forum, działa funkcja timeshift, jeśli taką ktoś posiada w telewizorze. Nie wiem jak jest z nagrywaniem kanałów niekodowanych.
Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały niekodowane nagrasz nawet bez modułu, to chyba logiczne.

Heh, zgadza się, oczywista oczywistość. Akurat mam i moduł, i telewizor z PVR, więc dosyć dobrze wiem jak to wygląda. Zle się wyraziłem, miałem na myśli, że nie wiem jak w Vectrze wygląda dostęp do kanałów niekodowanych, czy w ogóle mają w ofercie. Nie wnikałem, tv mam od innego dostawcy.

Natomiast od ok. 1,5 roku mam od nich internet, i tu potwierdzam, że sprawuje się dobrze, nie mam zastrzeżeń. W zasadzie każdorazowy speedtest o różnych porach pokazuje prędkości w pobliżu wykupionej. Raz w ciągu tego okresu była awaria (tzn. raz zauważyłem ;)), jednak wtedy było coś poważniejszego. Gdy zadzwoniłem na infolinię, od razu była informacja, że uszkodzenie obejmuje całą moją miejscowość, trwają prace, itd.. Po paru godzinach usunęli.

Zaś wracając jeszcze do CI+ i PVR - szkoda, że o blokadzie nagrywania nie informują na głównych stronach zachwalających zalety ichniego sprzętu:

http://www.vectra.pl/sprzet/telewizja -> Moduł CI+

tylko gdzieś głębiej, w szczegółach pomocy technicznej.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dekoder z nagrywarką w Vectrze jest dużo lepszy niż w nc+.

Być może, choć akurat teraz mówiliśmy o modułach do tv. Uważam za najwygodniejsze rozwiązanie - zero dodatkowych "pudełek", kabli, jeden pilot konkretnie dedykowany do sprzętu. Jeśli można jeszcze przy tym nagrywać, jest super. No chyba, że ktoś ma jakieś extra wymagania. Piszę jako były użytkownik zewnętrznego dekodera, co prawda ani nc ani Vectry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon: do zalet PVR nie musisz mnie przekonywać, choć uważam zależy kto ma jakie potrzeby. O dekoderach nc vs Vectry też się nie wypowiem, bo nie miałem okazji porównać, zresztą póki co jakoś mało mnie  interesują  ;)

Chodziło mi o coś innego - Vectra oferując moduły CI+, nie informuje na stronach od razu jasno i przejrzyście, że mają blokadę nagrywania. Tzn. informacja oddając sprawiedliwość owszem jest, ale zaszyta gdzieś głębiej. Czyli może być tak, że ktoś posiada telewizor z funkcją PVR i zamówi taki moduł, będąc przekonanym, że skoro można oglądać programy, będzie można również je nagrywać (tv przecież ma stosowną opcję). Niestety możliwości współczesnej techniki cyfrowej mogą czasem niemile zaskoczyć. Natomiast w przypadku dedykowanych dekoderów dostarczanych przez dostawców, takich niespodzianek raczej nie ma: każdy dokładnie informuje czy funkcja PVR jest, czy nie, również  zazwyczaj uzależniając od tego wysokość opłat.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...