Skocz do zawartości

Eurosport 1 i Eurosport 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Discovery bezpieczniej może być sprzedać sublicencję za dobre pieniądze i mieć pewną kasę. Przecież nie wiadomo jaka będzie forma naszych, starzejących się, skoczków. Przy dobrej formie będzie oglądalność i kasa z reklam będzie płynęła. Ale jeśli będą skakać słabo to kasy nie będzie. Kilka lat temu nasi skoczkowie mieli słaby początek sezonu i oglądalność na TVP nie zachwycała. Do tej pory Eurosport raczej był zadowolony z oglądalność skoków pomimo równoległej transmisji na TVP to i teraz nie będą mieć nic przeciwko temu. Jedyne co się może zmienić to jakiś pakiet dla kanału informacyjnego. Przy poprzedniej odsprzedaży praw Eurosport nie był jeszcze w grupie z TVN24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil2505 napisał:

@kingofsouthTylko, że TVN koncentruje się głównie na kobiecej widowni z większych miast, dlatego sport, w tym skoki, nijak się mają do ich oferty. 

To ty żeś chyba nigdy nie przeglądał Twittera w trakcie konkursu pod odpowiednimi hasztagami :)

 

A co do sublicencji - jeszcze jest "słoneczko", które w trakcie ubiegłego sezonu ruszyło z magazynem o skokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, G2000 napisał:

Jedyne co się może zmienić to jakiś pakiet dla kanału informacyjnego.

W kanałach informacyjnych też muszą mieć prawa do pokazywania . Przecież jak Polak wygrał zawody PŚ to Wiadomościach była to pierwsza informacja , pokazywany skok i Hymn Polski , normalnie masakra jakby zdobył złoty medal na Olimpiadzie a to był tylko zwykły turniej Pucharu Świata jakich wiele w sezonie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2021 o 17:08, G2000 napisał:

Kiedyś pytałem jak wygląda to komentowanie z domu na Eurosporcie od strony technicznej. No i znalazłem odpowiedź. Mają jakąś skrzyneczkę podpiętą do laptopa a do niej słuchawki z mikrofonem. Pytanie jak to działa. Wygląda na to że z tej skrzyneczki leci jakiś stream na laptopie do którego komentują Baranowski, Probosz i Jaroński. Tyle że taki stream musiałby być "szybszy" niż przekaz satelitarny a z reguły jest sporo "wolniejszy". Może ktoś wie jak to działa albo jak fachowo nazywa się ta skrzyneczka?

Teraz dopiero zobaczyłem ten post. Nie wiem, jak z Eurosportem, ale jak komentowałem MŚ w pięcioboju dla Sportklubu, to też korzystałem z takiej skrzyneczki - to nic innego jak zarąbiście dobrej jakości słuchawki z zarąbiście dobrej jakości mikrofonem. W jedno gniazdo wpina się kabel od słuchawek (duży jack), w drugie od mikrofonu (XLR), skrzyneczkę podłącza się do laptopa przez USB i w ten sposób mamy lepszą jakość dźwięku niż przez klasyczne słuchawkowo-mikrofonowe wejście-wyjście z małym jackiem, w dodatku (a może przede wszystkim) bez opóźnienia (włączcie sobie nasłuchiwanie mikrofonu w ustawieniach dźwięku Windowsa - nie da się gadać i słyszeć samego siebie, bo przez opóźnienie ok. sekundy można zgłupieć).

 

Obraz idzie z satelity do technika (też może pracować w domu), technik nadaje go na żywo na komputer komentatora za pomocą np. vMixa (dla niezorientowanych - taki "dużo lepszy OBS Studio" - korzystają z niego właśnie Sportklub, ale też np. firma, która realizuje transmisje dla PZSzerm czy PZPNow na Youtube) - dlatego żeby komentować z domu trzeba mieć dobre łącze, najlepiej po światłowodzie i przez LAN. Komentator dostaje kod dostępu do tego przesyłanego obrazu, który wklepuje na odpowiedniej stronie (podobno najlepiej używać do tego Chrome'a) - ma wtedy nie sygnał, który idzie w tv, ale sygnał właśnie z satelity, czyli włącznie z obrazkami, które idą off-air (nie ogląda zatem reklam czy innego promo, a ma np. odliczanie do startu właściwej transmisji). Jeśli chodzi o połączenie z technikiem - przynajmniej ja tak miałem - w tle uruchomiony jest komunikator (Skype, Messenger, Slack - co kto lubi) i na tych samych słuchawkach (bo przecież to nic innego jak komputerowe słuchawki) słyszy instrukcje technika. Jak komuś zależy, to może nawet kamerkę odpalić, żeby technik go widział.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tyrla napisał:

To kto oprócz TVP walczy o sublicencje ?

Zapewne nikt i to jest najlepsze- i tak przez TVN24 mają prze...chlapane :mrgreen:

2 godziny temu, aboutreka napisał:

To jest biznes. Jesli TVP zaoferuje olbrzymia kase to Discovery prawdopodobnie sprzeda sublicencje.

Tak byłoby zawsze gdyby nie polityczne zagrywki z - patrz wyżej

2 godziny temu, Przemolo napisał:

A ja na miejscu TVP waliłbym ich sublicencje i pokazywał tylko to do czego mają prawa , niech pokazują skoki w Metro czy innym TVN .

My sobie damy rady, ale ciemny lud mający wyłącznie naziemną i wielbiący TVP** Jacusiowi a co za tym idzie i Jarkowi by nie darował że musi TVN-owskie kanały oglądać

 

@Vojthas Też mnie to ciekawiło a ty to fajnie opisałeś-dzięki :hello:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po tym, że sublicencja do Igrzysk nadal nie została sprzedana można przypuszczać, że Discovery nie zamierza być łaskawe wobec naszej telewizji rządowej. Biznes biznesem, ale jednak w przypadku tak poważnych naruszeń wolności medialnych to właściciel praw ma masę argumentów, aby sprawę załatwić w inny sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sublicencji na skoki, wielu widzę pominęło temat z tekstu że PZN chciałby zachowania statusu quo. Jasne, Discovery może zachowa transmisje w antenie otwartej dla siebie, ale wiadomo że nie będą rozwalać ramówki głównych kanałów (TVN, TVN7) transmisjami sportowymi, więc co najwyżej skoki pokazywałoby niszowe Metro. Tam o oglądalność taką jak w TVP nie ma szans, a to zapewne nie spodoba się sponsorom, a co za tym idzie także PZN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemolo napisał:

Świątek powinni dać do Eurosport 1 , a na Eurosport 2 powinien być żużel , znowu kpią sobie z ludzi i oni od następnego sezonu niby mają puszczać GP na żużlu żenada .

Też wolałbym żużel😀. Może ten problem zostanie rozwiązany, gdy uruchomią ten zapowiadany trzeci kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 12:53, diabeu napisał:

Co do sublicencji na skoki, wielu widzę pominęło temat z tekstu że PZN chciałby zachowania statusu quo. Jasne, Discovery może zachowa transmisje w antenie otwartej dla siebie, ale wiadomo że nie będą rozwalać ramówki głównych kanałów (TVN, TVN7) transmisjami sportowymi, więc co najwyżej skoki pokazywałoby niszowe Metro. Tam o oglądalność taką jak w TVP nie ma szans, a to zapewne nie spodoba się sponsorom, a co za tym idzie także PZN.

 

Ja nie rozumiem, skąd ten dogmat że transmisje skoków czy innego sportu nie są godne tak wspaniałego kanału jak TVN, a tym bardziej TVN7, który w ogóle nie jest tak bardzo znanym kanałem. Właśnie to że skoki mają w Polsce dosyć dużą oglądalność powinno moim zdaniem dopingować Discovery aby je puszczać w bardziej znanym kanale.

A co tam jest takiego ciekawego w TVN że nie można puścić skoków? W weekendy to nawet nie ma paradokumentów. Głównie jakieś filmy są. Co najwyżej jak kiedyś zdarzy się transmisja która potencjalnie może się nałożyć na Fakty, to można ją dać do Siódemki czy innego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discovery potrafi liczyć ile weźmie za sprzedaż sublicencji, a ile weźmie z reklam jeśli puści np w TVNach czy jakimś śmiesznym Metro. Polsat też potrafi liczyć, dlatego najchętniej sprzedaliby TVP jeden mecz Ligi Mistrzów przeznaczony do "otwartej" zamiast puszczać u siebie. Oczywiście nie za czapkę gruszek tylko gruby hajs. Jeżeli TVP nie kupi, to nikt nie kupi i będą musieli puszczać otwartym Polsacie, bo nie będzie innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd pewność, że mają taki obowiązek? Przecież w latach 2015-2017 nie było meczu w otwartej. W ostatnich latach 2018-2021 też LE nie było w otwartej bo TVP LE nie była zainteresowana a Polsat nic nie dał w choćby Super Polsacie. Więc nie wiadomo czy gdyby TVP nie kupiło LM w tym rozdaniu to by w ogóle LM była w otwartej.

Edytowane przez Taberski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wypisywać p[ierdoły, sprawdziłbyś w Google, co zajęłoby ci maksymalnie 1 minutę.

 

Umowa UEFA z nowym(2018r) nadawcą meczów Ligi Mistrzów, telewizją Polsat gwarantuje pokazanie jednego meczu na kanale otwartym. Według informacji Sport.pl blisko odkupienia licencji na środowe spotkanie jest TVP.

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michael112 napisał:

Ja nie rozumiem, skąd ten dogmat że transmisje skoków czy innego sportu nie są godne tak wspaniałego kanału jak TVN, a tym bardziej TVN7, który w ogóle nie jest tak bardzo znanym kanałem.

Kiedy Polsat miał F1 to przeniósł ją do Polsatu Sport. Powód był jeden. Taki wyścig trwa prawie 2 godziny. 2 godziny bez reklam. Niby w skokach czy innych dyscyplinach są przerwy właśnie pod reklamy ale krótkie. Oprócz tego imprezy sportowe mogą się przeciągnąć. To rozwala całą ramówkę kanału. Na dodatek widownia transmisji sportowych niekoniecznie musi odpowiadać reklamodawcom. Kto inny reklamuje się podczas transmisji sportowych a kto inny podczas filmów czy seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, G2000 napisał:

Niby w skokach czy innych dyscyplinach są przerwy właśnie pod reklamy ale krótkie.


Przerwa w skokach trwa 15 minut, a ostatnio coraz częściej prawie 20. To bardzo dużo biorąc pod uwagę fakt że KRRiT zezwala na 12 minut reklam w godzinie (nie wiem czy ten przepis jeszcze obowiązuje, bo miało to ulec zmianie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

To dobrze, bo fajnie to pokazują i w dobrej jakości. Każdy mecz tenisowy na osobnym streamie i bez reklam. Z Igrzyskami było podobnie. Niestety Wimbledon ma Polsat i pokazuje go w najgorszy z możliwych sposobów, czyli 25 klatek/s i tona reklam.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...