Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mrozio11 zastanawia mnie po co wdajesz się w dyskusję z Umkwatą, martusia83 czy Lanserem przecież to zwykłe nieudolne prowokacje, żebyś sie denerwował, piszą to nie w tym celu żeby pokazać swoją wiedzę, ale żeby was wkurzyć.

 

Kończąc temat, kto za Islandią? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o jednym ty o drugim, popatrz jak strzelali nasi karne a jak strzelali Niemcy czy Włosi, nie chodzi o bramkarza tylko o styl tych strzałów. Jak fatalnie strzelił Mueller, jak strzelił Zaza czy Pelle? A potem porównaj sobie to z karnym Krychowiaka. Polacy bardzo dobrze te karne wykonywali, w ogóle nie mogę się pogodzić z tym wynikiem, już by pewnie porażka z 2-0 w regulaminowym czasie gry bolała o wiele mniej niż odpadnięcie po karnych.

Nie mów że Niemcy czy Włosi są gorsi technicznie od naszych.

A czy to jaki w bramce stoi bramkarz nie ma wpływu na wykonawcę? Jakby stanęli naprzeciwko Neuera albo Buffona to presja była by zdecydowanie większa i trzeba uderzyć mocniej, bo prosty strzał może być łatwiej wyczuty przez bramkarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy wiedzą najlepiej

 

http://ww.goal.com/euro2016/en/article/neuer-may-claim-to-be-best-in-world---but-he-will-never-get-close-to-buffons-greatness/xeyvcrzna0b410pmtwod6cumo

 

A tak poza tym Buffon chyba nigdy nie puścił gola w stylu Neuera - Nie ma mnie w bramce a napastnik strzela prawie z połowy boiska jak np tutaj

 

https://www.youtube.com/watch?v=nRQRyrg7Xxw

 

https://www.youtube.com/watch?v=qwmfqXPgZoI

Edytowane przez Sorek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każdemu się zdarzają błędy - nawet Neuerowi. Tak jak Buffonowi się zdarzają raz na jakiś czas dobrze interwencje. 

 

Buffon najlepszy bramkarz 21 wieku? Szanujmy się. Może na poziomie Serie A mało puszcza, bo to liga jest bardzo słaba i nie bardzo ma mu kto strzelać. Zresztą całą robote za niego odwala obrona. A co się dzieje w Europie? W dwumeczu z Bayernem przyjął szóstke, w towarzyskim meczu z Niemcami przyjął czwórke, w karnych też specjalnie nie umiał pomóc. Nawet pomijając to ile puszcza to nie sprawia wrażenie najpewniejszego. Może zamiast beczeć wziąłby pare lekcji bronienia u Neuera. 

Edytowane przez Lanser123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundial 1998 - Włochy przegrywają w ćwierćfinale po rzutach karnych z przyszłym Mistrzem Świata - Francją 
EURO 2008 - Włochy przegrywają w ćwierćfinale po rzutach karnych z przyszłym Mistrzem Europy - Hiszpanią 
EURO 2016 - Włochy przegrywają w ćwierćfinale po rzutach karnych z przyszłym Mistrzem Europy - Niemcami

 

Ja niestety nie mam już wątpliwości kto zostanie mistrzem Europy. Niemcy wydają się być już nie do zatrzymania. Nie wierzę w pozostałe drużyny. 

 

 

mrozio11 zastanawia mnie po co wdajesz się w dyskusję z Umkwatą, martusia83 czy Lanserem przecież to zwykłe nieudolne prowokacje, żebyś sie denerwował, piszą to nie w tym celu żeby pokazać swoją wiedzę, ale żeby was wkurzyć.

Właśnie zauważyłem dlatego nie pozostało mi nic innego jak zaktualizować moją czarną listę.

 

Innym też polecam:

 

 

x5E0MwET1Z_Jukatan.png

 

Umkwatata

martusia83

Lanser123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrozio11 zastanawia mnie po co wdajesz się w dyskusję z Umkwatą, martusia83 czy Lanserem przecież to zwykłe nieudolne prowokacje, żebyś sie denerwował, piszą to nie w tym celu żeby pokazać swoją wiedzę, ale żeby was wkurzyć.

 

Kończąc temat, kto za Islandią? :D

Nie udzielam się zbyt często na forum więc nie znam wszystkich trolli. No wiem, nie powinienem mu odpowiadać i od teraz nie mam zamiaru wdawać się w dyskusje z nimi. Najlepsze jak wymienia te mecze, w których Buffon puścił cztery gole, pewnie nie ma pojęcia że wielki Manuel też dostawał w barwach Schalke chociażby czwórkę z Manchesterem United. Pewnie takich meczów mógłbym wymienić więcej ale Bundesliga mnie nie interesuje więc nie mam jak. Naprawdę, nie jestem fanem Serie A ale nie mogę pojąć jak można w ogóle pisać takie głupoty jak "Buffon to solidny bramkarz".

 

 

Nie mów że Niemcy czy Włosi są gorsi technicznie od naszych.

A czy to jaki w bramce stoi bramkarz nie ma wpływu na wykonawcę? Jakby stanęli naprzeciwko Neuera albo Buffona to presja była by zdecydowanie większa i trzeba uderzyć mocniej, bo prosty strzał może być łatwiej wyczuty przez bramkarza.

Szczerze? Aktualna reprezentacja Włoch ma lepiej obsadzoną bramkę i obronę i tyle, pomoc i atak to poziom reprezentacji Polski albo nawet Polska > Włochy, bo w moim odczuciu duet Milik, Lewy jest o wiele lepszy od Pelle i Edera.

No właśnie, piszesz że trzeba uderzać mocniej bo naprzeciw są lepsi bramkarze a jak uderzyli tacy Mueller czy Pelle? To były mocne strzały? Nasi piłkarze karne kopali bardzo dobrze, mocno i celnie. Włosi i Niemcy tego nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem dlatego nie pozostało mi nic innego jak zaktualizować moją czarną listę.

 

 

x5E0MwET1Z_Jukatan.png

 

 

 

 

Psycha już nie ta. Ośmieszenia włoskich klubów jeszcze dzielnie znosił, ale reprezentacja to już było za dużo :lol2:

 

PS. A czym mu asiafan zaszkodził? Orientujecie się? :D

Edytowane przez Lanser123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani Calcio jak zwykle bez dystansu do świata. Italia odpadła, to robi się dyskusja jaki to Buffon lepszy od Neuera. Wyczyny Włochów w poprzednich meczach zostały wyolbrzymione przez nas wszystkich- nikt nie przypuszczał, że Belgia okaże się taka słaba, Hiszpania podobnie.... Włosi mogą dziękować, że nie przegrali po 90 minutach jednej osobie - Jerome Boateng. Kompletnie nic się w drugiej połowie nie działo pod bramką Neuera do momentu karnego. Przez całą dogrywkę Italia grała na czas.... 

Włosi przyjechali do Francji mocno osłabieni.... A co powiedzieć o Niemcach? Kontuzja za kontuzją przed turniejem. Do tego jeszcze można doliczyć graczy, którzy zakończyli kariery po zdobyciu mistrzostwa. 

W czwartek przedwczesny finał Niemcy - Francja. Trochę szkoda, że w wielkim finale zagra ktoś z dwójki Portugalia - Walia. Portugalia niczym nie zasłużyła sobie na finał. a Walia, to chyba nie ten rozmiar kapelusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka Francja mi się podoba. Oby tak samo z Niemcami zagrali, a nie tak jak gospodarz poprzedniego turnieju piłkarskiego który Niemcy wygrali.

 

W czwartek przedwczesny finał Niemcy - Francja. Trochę szkoda, że w wielkim finale zagra ktoś z dwójki Portugalia - Walia. Portugalia niczym nie zasłużyła sobie na finał. a Walia, to chyba nie ten rozmiar kapelusza.

Tych przedwczesnych finałów już kilka było na tym Euro. Co do Walii to może nie ten rozmiar kapelusza, ale na finał zasłużyli swoją grą. Jednak coś mi się wydaje że Portugalia się prześlizgnie kolejnym remisem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja niestety nie mam już wątpliwości kto zostanie mistrzem Europy. Niemcy wydają się być już nie do zatrzymania. Nie wierzę w pozostałe drużyny. 

 

 

A ja mam. Nie wiadomo w jakim składzie zagrają Niemcy, na pewno nie zagra Hummels pauzujcy za kartki, Gomez też ze względu na kontuzje, wątpliwe są występy Khediri i Schweinsteingera do tego Boeteng przez całe Euro zmaga się z kontuzją i też nie zbyt dobre informacja płyną o jego stanie zdrowia.

 

I dochodzimy w tym momencie do rewolucji w składzie a do tej pory Loew nie korzystał ze zbyt dużej liczby graczy. Roszady na środku pola, roszady na środku obrony do tego 120 minut + karne  a 45 minut Francji (bo 2 połowa to będą sobie odpoczywać) także będzie mieć znaczenia. Pewnie gdyby Niemcy grali w pełnym składzie raczej nie byłoby wątpliwości ale okoloczności teraz sprawiają, że szanse Francuzów rosną tym bardziej, że dziś fundują nam pokaz siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Właśnie ta dzisiejsza wysoka wygrana może okazać się ich gwoździem do trumny w meczu z Niemcami ,za parę dni wszystko się rozstrzygnie i dowiemy się kto wygra ,a im bliżej finału to nabieram coraz większego przekonania że mimo wszystko zwycięzcą Euro 2016 będzie Walia lub Portugalia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi mogą dziękować, że nie przegrali po 90 minutach jednej osobie - Jerome Boateng. Kompletnie nic się w drugiej połowie nie działo pod bramką Neuera do momentu karnego. Przez całą dogrywkę Italia grała na czas.... 

Kompletnie nic się nie działo pod bramką Neuera? Oj chyba ktoś tu kłamie. 

 

1. Akcja i strzał Insigne. 

2. Fatalne wznowienie Neuera prosto w bramkarza i kolejne zagrożenie w polu karnym Niemców.  

 

A co w ciągu 30 minut dogrywki stworzyli Niemcy? Wskażesz jakieś konkretne sytuacje? 

 

 

Włosi nie muszą nikomu dziękować. Tak ewidentnej ręki (rąk) w polu karnym nie widziałem już dawno. 

 

 

Wyczyny Włochów w poprzednich meczach zostały wyolbrzymione przez nas wszystkich- nikt nie przypuszczał, że Belgia okaże się taka słaba, Hiszpania podobnie.... 

Ukraina, Irlandia Północna, Polska i Słowacja były według ciebie lepsze od Belgii i Hiszpanii? 

Włosi przyjechali do Francji mocno osłabieni.... A co powiedzieć o Niemcach? Kontuzja za kontuzją przed turniejem. Do tego jeszcze można doliczyć graczy, którzy zakończyli kariery po zdobyciu mistrzostwa. 

Ok, ale ilu z tych piłkarzy niemieckich to byli piłkarze pierwszego składu? 

 

Na EURO 2016 po stronie włoskiej nie pojechali:

Marchisio

Verratti

Pirlo (jeśli chcesz doliczać piłkarzy, którzy zakończyli kariery lub są za starzy)

 

Pomijam już to, że w meczu z Niemcami nie mogli zagrać Candreva, De Rossi i Thiago Motta. Innymi słowy Włosi zostali pozbawieni co najmniej trzech najlepszych środkowych pomocników i prawego wahadła w postaci Candrevy (jednego z najlepszych włoskich piłkarzy).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na EURO 2016 po stronie włoskiej nie pojechali:

Marchisio

Verratti

Pirlo (jeśli chcesz doliczać piłkarzy, którzy zakończyli kariery lub są za starzy)

 

Na EURO 2016 po stronie niemieckiej nie pojechali:

Reus

Gundogan

Lahm (jeśli chcesz doliczać piłkarzy, którzy zakończyli kariery lub są za starzy)

Klose (jeśli chcesz doliczać piłkarzy, którzy zakończyli kariery lub są za starzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że Reus i Gundogan nigdy nie grali na wielkim turnieju. O ile wiem to na ostatnim mundialu ich nie było, a na EURO 2012 byli tylko rezerwowymi. Teraz omija ich EURO 2016. Nie wiem więc czy traktować ich absencję w kategoriach osłabień skoro ich rola w sukcesach Niemców była jak dotąd aż tak bardzo zmarginalizowana. 

 

Czy Gundogan byłby pierwszym wyborem Loewa? Nie wydaje mi się. Jogi ma swój ulubiony trójkąt w środku pola któremu jest wierny. 

 

Czy Reus byłby pierwszym wyborem Loewa? Pewnie tak. W miejsce Draxlera. 

 

Klose w tym wieku byłby już tylko rezerwowym, może pierwszym do wejścia, ale tylko rezerwowym. 

 

Największą stratą jest brak P. Lahma. 

 

IMO są to mniejsze osłabienia od tych włoskich. Włosi stracili praktycznie całą drugą linię. Obok defensywy swoją najsilniejszą broń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszyscy skupiają się na gadce o jakichś Italiach czy Niemcach, a zapominają o Islandii? :( Fantastyczny zespół, potrafiący wiele zdziałać w piłce, pokonywać wielkich przeciwników, tylko szkoda, że trafili na Francuzów, którzy ich rozjechali. Ważne, że pożegnali się honorowo, strzelając dwa gole w meczu, nie dając się pokonać do zera, jeszcze jeden karny powinien być po zagraniu w polu karnym jednego z Francuzów, ale najwyraźniej sędzia nie dopatrzył się tego ;) Islandia jeszcze wiele może zdziałać, liczę na ich awans na Mistrzostwa Świata w Rosji :grin:  A co to będzie, jak tam awansują do bardzo wysokiej fazy np. jak teraz do ćwierćfinału... :twisted: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nic się nie działo pod bramką Neuera? Oj chyba ktoś tu kłamie. 

 

1. Akcja i strzał Insigne. 

2. Fatalne wznowienie Neuera prosto w bramkarza i kolejne zagrożenie w polu karnym Niemców.  

 

Tak szczerze to twoja lista jest krótka co mówi jasno, że za dużo szans na gola nie mieli.

 

A po drugie wznowienie Neuera prosto w bramkarza??? W Buffona??? :woot: A nie w sędziego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy w drugiej połowie mieli trzy sytuacje, po których powinien paść gol...
1. Znakomita okazja Mullera i interwencja Flerenziego. 
2. Gol Ozila. 
3. Strzał Gomeza/czy niefortunna interwencja Chielliniego (nie pamiętam dokładnie), po której znakomicie zachował się Buffon.

No właśnie - włosi mieli jakąś tam półokazję Insigne po kontrze i tyle.... We wszystkich meczach Niemców na tym turnieju działo się więcej pod bramką Neuera - takie są fakty. :)

Reus i Gundogan mieliby na tym turnieju bardzo duże szanse na grę. Przed samymi mistrzostwami wypadł Rudiger, który też miał sporą szansę na pierwszy skład. Do tego taki Lahm, który naprawdę by się przydał w porównaniu do Pirlo, który jest już na emeryturze w MLS... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...