Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to też nie stanowi problemu, do tej pory pamiętam relacje na DSF :).

Nadal uważam, że poszerzenie formuły do 24 drużyn, to duży błąd. Za dużo jest przeciętnych, żeby nie powiedzieć słabych, zespołów. Nic dziwnego, że najciekawsze były mecze z udziałem Francuzów i Anglików. W w/w jest po prostu jakość, czego nie można powiedzieć o Albanii, Walii czy Słowacji, a nawet Szwajcarii, po której oczekiwałem więcej. Oczywiście są pojedynczy, wspaniali zawodnicy jak Bale czy Hamsik, ale jedna czy dwie jaskółki wiosny nie czynią. Nadal się będę upierał, że prawdziwe mistrzostwa zaczną się od fazy pucharowej.

Wracając do wczorajszego meczu Anglików z Rosją, to naprawdę mi żal Roneya i spółki. Zdecydowanie zasłużyli na zwycięstwo. Fajnie, że ich trener zrezygnował z samobójczej taktyki i nie wystawił Vardy'ego obok Kane'a. Oby jeszcze wyrzucił ze składu Lallanę, dla mnie to jest karykatura piłkarza. I oczywiście Kane nie powinien wykonywać rzutów rożnych! Po pierwsze nie umie tego, po drugie ze swoim wzrostem przydałby się w polu karnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Naprawdę nie wiem, jak tacy Irlandczycy dostali się na Euro? Przecież oni nie potrafią wymienić trzech podań z pierwszej piłki. Jedyna, ofensywna taktyka, to dzida do przodu na tzw aferę. Ciekawe, czy wyjdzie turniejowi na zdrowie, powiększenie ilości uczestników z 16 do 24.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się zgadza, oglądałem mecz na TVP1 i Laskowski wspominał, że Irlandia Północna została pierwszą drużyną od 2000 roku na EURO, która nie oddała w połowie meczu nawet jednego strzału. :)

Zgodzę się, Irlandia Pólnocna na EURO jest za słaba, ale w końcówce bałem się, że wyrównają. Ten Washington raz uciekł Pazdanowi i był już sam na sam ze Szczęsnym. Czy ten sprytnie wykonany rzut wolny i Davis mało co nie dopadł do piłki. :) Cieszmy się z wygranej, mamy awans pewny na jakieś 80%. :)

Lewandowski dzisiaj bez okazji, ale te jego okazje Irlandczycy przenieśli na Milika, Lewy nie miał miejsca, a Milik w kilku sytuacjach znalazł się praktycznie bez opieki obrońców. 

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Naprawdę nie wiem, jak tacy Irlandczycy dostali się na Euro? Przecież oni nie potrafią wymienić trzech podań z pierwszej piłki. Jedyna, ofensywna taktyka, to dzida do przodu na tzw aferę. Ciekawe, czy wyjdzie turniejowi na zdrowie, powiększenie ilości uczestników z 16 do 24.

Mieli najłatwiejszą grupę. Z Węgrami i Rumunią czyli zespołami którzy nie są najlepsi w kreowaniu akcji ofensywnych, zespołami podobnie jak oni z lepszą defensywą niż ofensywą.

 

Powiększenie jest dobre,  problemem jest ranking FIFA który jest dziwny bo oni naprawdę są wyżej od nas a on decyduje o koszykach. Trzeba zmienić sposób punktowania w rankingu wtedy takie zespoły nie będą jeździć na turnieje bo będą mieć w eliminacjach znacznie lepsze zespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład w jakim wyszliśmy podał Roman Kołtoń dwa dni przed meczem. Nie wiem jak określić [beep]ość na kasę takiego "dziennikarza". W dodatku chwalił się dziś w studiu tym "osiągnięciem" jakby Mount Everest zdobył. Nie ma to jak podać rywalom skład na tacy... Brawo Polsat, brawo Rokoko. Nawet piłkarze się z Ciebie śmieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś @mad85, że Rumuni taką świetną defensywę mają, bo stracili dwa gole w eliminacjach. Kto miał im te gole strzelać? Irlandia Północna? A może Grecja - chyba w największym kryzysie w historii, albo Wyspy Owcze? Dzisiaj powinniśmy strzelić spokojnie 2-3 gole, Francja z Rumunią też spokojnie mogła wygrać czwórką. Pewne zespoły dostały się na EURO dzięki dobrej organizacji taktycznej i szczęściu w losowaniu grup eliminacyjnych, ale pewnego poziomu nie przeskoczą. Na EURO większość drużyn nie będzie miało z nimi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście - trzeba było być geniuszem żeby skład trafić :D

 

Co do samego meczu to chyba nic nowego nie wiemy poza tym że Irlandia Płn jest jednym z najsłabszych drużyn turnieju. Zagraliśmy tak samo jak Szwajcaria wczoraj - minimalizm. Oby to nie skończyło się na 3 miejscu z kiepskim bilansem.

Trzeba liczyć na to że ugramy coś jeszcze na optymizmie. No i na plus przygotowanie fizyczne. Dziś wyglądało to nie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście - trzeba było być geniuszem żeby skład trafić :D

Nawałka specjalnie kombinował wczoraj na treningu otwartym, żeby przeciwnicy byli zdezorientowani, a ten dwa dni wcześniej podaje, że Kapi i Kung-fu Pazdan w pierwszym i Szczęsny zamiast Fabiańskiego. Sorry, ale to jest żenujący dziennikarz.

Edytowane przez bartolinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększenie jest dobre

Co jest dobre w powiększeniu liczby drużyn na Euro? Ja nie widzę żadnych pozytywów. Mnóstwo słabych drużyn, faza grupowa, po której odpada raptem 8 zespołów. Powiększenie jest bez sensu. No chyba, że dzięki temu w końcu wygraliśmy na Euro, bo spotkaliśmy Irlandię Płn :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba gra naszych zawodników. Wiem, że kibicujesz Japończykom, Południowym Koreańczykom i innym Azjatom, ale kiedy ty przestaniesz wreszcie krytykować świat, w tym świat sportu?. TVP krytykujesz, Eurowizję krytykujesz a teraz krytykujesz Euro 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś @mad85, że Rumuni taką świetną defensywę mają, bo stracili dwa gole w eliminacjach. Kto miał im te gole strzelać? Irlandia Północna? A może Grecja - chyba w największym kryzysie w historii, albo Wyspy Owcze? Dzisiaj powinniśmy strzelić spokojnie 2-3 gole, Francja z Rumunią też spokojnie mogła wygrać czwórką. Pewne zespoły dostały się na EURO dzięki dobrej organizacji taktycznej i szczęściu w losowaniu grup eliminacyjnych, ale pewnego poziomu nie przeskoczą. Na EURO większość drużyn nie będzie miało z nimi problemów.

 

Tylko nie pisałem tego na podstawie  tylko tych eliminacji ale też meczy towarzyskich i tego jak grają poszczególni zawodnicy w klubach. Jak u nas się mówi, że mamy problem z defensywą to tam w całej lidzie oni mają problem właśnie z napastnika czy w ogólę z zawodnikami strzelającymi gole. A tacy zawodnicy jak Hora który ma właśnie trafić do Lecha to nie ten rozmiar kapelusz. Zresztą sam widziałeś jak ciężko gra się z tymi wyspiarzami dziś, to są ogórki ale ich siła fizyczna i ta laga sprawia trudności. Rumuni akurat z nimi wygrali i zremisowali. A w pewnym sensie jestem zmuszony do śledzenia tamtej ligi.

Co jest dobre w powiększeniu liczby drużyn na Euro? Ja nie widzę żadnych pozytywów. Mnóstwo słabych drużyn, faza grupowa, po której odpada raptem 8 zespołów. Powiększenie jest bez sensu. No chyba, że dzięki temu w końcu wygraliśmy na Euro, bo spotkaliśmy Irlandię Płn :).

Tylko przeczytaj sens całej wypowiedzi. Gdyby nie [beep] ranking FIFA to nie byłoby takiej Irlandii Północnej na Euro. Bo nie byłoby tak łatwej grup eliminacyjnych. Taka Albania jednak awansowała z mocnej grupy wyprzedzając czy Duńczyków czy Serbów. Zobacz ile lepszych zespołów niż Irlandczycy z Północy nie pojechało na Euro. To jest po prostu wyjątek potwierdzający  regułę.  W el. MŚ mają znacznie trudniejszą grupę i na pewno nie pojadą. 

 

Sens powiększenia jest dobry bo mamy dużo federacji w Europie inną kwestią jest podział eliminacji. Sens 24 zespołów jest taki, że wszystkie 3 mecze będą o coś bo 1 bramka nawet w 3 meczu może o czymś decydować czy awansujesz czy nie. Wcześniej niestety często było mecze o nic w 3 kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugiej połowie Ukraina dużo gorzej zagrała. W czwartek możemy powalczyć, obrona Niemców momentami jak ser szwajcarski - a to jak kryli przy rożnych, to Irlandczykom z północy się nie śniło. :) Mam nadzieję, że nie będziemy za tydzień żałować, że tylko jednego gola strzeliliśmy Irlandczykom. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędziowie sprzyjali germańcom, a 2-ga bramka ze spalonego zdobyta.

Lol. Nie wiem gdzie tam sprzyjanie widziałeś ale mniejsza z tym.

 

Co do spalonego to domyślam się, że chodzi ci o podanie do Oezila to dla twojej wiedzy w momencie podania piłki przez Mustiage Ozil był na swojej połowie i na tym koniec dyskusji o spalonym. Nie ma o nim mowy. Przeczytaj co to spalony.

 

ezequiel w ogolę patrząc w liczby to Ukraina zagrała bardzo słaby mecz, choć optycznie wyglądało to znacznie lepiej dla nich ale statytyki są bezlitosne.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba gra naszych zawodników. Wiem, że kibicujesz Japończykom, Południowym Koreańczykom i innym Azjatom, ale kiedy ty przestaniesz wreszcie krytykować świat, w tym świat sportu?. TVP krytykujesz, Eurowizję krytykujesz a teraz krytykujesz Euro 2016.

Moja krytyka nie jest bezpodstawna. Sam Lewandowski w wywiadzie dla Polsatu przyznał, że muszą popracować nad skutecznością. Nie ukrywam, że moim faworytem są Niemcy i im kibicuję. Dopiero się rozkręcają. Natomiast Polska gra nierówno.

 

A, o sporcie się rzadko wypowiadam, więc to nieprawda, że go kryttkuję. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że gra nie równo a po prostu zagraliśmy słabo. Wiadomo zrobili swoje bo wygrali ale też trzeba po meczu na to spojrzeć szerzej z perspektywy przyszłości. O ile celność podań wygląda imponująco 88% to było w meczu dużo niedokładności, albo spóźnione dośrodkowania albo nie dokładne, na pewno też skuteczność była słaba. Graliśmy z ogórkami więc mecz musiał tak wyglądać ale wcale nie oznacza to, że było dobrze.  Ta wygrana na pewno w głowach też da im większy spokój.

Wydaję mi się, że graliśmy zbyt nisko, bo patrząc na średnią pozycje rywali to poza Laffertm 3 było na kole po naszej stronie a 6 na własnej połowie. Nie umieliśmy wykorzystać posiadania piłki do nękania ich, było za mało przyspieszenia w okolicach pola karnego. 

 

Przez cały mecz irytował mnie Hajto, mówiący o szukaniu głębi przez Pazdana, nie wiem co on widział ale cały mecz środkowi obrońcy mieli grać wysoko i tak grali. I stąd chyba wzięła się krytyka Michała przez wszystkich bo zagrał dobry mecz, miał 2 błędy z czego jeden to strata Krychowiaka który był dziś najlepszy( i mimo wszystko to mnie dziwi bo to zawodnik defensywny) i drugą szczęśliwa interwencje ale mecz skończy ze 100% celnością podań choć większość to były do Glika i Jędzy.

 

Trzeba też napisać o Kapustce dziś było widać to co mówił Zieliński w Lidze + Ekstra, że Bartek nauczył się odbierać piłkę, walczyć o piłkę. Nr 2 z naszych na boisku dziś. Najsłabszy Milik który strzelił gola, Lewandowski dziś skupił się na walce z  obrońcami robiąc miejsce innym co nie koniecznie było wykorzystywane.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...