Skocz do zawartości

Biełsat TV


Bzyku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to nam Satkurier teraz trochę namieszał z tym BelSatem Rolling Eyes 6 grudnia napisali, że BelSat zostanie przesunięty na Siriusa po rozpoczęciu regularnej emisji Arrow News z 6 grudnia, a dziś, że pojawi się także na satelicie Sirius Arrow Dzisiejszy news

Ciekawe która opcja wkońcu jest prawdziwa Rolling Eyes po pierwszym newsie myślałem, że przeniosą na Siriusa, a z Astry zniknie, ale po dzisiejszym to wynika na to, że będzie na obu.

 

na forum ktoś napisał , że przeniosą , i tak napisali także w satkurierze ,

jak ja napisałem , że z mojej interpretacji tekstu wynika , że także ,

to napisali , że także . Admini piszą też to co jest na forum ,

bo nieraz tam są też informacje . Bledne lub prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.belsat.home.pl/nasze_programy.php

2. Каб дайсці да кожнага беларускага дому, ад студзеня 2008 году Белсат TV будуць трансляваць таксама па спадарожніку Sirius.

Moja znajomość białoruskiego jest nikła ale chyba z tego wynika że transmisja będzie równoległa :)

 

Czytam sobie resztę na ww. stronie i chyba są porady dla instalatorów. Może ktoś gawarit pa ruskkij?

Памятай, што замацоўваць антэну трэба па тым баку будынку, які апоўдні асвятляецца сонцам

Proste wytłumaczenie gdzie można zamontować antenę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @GTV, będzie emisja równoległa. Całe zamieszanie zapoczątkowało następujące zdanie:

Biełsat będzie od 10 grudnia emitowany z satelity Astra. W styczniu jego emisję przejmie Syriusz.
źródło: http://www.bialorus.pl/index.php?Rozdzi ... ecej=14375

 

 

Jeżeli chodzi o ustawienie anteny na Biełsat...

Widziałem krótki spot reklamowy na tym kanale, jak ustawić antenę na Biełsat. Machać "satą" aż do momentu, gdy na ekranie zamiast "śniegu" ujrzymy sygnał tej stacji. Przypomniał mi się stary, dobry analog - jak zwykle żywy :wink: Ehh, kilka łez nawet uroniłem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może miało to związek z przenosinami transpondera 12.380H na pokład nowego satelity Sirius3. Albo napotkane zostały jeszcze jakieś niejasności w umowie najmu pojemności z SES Sirius, może problemy techniczne emisji. Powodów można się tylko domyślać. Ale co się uwlecze, to nie uciecze, na pewno któregoś dnia wystartują na 5.0E :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja czegoś nie wiem, ale znalazłem ostatnio dwa białoruskie kanały: Belarus TV i STV Belarus na satelicie Express AM22 (53°E). Nie uważacie, że to trochę daleko od Siriusa 4 (5°E)?

Oba te kanały są dosyłami do sieci kablowych i nadajników naziemnych na Białorusi. A dla Belsat najlepszą pozycją będzie właśnie Sirius 5.0E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te kanały są dosyłami do sieci kablowych i nadajników naziemnych na Białorusi.

Czyli jednak czegoś nie wiedziałem. ;-) W takim razie ma to sens.

 

A dla Belsat najlepszą pozycją będzie właśnie Sirius 5.0E.

Może kiedyś ktoś wpadnie na ten pomysł i usunie ten kanał z Astry. Kto będzie chciał go oglądać, będzie miał taką możliwość na Siriusie, a na Astrze zwolniłoby się miejsce, np. dla TVP Parlament... :-)

 

A tak wracając do dyskusji na temat samego kanału... Ostatnio leciał tam jakiś polski film z okropnym białoruskim lektorem. Nic poza nim nie było słychać, ścieżka dźwiękowa filmu została wyciszona niemal do zera. Lepszym pomysłem byłoby dodanie napisów lub stworzenie drugiej oryginalnej ścieżki (i oczywiście podgłośnienie tła).

 

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie: Dlaczego przez większość tych testów na Astrze leci tam plansza? Nie lepiej byłoby zamiast niej puścić powtórki z poprzedniego dnia lub cokolwiek innego? Kanał i tak jest nadawany z terytorium Polski, mogliby cały czas nadawać swój filmik propagandowy informujący o montażu anteny satelitarnej. Wyznaję zasadę: Cokolwiek, byleby nie plansza. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czekasz na TVP Parlament? To się raczej nie doczekasz. Jeśli natomiast chodzi o usunięcie Belsatu z Astry? Na razie nie widzę sensu jego usuwania, bowiem Białorusini mieszkający w Polsce mogą oglądać kanał w ojczystym języku w obcym kraju. Dość ciekawa opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Belsat TV wreszcie z Siriusa

 

źródło: Inf. własna/KingOfSat

 

Dzisiaj, w godzinach popołudniowych, z satelity Sirius 4.8E zainaugurowano niekodowaną transmisję telewizji adresowanej do Białorusinów Belsat TV.

 

Dokładne parametry techniczne:

 

satelita: Sirius 4 - 4.8E

częstotliwość: tp. B35 (12.380 H SR=27500 FEC=3/4)

 

PID V= 201

PID A= 202

PID PCR= 201

SID= 200

 

ID: Belsat TV

Kodowanie: brak

 

Przypuszczam, że kanał musiał zostać uruchomiony najwcześniej o 16:00, gdyż po 15:00 robiłem skanowanie wspomnianego transpondera i tuner nic nie wykrył.

 

Przypomnijmy, że pierwsze informacje o uruchomieniu Belsat TV z pozycji Sirius 4.8E zostały podane w pierwszej dekadzie grudnia 2007 roku, czyli na kilka dni przed startem kanału. Wówczas, uruchomienie transmisji z drugiego satelity zapowiadano na początek stycznia 2008r., tak się jednak nie stało. Nadawca też nie podał powodów dla których zawieszono planowane wcześniej zamierzenia. W efekcie, satelitarne nadawanie Belsat TV na skandynawskiej pozycji satelitarnej rozpoczęto dopiero dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niech lepiej wprowadzą napisy do filmów albo dwie ścieżki dźwiękowe, bo nie mogę oglądać polskich filmów z ich lektorem (jest chyba gorszy od naszego!). I nie mogę też zrozumieć jak takie filmy mogą iść FTA na całą Europę z Belsatu, a na TVP Polonia w życiu by ich nie puścili pod pretekstem licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzyłem to program jakiś (niewiem co to było) był ze znakami dw-tv na dużą łatwiznę idą
To były materiały z Deutsche Welle. Po prostu TVP współpracuje z tą niemiecką telewizją. Nawet na antenie TVP Polonia można oglądać audycję przygotowywaną właśnie przez obie strony, a nosi ona tytuł "Między Odrą a Renem".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...