Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to wszystko jasne, bo dziwiłem się czemu są aż tak zaniżone kursy.

 

Nie gra Holandia to nie ma co się dziwić, liga holenderska nigdy nie była jakaś do przesady silny i reprezentantów innych krajów w szczególności tych europejskich nie było tam dużo, tym bardziej że Belgowie wyjeżdżają za kasą do Francji, Anglii czy Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Skarb Kibica na EURO, cena wraz z Przeglądem Sportowym trochę spora - 6,70, ale na pewno warto zakupić. :) Są sylwetki naszych piłkarzy - po pół strony na każdego. I przede wszystkim po 4 strony poświęcone każdej reprezentacji (jedną zajmuje plakat zespołu).

To chyba najlepszy Skarb Kibica pod redakcją Rudzkiego. 

 

IMO nie brakuje w nim dziwnych ocen siły poszczególnych reprezentacji. Po jego szybkim przejrzeniu dowiedziałem się, że Hiszpania > Francja. 

 

Żeby było śmieszniej Hiszpania w każdej rubryce została oceniona 5/5, obojętnie czy to chodzi o atak czy o obronę prochno.gif

 

Dowiedziałem się też, że ekspert Trzeciak stawia w jednym rzędzie beznadziejnego w ostatnich latach Casillasa z kosmitą na tej pozycji (De Gea) i że generalnie obojętne dla niego jest kto stanie w bramce, bo i tak to będzie klasa światowa  :lol2: Poniekąd wyjaśniałoby to dlaczego odpalił Roberta Lewandowskiego z Legii gdy parodiował w tym klubie dyrektora sportowego. 

 

Co do ceny... to powiem tak: Odkąd Rudzki przejął piecze nad Skarbem jakość samego papieru bardzo się obniżyła, ale cena gazety wyraźnie poszła w górę. Pomimo tego, że jakość merytoryczna wcale nie jest lepsza od Skarbów Kibica PS robionych w przeszłości. 

 

IMO polska prasa sportowa jest tak uboga, a dziennikarze tak niskich lotów, że trzeba po prostu brać co jest. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się też, że ekspert Trzeciak stawia w jednym rzędzie beznadziejnego w ostatnich latach Casillasa z kosmitą na tej pozycji (De Gea) i że generalnie obojętne dla niego jest kto stanie w bramce, bo i tak to będzie klasa światowa  :lol2: Poniekąd wyjaśniałoby to dlaczego odpalił Roberta Lewandowskiego z Legii gdy parodiował w tym klubie dyrektora sportowego. 

Nie odpalił a zrezygnował z transferu. Odpalili go lekarze dwójki 2 lata wcześniej. Czeciak mieszka w Hiszpanii więc w sumie jego oceny nie dziwne. 

 

Z drugiej strony nie dziwi mnie ta ocena Francja < Hiszpanii bo la przeciętnego zjadacza chleba Francuzi to anonimowa drużyna a Hiszpanie to głośne nazwiska. W zasadzie chyba już tylko nazwiska. A Francuzi na 4 organizowane u siebie turnieje ME/MŚ  2 wygrali, raz 4 miejsce, tylko w 1938 roku odpadli w ćwierćfinale. Ostanie 2 turnieje MŚ 1998 i ME 1988 wygrali więc widać, że im rola gospodarza bardzo sprzyja.  

 

Też podzielam twoją opinię co do skarbu kibica choć jeszcze całego nie przejrzałem. Jedyne czego mi brakuje to większej ilości statystyk z poprzednich turniejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Skarb Kibica na EURO, cena wraz z Przeglądem Sportowym trochę spora - 6,70, ale na pewno warto zakupić. :) Są sylwetki naszych piłkarzy - po pół strony na każdego. I przede wszystkim po 4 strony poświęcone każdej reprezentacji (jedną zajmuje plakat zespołu).

Też mnie ta cena zaskoczyła, myślalem, że będzie po 5,90 zł, wróciłem do domu dopiero teraz, więc merytorycznie go jeszcze nie przejrzałem. Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy karnym to akurat nie ma żadnych wątpliwości, była podstawa, kopnięcie w kolano Rumuna przez Evrę.  Karny słuszny.

Zreśzta w 1 połowie też powinien być karny dla Rumunów.  Jak na razie Kasai nie zbyt się popisuje. 

 

W 1 połowie to raczej dość słaby był mecz, w drugiej się trochę rozkręciło. Rumuni na prawdę nieźle są zorganizowani taktycznie i fajnie poruszają się po boisku czy to defensywie czy ofensywie.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Rumunia siądzie fizycznie, po golu Giroud wydawało się, że jest po meczu, a jednak....

 

Przypominam, że Rumuni w eliminacjach byli drudzy w grupie za Irlandią Północną - ale w bezpośrednich meczach remis i wygrana Rumunów. :)

Widzisz sugerujesz się właśnie tym pustym miejsce, zapewne nie widziałeś ich żadnego meczu w eliminachach.  Rumunii to [beep]nie nie wygodny zespół, są bardzo zdyscyplinowani taktycznie i do tego dobrze wyszkolony technicznie (podobną piłkę próbuje grać Haiti ale umiejętności piłkarski nie takie) i nie mają problemu  z piłką przy nodze do tego są silni fizycznie, mają żelazne płuca i bardzo dobrze przesuwają się po murawie co sprawia, że trudno im strzelić gola(stracili 2 gole w 11 meczach eliminacji) ale to zespół nie bez wad, problemem Rumunów jest brak napastnika i to, że bardzo mało strzelają goli raptem 11 w 10 meczach eliminacji z czego w tylko 3 udało zdobyć się więcej niż 1 gola.  Gdyby tam wsadzić Lewandowskiego to biliby się o mistrzostwo Europy.

 

 

Gol Payeta mistrzostwo świata, należała mu się ta bramka jak nikomu innemu na boisku. 

 

Francuzi strasznie wolno grali, nie wiem dlaczego nie umieli przyspieszyć gry w środku natrafiali na Rumuński mur, kilka razy udało im się przyspieszyć akcje i były z tego jakieś groźne sytuacje, dziwie się dlaczego nie próbowali robić tego częściej. Na szczęście dla siebie wygrali ale jeśli dalej będą grać w takim wolnym tempie to w dalszych meczach już tak kolorowo może nie być.

 

Sam mecz przeciętny, choć 2 połowa znacznie lepsza od 1.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 160 stron tego skarbu jakieś 40 to reklamy. Szkoda, że brak takiego typowego, większego plakatu z terminarzem.

Nieliczyłem ile dokładnie, ale może i więcej ich jest.Plakat z terminarzem jest możliwy do kupienia z innymi pisemkami, jakbyś chciał taki zakupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalił a zrezygnował z transferu. Odpalili go lekarze dwójki 2 lata wcześniej. Czeciak mieszka w Hiszpanii więc w sumie jego oceny nie dziwne. 

Właściwie to odpalił, bo skoro miał go u siebie i wystarczyło uiścić jakąś tam śmieszną kwotę za jednego z najlepszych polskich piłkarzy ever to można traktować tę decyzję jak odpalenie  :wink:

 

PS. Brawo Rumunia. Dzięki jej postawie oglądaliśmy naprawdę bardzo obiecujące otwarcie EURO 2016  :brawo:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...