Skocz do zawartości

Biełsat TV


Bzyku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem kiedyś przypadkiem na Belsat, akurat był emitowany jakiś amerykański film z lat 90. Obraz był w porządku, ale kiedy usłyszałem dźwięk... o zgrozo! Białoruski lektor nałożony na polskiego lektora! Już przy jednym prawie nic nie słychać z samego filmu, a co dopiero przy dwóch! Z filmu zrobiło się słuchowisko radiowe. Jak dla mnie porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można puścić FTA, tylko więcej to kosztuje. Trzeba wykupić licencję na całą Europę. Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że emisja filmu w Belsacie jest kilkukrotnie droższa niż w TVP1, właśnie z tego powodu! A zakodować przecież nie zakodują, bo nikt na Białorusi by tego nie odebrał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włacha powinien być wybór ścieżki audio (białoruska/polska) -ale wiadomo tvp.

Ogólnie to dobrze że taki program powstał.

Rozumiem że sprawy licencji itd.ale skoro dla Białorusi można puszczać takie filmy FTA (bo chyba ich nikt nie zmusza aby były w ramówce ) to się zastanawiam czy to jeszcze tvp czy może tvb . :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy nowych filmów na Tym kanale nie zauważyłem;p poza tym kanał ten sam w sobie nie prezentuje za wielkiej wartosci.Owszem wiadomości czty informacje bez cenzury Białoruskiej ale to mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to oczywiste i naturalne że jeśli to kanał tvp to powinny być pl wersja językowa - co na wielu programach oznaczało by tylko możliwość wyłączenia białoruskiego lektora .A może dzięki temu znaleźli by się reklamodawcy i kanał mógł by zarabiać na siebie (jeśli są tam reklamy to mnie poprawcie - mało oglądałem ten kanał).

 

 

 

james_b zerknij kilka postów wyżej od swojego :

 

Dziwne tylko , że na BelSacie takie rzeczy jak Taxi 3 itp. lecą FTa , a jak jest na TVP 1 , 2 to kodowane . :/

 

Ja też lubie oglądaj BelSat.Widziałem Tylko mnie Kochaj z Lektorem Białoruskim a dzisiaj to Czerwony Kapturek Prawdziwa Historia,W Sobote TAXI 3 a w Niedziele U Pana Boga za Piecem.

 

może to nie są nowości ale chyba i nie seriale :P

skoro już się tvp rzuciła i wykupiła rzekomo tak nie osiągalną w Polsce licencje na FTA to mogła je puścić też po polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz pisze tak bo po prostu mało jest kanałów fta po polsku , a ten mógł by być dość ciekawym .Skoro nasz rząd za to płaci a tvp jest właścicielem to chyba wystarczający powód dla tego nie wielkiego myślę wysiłku jakim było by dodanie napisów pl czy możliwość wyboru ścieżki audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jeszcze chwała TVP, że ich kanał adresowany do Białorusi jest nadawany m.in z Astry 19.2E, a więc widzowie w Polsce mają ułatwiony dostęp do odbioru białoruskiej telewizji produkowanej przez ośrodki w Warszawie i Białymstoku. Raczej nikt z Białorusi nie ogląda tego kanału za pomocą anteny ustawionej na 19.2E - a jeśli już, to są tylko pojedyncze przypadki. Owszem, miejsca na transponderach TVP jest sporo, więc można wykorzystywać ten fakt do emisji BelSat'u z 19.2E.

 

Co do polskiej ścieżki dźwiękowej... włączenie dodatkowej ścieżki nie byłoby takie głupie. Na dodatkowym strumieniu audio można by było usłyszeć oryginalną wersję językową filmu, który BelSat emituje. Zapewne jakichś większych nakładów finansowych nadawcę by nie pochłoniło, ale jak znam życie, też znajdą się wielcy niezadowoleni, że puszczają powtórki, że brak nowości, a więc tacy, którzy uznają, że ta telewizja jest dla nich, mimo, że są rodowitymi Polakami a nie Białorusinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belsat to kanał dla Białorusi więc nie rozumiem waszych żądań do tego aby dawali polską wersję audio. Kanał nie jest finansowany przez TVP. Kanał nie ma zarabaiać na siebie. To jest projekt non-profit. Kanał wspierany finansowo przez nasz rząd, UE i USA.

 

a SATKurier pisze tak jak by to finansowanie przez UE było pieśnią przyszłości a nie stanem obecnym:

 

https://satkurier.pl/news/44910/czy-belsat-bedzie-finansowany-przez-ue.html

 

to może podasz źródło ,które mówi o finansowaniu Belsatu przez UE i USA.

 

RafiX zgadzam się w zupełności , a jak że by inaczej oczywiście że narzekali by że same powtórki itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Palikot, oczywiście, że kanał nadaje całodobowo :mrgreen:

 

23.10-17.00 - emisja planszy kontrolnej :P

 

A ramówka na dzień dzisiejszy z uwzględnieniem polskiego czasu wygląda tak:

17:00 Obiektyw - informacje

17:10 Ally McBell - serial komediowy prod. USA

17:55 Program publicystyczny

18:15 Reportaż produkcji białoruskiej

19:10 Program publicystyczny

19:25 Projekty przyszłość - magazyn

20:00 Obiektyw - wydanie główne informacji

20:15 YoLife! - magazyn

20:35 Białoruski film dokumentalny

21:10 Gość Belsat'u - program publicystyczny

21:25 «Be Free» 2008 - festiwal muzyczny

21:55 Sfora - serial kryminalny produkcji polskiej

22:50 Kalyhanka - piekło Sashy i Sirorzy - program rozrywkowy produkcji Belsat

23:00 Obiektyw - informacje

23:10 Zakończenie programu

 

Jak ktoś chce więcej, to na stronie domowej niech sobie poczyta: http://www.belsat.eu/index.php (obowiązuje znajomość cyrylicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi odmówiło akredytacji dla TV Bielsat. Według białoruskich władz pracownicy stacji naruszają przepisy ustawy o mass mediach.

Jak informuje nadawca, oficjalnym powodem odmowy były ostrzeżenia jakie prokuratura wystosowała wobec białoruskich obywateli współpracujących ze stacją na terenie

Białorusi. Zdaniem prokuratury Białorusini pracują dla polskiego kanału Bielsat, bez wymaganych pozwoleń. Ma to naruszać przepisy ustawy o mass mediach.

 

- Wszyscy wiedzą jak na Białorusi funkcjonuje system

represji wobec mediów. A mówić, że pracujemy bez wymaganych pozwoleń, bo tak się nam podoba, po prostu się nie godzi. Bardzo chcielibyśmy działać legalnie niestety władze uparcie odmawiają nam akredytacji - mówi Michail Janczak, przedstawiciel TV Bielsat na Białorusi, po dzisiejszym spotkaniu z urzędnikami MSZ.

 

Bielsat ponad rok walczy o rejestracje. Dwukrotnie białoruski MSZ odmawiał przyjęcia wniosku

o akredytacje pod pozorem braku wymaganych dokumentów

. Urzędnicy powoływali się przy tym na przepisy jakie zostały wydane przez białoruski rząd, już po złożeniu wniosku. Mimo tych przeciwności liczba widzów TV Bielsat cały czas

rośnie.

 

Źródło: Media2.pl

 

Mimo to Belsat dobrze sobie radzi na białoruskim rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu na Belsacie, chyba w weekendy jest Miś Uszatek po białorusku. Ja z ciekawości obejrzałem jeden odcinek. Prawie jak w polskiej wersji, tylko po białorusku :D . Przypomniały mi się młodsze lata. Właśnie tylko dla polskich produkcji czasami(średnio raz na miesiąc) zaglądam na BelSat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Nowego Roku stacja wydłuży czas nadawania z obecnych czterech do sześciu godzin. Precyzując - wraca z powrotem do emisji w godz. 17-23 czasu polskiego. Ostatnio Belsat tak nadawał przed wakacjami i właśnie ze względu na wakacje, kiedy to telewizja przyciąga mniej widzów, zdecydowano się zmniejszyć czas nadawania. W sumie po wakacjach mieli z powrotem nadawać 6 godzin, a nie dopiero od stycznia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...