Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.02.2024 o 12:42, mara68 napisał(a):

U posiadających umowy jeszcze z UPC nie powinno być problemu z przedłużeniem po staremu i z telewizją DVB-C.

Całkiem możliwe ale taki pewny to bym nie był a jeśli nawet do tego dojdzie to szybko zmuszą takiego abonenta do przejścia do Play za sprawą tak zwanych kanałów gwarantowanych gdzie z tych 170 kanałów w pakiecie Max zostanie Ci około 50. I nic nie będzie można z tym zrobić. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dalszą akcję zapewne duży wpływ ma to jak wielu dotychczasowych abonentów UPC udaje się przeciągnąć na usługę Play, jak wielu zostaje na bezterminowej w UPC itp. Kilku abo różnicy nie robi ale jeśli masowo ludzie nie chcą przechodzić na Play to w dzisiejszych czasach nikt dużej grupy klientów się nie pozbywa. Dlatego ja tam zostaję na bezterminowej i dopóki będzie działało to tego się trzymam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC to była potęga w Polsce o czym kilka postów wcześniej pisałem. Te wszystkie polskie miasta, osiedla, bloki z wielkiej płyty. I wszystko podłączone po kablu jako typowa "kablówka". Teraz Play chce to zmienić i oferować telewizję przez internet. Nie wiem czy ta cała masa narodu z tych osiedli w Polsce będzie tak chciała przejść na taką formę odbioru telewizji. Nie wydaje mi się też że jakość nadawanych programów będzie lepsza niż w przypadku wspomnianego przeze mnie nadawania "po kablu". 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, emarti napisał(a):

 z tych 170 kanałów w pakiecie Max zostanie Ci około 50. I nic nie będzie można z tym zrobić. 

A to nie jest teraz tak, że jest gwarantowana jakaś minimalna ilość kanałów w pakietach ?

Jeżeli np. usunął dwa Eurosporty i nie dodadzą innych dwóch kanałów to wtedy jest możliwość zerwania umowy właśnie na ilość 168 kanałów a nie 170 jak jest w umowie. Chyba coś takiego teraz jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti zamieniłem kabel  na internet i nie żałuję. Nie takie FTTH straszne jak go malują. 
Oczywiście że nie straszny. Zamieniłem kabel z UPC na FTTH Netii i nie żałuję. Awarie są BARDZO RZADKO. Co ważne jak już są to masowe a nie tylko na moim adresie. Wynika to z budowy sieci GPON. Jest to sieć pasywna, więc od stacji czołowej do domu klienta nie ma co się za bardzo zepsuć. Do tego niższy ping. Upload ......wyślij film na YouTube z UPC upload 40 mega a Netia 300. To jest ośmiokrotnie szybciej. TV mało oglądam więc średnia jakość mi nie przeszkadza. A kanały podstawowe mam jeszcze z kabla UPC jakby coś
A to nie jest teraz tak, że jest gwarantowana jakaś minimalna ilość kanałów w pakietach ?
Jeżeli np. usunął dwa Eurosporty i nie dodadzą innych dwóch kanałów to wtedy jest możliwość zerwania umowy właśnie na ilość 168 kanałów a nie 170 jak jest w umowie. Chyba coś takiego teraz jest ?
Oj zobacz do regulaminu ile masz gwarantowanych programów to się zaskoczysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w maju miną trzy lata jak zrezygnowałem z ich usług. Oddałem złom Compal, moduł CI+ i się pożegnałem. Nikt przez ten czas nie przyszedł i nie odciął kabla. Nawet przy okazji jak coś tam robił na klatce. Odbieram oczywiście tylko kanały nie kodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wielkim minusem  Tego nowego Play jest brak normalnego dekodera z możliwością nagrywania. Korzystam z tej funkcji na kanałach sportowych dość często. Nie dawno konsultantka na 8 miesięcy przed końcem dotychczasowej umowy z UPC dzwoniła do mnie czy nie chcę przedłużyć na starych warunkach o kolejne dwa lata bo nie wiadomo jak długo to się utrzyma. Oczywiście z przyjemnością się zgodziłem. Jak się to skończy to satka C+ z dekoderem z możliwością nagrywania plus internet z Play po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebagit napisał(a):

Tak w maju miną trzy lata jak zrezygnowałem z ich usług. Oddałem złom Compal, moduł CI+ i się pożegnałem. Nikt przez ten czas nie przyszedł i nie odciął kabla. Nawet przy okazji jak coś tam robił na klatce. Odbieram oczywiście tylko kanały nie kodowane.

Czyli tylko TVP 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MAVERIC napisał(a):

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX3&liste=2&live=205&lang=en kilkadziesiąt odkodowanych. Te na zielono.

 

 

A jakie parametry trzeba wpisać w telewizorze aby rozpocząć wyszukiwanie? Aż z ciekawości w weekend bym podłączył kabel i zobaczył jak to u mnie jest. Te kanały to i tak mam z Canal+ przez antenę ale ciekawi mnie czy coś da się odebrać z UPC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem telewizor SENCOR. Po podłączeniu do telewizji kablowej UPC/PLAY (DVB-C) i przeszukaniu częstotliwości czy to w AUTO  czy MANUAL kanały wyszukują się powyżej 800. Nie można np. TVP1, który jest na kanale 834 dać na kanał 1. Nawet jak dam w ULUBIONYCH na pierwszej pozycji i zaczyna się od numeru 834.

Ktoś ma na to lekarstwo, żeby zmienić numerację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, emarti napisał(a):

A jakie parametry trzeba wpisać w telewizorze aby rozpocząć wyszukiwanie? Aż z ciekawości w weekend bym podłączył kabel i zobaczył jak to u mnie jest. Te kanały to i tak mam z Canal+ przez antenę ale ciekawi mnie czy coś da się odebrać z UPC. 

Tu masz parametry dla każdego miasta.

https://mr-orbita.pl/tabele/upc/

5 godzin temu, an10ka napisał(a):

Witam. Kupiłem telewizor SENCOR. Po podłączeniu do telewizji kablowej UPC/PLAY (DVB-C) i przeszukaniu częstotliwości czy to w AUTO  czy MANUAL kanały wyszukują się powyżej 800. Nie można np. TVP1, który jest na kanale 834 dać na kanał 1. Nawet jak dam w ULUBIONYCH na pierwszej pozycji i zaczyna się od numeru 834.

Ktoś ma na to lekarstwo, żeby zmienić numerację?

Wyszukaj nie poprzez UPC tylko "Inne" i wtedy sam ułożysz kolejność kanałów.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

 nigdy nie wklejaj takich potworków rodem z 1998 r. bo fatalnie się to przegląda na mobile.

A jaki ty masz problem z tą stroną ? Wybierasz swój region UPC i masz czarno na białym wszystkie potrzebne parametry do skanowania sieci i poszczególnych kanałów.

I lecisz po kolei jak w Tik-Toku. Na telefonie szybciej znajdzie się parametry DVB-C na tej stronie niż na oficjalnej, którą podałeś.

Także jak ktoś szuka aktualnych parametrów DVB-C w UPC to tylko tam

np. region lubelski

https://mr-orbita.pl/tabele/upc/?range=n43158

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, white snake napisał(a):

Nie jesteś klientem UPC i nadal odbierasz kanały przez kabel? 😮 

JA nie mam UPC od 3 mieś. i też odbieram TV Start :D + moduł od rodziców (multiroom) z pakietem MAX :D 

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Analizowałeś zawartość strony, którą podlinkowałeś?

- wykaz kanałów analogowych dla Regionu Katowice -> sygnał został wyłączony w październiku zeszłego roku

- wykazy kanałów w poszczególnych pakietach -> są niekompletne, bo zawierają tylko te kanały, które są gwarantowane.

Zawartość informacyjna tego czegoś w porównaniu z tym co jest na stronie Mr Orbity jest ŻADNA !

Edytowane przez monter1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...