Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, lukimann napisał:

Najlepiej to i to.

Abonując pełną ofertę,  korzystałem jednocześnie z modułu i H, podłączonych do telewizora.

Na pewno , gdy skończy mi się umowa z PC+ , a może wybiorę UPC to takie rozwiązanie uważam za najlepsze.

Chodzi Ci o multiroom? Nie wiem, czy jest sens. Mam tylko 1 tv. :)

58 minut temu, Pawop napisał:

Co do problemów z Horizonem, to jedni je mieli inni nie. Wynikały prawdopodobnie z infrastruktury.

 

Można założyć, że jeśli przez 2 tygodnie testów nie będzie problemów to już tak zostanie czy Horizon jest cały czas aktualizowany i coś może się popsuć z biegiem czasu? Z tego co czytałem problemy są głównie przy nagrywaniu, a z tej funkcji raczej bym nie korzystał. Przełączanie kanałów i korzystanie z Replay TV działa płynnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy jak włoże kartę SIM od UPC do modemu lub telefonu, to czy zadziałają mi wszystkie stacje z Horizon Go. Bo ze światłowodu lecą wszystkie bez zarzutu.

 

39 minut temu, kingofsouth napisał:

@szunaj , kanalow na laczu zewnętrznym, niezależnym od operatora jest spora ilość :)

38 minut temu, szunaj napisał:

Wiem, ale nie takie było pytanie @mastano

nawet UPC wi-free traktuje jak sieć obcą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kozakis01 napisał:

Chodzi Ci o multiroom? Nie wiem, czy jest sens. Mam tylko 1 tv. :)

 

Mam 1 telewizor.

Korzystasz z plusów karty CI+ lepsza jakość itd.

Jeśli chodzi o dekoder to replay, pvr, HBO OD, VOD , z tym że bardziej myślę o H 4K.

 

Jednak to sprawa przyszłości, czyli do grudnia br

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lukimann napisał:

Mam 1 telewizor.

Korzystasz z plusów karty CI+ lepsza jakość itd.

Jeśli chodzi o dekoder to replay, pvr, HBO OD, VOD , z tym że bardziej myślę o H 4K.

 

Jednak to sprawa przyszłości, czyli do grudnia br

 

Wiem, że to zależy od modelu tv, ale widzisz różnicę w jakości obrazu na korzyść modułu CI+? Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje interesują mnie jedynie Replay TV i możliwość zatrzymywania telewizji live (musiałbym wziąć Horizona z nagrywarką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonowałem w ten sposób ofertę UPC przez 2 lata i uwierz mi na słowo,  widziałem różnicę na korzyść modułu.

Dekoder dodatkowo bierze udział w odkodowaniu sygnału a sprzęt jest już mocno leciwy i jeszcze sygnał idzie po kablu HDMI...

Z resztą oferta podstawowa * Start ma dobrą jakość.

Masz już internet w UPC?

Do  oglądania live HZN nie polecam.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukimann napisał:

Abonowałem w ten sposób ofertę UPC przez 2 lata i uwierz mi na słowo,  widziałem różnicę na korzyść modułu.

Z resztą oferta podstawowa * Start ma dobrą jakość.

Masz już internet w UPC?

Do  oglądania live HZN nie polecam.

Internetu w UPC nie mam i raczej nie będę miał. W mojej lokalizacji łącza UPC są za bardzo przeciążone. To mówisz, że Horizon odstaje pod względem jakości obrazu? A jaki masz model tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony 55XD9305 nie jest to certyfikowany model przez UPC , ale z modułem nie było żadnego problemu.

Z resztą możesz wypróbować Horizona lub opcję z modułem,  masz na to 2 tygodnie żeby podjąć decyzję  jeśli zamówisz usługi na odległość  :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukimann napisał:

Sony 55XD9305 nie jest to certyfikowany model przez UPC , ale z modułem nie było żadnego problemu.

Z resztą możesz wypróbować Horizona lub opcję z modułem,  masz na to 2 tygodnie żeby podjąć decyzję  jeśli zamówisz usługi na odległość  :-)

 

Wiem. Już zamówiłem z modułem, ale może wezmę dekoder + moduł i porównam, jeśli jest taka opcja. Tylko potem będę musiał pewnie odstąpić od umowy i podpisać nową na sam moduł lub dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) zanim podejmę jakąś decyzję, to wypróbuję , żeby sprawdzić to " cudo".

Horizon kiedy miał ostatnią aktualizację?

....2017 r  :rofl:

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lukimann napisał:

Twoja decyzja.

Ja byłem zadowolony z rozwiązania moduł + HZN.

Ofertę zmieniłem na PC+ tylko że względu przede wszystkim na 4K u operatora satelitarnego.

 

Też się zastanawiałem nad PC+, ale musiałbym zaczekać do wiosny, bo jak drzewa zakwitną to mógłby być problem z sygnałem (nie jestem pewny, czy przeszedłby nad drzewami, patrząc pod kątem ok. 30 stopni byłoby na styku). Kablówka działa też niezależnie od warunków pogodowych. Zauważyłeś lepszą jakość obrazu po zmianie na PC+? Używasz ich nowego CI+ obsługującego 4k? Jaki masz model tv?

Edytowane przez kozakis01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC oferta Start, programy TVP, Polsat, TVN i i z naziemnej w dobrej jakości HD.

PC+ głównie oferta sportowa , wtedy ultrabox: głównie C+ 4K, PSP.

Do filmów i seriali , dokumentów UHD dekoder- VOD.

Jeśli chodzi o ofertę filmową ,  dokument itp to w zupełności wystarcza świetna jakość aplikacji C+ OTT, na żywo i VOD.

 

Od grudnia zeszłego roku może 2 x zdarzył się zanik sygnału , gdy były silne wichury.

Poza tym jest ok- instalacja zbiorcza w bloku.

Żadnych problemów z sygnałem.

 

Jeśli cudem C+ 4K będzie dostępny poza oferta sat, pewnie wybór będzie UPC, tu wygrywa wygoda wspólnego rachunku ( umowa tylko na rok), może Orange IPTV lub przedłużę umowe z PC+.

Będzie się kończyła umowa, to będzie czas na polowanie dobrych promocji.

Pytasz o jakość obrazu 

To co najczęściej oglądam kanały jak  C+, HBO ,kanały z "+ ": Planete, Domo, History, informacyjne są w świetnej jakości  przez dekoder czy aplikację.To drugą opcję polecam.

Niektóre są w SD , tutaj mam odpowiedniki w HD przez UPC ( start) lub aplikację Play Now.

 

Jedyny minus to pakiet Eleven.

Jest bardzo słaba jakość  w PC+.

Mam jednak wykupiony Eleven 4K w Play , więc nie ma na co narzekać.

 

Jakość HD , wbrew opinii , że większy bitrate jest w kablówkach jest moim zdaniem porównywalna.

Wręcz niektóre kanały lepiej wyglądają przez sat.

Może tu chodzi o pscaling, lepsza czystość obrazu, jest całkiem dobrze.

Chyba, w UPC są kodeki sygnału, które mimo lepszego bitrate nie dają zbyt zadawalącej jakości jaka być powinna.

 

Różnicy większej nie widzę , np na TVP, Polsatach czy innych tvnach..

Pytasz o model telewizora Sony 55XD 9305.

 

 

 

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 12:13, lukimann napisał:

Różnicy większej nie widzę , np na TVP, Polsatach czy innych tvnach..

Pytasz o model telewizora Sony 55XD 9305.

A z jakiej odległości oglądasz, bo ja z 2-2.1 m i na 65 calach widzę spore mankamenty obrazu w UPC? Oled dodatkowo chyba uwidacznia słabą jakość źródła. Używam modułu CI+, a z dekoderem pewnie byłoby jeszcze gorzej. Z tego co czytałem Twój tv radzi sobie lepiej ze słabymi źródłami. 🙂

Edytowane przez kozakis01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 cali, z odległości ok. 2 metrów.

To, że widzisz niedoskonałości , nic dziwnego , taki urok telewizji " live" 

Najlepiej wyglądają kanały 4K, z HD jest już różnie, a na SD to szkoda oczu.

Czy używasz modułu, dekodera itd.

UPC, PC+ ... wszędzie jest podobnie.

Może masz punkt odniesienie do Netflixa, czy innych VOD.?

Zawsze będzie się wydawało , że jest gorzej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie 65" TV z 2m uważam za wręcz niedopuszczalne. Nie dziw się że widzisz mankamenty obrazu z takiej odległości.
Według portali branżowych to i tak daleko Opieranie się tylko na wielkości telewizora pomijając rzecz tak ważną jak jakość sygnału jest bzdurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kozakis01 napisał:

 Oled dodatkowo chyba uwidacznia słabą jakość źródła. 

Na pocieszenie z taką przekątna ekranu + OLED będziesz mógł docenić jakość serwisów streamingowych. :-)

Im większa przekątna ekranu ,  tym bardziej widoczne artefakty widoczne na ekranie w przypadku tradycyjnej telewizji.

Tak czy inaczej, wybrałeś moduł czyli najlepszą opcję w przypadku UPC.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako multiroom, pewnie dostaniesz.

Z tym, że umowa na tą usługę jeszcze rok temu była na 24 miesiące..więc prawdopodobnie umowa ulegnie przedłużeniu. 

Gdy zamawialem do HZN moduł,  nie było problemu.

Koszt instalacji 50 zł.

Może trafisz na jakąś promocję na usługę multiroom.

 

 

 

15 zł standardowa cena/ umowa na 24 miesiące.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukimann napisał:

55 cali, z odległości ok. 2 metrów.

To, że widzisz niedoskonałości , nic dziwnego , taki urok telewizji " live" 

Najlepiej wyglądają kanały 4K, z HD jest już różnie, a na SD to szkoda oczu.

Czy używasz modułu, dekodera itd.

UPC, PC+ ... wszędzie jest podobnie.

Może masz punkt odniesienie do Netflixa, czy innych VOD.?

Zawsze będzie się wydawało , że jest gorzej. 

 

Może faktycznie przyzwyczaiłem się do materiałów o wysokiej jakości. :) Na kablówce słaba jakość jest najbardziej widoczna przy oddalonych obiektach, szczególnie kiedy nie są statyczne lub kamera się porusza. Ze względu na jakość nie zdecydowałem się na żadne dodatkowe kanały filmowe. Zdecydowanie wolę Netflixa, a na kablówce oglądam inne treści.

50 minut temu, lukimann napisał:

Tak czy inaczej, wybrałeś moduł czyli najlepszą opcję w przypadku UPC.

 

Tak słyszałem, chociaż trochę zwątpiłem widząc tę jakość i chciałem wypróbowac Horizona, ale jednak CX to model z 2020 r. i trudno uwierzyć, że mógłby radzić sobie gorzej od znienawidzonego Horizona. Dla mnie największą zaletą dekodera UPC jest Replay TV, ale przy umowie na 24 m. nie chcę ryzykować tylko dla tej funkcji.

W dniu 21.10.2020 o 09:17, sebagit napisał:

Usługę Horizon go mi włączyli po złożeniu reklamacji. Też twierdzili, że jest tylko przy dekoderze. Ale powołałem się na regulamin promocji. Niestety nie działa cofanie programów na tydzień wstecz. Tylko to nie problem. I tak na większości programów... Żeby nie powiedzieć, że na wszystkich poza TVP nie można było przewidzieć reklam. 
 

Przewijanie reklam nie działa na większości? Myślałem, że nie działa tylko na niektórych. To trochę zmniejsza wartość Replay TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie stary Horizon , albo "nowoczesny" 4K box.

Wiecej negatywnych opinii obecnie zabralo 2 urządzenie.

Może jednak UPC pracuje nad zupełnie nowym dekoderem lub odblokuje kiedyś  możliwość  przesyłania sygnału 4K przez moduł...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kfm877 napisał:

Oglądanie 65" TV z 2m uważam za wręcz niedopuszczalne. Nie dziw się że widzisz mankamenty obrazu z takiej odległości.

Gry, Netflix, źródła wysokiej jakości (od dobrego 1080p) jest super. Jedynie kablówka na minus, więc dla mnie zalet jest więcej.

1 minutę temu, lukimann napisał:

Dokładnie stary Horizon , albo "nowoczesny" 4K box.

Wiecej negatywnych opinii obecnie zabralo 2 urządzenie.

Może jednak UPC pracuje nad zupełnie nowym dekoderem lub odblokuje kiedyś  możliwość  przesyłania sygnału 4K przez moduł...

 

 

Może pójdą w kierunku PC+ i umożliwią 4k na module, ale chyba na obecnych modułach by to nie poszło? Z drugiej strony wtedy sprzedawaliby jeszcze mniej dekoderów, a na tym im chyba nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecnych modułach jest teoretycznie taka możliwość.

Klientów korzystających z tej opcji jest zdecydowanie najmniej.

4K to wabik do boxa, do tego dochodzą materiały na żądanie przez dekoder.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...