Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przed świętami aneksowałem umowę 29, przyjechał kurier dał mi zamówiony moduł zabrał stary główny dekoder (dodatkowy został stary). A teraz dodatkowy, krzyczy o kartę od starego głównego dekodera, a nie od modułu i niestety nie idzie w żaden sposób aktywować dodatkowego dekodera. Dzwoniłem już 2 razy na infolinie został niby zresetowany (ale chyba mi kazali podać zły nr kary bo nr tej starej), za drugim razem przywrócili sygnał i dalej nic. Jakieś pomysły? Bo 3 rozmowa już raczej będzie średnio miła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem Cyfrowego Polsatu - Multiroom. Wcześniej miałem dwa dekodery, dziś po zmianie umowy otrzymałem moduł CAM i dodatkowy dekoder. Problem mój polega na tym że gdy tylko wyłączę telewizor z modułem CAM (główny) na dodatkowym dekoderze znikają kanały TVP i kilka innych. Gdy tylko włączę telewizor ponownie problem zanika i ww. kanały wracają. Jak wspomniałem na początku posta wcześniej miałem dwa dekodery - problem był, ale mniej uciążliwy. Wystarczyło, że nie wyłączałem zasilania dekodera z gniazda - wszystko śmigało jak należy, natomiast po odłączeniu z gniazda problem znów się pojawiał. Dodam że urządzenie główne dzieli do anteny kabel dl. 6m, dodatkowy ok 20m. Wszystkie objawy dzieją się na dodatkowym dekoderze, który jest dalej, natomiast na głównym urządzeniu wszystko działa bez zarzutu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze " nowi " i " starzy " - pozdrawiam Was .

Jestem nowym uczestnikiem tego forum a sprowadziła mnie tutaj chęć poszerzenia wiedzy na temat oferty , rozwiązań technicznych i sprzętowych CP. Polsatem zainteresowałem się od niedawna bo nc+ , którego jestem klientem od kilku lat nie oferuje transmisji F1. Kupowałem dostęp do F1 poprzez iplę , ale uznałem , że przy obecnej kończącej się umowie spróbuję zmiany. Poprzednio byłem klientem c+ , upc . Od wczoraj przeglądałem wiele postów tego forum aby posiąść wiedzę o systemie stosowanym w CP. Kluczowym dla mnie tematem jest multiroom , bo komfort korzystania z oferty programowej operatora jest dla mnie najważniejszy, /oprócz F1/. Czytając różne wypowiedzi odniosłem wrażenie , że temat jakości multiroomu w CP jest raczej pomijany . Wielu z Was krytykuje połączenie kablem lub poprzez wifi dekodery -(główny z nagrywarką i dodatkowy bez nagrywarki - oba HD) , pisząc ,że to niewygodne . Cóż - kable antenowe do każdego dekodera CP też trzeba oddzielnie poprowadzić . Natomiast układ połączeń stosowanych w multiroomie nc+ daje możliwość ustawiania nagrywania i oglądania programów nagranych na każdym z podpiętych TV , niezależnie od nadawanych w tym czasie programów . Z każdego dekodera jest dostęp do różnych programów TV i internetu . Często zdaża się tak , że moja osobista małżonka ogląda na tzw białym dekoderze programy nagrane na dysku a ja na głównym TV z dekodera . Pomijam kwestię jakości sygnału bo jest moim zdaniem bez zarzutu .

Nie wiedziałem , że w CP multiroom jest sprowadzony jedynie do doprowadzenia sygnału do poszczególnych TV , a z nagranych programów można korzystać wyłącznie w pomieszczeniu w którym się znajduje dekoder z dyskiem. I tu mam problem , bo nie wiem co robić. Oferta CP jest korzystna cenowo , zawiera moją ulubioną F1 - lecz ogranicza nas w możliwości korzystania z dostępnej oferty . Przepraszam , być może moja wypowiedź jest dla Was nudna , ale widząc , że na forum znajdują się osoby o dużej wiedzy , prosiłbym o konkretną informację , ewentualnie poradę - czy jest sposób na to , aby w ofercie sprzętowej CP uzyskać możliwość korzystania z nagrań głównego konwertera w TV znajdującym się w innym pokoju .

Mam jeszcze około 3 tygodni na podjęcie decyzji o przejściu do CP , ale nie ukrywam , że jest to dla mnie temat wiodący .

Rozpisałem się nadmiernie , mam jeszcze wiele nurtujących mnie kwestii ale może innym razem . Dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to niemieckie SD wygląda jak polsatowskie HD ;). Swoją drogą to CP jeszcze się nie chwalił, że kupił prawa do F1 na 2015. Pewnie odwalą taki sam numer jak w tamtym roku. Kupią w ostatniej chwili.

@lesio2015

Na dekoderach CP nie da rady zrobić tego o czym piszesz, tzn. nie da się udostępnić nagrań innemu dekoderowi. Dodatkowo w MR CP czeka Cię bieganie z kartą pomiędzy dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc stało się . Przedłużyłem umowę z nc+ następny okres , a przeważył multiroom premium - jego niepodważalne zalety i wygoda . Dziękuję za podpowiedzi i informacje . Teraz skupię się na rozbudowie czaszy o zeza, tak aby oglądać F1 z Astry. Jestem zupełnie zielony w tym temacie i zaczynam zgłębiać forum "zezowe" , by przed rozpoczęciem transmisji na RTL być gotowym . Cóż - do końca życia człowiek się uczy i poznaje nowe rzeczy - to tak na marginesie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...