Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Czy są dostępne tylko na urządzeniach z Android TV i z Apple TV? U mnie na tablecie i w komórce widzę tylko TVP World, które obecnie nadaje TVP Polonia. Oczywiście, brak catch-up’u i nagrywania. 
Do oglądania TVP i tak wykorzystuję bezpłatne TVP GO, bo płatne Play Now TV nie daje szansy oglądania TVP Kultury i TVP Dokument na tablecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0:07 zgasł smok-analog w Warszawie (znaczy same plansze, bo tyle zostało ;) )

Cyfra jest w trakcie przepinania - już idą paczki, np. na 130 MHz ściągnięto paczkę dotychczas na 490 MHz.

Później po nocy wrzucę listę gdzie zawsze, także od rana kto musi ręcznie, źródełko będzie ;)

 

Rachu-ciachu i pozamiatane ;) Chyba to wszystko co planowano.

Ściągnięto wszystko w dół poza 482, 554, 562 i 570 MHz. Także od 114 MHz paczki idą niemal w ciągu do 458 MHz (ostatnie 4 VOD) z wyłomami na 178, 186, 194 oraz 226 MHz.

Na 866 MHz przyczajona kopia 114 MHz.

 

RFScan2upc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko w Play.
Ogólnie nie rozumiem dlaczego w tym temacie zaczęto pisać o telewizji Play skoro ma ona swój temat. To są dwie oddzielne usługi. Piszcie tam i nie śmiećcie tu.
Ten temat jest o telewizji UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pawop napisał(a):

Ale tylko w Play.
Ogólnie nie rozumiem dlaczego w tym temacie zaczęto pisać o telewizji Play skoro ma ona swój temat. To są dwie oddzielne usługi. Piszcie tam i nie śmiećcie tu.
Ten temat jest o telewizji UPC.

Dokładnie, zgadzam się z przedmówcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 września 2025 roku skończą się wszystkie terminowe umowy, wtedy Play zapewne będzie powoli wygaszać usługi UPC na rzecz swoich. Pozostanie zapewne tylko pakiet START który jest jako AZART w spółdzielniach mieszkaniowych i wspólnotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej kilkaset tysięcy abonentów ma prawdziwą telewizje kablową czyli UPC, ona nawet jest rozwijana.
Jak nie będzie już abonentów TV UPC, wtedy można tematy połączyć. Teraz dobrze będzie trzymać się odpowiednich wątków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu w Moje UPC wyświetla mi się taki komunikat :

Konieczna zmiana adresu e-mail (@upcpoczta.pl)
Niedługo adresy e-mail w domenie @upcpoczta.pl zostaną wyłączone


Zostaw nam nowy e-mail i będziemy w kontakcie    <>     Zmień e-mail
Zmień login jeśli używasz e-maila @upcpoczta.pl     <>     Zmień login


Ktoś zna dokładną datę zakończenia świadczenia usługi : @upcpoczta.pl ?

 

PS. nie w temacie ale u konkurencji (Vectra) nie ma już możliwości założenia maila w domenie @vectra. Dla tych co już mają usługa jest jeszcze świadczona. 

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawop napisał(a):

Dalej kilkaset tysięcy abonentów ma prawdziwą telewizje kablową czyli UPC, ona nawet jest rozwijana.

 

Gdyby tak było, nowi klienci zamiast tylko propozycji telewizji Play po internecie dostawaliby też ofertę na telewizję DVB-C 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mają przejść z DOCIS na FTTH to DVB-C też będzie wygaszane. Nikt nie będzie trzymał kabla koncentrycznego, dla marginesu klientów, którzy nie chcą streamingu. FTTH jest tańsze w eksploatacji, potrzebuje mniej energii, jest mniej awaryjne, a więc koszt obsługi jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sebagit napisał(a):

Skoro mają przejść z DOCIS na FTTH to DVB-C też będzie wygaszane. Nikt nie będzie trzymał kabla koncentrycznego, dla marginesu klientów,

A niby dlaczego ma nie być DVB-C na światłowodzie ?

Sam mam w tej chwili internet w UPC bez zobowiązania dlatego, że czekam aż podłączy światłowód lokalna kablówka która jest oparta w 100% na światłowodach i oprócz symetrycznego netu oferuje również tv. w DVB-C a nawet w DVB-T . Miałem ich w poprzednim mieszkaniu i byłem bardzo zadowolony.

Przede wszystkim nie było zakłóceń na kanałach tv.(DVB-C) kiedy korzystało się z internetu z ,,pełną mocą'

W UPC wystarczy, że net jest mocniej obciążony a już występują zakłócenia na wielu kanałach tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego ma nie być DVB-C na światłowodzie ?
Sam mam w tej chwili internet w UPC bez zobowiązania dlatego, że czekam aż podłączy światłowód lokalna kablówka która jest oparta w 100% na światłowodach i oprócz symetrycznego netu oferuje również tv. w DVB-C a nawet w DVB-T . Miałem ich w poprzednim mieszkaniu i byłem bardzo zadowolony.
Przede wszystkim nie było zakłóceń na kanałach tv.(DVB-C) kiedy korzystało się z internetu z ,,pełną mocą'
W UPC wystarczy, że net jest mocniej obciążony a już występują zakłócenia na wielu kanałach tv.
A jak ma być DVB-C jak nie ma kabla koncentrycznego ? Chyba, że masz na myśli RFoG. Ale wtedy to już nie FTTH. Są ograniczenia takie jak w DOCIS.
Mogę prosić o źródło informacji, że docelowo mają przejść z FTTB na FTTH? Są tutaj określone konkretne ramy czasowe?
Było o tym głośno. Mają zmodernizować obecną sieć DOCIS do FTTH i wybudować 2 miliony nowych linii. Jest sporo artykułów. To pierwszy lepszy.

https://gsmonline.pl/artykuly/play-konczy-z-kablowka-bedzie-modernizacja-do-ftth-o-predkosci-do-5-gbps
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trendy zarówno w UPC jak i Vectra pokazują, że za kilka lat chcą pozbyć się DVB-C na rzecz gpon.
Już teraz nacisk stawia się na dekodery Play czy Vectra Smart 4k, które korzystają z sieci Ethernet a nie anteny. W Vectrze dla nowego klienta telewizyjnego od lutego już nawet nie można dostać modułu ci+ czy dekodera hdnet, jedynie został antenowy pvr z VOD. A klient, który bierze neta z Tv to obligatoryjnie jest to ott/Smart. Jedynym ograniczeniem obecnie w całkowitym pozbyciu się dekoderów antenowych na ott/Smart u klientów jest konieczność posiadania przez niego internetu tego samego operatora, a z tym bywa różnie.
Na pewno przeszkodą będzie także wymiana koncentryka na światłowód w lokalu klienta. Mieszkania są po remontach, zakazy wiercenia itp. Jedynie w nowym budownictwie światłowód wchodzi do skrzynki rozdzielczej w mieszkaniu i tam można postawić sprzęt operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kfm877 napisał(a):

Jedynym ograniczeniem obecnie w całkowitym pozbyciu się dekoderów antenowych na ott/Smart u klientów jest konieczność posiadania przez niego internetu tego samego operatora, a z tym bywa różnie.

Skoro telewizja jest teraz w większości przez internet (np w Vectrze), to po co ona musi być na internecie Vectry, a nie może być na każdej sieci, nawet na sieci bezprzewodowej? Gdyby znieśli takie ograniczenia to klient ma większy wybór i przystępniejsze ceny, a „kablówka” ma więcej klientów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2024 o 04:02, grzegorzcze napisał(a):

CANAL + SPORT 3 , 4 , NOW  już świecą na Horizonie

Niby świecą ale minęły 2 tyg i żadnej premiery tam nie bylo....a jak dziś można by obejrzeć Derby Madrytu w 4k hdr to lipa...Nie wiem po co to włączyli dla powtórek ligi polskiej i od święta coś na tym NOW... Znowu zaoferowali wybrakowany produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...