Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Sprawa wygląda tak, dostałem nowy dekoder z kartą oczywiście dzisiaj blokada na multiroom ale z informacją o włożeniu starej karty. Jakieś sugestie???

Tak na przyszłość: Przed spakowaniem tunera głównego, wsadź kartę do dodatkowego na chwilę by licznik ruszył od nowa.

 

około 2-3 tygodni.

U mnie prosi co 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jak dużym wyprzedzeniem czasowym dekoder MR upomina się o kartę z dekodera głównego ?

 

Upomina się (wyświetlając stosowny komunikat na ekranie TV) na około 15 minut przed blokadą. W MENU MULTIROOM jeśli jest mniej niż doba sprawdzić czas do końca aktywacji MR. Jeśli natomiast chodzi o czas trwania aktywacji MR to już forumowicze napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Cyfrowy Polsat zrozumie ... ?

Z pewnością nieprędko, na co wskazują choćby moje doświadczenia z CP w kilku sprawach, wydawałoby się dosyć oczywistych.

 

Niestety pracownicy CP wolą z reguły udawać Greka i sprawiać wrażenie, że w ogóle nie rozumieją kwestii, jakie się im przedstawia.

 

Dobrze chociaż, że argumenty siły wywierają wystarczającą presję na ten dość egzotyczny podmiot.

 

W każdym razie ja już straciłem do nich cierpliwość i zakończy się gehenna wachlowania kartami w dekoderze do MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jak dużym wyprzedzeniem czasowym dekoder MR upomina się o kartę z dekodera głównego ?

 

Upomina się (wyświetlając stosowny komunikat na ekranie TV) na około 15 minut przed blokadą. W MENU MULTIROOM jeśli jest mniej niż doba sprawdzić czas do końca aktywacji MR. Jeśli natomiast chodzi o czas trwania aktywacji MR to już forumowicze napisali.

 

Czyli np. oglądając mecz mogę zostać zaskoczony prośbą o kartę z dekodera głównego, wówczas bieg do drugiego pokoju i przerwanie np. serialu żonie.

Czy włożenie karty głównej, w sytuacji gdy dekoder MR jej się nie domaga, pozwala przedłużyć czas aktywacji MR ?

Czy jedynym rozwiązaniem jest sprawdzanie przed ważnym programem czasu pozostałego do końca aktywacji MR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz stresować siebie a tym bardziej żony. Przekładasz kartę w momencie, kiedy Tobie pasuje po wcześniejszym sprawdzeniu w MENU czy przypadkiem wkrótce nie wygaśnie aktywacja lub profilaktycznie po dłuższym czasie aktywacji przekładasz kartę i po bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..../W każdym razie ja już straciłem do nich cierpliwość i zakończy się gehenna wachlowania kartami w dekoderze do MR.

buhaha ! "gehenna" buhaha ! :lol2:

chyba że faktycznie ktoś musi przebiec pół wsi z kartą z mastera żeby doładować multi to faktycznie "gehenna", zwłaszcza jak deszcz pada i o karte woła w połowie dobranocki.

w "normalnym" mieszkaniu nie sprawia to żadnego utrudnienia, zwłaszcza jak odbywa się to RAZ na m-c :brawo:

 

MSPANC !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Cyfrowy Polsat zrozumie tak, jak kiedyś zrozumiał CANAL+ Cyfrowy odnośnie archaicznego dotykowego multiroomu?

Multiroom w CP a'la dawna CYFRA+ to z pewnością marzenie każdego z nas. :) Ale wydaje się mało realne, aby się to zmieniło, bo przecież musi być jakieś zabezpieczenie tej usługi, aby dekoder dodatkowy nie był używany na drugim końcu Polski albo nawet i za granicą. ;)

Mi osobiście nie przeszkadza konieczność okresowego przekładania kart w Multiroom'ie Cyfrowego Polsatu. Zresztą, generalnie bawi się w to mój brat, bo to on korzysta z "mojego" dekodera dodatkowego Multiroom. I gdy trzeba to przychodzi do mnie i bierze na moment kartę z mojego modułu CAM. Powiem szczerze, że już o wiele bardziej wolę takie właśnie rozwiązanie, niż konieczność spinania dekoderów kablem sieciowym LAN ( :crazy: ). I do tego w takim przypadku brak możliwości korzystania z własnego, niezależnego sprzętu. Również "pierwszy" Multiroom dawnej CYFRY+ był dosyć uciążliwy, bo tam w miejsce standardowej jednej karty dostawało się dwa specjalne moduły, gdzie ten dodatkowy trzeba było co 6 godzin aktywować poprzez zbliżenie go do tego głównego. Tak więc, uważam, że naprawdę w Cyfrowym Polsacie z tym Multiroom'em nie mamy jeszcze tak źle. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

w "normalnym" mieszkaniu nie sprawia to żadnego utrudnienia, zwłaszcza jak odbywa się to RAZ na m-c :brawo:

Nie wiem co rozumiesz przez określenie normalne mieszkanie, klitkę w blokach 60 m kw.?

Gdy bowiem u mnie dekoder do MR w sypialni poprosi i kartę z dekodera głównego, to muszę opuścić ciepłe łóżko, założyć kapetki i pomstując na przaśność rozwiązań technicznych w Cyfrowym Polsacie, zejść po schodach do salonu po tę idiotyczną żółtą kartę.

 

Ostatnio zresztą i tak dekodery CP służą mi li tylko do przeglądania oferty HBO GO, więc trzniam ich zapóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jego Cień - a nie prościej w poniższy sposób?

 

Nie musisz stresować siebie a tym bardziej żony. Przekładasz kartę w momencie, kiedy Tobie pasuje po wcześniejszym sprawdzeniu w MENU czy przypadkiem wkrótce nie wygaśnie aktywacja lub profilaktycznie po dłuższym czasie aktywacji przekładasz kartę i po bólu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jego Cień - a nie prościej w poniższy sposób?

Oczywiście że prościej, ale jedynie wówczas, kiedy telewizja zaprząta komuś uwagę.

Zwyczajnie nie mam na takie zabawy czasu, a włączam pudło w sypialni tylko wówczas, kiedy mam do obejrzenia coś na kanałach stricte polsatowskich, to znaczy tych, których nie ma w ofercie nc+.

Zważywszy na wygodę rozwiązań MR w tym drugim podmiocie, bieganie z kartą przedtem, czy później, przynajmniej z mojego punktu widzenia, zdaje się dosyć absurdalne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby to jakieś rozwiązanie, gdyby nie fakt, że jako dekoder główny mam moduł CI, więc idąc do sypialni musiałbym każdorazowo pamiętać o zabieraniu go ze sobą na górę, a czasem uwierz jest to absolutnie niewykonalne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga, nie wiem jak Ciebie, ale mnie powyższa wypowiedź kol. Henryka wprowadziła w doskonały humor. :)

 

edit:

Poprawiono "w prowadziła" na "wprowadziła" - litrówka (oby na tym forum tylko takie błędy popełniano) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie wiem co rozumiesz przez określenie normalne mieszkanie, klitkę w blokach 60 m kw.?..

Ależ skąd proszę pana, u przeciętnego Kowalskiego pawlacz ma większy metraż :crazy:

.../Gdy bowiem u mnie dekoder do MR w sypialni poprosi i kartę z dekodera głównego, to muszę opuścić ciepłe łóżko, założyć kapetki i pomstując na przaśność rozwiązań technicznych w Cyfrowym Polsacie, zejść po schodach do salonu po tę idiotyczną żółtą kartę...

Tutaj raczej nie pomstował bym na CP a raczej zganiłbym służbę że nie napaliła w kominku przez co musiał bym paradować w "kapetkach" (wybacz że nie wiem co to jest, bo rzadko bywam na salonach) :lol2:

../Zważywszy na wygodę rozwiązań MR w tym drugim podmiocie, bieganie z kartą przedtem, czy później, przynajmniej z mojego punktu widzenia, zdaje się dosyć absurdalne. :)

Ach, o to chodzi !

Pan wybaczy ale muszę ponownie....... buhaha ! :rofl:

Na pewnym powszechnie znanym forum tego, jak to nazwałeś "drugiego podmiotu", AŻ roi się od wpisów w których ta "wygoda rozwiązań" jest nazywana całkiem inaczej, dosadnie i tylko zakaz używania słów powszechnie uznawanych za wulgarne, ogranicza ich publikacje.

 

I w tym momencie zakończymy pogawędkę "o wyższości świąt wielkiej nocy nad bożonarodzeniowymi" żeby nie zaśmiecać tego zacnego wątku :D

 

.../Dobrze chociaż, że argumenty siły wywierają wystarczającą presję na ten dość egzotyczny podmiot...

to jest pyszne, aż strach się bać !

"Przepraszam, czy tu biją?"

MSPANC :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego multiroom nie będzie działać, gdy wezmę dekoder ESI-88 za 1 zł i dokupię moduł CI w AP za 199 zł?

Wiem że niezależnie czy zdecyduję się na rozwiązanie z dwoma dekoderami, czy też moduł CI i dekoder, karty i tak trzeba przekładać. Nie rozumiem dlaczego nie można zastosować ESI-88 i modułu CI. Czy mam rozumieć że HD3000 pobiera uprawnienia z datą ważności z karty głównej, a karta w zestawie jest tylko po to by była?

 

Co do modułów i dekoderów, to te ceny jednorazowe, to wykup urządzeń na własność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery produkcji CPT (HDx000) do usługi multiroom mają oprogramowanie pozwalające kontrolować operatorowi czasową aktywację usługi poprzez kartę głównego dekodera. Dekodery tzw. obcej produkcji tej funkcjonalności nie mają i stąd to nie działa (wyświetlą tylko komunikat o błędnej karcie i nic więcej).

Co do drugiego pytania. ESI-88 tylko na udostępnienie występuje i większości ofert jest tylko opłata jednorazowa. Moduł może być na własność lub na udostępnienie w zależności od ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie o multiroom. Chcę kupić cyfrowypolsat maxhd + sporthd, filmhd, cinemaxhd + multiroom 3 czyli 4 telewizory. Będą to jednak 4 telewizory w różnych lokalizacjach (np do matki jedziemy co tydzień na weekend, jadę za granicę na np miesiąc do pracy a żona zostaje w dou i tez chce mieć itd). Czy to będzie działało w 4 różnych lokalizacjach? Na stronie jest napisane Uwaga! Dekodery muszą być wykorzystywane w obrębie jednego gospodarstwa domowego - jest to warunek poprawnego funkcjonowania usługi.

Czy to wyklucza takie stosowanie dekodera czy nie? Bo jak wyklucza to automatycznie nie mamay przez pewien czas tv gdy ja lub małżonka jest w innej lokalizacji niż dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...