Skocz do zawartości

Awarie i problemy techniczne po stronie Polsat Box


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiecie mi co jest z 12188? 2dni po zmianach kanaly (Boomerang i Polsat Sport News) z nowych parametrkw zaczely swirowac - raz "zablokowane", raz tnie  a raz dziala. Ten transponder zyje wlasnym zyciem.               

 

Typowy objaw słabego sygnału z anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy objaw słabego sygnału z anteny.

Przestaniesz wreszcie spamowac o zlym ustawieniu anteny?  Czytac sie tego nie da ...

Niby jak moze byc zle ustawiona antena jezeli z tej samej anteny w drugim pokoju po multiroomie na szrocie od nC+ te kanaly dzialaja normalnie? Ewidentnie CP cos kombinuje, przeciez to widac po zachowaniu kanalow.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaniesz wreszcie spamowac o zlym ustawieniu anteny?  Czytac sie tego nie da ...

Niby jak moze byc zle ustawiona antena jezeli z tej samej anteny w drugim pokoju po multiroomie na szrocie od nC+ te kanaly dzialaja normalnie? Ewidentnie CP cos kombinuje, przeciez to widac po zachowaniu kanalow.

 

 

Co Tobie nie odbiera i jaką masz moc sygnału i jakość sygnału na problematycznych kanałach ( w przypadku dekodera od CP sprawdzasz to przez przytrz. czerwonego przycisku NA kanale, którego dotyczy problem a nie w menu ogólnym!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umkwatata - po pierwsze hamuj, po drugie - jak wykonasz tyle instalacji antenowych co ja, to oceniaj.

Poza tym kilka razy w ostatnich dniach pisałem, ze dobrze ustawiona 70-ka z zestawu CP nie sprawia problemu z odbiorem kanałów po 1.X.2015.

Edytowane przez swojadroga
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie anteny to 90% przyadków braku odbioru slynne na oko/na miernik % w dekoderze. I problemy wychodzą.Obecnie jedyny problem jaki potwierdzę to 12188 z fergusonami starymi hd 8900 i 8800.Polsat cos namieszał i tyle.Do tego bug w ich softach.Antena 70tka idealnie ustawiona nie wiele odbiega ber i snr od anten 80tek taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Tobie nie odbiera i jaką masz moc sygnału i jakość sygnału na problematycznych kanałach ( w przypadku dekodera od CP sprawdzasz to przez przytrz. czerwonego przycisku NA kanale, którego dotyczy problem a nie w menu ogólnym!)

 

Boomerang i Polsat Sport News, tylko je ogladam z tego TP - czesto teraz jest info "zakodowane" jak te kanaly odpale. Tuner - Ferguson Ariva 120 - ten co w sygnaturze.

Z TP 12188 - sila sygnalu - 83%, jakosc sygnalu - 70-72%.

 

Takze nie wiem, co tu ma nie dzialac. I tak jak pisalem - w drugim pokoju z tej samej anteny dzialaja kanaly z tego TP - nie podpinalem tam jeszcze swojego dekodera, ale chyba to zrobie zeby sprawdzic z ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boomerang i Polsat Sport News, tylko je ogladam z tego TP - czesto teraz jest info "zakodowane" jak te kanaly odpale. Tuner - Ferguson Ariva 120 - ten co w sygnaturze.

Z TP 12188 - sila sygnalu - 83%, jakosc sygnalu - 70-72%.

 

Takze nie wiem, co tu ma nie dzialac. I tak jak pisalem - w drugim pokoju z tej samej anteny dzialaja kanaly z tego TP - nie podpinalem tam jeszcze swojego dekodera, ale chyba to zrobie zeby sprawdzic z ciekawosci.

 

 

No to kanały działają, ale są ZAKODOWANE? To raczej problem z kartą lub czytnikiem tunera i niekoniecznie wina leży po stronie CP

Spróbuje ponowić uprawnienia

Edytowane przez rotalplus
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy słabym, złej jakości sygnale również pojawi się komunikat "Zakodowane".

Tak jak pisałem już w innym wątku, znajdę trochę czasu to nagram filmik pokazujący paski sygnału na dekoderze pokazujące, że jest dobrze a obraz będzie pikselował i to tylko na kanałach z jednego transpondera operatora. Mała korekta ustawienia anteny/konwertera i wszystko hula aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zadzwonił do mnie specjalista od CP w sprawie zgłoszenia dotyczącego braku możliwości odbioru częstotliwości 11158V 27500 DVB S-2 3/4 na dekoderach Ferguson Ariva TT i HF 8900. Po przedstawieniu przeze mnie opisu błędu zaproponowano mi - i zgodziłem się - wizytę montera-instalatora na koszt Cyfrowego Polsatu celem sprawdzenia opisywanego przeze mnie problemu. Jakie inne dekodery/TV mają problem z odbiorem tego tp?

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelaczam sobie po kanalach - znowu sie okazuje, ze Polsat Sport News i Boomerang dzialaja bezproblemowo - oczywiscie nic nie zmienialem. Co do jasnej ciasnej sie dzieje? Przez ostatnie kilka dni nie moglem tych kanalow ogladac, bo albo byl tylko dzwiek albo w ogole bylo info "zakodowane" pomimo, ze sygnal jest caly czas taki jak powinien byc do poprawnego odbioru ...

Taka sytuacja wystepuje juz od 2 tygodni, po tych zmianach na transponderach.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...