Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kibicowałem Niemcom, ale niestety ze skutecznością słabo, podobnie jak u nas. Francja wygrała zasłużenie. Niemcy nie potrafili strzelić gola, mimo że wielokrotnie wypracowywali sobie przewagę. Strata drugiego gola to praktycznie wina bramkarza - niepotrzebnie piłkę ruszał, skoro nie był pewny wybicia.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam byłem za Francją, ale Rizzoli mnie wk... W drugą stronę, by ręki nabitej z 10 cm nie gwizdnął.

Finał dostanie raczej Clatenburg.

A tak poza tym, to MVP Euro... MULLER. :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam byłem za Francją, ale Rizzoli mnie wk... W drugą stronę, by ręki nabitej z 10 cm nie gwizdnął.

 

Jakiej nabitej ? Nie ma czegoś takiego jak nabita ręką. Głupota Schweinstenger, nienaturalnie ułożona ręka,długi czas na uniknięcia kontaktu z piłką. Karny bez dwóch zdań.  Czego może spodziewać się obrońca skaczący we własnym polu karnym z wyciągniętą ręką do piłki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam byłem za Francją, ale Rizzoli mnie wk... W drugą stronę, by ręki nabitej z 10 cm nie gwizdnął.

 

 

Włosi dostają w pupę z Niemcami, a następny mecz Niemców sędziuje Włoch. Można się było spodziewać, że zaserwuje słodką zemstę.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad Napisałem, że w drugą stronę, by tego nie zagwizdal, nie czepiaj się sformułowania. Piłka uderzona była z 10 cm, nie leciała bezpośrednio z dośrodkowania na rękę. Nie było spełnionego warunku odległości piłki do zawodnika. Karny mógł zagwizdač lub nie, zależnie od interpretacji. Sam tego nie widział, karnego "odgwizdzał" bramkowy. Zabił takim karnym mecz, choć ciesze się, że szwaby do dom pojechały.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich 10 cm ?  Schweinstenger skacze do piłki z wysuniętą do góry ręką zagranej z rzutu rożnego. To czy ona trafiła wcześniej w głowę obrońcy Francji czy nie jest bez znaczenia bo do głowy w taki sposób jak on się nie skacze. Totalna głupota tak doświadczonego zawodnika. Nie zależy od interpretacji bo to książkowy karny. To nie siatkówka, że skacze się w ten sposób do piłki. To, że zauważył to inny sędzia to nie ma żądnego wpływu bi od tego są aby podpowiadać głównemu ale to główny potem podejmuje decyzje i bierze odpowiedzialność.

 

http://euro2016.polsatsport.pl/niemcy-francja-0-1-gol-griezmanna.html

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że meczu nie sędziował Cüneyt Çakır było  by  najlepiej.  Niemcy  powinni zakończyć  zawody  po 30 minutach ale strzelali  jak  Milik wszystko obok .

 

Z jednej strony po tym co Francuzi  przeżyli  jeśli chodzi o terroryzm  i na pewno grali  równą  piłke już w fazie pucharowej to zapewne wygrają  Euro.    Griezzman  zawodnik  turnieju 2 mecze   i 2  gole     łącznie 6   raz z Isladnia a teraz z Niemcami.

Już  się naczytałem   czemu takiego karnego nie strzelił w finale LM  :D  i teraz miałby jeszcze finał  miałby kosmiczne zakończenie sezonu. 

 

Finał  posędziuje  Jonas Eriksson  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy aż przyjdzie ALF i wytknie błąd Neuera :) Bo był to babol, który spowodował przegraną Niemców. Nie karny, który jak najbardziej zasłużenie został odgwizdany, ale własnie ten babol Manuela pogrążył Niemców, bo nawet po tym golu na 2-0 mieli 2 setki a atakowanie przy 2-0 i to w 70 którejś minucie jest gorsze niż przy stanie 1-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czepiają się jedynie karnego, chyba tylko po to, by przyćmić całość zawodów gwizdanych pod żabojadów.

Sędzia przegapiał faule Francuzów w ich własnym polu karnym. Popychanie ręką, przytrzymywania, obejmowania. Toż to ma być piłka, a nie MMA. No ale jak widać francuski obrońca może sobie obejmować i przytrzymywać niemieckiego napastnika. W końcu gra u siebie...

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze :D Serio ktoś ma jakieś zastrzeżenia do sędziego po tym meczu? Nie widziałem jednej kontrowersyjnej sytuacji wczoraj, mimo że kciuki trzymałem za Niemców. Karny ewidentny, błąd Bastiego, sędzia podjął jedyną, słuszną decyzję. Drugi gol to oczywiście tylko i wyłącznie zasługa wielkiego rewolucjonisty pozycji bramkarza Manuela :D No ale co tam, w następnym meczu wyjdzie na 50 metr i znowu będzie podjarka jaki on to wspaniały, Buffon to przy nim średniak  :lol2: Niemcy wczoraj nie mieli swojego dnia i zapłacili za brak środkowego napastnika. Okazje stwarzali ale co z tego skoro Mueller rozegrał najgorszy turniej w życiu. No cóż, finał zapowiada się wyjątkowo słabo, kompletnie opadło moje zainteresowanie tym meczem.

 

A ja tam byłem za Francją, ale Rizzoli mnie wk... W drugą stronę, by ręki nabitej z 10 cm nie gwizdnął.

Ręka nabita to była na podwórku, mówiło się o tym jak się grało z kolegami w wieku 10 lat a nie w poważnej piłce. Gdyby on tą rękę trzymał przy ciele w naturalny sposób to bym mógł zrozumieć dyskusję ale w tym przypadku? Chłop z ręką nad głową i to ma być przypadkowe? Walcząc o piłkę w polu karnym musisz zdawać sobie sprawę z tego, że każdy tego typu kontakt piłki z ręką, przypadkowy czy nie, skończy się karnym. Nikogo nie obchodzi czy on chciał dotknąć piłki ręką czy nie. Na tym polega ten sport i jak komuś się to nie podoba to proponuje piłkę ręczną. Niemcy przez swoją głupotę i nierozwagę w polu karnym zostali już ukarani z Włochami, widać nic się nie uczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ręka nabita to była wtedy kiedy mieliśmy po 13 lat i biegaliśmy na podwórku za piłką.

Chociaż nadal niektórzy teraz na orlikach twierdzą i mówią o "ręce nabitej".

Ja nawet gdy teraz gram to nie robię już jak kiedyś, że ręce z przodu tylko ręka do tyłu, lub ułozona w taki sposób by nawet gdybym dostał w rekę to by nikt nie mówił o ręcę nabitej.

 

Kilka razy miałem turnieje amatorskie nawet i kilka razy dostałem piłką w rękę i 50/50 sędziów gwizdali lub nie tą rękę, gdzie ona była naprawdę przy ciele, zasłaniała mój brzuch, czy serce, była ułożona w prawidłowy sposób a i tak dostałem w nią. Rece powyżej ciała gwiżdze się od razu, nie ważne czy jest 10 cm na górzy czy 0,02 mm. Ręka to reka.

 

Ręka wczorajsza była ewidentna, ona nawet nie była przy ciele. To, że ktoś wyskakuje do piłki nie oznacza, ze może z rękoma i nie ważne czy piłka wybita czy nie. Ręka to reka. Nie była przy ciele tylko była przedłużeniem.

Edytowane przez patrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za różnica czy była przy ciele czy nie? To nie ma znaczenia, liczy się naturalność ułożenia rąk . Zasłanianie serca czy brzucha to nie naturalne ułożenie rąk, zasłaniać to możesz twarz albo klejnoty. To jest 1 kwestia, 2 kwestia to czy masz czas na uniknięcia tego kontaktu  i czy podjąłeś tego próbę.

 

@mrozio11 bo ludzie nie znają przepisów, widząc komentarze ludzi w jakiś społecznościówkach czasem człowiek nie wie czy śmiać się czy płakać czy po prostu współczuć tym ludziom. Ja rozumiem emocje w trakcie meczu czy chwilę po ale tak samo jak ta akcja z karnym z Polakami do dziś niektórzy o tym piszą (wtf) i w to wierzą i dadzą się za to pokroić.

 

Co do meczu to była tam 1 kontrowersja z tym karnym dla Niemiec, ale na tym polega kontrowersja, że nie da się jasno ocenić sytuacji. Pewnie gdyby sędzia podyktował to by się obronił ale to jest taka z sytuacji, że pewnie 1 na 10 sędziów podyktuje karnego bo niby jakiś kontakt był ale też Niemiec był wychylony w dół przy próbie kopnięcia piłki, ciężko to ocenić po powtórkach a co dopiero mówić na żywo. Dlatego moim zdaniem dobra decyzja.

 

Ta sytuacja idealnie obrazuje, że powtórki wideo nie mają racji bytu bo ani przed ani po nich ciężko podjąć jakaś decyzje a to daje zbyt dużą możliwość arbitrom wpływania na wynik mając chwile czasu na podjęcie decyzji lub jej zmianę.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi na słowo, że bardzo łatwo jest ułożyć naturalnie rekę by zasłonić odrobinę brzucha lub serce. I to naprawdę naturalnie i bez odgwizdania karnego. Z tym, że 50/50 tych sędziów w których grałem gwizdało, a byli to amatorzy z jakichś niższych lig, gdzie kurs sędziego zdobyli przy byle jakim AWF w Polsce za 500 zł. To nie kurs sędziego UEFA PRO.

Kiedyś miałem okazję pogadać na ten temat z kolesiem, który jeździł na szkolenia UEFA PRO ale trenerskie. To nie tak, że zrobisz je raz i masz do końca życia jak 500 zł przy AWF kurs trenera. Ciągle tam się dokształcasz i zdajesz egzaminy. Więc znam ułożenie rąk idealnie dobrze, ale co zrobisz jak sędziuje sędzia za krate piwa? po kursie za 500 zł przy AWF?

 

Druga kwestia to czas reakcji jest bardzo niski. Piłka leci czasami z atomowym uderzeniem. Więc powiedz mi? Jak mam ochronić serce? Klejnoty? Właśnie przygotowujesz się do wolnego do strzału i momentalnie układasz rękę przy ciele. Przy wolnych masz czas i jak zauważyłeś każdy piłkarz od razu układa sobie ręce w takiej dozwolonej pozycji. Ale jest nieco inaczej jeżeli to gra z szybkością, wtedy masz 50/50, albo ułożysz rekę dobrze, poprawnie albo jak wczoraj wyskoczy jakiś babol niepotrzebny. Co z tego, że to było 4 cm, czy 43? Ręka to ręka. Przedłużenie ciała, głowy. To ręka i karny. Nie zdążyłeś? Trudno Twój błąd.

Edytowane przez patrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ładna kompromitacja dwóch polskich telewizji transmitujących EURO 2016.

 

W studiu TVP rozgorączkowany pomyleniec, który kiedyś zatrzymał Anglię, a dziś skaczę z kwiatka (PiS) na kwiatek (PO) i w sumie wszystko mu jedno gdzie wyląduje. Jedno jest pewne, po wczorajszym show powinien wstąpić do tej małej grupki w sejmie zwanej "mniejszością niemiecką". Wczoraj przecierałem oczy ze zdumienia. Pytałem się w myślach czy to jeszcze Tomaszewski? Czy już Grajewski? Przeobraził się czy jak? Oszalał? Jankowi znowu odbiło? W sumie nie pierwszy już raz... pamiętacie jak Janek nazwał bogu ducha winnego Damiena Perquisa "śmieciem"? Ale to nie wszystko... pozwolicie, że zacytuję wypowiedź Tomaszewskiego z 2010 roku: - Nie identyfikuję się z zespołem Smudy. Nawet jeśli zdobędzie on mistrzostwo Europy, to nie będę się mu kibicował. Będę dopingował reprezentację Niemiec, która ma bardzo obiecującą drużynę.

 

Perquis to Francuz. Francja grała wczoraj z Niemcami. 

 

Tomaszewski kazał kiedyś wyp(wynosić się) z Polski Beenhakkerowi, Smudzie... aż ciśnie mi się na usta żeby powiedzieć to samo naszemu drogiemu Hansowi, bo jak rozumiem Tomaszewski nie jest już Janem tylko Hansem. Kibicuje Niemcom, walczy o ten kraj na antenie polskiej telewizji publicznej. Walczy choć nie ma ku temu żadnych podstaw. Decyzja o rzucie karnym prawidłowa. Faul na Niemcu jeśli był to przed polem karnym: 

https://www.youtube.com/watch?v=4A3qHdbB8BQ&feature=youtu.be&t=5m40s

Czy było w tym meczu więcej kontrowersji? Nie sądzę. 

 

Czy sędziowanie było gospodarskie? Tak, jak zresztą na większości tego typu imprez. Jak się gra z gospodarzami o takiej marce i wpływach w futbolu jak Francja to trzeba się liczyć, że ściany będą pomagać i niuanse sędziowskie będą szły na korzyść gospodarzy. 

 

Wczoraj swoją prawdziwą niemiecką twarz pokazał też Tomasz Hajto. Nie mam zamiaru się nad tym przypadkiem nawet rozwodzić. Brawa jedynie dla Mateusza Borka, że zachował obiektywizm do końca. 

 

Jeśli ktoś z Polsatu i TVP to czyta to chciałbym tylko napisać, że nie życzę sobie takich niemieckich patologii na antenie POLSKICH telewizji. Telewizji działających na polskich koncesjach. 

 

Wielkie NIE dla Grajewskich, Tomaszewskich i innych Tomaszów Hejtów Hajtów na wizji i wersjach audio. 

 

Niech ich ZDF/ARD zaprasza. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrys

Po 1 nie masz pojęcia o kształceniu sędziów. Nie ma czegoś takiego jak UEFA Pro. Naczytałeś się jakiś bzdur w internecie. Kursy sędziowskie prowadzą OZPN-y. Sędzią może zostać każdy kto zdał maturę i jest niekaralny. Po zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu sędziujesz 2 rundy trampkarzy i zaczynasz od najniższych lig a póżniej to już kwestia jak twoja praca jest oceniana przez innych i polityka. Tak samo jest z sędziami międzynarodowymi których to KS PZPN przedstawia listę do zarządu jedyne wymaganie w zasadzie to znajomość angielskiego. Oczywiście co roku sędziowie przechodzą różnego rodzaju kursy i egzaminy ( teoretyczne i fizyczne ) ale to jest normalne bo przepisy się ciągle zmieniają i zawsze trzeba poprawiać jakoś. Sędziami od EX do 2 ligi zajmuje się KS PZPN. Kandydaci na sędziów 2 ligi są typowani przez OZPN-y po czym piszą egzamin i potem ci co zdadzą są w rundzie wiosennej obserwowani w przed delegata KS PZPN i potem wybierana jest 8 która idzie dalej. 

 

Co do zagrania ręką piszesz głupoty. Odsyłam do przepisów. Naturalność lub nienaturalność ułożenia ręki rozważa się tylko w sytuacjach w których zawodnik nie ma szansy uniknąć kontaktu piłki z ręką i  bezpośrednio walczy o piłką bądź znajduję się w bezpośrednim otoczeniu akcji. W przypadku dośrodkowań czy strzałów kiedy piłka leci z dalszej odległości nie ma o tym mowy, jeśli wtedy piłka trafia cię w rękę to jest ręka nie ma znaczenia czy jest przy ciele i jak jest ułożona. Możesz jedynie chronić twarz i klejnoty ale jeśli cwtedy piłka trafi cię w łokieć lu ramie to i tak jest ręka bo praktycznie zawsze to jest powiększany obrys ciała.

 

Decyzja sędziego wczoraj była prawidłowa.

 

 

@Project_ALF to, że on tam kibicuje Niemcom to ok, ja to rozumiem grał tam tyle lat to naturalne ale ten tekst o tym, że w 46 minucie nie gwiżdze się takich rąk to był po prostu genialny. Czyli co po 46 i 90 minucie sędzia inaczej ma sędziować mecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nawet o czym mówić. 

 

Zabawne są też te złośliwości fanboyów reprezentacji Niemiec nazywających Francję "drużyną z Afryki". Porównującą Francję do Kamerunu, Algierii. Eh... nie pamiętał wół jak cielęciem był. Reprezentacja Niemiec do niedawna wyglądała podobnie lub jeszcze gorzej i wcale nie potrzebowała do tego swoich dawnych kolonii...

 

Przed meczem nasłuchałem się od Probierzów, Hajtów, hefalumpów, wuzlów i innych muppetów, że piętą achillesową reprezentacji Francji są boki obrony, zwłaszcza Evra... i jak zwykle nasze eksperty w studiu trafiły ze swoimi przewidywaniami kulą w płot. Evra wywalczył rzut karny, który niejako ustawił ten mecz. Futbol bywa przewrotny, prawda? Uwielbiam Hajto, groteskowy człowiek i ekspert. Zawsze gdy oglądam Bundesligę, a on po kimś jedzie to ten ktoś za chwilę strzela bramkę, albo jest bohaterem meczu. Tomasz powinien robić za maskotkę zakładów bukmacherskich.   

 

Kolejna paląca kwestia. Ludzie przeżywają, że sędziował Włoch i słusznie! Wielokrotnie zwracałem na to uwagę w temacie europejskich pucharów. UEFA sama prowokuje takimi decyzjami. Prowokowała wielokrotnie w europejskich pucharach, najważniejszych meczach Ligi Mistrzów i prowokuje znowu w najważniejszych meczach EURO 2016. Przypomnijcie sobie kto sędziował szlagier 1/8 finału: Włochy - Hiszpania i przypomnijcie sobie kto przyłożył rękę do odpadnięcia Turcji. Zdaje się, że porażka Włoch z Irlandią przyczyniła się do odpadnięcia Turków? Czy coś pokręciłem? 

 

Powiem więcej sędzia wczorajszego meczu Rizzoli swoje 5 minut miał już kilka lat temu. Sędziował finał Ligi Mistrzów na Wembley, finał Mistrzostw Świata na Maracanie, zawodowo się spełnił i motywacji to on już za wiele nie ma. W Serie A już dawno stracił status najlepszego arbitra. Na najlepsze mecze Lega Serie A przydziela zazwyczaj Orsato oraz kilku innych arbitrów. Nie rozumiem więc dlaczego dla UEFA Rizzoli wciąż jest TOP-em skoro dla Włochów już nie za bardzo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepier... Się do słowa “nabita", dobrze wiem, że takiego nie ma w przepisach. Cały czas chodzi mi o to, że w drugą stronę by tego nie zagwizdal. Jedziecie tylko po Niemrach za to, że wyj... Wam Włochów z turnieju. Też ich nie lubię... Ale wszystkie trudne decyzje Rizzoli interpretowal na korzyść Francuzów. Nie oglądam włoskiej ligi za często, ale tak jak napisał Alf jakim cudem półfinał sedziuje Włoch? Do tego nie najwyżej już oceniany u siebie? Ciach bajera.

Połowa arbitrów takich karnych nie gwiazda, a połowa gwiazda... Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołtoń 5 minut temu: Nie ma się co oszukiwać, gospodarskie sędziowanie...

On kibicuje od dawna reprezentacji Niemiec, wsiąknął w [beep] niemieckiej piłki, więc nie wypowiada się obiektywnie.

Ja osobiście nie zauażyłem żadnego stronniczego sędziowania.

 Brawa jedynie dla Mateusza Borka, że zachował obiektywizm do końca. 

 

Należą się mu brawa bo powiedział otwarcie, a nie dołączył się do armii ''niemieckich'' ekspertów.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ja czytam?! Patologia jakas ... Ludzie wezcie sie ogarnijcie.

 

Wlosi odpadli z Niemcami, bo byli gorsi.

Niemcy odpadli z Francuzami bo byli gorsi.

 

Czy to takie trudne? Nad czym sie tu rozwodzic.

 

Boateng zrobil pa-jacyka w polu karnym z Wlochami, przez co Niemcy zamiast spokojnie dokonczyc mecz i awansowac w regulaminowym czasie (bo do tamtego momentu Wlosi nie potrafili zadnej skladnej akcji zlozyc zakonczonej groznym strzalem na bramke) to o malo co nie odpadli w karnych ...

Schweinsteiger zrobil pa-jacyka w polu karnym z Francuzami w ostatniej akcji 1. polowy - juz bylo wiadomo, ze po nich - to co grali nie dawalo zadnych podstaw, zeby odrobili tego gola.

 

Rozbrajaja mnie Ci psycho fani Calcio, ktorzy nie potrafia przebolec ze Niemcy Wlochow wywalili z turnieju. Polecam omijac ich posty szerokim lukiem i nie komentowac, bo oni maja swoj Świat i poziom tychze wpisow pozostawiam bez komentarza. Ponadto nie wiem dlaczego pisza o meczu Wlochy - Niemcy podczas gdy dyskusja toczy sie o meczu Francja -  Niemcy ...

 

Alf w dalszym ciagu pisze o pre-historiach jak to ktos kogos wyeliminowal posrednio 10 lat temu a teraz ta druzyna sie rewanzuje. Tak oczywiscie - to ma sens... Trener mowi przed meczem pilkarzom: "Gracie dla calego narodu, dlatego dzis macie przegrac, zeby [dana reprezentacja] odpadla. Tylko zrobcie to tak, zeby nikt sie nie zorientowal.". Oni zas motywuja sie: "Jazda! Musimy przegrac ale tylko minimalnie!".

 

Nie wiem nawet jak to skomentowac, chyba "bez komentarza" jest najbardziej odpowiednie.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...