Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szunaj :) ok tak jak napisales mozna bylo inaczej z interpretowac. Nie wylaczac z pradu nie znaczy zeby zostawic wlaczony. Dekoder ma byc w trybie czuwania. Na jednym kablu wszystko sie pobiera. Z tego co obserwuje o godzinie 1:00 zaczyna pobierac. Jesli ktos o tej godzinie nadal oglada TV i ma tylko jeden kabel musi liczyc sie z tym ze nic mu sie nie bedzie pobierac. Ja sam mam podpietego PVRa do jednego kabla ze wzgledu na to ze podlaczam jeszcze inne dekodery innymi kablami. Dekoder pobralem okolo 7 listopada i pobralo mi sie okolo 75% zawartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od paru dni jest takie info na Pace - karta abonenta uszkodzona lub włożona niewłaściwie.

Każde włączenie dekodara to mi to wyskakuje.

Miał ktoś taki przypadek?

wyjmij kartę, wyłącz dekoder z prądu, zaczekaj chwilę, włóż kartę(chipem do dołu!!!), włącz do prądu - jak nie pomoże - do dystrybutora z kartą.

 

Miałem się wybrać już od dawna wymienić ten nieszczęsny dekoder w związku z problemem "nocnej niebieskiej diody", ale odkładam to trochę z lenistwa i żalu przed utratą nagrań z HDD. Nie ma naprawdę żadnych przecieków? Wolałbym nie wymieniać, ale jeśli ma tak trwać kolejny m-c.... ręce opadają. Niby fajna oferta, coraz więcej kanałów HD a to co powinno działać z definicji bez zarzutu i w zasadzie jest kwestią wydaje mi się najprostszą - leży na pełnej linii. Nie wyobrażam sobie prawidłowego działania internetu na tym sprzęcie, jeśli to ta sama ekipa pisze sofcik. Mam nadzieję, że będę musiał to odszczekać.

 

Musiałem się wyżalić...

Nie wymieniaj - to wina softu - zdarza się, że w nocy dekoder dostaje sygnał, że jest VOD do pobrania i soft nie zmienia koloru diody - rano wstajesz, jest niebieska, ale normalnie wszystko działa, dekoder można włączyć. Trzeba czekać na nowy soft.

 

@tomek7545 sprawdź, czy na obu kablach masz sygnał i czy typ konwertera w menu jest TWIN. jak pojedynczy to zmień na twin. i sugeruję(celem sprawdzenia)przez np. tydzień wyłączanie dekodera do standby.

 

a Panowie nie macie racji, pisząc, że PVR potrzebuje dwóch kabli. Przy jednym kablu antenowym podpiętym do dekodera, musi być on pod wejściem sat1, a typ konwertera w menu ustawiamy na pojedynczy. ja mam 1 kabel i w sumie w ciągu 1,5-2 tyg od podłączenia dekodera miałam pobrane praktycznie wszystkie filmy. ale trzeba pamiętać o wyłączaniu dekodera do standby, nie tylko w nocy, ale i w momencie kiedy jest nieużywany w dzień - jak często u siebie obserwuję pobieranie filmów również tak do 11-12 rano.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj kupiłem C+ w ofercie CANAL+ Start wraz z tym dekoderem i jak wkładam kartę, to mi wyskakuje "Karta abonencka uszkodzona lub włożona niewłaściwie". O co chodzi? W punkcie gość mi aktywował i było dobrze, a w domu problem... Może źle wkładam? Jak się ją prawidłowo wkłada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam okazję kupić po dobrej cenie właśnie ten dekoder sprowadzony z Anglii, dzięki czemu mógłbym zaoszczędzić na opłacie za dzierżawę. Boję się jednak, że po pewnym czasie dekoder przestanie być aktywny i wydam pieniądze w błoto. Mógłby ktoś odnieść się do kwestii właśnie takich sprowadzanych dekoderów ? Czym różnią się od tych "naszych"?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikolaj_88

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to jest to paserstwo, co jest przestępstwem.

 

A co do mojego problemu, to się wkurzyłem, wyłączyłem dekoder, wyjąłem kartę, przetarłem jeszcze raz chip szmatką od przecierania laptopa i nagle zaskoczył, cieszę się, bo akurat na dobre mecze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że rzeczywiście można taki dekoder kupić legalnie, to pytaniem podstawowym jest to czy można na tym dekoderze wyszukać kanały. Czy jest to dekoder sprzedawany przez któregoś z operatorów sat w UK? Jeśli tak to pewnie ma własną listę kanałów i nic innego możesz nie znaleźć. Jeśli jest to dekoder sprzedawany na wolnym rynku, to pewnie ma soft umożliwiający wyszukiwanie kanałów.

Trudno powiedzieć, czy można do takiego dekodera zassać soft Cyfry, który umożliwiłby korzystanie z VOD-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może chodzi o to:

na ebay`u są wystawione 2 dekodery pace pvr 500g, są to dekodery cyfry, a sprzedaje je jakiś Polak mieszkający w Anglii i z Anglii będzie je wysyłał. Innych dekoderów pace nie widzę. Poszukałem też trochę na google i CHYBA żadna angielska platforma nie oferuje tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, jeżeli ktoś kupi taki dekoder to:

-Jest paserem/złodziejem bo to prawie to samo, a do tego jest idiotą bo płaci za kradziony dekoder na który nie ma gwarancji, popełnia przestępstwo, a to wszystko dla dekodera który przy najbliższej aktualizacji softu może paść, a jak nie padnie z tego powodu to z innego. (to dla tych którzy kupują dekodery cyfry)

-Jest kompletnym idiotą ponieważ kupił dekoder który się w Polsce do niczego nie nadaje. (to dla tych którzy kupują te z Anglii)

 

Nie pozostaje nic innego jak takim osobą pogratulować, a paserom życzyć aby dekoder padł jak najszybciej, ponieważ kolejny złodziej szuka klienta :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za taki odzew. Postaram się dowiedzieć więcej o operatora i pozostałe sprawy. Była to oferta złożona na szybko bez konkretnych szczegółów a że sprawa wydała mi się na tyle ciekawa dlatego też postanowiłem poradzić się innych osób na tym forum. Dodam aby tyle ze znajomy zapewniał ze pace z UK ma "wszystko oprócz polskiego menu"

Grzesiek 87 nie tylko ebay także na allegro swojego czasu takie oferty.

Postaram się dowiedzieć czegoś więcej w powyższym temacie i wtedy dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli procesor jest ten sam oraz oprogramowanie w niewielkim stopniu zmodyfikowane, to nasze zamulają przez zbyt dużą listę kanałów. Wg strony freeview HD oferują oni około 60 kanałów + 24 kanały radiowe. U nas w dekoderze jest ponad 700 kanałów. Na prawdę chciałbym zobaczyć jak ten dekoder się zachowuje, jak ma wgrane np tylko pierwsze 300 pozycji z aktualnej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze Pan

Jest kompletnym idiotą ponieważ kupił dekoder który się w Polsce do niczego nie nadaje. (to dla tych którzy kupują te z Anglii)

 

To nie jest znowu tak jak piszesz są szpece co przerobią każdy tuner i ten z Anglii

Spokojnie da się tunery przerobić tylko trzeba wiedzieć jak... i to co niektórzy robią.. I po to te tunery przywożą.. Ja po nowym roku wybieram się do Anglii może sobie spaczę jaki tuner za niewielkie pieniądze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...