Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj odebrałem moduł CAM z kartą jako główny + 3000 jako MR. Zadzwoniłem do CP i Pan wysłał uprawnienia. 3000 zaczął latać już po 10 minutach a CAM do tej pory nie ma uprawnień - jakieś 4 godziny. Tuner własny Opticum Globo 9600. Czy to normalne? Nadal nie dostałem maila aktywującego dostęp do panelu na www więc nie mogę wysłać uprawnień ponownie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Możesz wysłać uprawnienia telefonicznie z automatu.Jedna z funkcji TCA pozwala na to,trzeba wejść w informacje techniczne, podać numer karty, a następnie wybrać ponowienie uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to, niż ciągnięcie kabli LAN po domu w celu spięcia syfiastych dekoderów nc+ kablem... :P

Dla mnie ten Multiroom w tej postaci w Cyfrowym Polsacie w ogóle mi nie przeszkadza. :)

Jak mojemu bratu w pokoju obok dekoder się zablokuje to bierze na moment kartę ode mnie i sobie odblokowuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale syf ........co 7 dni trzeba zmieniać karty......tragedia

 

Każdy ma swoje zdanie, ale ja po ;doświadczeniach; z mr. nki jestem teraz zadowolony. Jak na razie to trzykrotnie przekładałem karty (umowa od 4.04.2013) i dla mnie to żaden problem. W nce to była tragedia , np.gdy zabrakło napięcia (wyłączenia) ponowne połączenie z turbaczem to były ;męki; Nie jednokrotnie musiałem dzwonić na inf. nki , a czas oczekiwania był zazwyczaj operacją 15-40 min., konsultant zapewniał że ponawia przesył uprawnień , jednak dalej nic nie działało. Nie mówię że tak było cały czas , przebłyski szybkiego połączenia się też zdarzały , ale w większości przeważały negatywy połączenia czy przez router , lub bez pośrednio między dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozmy ze NC+ likwiduje multiroom dwie niezalezne karty. Jesli mialbym przyjac ze dwa dekodery mam w jednym mieszkaniu to zdecydowanie wole rozwiazanie Polsatu i aktywacje drugiego dekodera karta z glownego. Multiroom n odpada. Takie moje skromne zdanie.

 

Do postu nizej:

Cale szczescie mam multiroom 2 karty cyfry po migracji. Jak dlugo ? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FazaFm

Tu nie ma co zakładać, bo w platformie nc+ tak właśnie jest!

Tylko abonenci dawnej CYFRY+, którzy zmigrowali do nc+ z posiadanym już Multiroom'em, zachowali ten "przywilej" pozostania na dwóch niezależnych kartach.

Jeśli ktoś zmigrował z CYFRY+ do nc+, a nie miał wcześniej Multiroom'u to jeśli teraz chciałby go dobrać to obecnie posiadaną kartę CYFRY+ musi oddać i wziąć od nc+ dwa dekodery ADB sparowane z kartami Conax i spiąć je razem kablem sieciowym LAN. To samo tyczy się nowych abonentów nc+. Taka zasada Multiroom'u to idiotyzm do potęgi n! :/

Ale to tak na marginesie, gdyż nie o Mutiroom'ie nc+ jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale syf ........co 7 dni trzeba zmieniać karty......tragedia

Jaka tragedia ? Chyba dla tych co dzielą abonament z sasiadem lub niemieszkającą w pobliżu rodziną. Pamiętam moduły w Cyfrze, gdzie trzeba je było aktywowac co 6 godzin oglądania i też dało się wytrzymać, a co dopiero raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to szkoda, że Polsat nie poszedł po rozum by stworzyć jakąś ofertę dla osób spokrewnionych a nie mieszkających w tym samym gospodarstwie i tak na tym by zarobili dodatkowo! a tak tylko na tym tracą. Osobiście nie sądzę aby wiele osób decydowało się płacić drugi raz (taki sam) abonament np. dla dla babci czy dziadka mieszkającego 3km dalej (no chyba że ktoś śpi na kasie) a gdyby taka (sensowna cenowo) oferta się pojawiła pewnie by skorzystali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla babci czy dziadka kupuje się pakiet Mini Hd za 14,90 i tyle. A niby jak mam wykazać, że ktoś o tym samym nazwisku jest moją rodziną? Czasy kiedy były stare dowody w których wpisywało się swoje dzieci już dawno minęły, więc Twój pomysł jest conaj mniej głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini Hd to można powiedzieć jest pakiet DNO (tylko cena jest w nim bardzo korzystna) - brak TVN24 i brak Superstacji to w sumie dyskwalifikacja na wstępie jeśli chodzi o dziadków. Oni oglądali by praktycznie tylko stacje informacyjne, dokumentalne i z telenowelami typu: Zone Romantica (niestety np.Zone Romantica jest w wyższym pakiecie). Ja nie uważam, że mój pomysł jest głupi - skoro sam płacę za Full Pakiet to mogli by dać drugi abonament dla rodziny np. za 1/3 ceny pierwszego - Polsat na takim "interesie" by nie zbiedniał a wpadło by im jeszcze dodatkowo parę groszy (których bez tego typu oferty np. ode mnie nie zarobią.) Co do weryfikacji danych to nie sądzę, aby w dzisiejszych czasach (gdy stosuje się np.różne komputerowe bazy danych) nie można by było tego jakoś sensownie rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pakiecie Rodzinny HD za 14,90 zł dostępna jest Superstacja.

 

Co do samego Multiroomu - w porównaniu do metody Cyfrowego Polsatu to chyba nikt nie wymyślił nic lepszego. W takiej Vectrze niby nie musisz przekładać kart, ale płać za dzierżawę każdego dekodera, w dodatku na drugim dekoderze nie ma kanałów Premium (choćby Canal+ , HBO czy też Sport na Ostro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie uważam, że mój pomysł jest głupi - skoro sam płacę za Full Pakiet to mogli by dać drugi abonament dla rodziny np. za 1/3 ceny pierwszego - Polsat na takim "interesie" by nie zbiedniał a wpadło by im jeszcze dodatkowo parę groszy (których bez tego typu oferty np. ode mnie nie zarobią.) Co do weryfikacji danych to nie sądzę, aby w dzisiejszych czasach (gdy stosuje się np.różne komputerowe bazy danych) nie można by było tego jakoś sensownie rozwiązać.

 

Wybacz, ale takie bazy danych nie istnieją, a jak już istnieją to instytucje państwowe (pewnie urzędy miast itp) nie mają prawa takich danych udostępniać. Uwierz mi, w CP jest mnóstwo osób, które mają kilka a nawet kilkanaście dekoderów, za które płacą normalne abo i to się CP bardziej opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ober1 skoro jest tak jak piszesz że "jest mnóstwo osób, które mają kilka a nawet kilkanaście dekoderów" - to są dwie możliwości:

1. Polska jest już "krainą winem i miodem płynącą" a ludzie nie mając już co robić z nadmiarem forsy kupują kolejne dekodery :) albo:

2. Ludzie już są tak ogłupiali, że sprzedawcą udaje się coraz częściej wciskać oferty za dwa razy większą cenę niż są w rzeczywistości warte. - patrz. próba wydymania ludzi przez NC+ (całe szczęście, że tym razem odbiło się im to czkawką).

- Słuchaj co do udostępniania danych to chyba przy podpisywaniu umów udostępnia się dane (wyrażając na to zgodę) i to bynajmniej nie instytucją państwowym, tak że nie wiem co za problem aby udostępnić potrzebne w w/w przypadku informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Słuchaj co do udostępniania danych to chyba przy podpisywaniu umów udostępnia się dane (wyrażając na to zgodę) i to bynajmniej nie instytucją państwowym, tak że nie wiem co za problem aby udostępnić potrzebne w w/w przypadku informacje.

 

Widze, że bardzo mało wiesz o przepisach prawa. Udostępniasz swoje dane, czyli imię, nazwisko, adres itp, a nie dane swojej rodziny. Widzę, że jesteś szalenie oderwany od rzeczywistości. Aby CP miał dostęp do takich danych z instytucji państwowych trzeba zmienić prawo, bo niby na jakiej zasadzie tak od ręki Ministerstwo Spraw Wewnętrznych CP miałoby takie dane udostępnić? Coś wydaje mi się, że jesteś jakąs gimbazą, która myśli, że wszystko można załatwić pstrykajac palcami.

A co do Twoich dwóch opcji, uwierz mi. Jest mnóstwo klientów w CP, którzy mają 2 i więcej umów na siebie zapisanych, a co ich do tego kierowało to już sam musisz się domyślec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon9904 .Co ty piszesz ,to najgorsze rozwiązanie jakie może być.Rozwiązanie ściągnięte z Cyfry+,z którego sama Cyfra zrezygnowała i zaczęła dawać dwie niezależne karty.

 

Czytaj "w porównaniu do metody Cyfrowego Polsatu to chyba nikt nie wymyślił nic lepszego" - miałem na myśli fakt, że nie znam lepszego rozwiązania dot. Multiroomu ;). Przekładanie karty raz na tydzień to chyba nikogo nie zmęczy, nie? :D

 

Nie obrażajcie się , że ten to [beep]. Mam 14 lat i jestem gimnazjalistą z krwi i kości ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak:

Wcześniej miałem CYFRĘ+ i Multiroom w postaci dwóch niezależnych kart. Z tej drugiej karty korzystał mój brat w pokoju obok. Dzieli nas tylko ściana. Ja mam swój własny, niezależny tuner, natomiast mój brat korzystał z dekodera CYFRY+ (Sagemcom), który wypożyczyłem dla niego. Teraz, w Cyfrowym Polsacie również mam usługę Multiroom. Ja mam moduł CAM CI+ do mojego dotychczasowego, tego samego tunera, a dla brata wziąłem dekoder produkcji CPT, model HD3000. I powiem szczerze, że te przekładanie na chwilę karty z mojego modułu CAM do dekodera HD3000 od mojego brata wcale mi nie przeszkadza. :) Blokada tego dekodera HD3000 następuje średnio raz w tygodniu, więc nie jest źle. Jak trzeba to mój brat bierze ode mnie na chwilę kartę i sobie ten dekoder odblokowuje. :) Mojemu bratu żal tylko, że nie może już korzystać z pendrive'a do nagrywania w dekoderze HD3000, jak to wcześniej miał w Sagemcom'ie CYFRY+. Mój brat swego czasu specjalnie za prawie stówę kupił sobie pendrive'a do tego celu. A teraz nie ma już tej możliwości. :( Szkoda, że te dekodery CPT nie dają możliwości podpięcia pendrive'a. Bo kupowanie do nich dysku polsatowskiego za 250 zł jest drogim rozwiązaniem. :/ Szkoda też, że w ramach Multiroom'u nie można wziąć dwóch modułów CAM, bo mój brat się mnie pytał, czy jest taka możliwość, aby np. kupił sobie też taki tuner, jaki ja mam i używał w nim modułu CAM Cyfrowego Polsatu. Ale rozumiem, że nie jest to możliwe ze względów technicznych (zabezpieczenie usługi Multiroom w postaci okresowego blokowania się dekodera dodatkowego, natomiast moduł CAM takiej właściwości nie posiada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie chyba powinno to być możliwe bo to tylko kwestia oprogramowania. No chyba, że dekodery do MR są specjalnie przygotowywane pod względem software'u. Ytzeba też wziąć pod uwagę fakt, że koszt dekodera produkcji CPT jest o wiele niższy niż koszt modułu produkowanego przez zewnętrzną firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...