Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem, czy funkcję okresowego blokowania się, jak to jest w dekoderach CPT, dałoby się zaimplementować też w module CAM. Za tę funkcję odpowiada zapewne oprogramowanie dekodera. Moduł CAM to tylko sam moduł dostępu warunkowego, który ma w sobie zaimplementowaną tylko obsługę danego systemu kodowania. Nie jest urządzeniem samodzielnym. Każdy dekoder dedykowany operatora, a także niezależny z wewnętrznym czytnikiem kart, posiada wbudowany moduł dostępu, który jest zintegrowany na płycie głównej dekodera. Moduł CAM to taki sam moduł dostępu warunkowego, ale w postaci zewnętrznej, dołączanej do innego urządzenia, np. telewizora lub zewnętrznego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie chyba powinno to być możliwe bo to tylko kwestia oprogramowania. No chyba, że dekodery do MR są specjalnie przygotowywane pod względem software'u. Ytzeba też wziąć pod uwagę fakt, że koszt dekodera produkcji CPT jest o wiele niższy niż koszt modułu produkowanego przez zewnętrzną firmę.

 

W dekoderze, który uaktywnia się jako MR pojawia się w menu opcja "multiroom", więc coś tam w sofcie jest zaszyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na takie pytanie - mam MR w zestawie Sagemcom ESI-88 i HD3000. Załóżmy, że programuję jakieś nagranie na ESI-88. Dekoder jest w standby i rozpoczyna nagrywanie o zaplanowanej porze. Inni domownicy korzystają z HD3000, który akurat w tym samym czasie będzie chciał się odblokować kartą główną. I teraz najważniejsze - czy wyjęcie karty z Sagemcoma podczas nagrywania celem odblokowania HD3000 sprawi, że nagrywanie nie zostanie dokończone, a może zostanie dokończone bez przeszkód? Czy ktoś już się spotkał z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wyjęcie karty z Sagemcoma podczas nagrywania celem odblokowania HD3000 sprawi, że nagrywanie nie zostanie dokończone, a może zostanie dokończone bez przeszkód? Czy ktoś już się spotkał z taką sytuacją?

 

Jeżeli podczas nagrywania wyjmiesz kartę z dekodera to na pewno nagranie nie zostanie dokończone bo w momencie wyjecia karty dekoder traci uprawnienia do odbioru sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, jestem juz po podpisaniu umowy na multiroom, wybralem pakiet fam max hd gdyz nawet jak bym chcial fam hd to ponadz juz nie mozna do niego mulitroom. Wypowiedzialem umowe na stary mini hd m100 i czekam na odpowiedz co zrobic z dekoderem. Przez 2 miesiace place 39,90 za dwa dekodery i mam wszystkie kanaly, ale przedladajac je nie dziala mi tlc hd, tvp rozrywka i chyba jeszcze republika tv :( Czemu tak mam ? I jeszce problem bo jeden tv mam LCD a drugi CRT i przy nim podlaczony mam przez euro-euro i troche sniezy oraz co moze byc przyczyna ? dekodery 2x hd6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że się jest właścicielem tunera dedykowanego, nie oznacza, że można dokonywać modyfikacji jego oprogramowania. Oprogramowanie w tunerze nie jest już własnością posiadacza takiego tunera na własność i jego modyfikacje są już nielegalne.

Ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale kto mówi o modyfikowaniu oprogramowania? Wgrywając do nbox-a E2 nie dokonuję modyfikacji oryginalnego oprogramowania ani nie łamię jego zabezpieczeń - ja je po prostu usuwam, a to nie jest modyfikacja. Modyfikacją byłaby dekompilacja kodu czy wyciągnięcie klucza parującego kartę. Tego nikt przecież nie robi.

 

Powracając do tematu - sam jestem ciekaw, czy do nboxa z E2 można podłączyć jakiś czytnik CI/CI+ na USB i uruchomić w nim moduł CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...