Skocz do zawartości

Gazety z programem TV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno w sumie powiedzieć, czy będą jakieś zmiany, możliwe że jedno pismo takie zrobi, żeby móc potem ogłosić na okładce, że ma wszystkie stacje z naziemnej. Tylko pytanie, czy w obecnych czasach to jeszcze jest dobry chwyt reklamowy? Bo mam wrażenie, że obecnie pisma z programem TV kupuje się już głównie z przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z przyzwyczajenia tylko to jest paradoksalnie szybszy sposób na znalezienie czegoś co jest fajnego w TV i nie tylko w danej chwili, tylko w tygodniu, bo wystarczy przejrzeć wzrokiem kartkę lub kilka stron a nie przewijać setek stron z oddzielnym programem na daną stację (lub tylko kilkoma na raz) w Internecie. Dodatkowo cena tych czasopism jest nadal bardzo niska.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie program papierowy jest dobry do tego, by sobie planować oglądanie właśnie na tydzień czy dwa. Sam czasem z wygody kupuję niemiecki "nur TV", żeby mieć program dla kanałów z Astry. Chociaż co do tej niskiej ceny to też zależy, jak na to spojrzeć. W porównaniu do innych segmentów prasy, np. tygodników opinii, to może i tak, ale pamiętam, jak Tele Tydzień kosztował poniżej 2 zł. Teraz to 3 zł bez grosza, a nie mam wrażenia, że dostaję więcej niż wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TomeQ38 napisał(a):

Mam pytanie czy jest jakakolwiek szansa na zmiany w Tv Guide np w TeleŚwiecie, Tele Tygodniu czy Kropka Tv po Nowym Roku w styczniu 2024 jak prawdopodobnie ruszy ten nowy kanał na Muxie 8.?

Najprawdopodobniej coś zmieni się w Kropce TV ale jeszcze nie jest to pewne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2023 o 18:06, Kirk napisał(a):

Generalnie program papierowy jest dobry do tego, by sobie planować oglądanie właśnie na tydzień czy dwa. Sam czasem z wygody kupuję niemiecki "nur TV", żeby mieć program dla kanałów z Astry. Chociaż co do tej niskiej ceny to też zależy, jak na to spojrzeć. W porównaniu do innych segmentów prasy, np. tygodników opinii, to może i tak, ale pamiętam, jak Tele Tydzień kosztował poniżej 2 zł. Teraz to 3 zł bez grosza, a nie mam wrażenia, że dostaję więcej niż wtedy.

No wiadomo, że to nie z powodu rozbudowy czasopisma, tylko kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.10.2023 o 18:06, Kirk napisał(a):

Generalnie program papierowy jest dobry do tego, by sobie planować oglądanie właśnie na tydzień czy dwa. Sam czasem z wygody kupuję niemiecki "nur TV", żeby mieć program dla kanałów z Astry. Chociaż co do tej niskiej ceny to też zależy, jak na to spojrzeć. W porównaniu do innych segmentów prasy, np. tygodników opinii, to może i tak, ale pamiętam, jak Tele Tydzień kosztował poniżej 2 zł. Teraz to 3 zł bez grosza, a nie mam wrażenia, że dostaję więcej niż wtedy.

Otóż to. Minusem gazet jest to, że coraz częściej ludzie wolą odzyskiwać surowiec wtórny na nowy papier, który jest dobry tylko na podpałkę, przez co ludzie też rezygnują z ich kupowania, a jak już kupią to na zasadzie ,,Przeczytam, a potem wrzucę w piec", dlatego gazety z programem TV są rzadkością w domach, a nawet unikatem. Jestem jedynym w pracy uczestnikiem, który kupuje takie gazety. Ale przynajmniej nie zalega w domu makulatura.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam nadzieję, że po Nowym Roku zajdą jakieś zmiany w listingsu we wspomnianej gazecie Kropka Tv i że w listingu pojawi się tam kanał Antena HD, Filmax, Red Carpet Tv, i Wydarzenia24 i ten nowy kanał Polsat News Polityka, i że Novelas+ też się pojawi oraz jeśli będzie ten nowy kanał od Red Media Group RCTV czy CTV9 zależy któremu kanałowi KRITTv da miejsce na Muxu 8 to że te nowe kanały pojawią się w tv guide nie tylko w Kropka Tv ale w innych tv guideach też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2023 o 13:02, PIOOLE napisał(a):

Cisza. Nikt nic nie mówi w Programie tv miały buc zmiany zmieniono okładkę i cisza.

Taka ciekawostka - nie wiem, czy w wydawnictwie z Rzeszowa poszli w sen zimowy, czy co, ale... dalej jest drukowane stare logo dla FX Comedy, i - do tego - jest w belce nazwa "FOX Comedy"! :D 😅 - więc stara nazwa, i stare logo - dla mnie to wydawnictwo pod względem programu TV to jakiś jeden wielki kiepski żart. Co z tego, że zmienili okładkę, i wprowadzili korekty do listingu, skoro dalej występują podstawowe błędy? 

 

Oto one:

 

1) totalne dziury w kwestii NTC - brak kanałów muzycznych, Anteny HD, TVP Dokumentu, Nauki, Kobiety, Alfy TVP - do tego w "Tele 14 dni" brak kanałów Nowa TV, WP i Metro

2) totalny brak przejrzystości ramówki -

a) codziennością są tak opisane filmy: "niemiecko-angielsko-francusko-włoski film sensacyjny",

b) seriale -

1b) do tego co z tego, że wypisali dokładnie obsadę odcinka, produkcji serialu, skoro przy kilku odcinkach serialu drukowana jest tylko liczba z pierwszego odcinka? To według nich jeden odcinek trwa kilka godzin? Ta sytuacja dotyczy stacji, gdzie program jest opisany w linii. 

2b) Nie wspomnę o braku numeracji, który też się zdarza - tylko przy TVP Kulturze i Historii są numery odcinków seriali - przy pozostałych stacjach surowe nazwy seriali z czasami obsadą, czasami kategorią serialu. Ta sytuacja dotyczy stacji - gdzie program jest opisany w słupku - na samym dole strony. 

3b) 

opisy seriali - czasami zdarza się, że gdy zdarzają się dwa odcinki jednego serialu pod rząd, to są wypisane następująco: 

(przykład) 

Kurierzy (1)

Kurierzy (2)

3) listing nieczytelny, czcionka jest bardzo stara - była już używana w latach 90-tych!

 

W całym listingu można natknąć się na takie kwiatki. 

 

Ja tam mam jeszcze resztki nadziei, i liczę, że wprowadzą zmiany. Największe nadzieje mam wobec To i Owo. 

 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PIOOLEO matko! Dlaczego Kropka TV ma przestać wydawania kolejnych numerów? Może zacznę kupować program z dziennikami. Czy to dobry pomysł? Na pewno tak, a z drugiej strony nie, bo gazety z programem TV często drukowane są na papierze pergaminowym tak jak Przyślij Przepis, które przestało się ukazywać w 2022 roku. Jaką polecacie gazetę z programem TV?

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cenny tygodników idą w górę co jakiś czas, a zmian w listingach tygodników póki co w dalszym ciągu nie ma, a który to tygodnik telewizyjnych oferował, że chce mieć wszystkie kanały naziemnej tv w listingu? Czy jak w ciągu 2 miesięcy pojawi się ten nowy kanał tv naziemnej CTV9 to czy tv Guide dodadzą go? Czy też jak podobnie Antena HD pojawi się program tv w dodatkach tv np Super Expressu, Gazety Wyborczej czy Tele Magazynu dodatku do Głosu Wielkopolskiego, zmian np w Tele Magazynie, który kiedyś kupowałem to nie było od dłuższego czasu, aby przydałoby się dodać tam np Antena HD, Tvp Dokument, Tvp  Kobieta oraz Red Carpet Tv i ten nowy kanał CTV9 i nie rozumiem dlaczego w żadnym polskiej prasie tv nie ma programu Novelaas+ i Dizi Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Ostatnio kupiłem Wyborczą, nawet  fajny mają dodatek telewizyjny. Ciekawy był ranking najlepszych seriali w serwisach internetowych  w 2023 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem tak „Tele Tydzień" zareagował na problemy TVP3 i TVP Info:

received-1142610060479495.jpg

received-297164186156865.jpg

W rozmowie z użytkownikiem @Gierek od którego to mam te zdjęcia stwierdziłem że to mógłby być punot wyjściowy do niniejszego pomysłu na korektę listingu

3 strona listingowa: 1 rząd: TVP3, TVP Polonia, TV4, Puls 2, TVP Rozrywka, TTV HD
2 rząd: TVP HD, Antena HD, TV6, Super Polsat, WP, Zoom TV
3 rząd: TVP Kultura, TVS, Polsat Seriale, Romance TV, Comedy Central, TVN Fabuła

4 strona listingowa:

AXN -> CTV9

13 Ulica -> AXN
5 strona listingowa: 

TVP Historia -> TVP Dokument
Polsat Viasat History -> TVP Historia
ID -> TVP Nauka
TLC -> TVP Kobieta
Metro -> TLC
Zoom TV -> BBC Lifestyle
WP -> Metro
TVP Kobieta -> ID

6 strona listingowa:
1 rząd: TVP Sport, Eurosport 1, Polsat Sport, TVP ABC, Mini Mini (od 15 stycznia Alfa TVP) , TVP Info
2 rząd: Canal+ Sport, Eurosport 2, Polsat Sport Extra, Nickeloeon, Disney Channel, TVN24
3 rząd: Canal+ Sport 2, Eleven Sports 1, Polsat Sport News, Polsat Play, TVN Turbo, Polsat News (po starcie Polsat News Polityka) 
4 rząd: Canal+ Sport 3 lub 5, Eleven Sports 2,  Eska TV (żółty kolor belki), Polo TV (żółty kolor belki), TV Trwam,  Wydarzenia 24 
Dzięki temu znacznie lepiej korzystałoby układu programów który to „Tele Tydzień" zamieszcza ma swoich łamach :)

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...