Skocz do zawartości

Biełsat TV


Bzyku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłem, że całkowicie przetłumaczono stronę stacji (belsat.eu) na polski i angielski, więc teraz po wybraniu np. polskiej flagi nie wyskakuje nam krótka inf. o Belsacie tylko mamy wszystko (oprócz programu, ale opisy już są przetłumaczone) po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co ja słyszałem (czytałem na "Satkurierze" :D ) jest odwrotnie, tzn. to "TVP" płacą za produkcję i emisję tego kanału, a konkretnie robi to polski rząd, komisja europejska i ktoś jeszcze.

 

Mnie tylko zastanawia, że tak szybko znalazł finansowanie i został uruchomiony projekt tej stacji, a właśnie na inne kanały "TVP" nie potrafi uzyskać dofinansowania (pewnie nawet dałoby się to jakoś zrobić z pieniędzy unijnych), tylko grozi ich zamknięciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Właśnie na Biełsacie nadawany jest film dokumentalny "Generał nieskończonej wojny". Co prawda w tle słychać komentarz w jakimś wschodnim języku, jednak na to nałożony jest polski lektor... W pierwszym momencie pomyślałem, że może w TVP ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy i postanowił zrobić wydawałoby się oczywistą rzecz - udostępnić drugą ścieżkę dźwiękową, z polską wersją, w tych programach, które wcześniej już były przetłumaczone na polski lub w oryginale były w ogóle po polsku. Ale nie, jest tylko ta jedna, właśnie z polskim lektorem.

 

http://rutube.ru/tracks/4197437.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wykaz wszystkich filmów dokumentalnych TV Biełsat, które posiadają polskiego lektora. Poza tym przybywa programów po polsku na Biełsat TV. Do wiosennej ramówki został wprowadzony nowy magazyn "Nad Niemnem" - szczegóły.

 

Już widzę płacz i lament, dlaczego TVP usunęła ten kanał z Astry :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem ze dziwi fakt korzystania z dwóch pozycji orbitalnych.

 

Lepiej znalesc taniego satelite np. Thor czy Amos

Wynając z 2 tr. DVB-S2 MPEG 4 i umiescic na nim wszystkie kanały SD i HD jakie TVP oferuje (nadając takze kanały regionalne), także Belsat TV gdyz jest on produkowany przez TVP.

 

Była by to duża oszczędnosc a sygnał np. w sieciach kablowych (pakiety cyfrowe) mogły by nadawac cyfrowy sygnał stacji regionalnych.

Póki co jakosc kanałó TVP Katowice czy TVP Kraków pozostawia wiele do zyczenia jesli chodzi o cyfrową UPC ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na stronie TVP/zamówienia publiczne:

http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/ ... php?id=739

 

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

(...)

Przedmiot zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa pojemności na transponderze satelitarnym na potrzeby ropowszechniania programu Belsat TV w terminie 2011-07-14 do 2011-09-14.

Czyżby powrót kanału na tego satelitę Astra dotyczył tylko tych dwóch miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...

Pewnie byli w ogóle zaskoczeni, że ktoś w Polsce ten kanał odbiera :D .

 

Polskiego audio pewnie nie wprowadzą, bo to nie jest w końcu kanał dla polaków, ale chociaż polskie napisy w "DVB" lub teletekście, zwłaszcza do programów informacyjnych i dokumentalnych o sytuacji na Biołorusi moim zdaniem BARDZO by się przydały, żeby polacy lepiej wiedzieli co tam się tak naprawdę dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...