Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że portal SK ma straszny ból że Polacy są sprytni i potrafią obejrzeć mecze Euro na niemieckich stacjach zamiast płacić.Najpierw niepotrzebny ( sponsorowany ? ) artykuł o dostępnośći stacji na 13E a potem kolejny o rzekomch świetnych wynikach kanałów Polsatu.Stacje nadają,widzowie oglądają i po co to roztrząsać? Nie wolno oglądać za darmo po niemiecku? Wolno.Demokracja jest.

 

Wracając do Euro to dziś na miejscu DD posadziłbym Pogbę na ławce.W ostatnim meczu wykrystalizował się skład bez gracza Juve. Na 10 rewelacyjny Payet,na szpicy pozostaje Giroud, z tyłu dwa przecinaki Kante oraz Matuidi a na skrzydłach Coman i Maetial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również spoko, obawiałem się, że te teoretycznie słabsze zespoły będą odstawać ale jak patrzeć na dotychczasowe wyniki to jest spoko, Rumunia napędziła strachu Francji, Albania w 10 nieźle się zaprezentowała przeciwko Szwajcarii, Węgrzy pokonali typowaną na czarnego konia turnieju Austrię, Irlandia Północna miała pomysł na mecz jaki miała i w moim odczuciu wstydu nie przyniosła, Islandia remis z Portugalią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż de gustibus. Dla mnie o te 8 drużyn za dużo, sam fakt że po fazie grupowej odpadnie właśnie tyle drużyn też nie wzbudza specjalnych emocji. Ja dzisiaj sobie odpuściłem meczyki Rosji ze Słowacją czy Rumunii ze Szwajcarią. Może rzucę okiem na Francję, ale bez specjalnych oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten turniej jak na razie zadaje kłam, że poziom sportowy EURO bardzo się obniży z powodu zwiększonej liczby uczestników. Jak na razie mecze są bardzo wyrównane. Przynajmniej patrząc przez pryzmat wyników. Właściwie większość zwycięzców wygrywa zaledwie jedną bramką, a nawet jeśli wygrywa dwoma to strzela te bramki po kontratakach w samej końcówce meczu (Niemcy, Włochy, Węgry).

 

Może pod względem sportowym niektóre spotkania nie zachwycają, ale... sądząc po samych wynikach żadna z drużyn jak na razie nie robi za worek treningowy. Nawet słabej Irlandii Północnej niesamowicie trudno było strzelić tą jedną bramkę. Nawet debiutant na tak wielkiej imprezie, Albania pokazał sporo jakości sportowej jak na okoliczności w jakich się znalazł w meczu ze Szwajcarią. 

 

Futbol reprezentacyjny w Europie niesamowicie się wyrównał. 

 

 

 

Czyli, nie jestem człowiekiem honoru bo kibicuję Niemcom? Dlaczego nie przystoi? Dla mnie Niemcy to praktycznie druga ojczyzna. Więc, w czwartkowym meczu będę kibicował obu reprezentacjom. 

 

II wojna światowa i jej konsekwencje:

Niemiecka napaść na Polskę, niemiecka okupacja Polski

Masowe mordowanie Polaków i innych nacji na terenach naszego kraju

Kradzież polskich dzieł sztuki wartych miliardy dolarów, do dziś w większości nieodzyskanych 

Zniszczenie polskiego dobytku narodowego (oj tu się nawet nie rozpisuje, bo to temat rzeka, rodzajów tych zniszczeń jest naprawdę bardzo wiele. Od zniszczeń budowlanych po zniszczenia natury kulturalnej czy naukowej)

Uczynienie na terenach Polski niemieckich obozów masowej zagłady 

 

= Polska stłamszona, zniszczona, Polska cofnięta w rozwoju o lata świetlne. Wreszcie Polska jak mysz, którą bawią się trzy grube koty na konferencjach w Jałcie, Poczdamie i Teheranie. Wynik tej zabawy Polską i losami jej obywateli wszyscy znamy. Do dziś odbija się nam czkawką. Nie mówię tylko o czasach komuny, ale też o zadłużeniach, braku kasy z Planu Marshalla itp. 

 

Niemcy cofnęli nas cywilizacyjnie pod wieloma względami. 

 

 

A Ty się mnie jeszcze pytasz dlaczego Polacy mieniący się ludźmi honoru nie kibicują Niemcom?

 

Ja wiem, że teraz znalazło się sporo cwaniaków, którzy pracują (za[beep]zielają) w Niemczech lub ich rodzice pracują (za[beep]zielają) w Niemczech i z tego powodu zapałali wielką miłością do naszych zachodnich sąsiadów, ale PRZYPOMINAM, że zdecydowana większość tych ludzi musi wyjeżdżać z Polski właśnie dzięki Niemcom, którzy zni[beep]i nasz kraj stawiając nas w gorszej sytuacji wyjściowej od narodów Europy Zachodniej. Jakość życia naszych dziadków, naszych rodziców, nas, naszych dzieci była i jest gorsza od Niemców, którzy zni[beep]i nasz kraj i nie ponieśli za to żadnych poważnych konsekwencji. Właściwie to powiedziałbym, że wiodło im się potem jeszcze lepiej niż przed II wojną światową.

 

Wiem, że to co napisałem powyżej w spoilerze jest dziś politycznie niepoprawne i w niektórych polskich prozachodnich kręgach bardzo niepopularne, ale z brutalnymi faktami nie wygrasz. Tu prawda nie leży po środku, tu prawda wypisana jest czerwoną farbą na wielkiej białej ścianie. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa w wykonaniu Francji rozczarowała. Zmiany zaproponowane przez Deschampsa niewiele dały, zarówno Coman jak i Martial zupełnie niewidoczni. Oczywiście najlepszy jest Payet, niesamowicie trafił z formą. I taki gość kosztował West Ham marne 10 mln, co przy obecnych cenach jest niebywałą promocją. Teraz ten gracz jest wart 6 razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmocha analiza ( tylko dziś ) pamietam  analizy pomeczowe nagrywałem bodajże z Koreii  p.Jacka, niezły kabaret. Ma oczywiscie wiedzę i rozumie grę i taktykę ale jego przekaz jest heheheh delikatnie pisząc śmieszny jak się wije z doborem słów. Jak dla mnie mogłby dalej to robic, po meczu rozweseli towarzystwo :)

Edytowane przez bartc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten turniej jak na razie zadaje kłam, że poziom sportowy EURO bardzo się obniży z powodu zwiększonej liczby uczestników. Jak na razie mecze są bardzo wyrównane. Przynajmniej patrząc przez pryzmat wyników. Właściwie większość zwycięzców wygrywa zaledwie jedną bramką, a nawet jeśli wygrywa dwoma to strzela te bramki po kontratakach w samej końcówce meczu (Niemcy, Włochy, Węgry).

 

Może pod względem sportowym niektóre spotkania nie zachwycają, ale... sądząc po samych wynikach żadna z drużyn jak na razie nie robi za worek treningowy. Nawet słabej Irlandii Północnej niesamowicie trudno było strzelić tą jedną bramkę. Nawet debiutant na tak wielkiej imprezie, Albania pokazał sporo jakości sportowej jak na okoliczności w jakich się znalazł w meczu ze Szwajcarią. 

 

Futbol reprezentacyjny w Europie niesamowicie się wyrównał.

 

Nic się nie wyrównało, a turniej jak na razie jest słaby. To, że pada mało bramek, a słabsi dorównują lepszym, to tylko kolejny przykład świadczący o przemęczeniu gwiazd, grających w lidze, krajowym pucharze, europejskich pucharach i reprezentacji. Norma dla najlepszych zawodników, to 60 i więcej spotkań w sezonie rozegranych na najwyższych obrotach. Grają właśnie kolejny turniej w momencie, gdy zegar biologiczny domaga  się odpoczynku. Nie ma szans na utrzymanie wysokiej, stabilnej formy, prawie przez cały rok.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grande - czy ja wiem? Wystarczy zobaczyć na eliminacje. Mnóstwo niespodzianek mieliśmy pomimo tego, że w teorii te eliminacje powinny być najłatwiejsze w historii. Najłatwiejsze dla faworytów. Tymczasem trzecia drużyna Mistrzostw Świata, Holandia odpadła, Niemcy, Hiszpania i kilka innych reprezentacji zaliczyły potknięcia. Niemcy na samej Irlandii ugrały zaledwie 1 punkt, Grecja przegrała dwukrotnie z Wyspami Owczymi. Trudno zwalać to na przemęczenie skoro eliminacje odbywały się w trakcie sezonu. 

 

Widać, że Europa dynamicznie uczy się futbolu.  

 

 

Payet to typowe objawienie charakterystyczne dla tego typu turniejów. Przyleciał do Francji zachowując formę z Premier League. Na razie niestety wiele gwiazd zawodzi. Lewandowski, Pogba, Muller i tradycyjnie CR7 itp.. choć jest światełko w tunelu - dziś przełamał się Griezmann. Może im dalej w las tym będzie lepiej. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogba piłkarz który sobie życzy  12 mln  euro za granie w klubie    a jego agent  120/130mln  za transfer który potyka się o własne nogi   który zagra 1 mecz genialny a drugi tragiczny.

 

Francja męczy się z Rumunią  i Albania.   Hiszpania siedzi na Czechach i standardowo  strzela gola w końcówce.   Włosi wygrywają swoim nudnym catenaccio   dobrze że mają   swoje BBC  inaczej nie wyszli by z grupy.

Węgry   ciekawie zaczęły. Ogólnie więcej do powiedzenia będziemy mieć po zakończeniu serii 2 meczy we wszystkich grupach.




.


Wiem, że to co napisałem powyżej w spoilerze jest dziś politycznie niepoprawne i w niektórych polskich prozachodnich kręgach bardzo niepopularne, ale z brutalnymi faktami nie wygrasz. Tu prawda nie leży po środku, tu prawda wypisana jest czerwoną farbą na wielkiej białej ścianie. 

Niemcy mają lepsze życie  i  lepsze zarobki  .Lepszy poziom piłkarski [inwestują 100mln euro rocznie w piłke nożną]  wielokrotnie wyższa kultura zachowania  .Nie narzekają  . Przemysł  motoryzacyjny.Mają czysto na ulicach oraz na terenach turystycznych   . To oni zaczeli ze światem TV SAT.

Ale za to mają  dubbing  nie mają lektora :D.      Więcej chleją  :D       więcej palą   i chyba tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super te mistrzostwa, bałem się o poziom w związku z 24 drużynami ale wyszło super, więcej meczów, dobra gra aż chce się oglądać (a że pracuję w domu to wszystkie mecze obejrzałem :D ).

Chyba oglądamy różne mistrzostwa.

Na razie oprócz meczu Belgia-Włochy to same przeciętniaki ze wskazaniem na nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bukmacherzy najwyraźniej uważają tak samo jak ja. Czyli, to Polska ma słabą formę i nie mają żadnych widoków na przyszłą poprawę. A, zwarta taktyka słabszych drużyn na razie się w miarę sprawdza na tym turnieju.
  
Odpowiedź na zarzuty @Project_ALF

Myślałem, że jesteś inteligentniejszy. Ale najwidoczniej dałem się zwieść pozorom. Animozje przysłaniają ci trzeźwą ocenę sytuacji.

Wojny na tym świecie są czymś normalnym. W historii ludzkości ciągle jeden naród napada na drugi, gwałci go i grabi, W dalekiej przeszłości znikały w ten sposób nawet całe unikalne cywilizacje. My w swojej przeszłości też napadaliśmy i grabiliśmy innych. Ale o tym specjalnie się nie wspomina. Dlatego ja nie widzę powodów, żeby w tym względzie specjalnie nienawidzić Niemców. Im krytyka się należy, ale za dopuszczenie do szerokiego głosu skrajnej ideologii. Komuna w Polsce nie była za sprawą Niemców.

A współcześnie, to Niemcy najwięcej dokładają do Unijnego budżetu, a my najwięcej z niego czerpiemy korzyści. Wiele Polskich firm może się rozwijać także dzięki ich rozbudowanemu rynkowi. Gorsza jakość życia w PL, jest przez złe wpływy Rosyjskie, a nie Niemieckie. Współczesna Polska rozwija się dzięki pieniądzom Niemców. W części żyjemy na ich koszt.
 
Polacy emigrują wyłącznie ze swojej winy. Mają za wysokie roszczenia wobec otaczającej rzeczywistości. Uważamy, że wszystko nam się należy od razu. Tymczasem, zachód dochodził do tej sytuacji latami. Nie rozśmieszaj mnie swoimi tezami, że bogatsze państwo ma przepraszać biedniejsze za wyższy poziom życia. :roll: Niemcy potrafią się dogadywać i nie stawiają spraw na ostrzu noża, dlatego wiedzie im się lepiej. Niemiecka solidność nie wzięła się znikąd.
 
To wyłącznie nasza wina, że nie potrafiliśmy należycie pozbierać się po wojnie.

 

I nie nazywaj mnie cwaniakiem. Ja mam po części korzenie Niemieckie, więc wcale nie zapalałem nagle do nich miłością. Po prostu, wolę gloryfikować to co łączy, niż to co dzieli. I zgadzam się z tezą, że tam panuje wyższa kultura osobista.

 

Wycofuję swoje pytanie. I tak go nie zrozumiałeś.

 

Nasi piłkarze też grają gorzej przez nich? Można przecież wysunąć tezę, że są nadmiernie eksploatowani w Bundeslidze. :D

 

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bukmacherzy najwyraźniej uważają tak samo jak ja. Czyli, to Polska ma słabą formę i nie mają żadnych widoków na przyszłą poprawę. A, zwarta taktyka słabszych drużyn na razie się w miarę sprawdza na tym turnieju.

 

Kursy nie zależą tylko i wyłącznie od analityków sportowych pracujących dla firm bukmacherskich. Również zależą one od ludzi obstawiających dane zdarzenie (n.p. jak dużo osób - "czyt. dużo pieniędzy" postawi na Niemcy to kurs na Niemcy automatycznie się obniży, a na remis i Polskę podniesie).

 

Poza tym myślę, że bukmacherzy sugerowali się bardziej dobrym meczem Niemców (chyba jednym z lepszych na turnieju, jeżeli chodzi o poziom rozegranych spotkań - nie chodzi mi, że pokazali nie wiadomo co), niż słabym Polaków.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrona nas zawiedzie na czele z Kung Fu Pazdanem :).

A o tych kursach to pisałem tylko tyle, że potem jest automatycznie dokonywana korekta kursu, aby bukmacher mógł nadal pobierać swoją marżę z zakładów.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj będę się skupiał.

Zawsze również myślałem, że Ekstraklasa jest nudna.

Z nią zrobię to samo - skupię się.

ekstraklasa jest nudna, mistrzostwa są jak mistrzostwa - są mecze ciut lepsze i ciut gorsze; oglądałem do tej pory wszystkie i liczę że tak pozostanie; "skupianie się " nie ma nic do rzeczy; ilość drużyn nie ma nic do rzeczy; czasami ci skazywani na pożarcie potrafią się postawić i mecz jest ciekawszy niż potencjalnie lepszych drużyn, które cały mecz badają się nawzajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...