Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zytam i czytam i się nie doczytałem jak brzmi odpowiedz na moje wątpliwości . Mianowicie chodzi mi o ; procedurę przekazywania uprawnień; do drugiego dekodera , a dokładnie jeżeli wyświetli się komunikat (rozumiem że na dodatkowym dekoderze) to wyłączam urządzenia i wyjmuję kartę z głównego dekodera i instaluje w kieszeni HD 3000. Włączam HD 3000? i czekam na komunikat że się uaktywniło , ponownie wyłączam dekoder i instaluję kartę przeznaczoną do HD 3000. Główny dekoder jest cały czas ;operacji; wyłączony. Proszę o wyrozumiałość i odpowiedz :wink:

Okresowa aktywacja Usługi

Dekoder dodatkowy z usługą Multiroom wymaga dokonania okresowej aktywacji przez użytkownika za pomocą karty z dekodera podstawowego. Aby dokonać aktywacji, należy w dowolnym momencie:

 

a. wyjąć kartę z dekodera podstawowego,

b. wyjąć kartę z dekodera dodatkowego,

c. włożyć kartę z dekodera podstawowego do dekodera dodatkowego i poczekać, aż dekoder dodatkowy potwierdzi odblokowanie sygnału,

d. włożyć odpowiednią kartę do dekodera dodatkowego oraz do dekodera podstawowego.

 

Numer karty dekodującej dekodera podstawowego oraz dekodera dodatkowego znajdą Państwo w części A Umowy Abonenckiej oraz Protokole.

 

Użytkownik za pomocą komunikatu na ekranie odbiornika telewizyjnego zostanie poinformowany o terminie kolejnej aktywacji dekodera dodatkowego. W przypadku niedokonania aktywacji, dostęp do programów na dekoderze dodatkowym zostanie zablokowany. Czas następnej aktywacji dekodera dodatkowego jest zmienny i zarządzany automatycznie przez system Cyfrowego Polsatu.

 

Uwaga! Można aktywować dekoder dodatkowy w dowolnym momencie - oczekiwanie na wyświetlenie komunikatów nie jest wymagane.

 

 

przekładanie kart można robić, a nawet TRZEBA na włączonych dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik za pomocą komunikatu na ekranie odbiornika telewizyjnego zostanie poinformowany o terminie kolejnej aktywacji dekodera dodatkowego.

Hmm, u mnie przy każdorazowej aktywacji dekodera dodatkowego, nie pojawiał się na ekranie żaden termin kolejnej aktywacji. Była tylko informacja, że dekoder został odblokowany. I tyle. :roll: Te informacje w "instrukcji obsługi" Multiroom'u, dołączane do umowy z Cyfrowym Polsatem, są więc nieprecyzyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik za pomocą komunikatu na ekranie odbiornika telewizyjnego zostanie poinformowany o terminie kolejnej aktywacji dekodera dodatkowego.

Hmm, u mnie przy każdorazowej aktywacji dekodera dodatkowego, nie pojawiał się na ekranie żaden termin kolejnej aktywacji. Była tylko informacja, że dekoder został odblokowany. I tyle. :roll: Te informacje w "instrukcji obsługi" Multiroom'u, dołączane do umowy z Cyfrowym Polsatem, są więc nieprecyzyjne.

 

MENU ---> MULTIROOM i tak to wygląda:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/834/dsc0327vk.jpg/

 

tak wygląda to na hd6000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MENU ---> MULTIROOM i tak to wygląda:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/834/dsc0327vk.jpg/

 

tak wygląda to na hd6000

 

Noo, na HD6000 może i tak. Ja jednak do Multiroom'u mam dekoder HD3000 i w menu, w opcji "Multiroom" jest tylko status dekodera, gdzie jest napisane "aktywny" albo "odblokowany" (nie pamiętam teraz dokładnie, bo jestem teraz w pracy). Nie ma tam żadnego "zegara" odliczającego czas do kolejnego zablokowania się dekodera.

Więc ta "instrukcja obsługi" Multiroom'u dołączona do umowy wprowadza nieco w błąd, bo nie tyczy się chyba wszystkich dekoderów do Multiroom'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas "ważności" dekodera dodatkowego jest losowy. Może to być 12 godzin, tydzień, kilka godzin, dwa dni itp.

Aha, tak gwoli ścisłości: okresowej blokadzie ulega sam dekoder dodatkowy, a nie karta w nim się znajdująca. Właśnie z tego powodu w ramach usługi Multiroom w CP nie można wziąć np. dwóch modułów CAM. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti: U mnie na HD 3000 w zakładce "Multiroom" także jest napis "Multiroom aktywny". Na 3 godziny przed zablokowaniem, po wejściu w tą zakładkę wyświetla się czas, jaki pozostał do blokady. Na 15 minut przed zablokowaniem na ekranie pojawia się pasek (przykład): "Multiroom zostanie zablokowany dn. 2013-04-06 o 15:35. Prosimy o przełożenie karty o nr xx xxxx xxxx xx do dekodera dodatkowego." - no coś w tym stylu, a pasek nie znika z ekranu. Jeżeli zablokuje się dekoder dodatkowy podczas trybu stand-by - też nie ma problemu. Wyświetla się komunikat że zablokowany, normalnie przekładasz karty i po 2 sekundach Multiroom odblokowany to wraca wszystko do porządku ;). Dzisiaj rano mnie tak zaskoczył, ale poszło wszystko ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)
A u mnie minął miesiąc i dekoder dodatkowy się jeszcze nie zablokował.

Może cp postanowił utrzec nosa encepence i zrobic mr na zasadach cyfry+ i nie trzeba latac teraz z kartami ps Fajnie by było ;)

 

Jeżeli już, to tym przechodzącym z rachunkiem w ręku. Szwagier mój brał bez tego kwitka i już po dwóch dniach miał na tunerze dodatkowym komunikat o obowiązku załadowania karty. Ja od 8 dni takiego komunikatu nie miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti: U mnie na HD 3000 w zakładce "Multiroom" także jest napis "Multiroom aktywny". Na 3 godziny przed zablokowaniem, po wejściu w tą zakładkę wyświetla się czas, jaki pozostał do blokady. Na 15 minut przed zablokowaniem na ekranie pojawia się pasek (przykład): "Multiroom zostanie zablokowany dn. 2013-04-06 o 15:35. Prosimy o przełożenie karty o nr xx xxxx xxxx xx do dekodera dodatkowego." - no coś w tym stylu, a pasek nie znika z ekranu. Jeżeli zablokuje się dekoder dodatkowy podczas trybu stand-by - też nie ma problemu. Wyświetla się komunikat że zablokowany, normalnie przekładasz karty i po 2 sekundach Multiroom odblokowany to wraca wszystko do porządku ;). Dzisiaj rano mnie tak zaskoczył, ale poszło wszystko ok :D

Spoko, wezmę to pod uwagę. Dekodera dodatkowego jeszcze nie reaktywowałem. Może dlatego, że nie jest używany za często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...