Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jakoś nie mam przekonania do Moraty, może do składu wskoczy Aduriz, który miał znakomity sezon w Hiszpanii?  Zresztą jak już pisałem wcześniej, nie wierzę w jakiś sukces Hiszpanii w tych mistrzostwach- po pierwsze z powodu Del Bosque, po drugie ze względu na przemęczenie. Znakomita postawa zespołów z La Ligi w pucharach może spowodować słabą grę w ME. Organizmu się nie oszuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu Joachim Loew stracił zaufanie do Stefana Kiesslinga, bo ten nie za bardzo dawał radę w europejskich pucharach. Zwłaszcza w Lidze Mistrzów. Dziennikarze dorabiali ideologię, że może oboje się pokłócili, że tamto, że śramto, dopiero jakiś niemiecki dziennikarz z Kickera będący blisko reprezentacji Niemiec uświadomił wszystkich o prawdziwych powodach Loewa. Selekcjoner Niemców po prostu nie widział w Kiesslingu napastnika klasy międzynarodowej (a MŚ i ME to przecież rozgrywki międzynarodowe).  

 

Idąc logiką selekcjonera bądź co bądź Mistrzów Świata, wielokrotnego medalistę wielkich imprez z reprezentacją Niemiec rozpisałem sobie czwórkę napastników reprezentacji Hiszpanii od najmłodszego Moraty po najstarszego Aduriza:

 

Alvaro Morata (23 lata)

11 bramek we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2015/2016

Liczba bramek w Lidze Mistrzów w przekroju całej kariery? 8

Liczba bramek w reprezentacji? Jeden gol z Ukrainą w eliminacjach Mistrzostw Europy 2016

Liczba występów w reprezentacji? 8

 

 

Lucas Vazquez (24 lata) 

4 bramki we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2015/2016

Liczba bramek w Lidze Mistrzów w przekroju całej kariery? Brak

Liczba bramek w reprezentacji? Brak

Liczba występów w reprezentacji? Brak

 

 

Nolito (29 lat)

12 bramek we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2015/2016

Liczba bramek w Lidze Mistrzów w przekroju całej kariery? Brak

Liczba bramek w reprezentacji? Brak

Liczba występów w reprezentacji? 6

 

 

Artiz Aduriz (35 lat)

36 bramek we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2015/2016

Liczba bramek w Lidze Mistrzów w przekroju całej kariery? 4

Liczba bramek w reprezentacji? Jeden gol ze spalonego w ostatnim meczu towarzyskim z Włochami

Liczba występów w reprezentacji? 3

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Euro to najlepiej mają Ci wszyscy, którzy mieszkają przy granicy, nie ważne czy z Ukrainą, Białorusią, Litwą, Niemcami, Czechami czy Słowacją. Kto ma dostęp do kanałów z DVB-T jakiegoś z tych krajów to obejrzy w miarę normalnie Euro 2016.

Ci, którzy mieszkają w centralnej Polsce, gdzieś gdzie nie łapią DVB-T z innego kraju to są uwiązani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas Muller i Ronaldo faworytami bukmacherow do zostania krolem strzelcow Euro 2016. Notowania

T. Muller i CR 7 - 8.5

Griezmann 10.0

Giroud, Gomez i Lewandowski po 15.0

Morata, Lukaku i Kane po 17.0

Aduriz 19.0

Gotze i Benteke po 23.0

Reus, Ibra  i Hazard po 26.0

de Bruyne 29.0

 

 

Kursy na mecze Polakow w fazie grupowej:

Polska - Irlandia Płn  1.67- 3.6- 5.5

Polska - Niemcy 6.0 - 4.1- 1.53

Polska - Ukraina 2.5- 3.3 - 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tez gola Quaresmy z meczu Portugalia-Norwegia. Niestety jestem na tel wiec linka nie wrzucę...

 

@projectalf, dopiero tersz czytalem wasza dyskusje o Euro itp i o napastnikach Hiszpanii. Nieco źle zestswiles to. Nolito i Vazquez to skrzydlowi i porownanie ich do Aduriza i Moraty nie ma sensu.

 

Co do moich faworytow to ja w Niemców nie wierzę po prostu. Bylem w szoku ze zdobyli MS W Brazylii juz. Przed turniejem tez tsm grali slabo, na turnieju tez srednio, ale teraz jest jeszcze gorzej.

 

Moim zdaniem nie ma jednego faworyta i to chyba dobrze no beda niespodzianki j emocje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vacek z Piasta nie był powołany do szerokiej kadry Czech więc według trenerów tej ekipy na wiosnę grał bardzo słabo i się nie mieścił. Teraz jestem tylko ciekawy kogo powoła selekcjoner Węgier. Mamy tam bowiem w 30-osobowej szerokiej kadrze aż 5 piłkarzy z polskiej ligi (Kadar, Guzmics, Lovrencsisc, Gyorgo i Nikolic). Wątpię by pojechali wszyscy 5 i mam nadzieję, że pojedzie Nikolić, chociaż mam złe przeczucia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wielki turniej przechodzi koło nosa Marco Reusa. Szkoda dla widowiska, że gwiazdy BVB zabraknie na EURO. Dawno nie widziałem tak przeciętnego składu u Niemców przed wielkim turniejem. :) Naprawdę możemy powtórzyć wynik z Warszawy 16 czerwca - jeśli będziemy dobrze przygotowani. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka w ostatecznej kadrze Słowacji na EURO znalazł się zawodnik Legii Warszawa Ondrej Duda. 

Żadna ciekawostka Kozak to piłkarski "Ojciec" Dudy.  Coś ala wiara Nawałki w Mączyńskiego który w końcu odpalił więc to, że pojedzie Ondriejek to było pewne.  Oby tylko ze 2 mecze mu wyszły w formie genialnej.

 

Węgrów pojechał 4 tak jak można było się spodziewać odpadł Gyurcso.

 

@ezequiel93 zaczynasz uprawiać taką samą dziwną podnietę jaka było przed MŚ w 2002 roku w mediach, gdzie w którymś momencie jechaliśmy po medal. Spokojnie. Wyjście z grupy to obowiązek ale jeśli awansujemy do 1/4 to będzie ogromny sukces.  Ile razy takie teksty były pisane przed Anglikami, Niemcami itd, masę razy. Nie pompujmy niepotrzebnie balonika bo jak na na razie to na Euro nigdy nie wygraliśmy meczu. Oczywiście romantyczne historie jak z Grecją się zdarzają ale nie ma co sobie tym zawracać głowy i oczekiwać czegokolwiek. Według potencjału jesteśmy oceniani jako 10 zespół i to oddaje nasz pozycję skupmy się na tym aby co najmniej taki wynik osiągnąć. 

 

A Niemcy to Niemcy to zespól turniejowy który w kluczowych momentach robi swoje.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wielki turniej przechodzi koło nosa Marco Reusa. Szkoda dla widowiska, że gwiazdy BVB zabraknie na EURO. Dawno nie widziałem tak przeciętnego składu u Niemców przed wielkim turniejem. :) Naprawdę możemy powtórzyć wynik z Warszawy 16 czerwca - jeśli będziemy dobrze przygotowani. :)

Oj żebyś się nie zdziwił. Ja Niemcom już dwa lata temu odbierałem szanse na zdobycie MŚ. Wprawdzie typowałem medal, ale nie złoty, a jak to się skończyło - wiemy. 

 

Dla mnie mają skład na co najmniej półfinał. Może jest u nich kilka niewiadomych, niepewnych punktów na bokach defensywy, ale... dwa lata temu też mieli z tym problem (Howedes na lewej). W dużej mierze na tym opierałem mój pogląd, że ten Howedes będzie im w Brazylii mocno ciążył, że wyjściową jedenastkę mają w związku z tym nie do końca kompletną, że poza weteranem Klose nie ma u nich dziewiątek na wysokim poziomie. Jak się potem okazało, Howedes zagrał przyzwoicie, Klose w kilku ważnych meczach też swoje zrobił i Niemcy wrócili ze złotem.  

 

Absencje Reusa i Gundogana to właściwie nie absencje. Ci piłkarze wiecznie są kontuzjowani, wiecznie nie uczestniczą w tego typu turniejach. Dla mnie Niemcy to przede wszystkim Neuer, Hummels, Boateng, Khedira, Kroos, Ozil, Muller - niezawodny kręgosłup drużyny Loewa. Reszta jest tylko dodatkiem do tych nazwisk.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 maja br. w kioskach ukaże się wydanie magazynu telewizyjnego „To & Owo TV”  do którego dołączony będzie specjalny dodatek sportowy „Przewodnik Kibica Euro 2016”. „To & Owo TV” z dodatkiem ukaże się w nakładzie 500 tys. egzemplarzy.  Cena jednego numeru nie zmieni się i wyniesie 1,99 zł.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/to-owo-tv-ze-specjalnym-dodatkiem-na-euro-2016

 

Oficjalnie sklady reprezentacji na Euro 2016

https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2016_squads

 

Kluby z najwieksza liczba reprezentantow:

Juventus 13

Liverpool  12

Tottenham 11

Fenerbahce i Basel po 10

Real, Barcelona. MU, Szachtar i Bayern po 9

Roma,  Arsenal, Besiktas i CSKA Moskwa po 8

 

Ligi z najwieksza liczba reprezentantow:

angielska 145

niemiecka 73

wloska 70

turecka 43

hiszpanska 38

rosyjska 31

ukrainska 25

francuska 22

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...