Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, apj napisał:

@Pawop

 

"Zmiana dokumentów wynika z nowych przepisów prawa i zobowiązuje do uaktualnienia dokumentów abonenckich wszystkich przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Jeśli zmiany te nie spotkają się z Twoją akceptacją, najpóźniej do 21 grudnia 2020 r. masz prawo złożyć oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy Abonenckiej. Powinno ono zostać złożone na dotychczasowych zasadach – pisemnie i dostarczone pocztą na adres: ul. Murckowska 14c, 40-265 Katowice lub do Salonu Sprzedaży UPC najpóźniej do 21 grudnia 2020 r., Twoja umowa ulegnie wówczas rozwiązaniu zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami.

Z uwagi na fakt, że zmiana dokumentów wynika z nowych przepisów prawa, skorzystanie z możliwości wypowiedzenia umowy może wiązać się z koniecznością zwrotu części przyznanej ulgi."

Ja też dostałem takiego maila z takim dopiskiem więc na chłopski rozum wynika, że to jest takie pół na pół z tą karą dostanę albo nie :) ryzyko więc lepiej nie składać wypowiedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukasz431 napisał:

Witam planuje założyć internet z upc, w bloku jest skrzynka upc i mam pytanie jak wygląda montaż internetu, czy jakieś dziury monter robi itp. Bardzo proszę o odpowiedz

To zależy od budynku. U mnie zawsze na osiedlu było od balkonu czyli kabel szedł po ścianie na dworzu i jest zatynkowany i zamurowany. Też są opcje że kabel idzie z klatk i jak nie masz żadnego kabla w mieszkaniu to musi ci ten kabel dociągnąć i niestety musi wiercić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szczepaniu napisał:

To zależy od budynku. U mnie zawsze na osiedlu było od balkonu czyli kabel szedł po ścianie na dworzu i jest zatynkowany i zamurowany. Też są opcje że kabel idzie z klatk i jak nie masz żadnego kabla w mieszkaniu to musi ci ten kabel dociągnąć i niestety musi wiercić.

 

mam kabel z telefonu stacjonarnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych zmianach na MUX-ach, kanały Kino TV HD, Filmbox Action oraz Filmbox Family dotychczas nadawane 1:1 z satelity w CBR, od teraz są przez UPC bezmyślnie rekompresowane z oczywiście zawyżonym bitrate. :crazy:

 

Kino TV HD ze źródłowych 3,9 Mbps podbijają nawet do 13,1 Mbps

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C022&pid=1903&live=205&sec=0&lang=en

 

Filmbox Action ze źródłowych 1,8 Mbps podbijają nawet do 4,1 Mbps

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C022&pid=1919&live=205&sec=0&lang=en

 

Filmbox Family ze źródłowych 1,7 Mbps podbijają nawet do 5,6 Mbps

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C022&pid=1913&live=205&sec=0&lang=en

 

@bugmenot: Masz jeszcze jakieś wątpliwości? :wink:

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam jakieś wątpliwości, że masz obsesje? Już żadnych :).

Czy mam wątpliwości, że po prostu reszta Filmboxów leci już światełkiem jak pozostałe kanały od Kino Polska i dlatego bitrate został podwyższony? Tez prawie żadnych.

Mimo, że temat interesuje mnie tyle co zeszłoroczny śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, akurat wczoraj po przetasowaniach na MUX-ach (związanych z wprowadzeniem TVC HD) zmienili dosyły tych trzech kanałów? Nie bądź śmieszny. Zmieniono po prostu konfigurację tegoż MUX-a. Zresztą cały czas leci jeszcze kopia Filmbox Action (bez EPG) na poprzednim MUX-ie z bitrate 1,8 Mbps CBR i tylko osoba z poważną wadą wzroku nie zauważy, który przekaz jest lepszej jakości. O opóźnieniu sygnału rekompresowanego względem źródłowego już nie wspominając.

Wcześniej zresztą miałeś już udowodniony przykład zawyżania bitrate na TVP Polonia HD (strona 276), gdy brali sygnał z satki podczas awarii dosyłu światłowodowego.

Czytelnicy sami ocenią, kto ma obsesje. Ty się przekonasz podczas najbliższej awarii Filmboxów na satce. :-P

Edytowane przez Tim
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taa, akurat wczoraj po przetasowaniach na MUX-ach (związanych z wprowadzeniem TVC HD) zmienili dosyły tych trzech kanałów?

No tak, bo tego typu rzecz wymaga przecież pół roku przygotowań.

 

Cytat

Filmbox Action (bez EPG) na poprzednim MUX-ie z bitrate 1,8 Mbps CBR i tylko osoba z poważną wadą wzroku nie zauważy, który przekaz jest lepszej jakości

Ja bym raczej powiedział, że osoba z wadą wzroku (albo kineskopowym tv) w ogóle jakikolwiek przekaz kanału w 576i uzna za "jakościowy" w 2020 roku.

 

Cytat

Wcześniej zresztą miałeś już udowodniony przykład zawyżania bitrate na TVP Polonia HD (strona 276), gdy brali sygnał z satki podczas awarii dosyłu światłowodowego.

A co to ma do rzeczy, ze na jeden dzień nie zmienili ustawień multipleksowania dla całego MUXa z powodu awarii dosyłu?

 

Cytat

Czytelnicy sami ocenią, kto ma obsesje.

To nie ja magluje jeden temat od pół roku jak nie dłużej... Ale cieszy, że nagle zacząłeś wierzyć temu co publikuje digitalbitrate. Bo jeszcze jakiś czas temu twierdziłeś, że mają dane z [beep] ;).

Fakt jest taki, że ostatnio piszesz na forum tylko po to, żeby lansować swoją absolutnie pozbawioną logiki tezę. Jeśli sprawia Ci to przyjemność to spoko, ale nie mieszaj mnie już do tego bo mam ciekawsze tematy do dyskusji na forum, a czasu ostatnio mało.

No chyba, że dostaniesz z UPC oficjalne potwierdzenie, że umyślnie robią z 3 Mbps 13, bo tak po prostu lubią marnować miejsce na muxach, moc obliczeniową enkoderów itd to wtedy mnie otaguj ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bugmenot napisał:

A co to ma do rzeczy, ze na jeden dzień nie zmienili ustawień multipleksowania dla całego MUXa z powodu awarii dosyłu?

No właśnie zmienili - wystarczy wrócić do strony 276. :-P Są tam przedstawione przeze mnie wykresy z pomiaru bitrate TVP Polonia HD, gdy ta brana była awaryjnie z satki i gdy wrócono już do dosyłu światłowodowego.

 

Godzinę temu, bugmenot napisał:

Ale cieszy, że nagle zacząłeś wierzyć temu co publikuje digitalbitrate.

Celowo dałem dane z digitalbitrate, bo tylko te uznajesz za wiarygodne. :-P

Błędy, które zgłaszałem nadal są (np. bitrate audio Kino Polska Muzyka). Ponadto zwróć uwagę, że według digitalbitrate na TSID 21 nie są już nadawane kanały przeniesione na TSID 19, czyli: Filmbox Action, TV Republika czy VOX Music TV. W rzeczywistości są one tam nadal nadawane, tyle że bez EPG. Jest tam nawet jeszcze kopia TVC SD - pod nazwą NTL Radomsko. :-)

 

Godzinę temu, bugmenot napisał:

Fakt jest taki, że ostatnio piszesz na forum tylko po to, żeby lansować swoją absolutnie pozbawioną logiki tezę.

To nie moja teza pozbawiona jest logiki, tylko działania operatorów kablowych. I żeby nie było, to nie tylko UPC po rekompresji zawyża bitrate kanałów.

 

Jeśli @Mr. Orbitaodwiedzisz ten temat, proszę ustosunkuj się do tego co napisałem. Z góry dzięki.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mogę.

Tak jak napisałem wcześniej - ekscytuj się już tematem samodzielnie, oznacz mnie jak dostaniesz informację o tym typie rekompresji z UPC.

Do tego czasu pozostanę jednak przy swoich twierdzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś tutaj już UPC po BSA sieci INEA/Nexery? Albo jakiś użytkownik INEA FTTH, który może wziąć UPC? Ewentualnie, czy jest ktoś w stanie podać jakiś adres, który może taką usługę wziąć, chciałbym przejrzeć oferty i regulaminy takich usług, w takich lokalizacjach.

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas programu " Voice od Poland" zaobserwowałem bardzo kiepską jakość obrazu.

Gdy na uczestników programu posypało się konfetti to obraz , wręcz pikselizował . 

Wcześniej było w porządku w poprzednich odcinkach i jakość była dobra....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas programu " Voice od Poland" zaobserwowałem bardzo kiepską jakość obrazu.
Gdy na uczestników programu posypało się konfetti to obraz , wręcz pikselizował . 
Wcześniej było w porządku w poprzednich odcinkach i jakość była dobra....
 
 
 
Przy konfetti to normalne, zawsze robi się pikseloza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ogladajacymichas

Czy to jest dobra oferta/propozycja od UPC?

73,99zł mies., umowa na 24 mies.
Pakiet MAX
Internet 300 mb/s
Horizon GO

 

Dotychczas pałaciłem 54,99/67,99zł z upgarde
Pakiet SELECT
Internet 150 mb/s
Horizon GO
Upgrade do MAX - 13,00zł

 

Różnica 19,00/6,00zł (podwyżka)
Nie wysyłałem wypowiedzenia.

Edytowane przez ogladajacymichas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...