Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu, jak byłem wymienić dekoder (pamięć się zapchała...)

 

@grzebien: a powiedz mi, jakie były objawy zapchanej pamięci i jak to stwierdzono? czy można wyczyścić pamięć w trybie awaryjnym i jak to się robi? co to zmieni i czy mogą być jakieś skutki uboczne (np. utrata nagrań)? u mnie czasem wolno chodzi obraz i przeskakuje niczym SLOW-MOTION - bardzo wkurzające niczym bardzo stary komp i odtwarzanie filmiku na youtube w wyższej rozdzielczości... a przewijanie materiału w HD na tym PACE to w ogóle masakra, tnie się i przeskakuje... co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej rzecznik praw konsumenta przyjmie takie zgłoszenie i zajmie się taką sprawą co oznacza że nie jest to sprawa drugoplanowa jak to ktoś ujął.

Ja to ująłem. I szczerze życzę powodzenia rzecznikowi, w końcu to też mój interes, jednocześnie wątpiąc w sukces. Spodziewam się, że w najlepszym wypadku z opisu dekodera Pace na stronie Cyfry+ zniknie informacja o możliwości odbioru za jego pomocą telewizji naziemnej, a możliwość odbioru DVB-T przez egzemplarze posiadające stosowną głowicę stanie się możliwością nieudokumentowaną. I już wszyscy będą szczęśliwi: użytkownicy, bo w końcu będą mieli dekoder zgodny z deklaracjami i reklamami Cyfry+, czyli bez możliwości odbioru DVB-T i Cyfra+, bo nikt już im nie będzie zawracał głowy brakiem głowicy o której już mowy nie będzie, będą wolni od jej szeroko rozumianego serwisu i w ogóle jej obsługę wyślą w kosmos, czyniąc oprogramowanie dekodera prostszym, bardziej przejrzystym i lepiej działającym (ale ze mnie naiwniak)

 

Szczerze powiem że nie widziałem żeby Cyfra reklamowała że dekoder Pace ma tuner tv naziemnej.

Powinieneś się uwijać żeby tą reklamę zobaczyć, bo spodziewam się rychłego jej usunięcia ;) (polecam zrzut ekranu na pamiątkę). Za dużo szumu się robi wokół tych rozbieżności między deklaracjami, a stanem faktycznym http://www.cyfraplus.pl/technologie/spr ... vr_hd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że nie widziałem żeby Cyfra reklamowała że dekoder Pace ma tuner tv naziemnej.

A opis dekodera na stronie cyfry to jak nazwiesz?? Myślisz że reklama to tylko ulotki i w telewizji??

 

Usunięcie reklamy nic nie zmieni, gdyby to było takie proste:-)

 

Wyjaśniając dokładniej to nie mam najmniejszego zamiaru się kłócić o to z cyfrą, nie korzystam z DVB-T, a mój TV posiada tuner więc też mi to zwisa, ale temat budził kontrowersje, a ja też chciałem osobiście się dowiedzieć jaka jest prawda, bo co osoba to inna teoria. Tak czy inaczej Cyfra ma obowiązek informować o takich zmianach, a wpisy w regulaminie nic nie znaczą, nie mają prawa wprowadzać klienta w błąd, z tego co wiem to jeżeli został ktoś wprowadzony w błąd np reklamą, czy specyfikacją ma prawo wypowiedzieć umowę nawet przez rok od jej podpisania. Inną sprawą jest że gdyby była to sprawa zbiorowa to miałoby sens, indywidualne sprawy do niczego nie prowadzą, będą się ciągnęły latami (tak to już jest w naszym pięknym kraju), a ich koszt będzie nieporównywalnie większy niż możliwe zyski. Nie zmienia to jednak faktu że podstawy prawne są, ale co z nimi zrobić to już inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opis dekodera na stronie cyfry to jak nazwiesz?? Myślisz że reklama to tylko ulotki i w telewizji??

Usunięcie reklamy nic nie zmieni, gdyby to było takie proste:-)

Chcesz powiedzieć, że nawet jak C+ nie będzie informować o możliwości odbioru DVB-T przez Pace PVR, to klienci którzy ten dekoder wynajmą w momencie kiedy takiej informacji nie będzie i tak będą mieli z tego tytułu jakieś roszczenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w regulaminie nie ma wzmianki na temat DVB-T wiec na to umowy nie zawieracie.

cytat z regulaminu:

"Dekoder HD PVR – Dekoder z wyposażeniem (przewody, pilot, zasilacz), z funkcją

umożliwiającą odbiór Programów HD i nagrywanie na dysku twardym programów

oraz korzystanie z usług Operatora CYFRY+ na zasadach określonych w ofercie

Operatora CYFRY+."

Dla czepiajacych sie: oferta to programy wymienione w regulaminie w okreslonych pakietach. Brak tam programow z DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy regulamin i umowa, nie mają znaczenia, tutaj jest naruszenie zasad reklamy a nie regulaminu.

 

W google wrzućcie taki tekścik "naruszenie przepisów o nieuczciwej reklamie" i znajdziecie jakie to przepisy, ja wróciłem frazę "UOKiK ukarał Dz. U. z dnia 20 września 2007 r" aby sprawdzić czy podobne sprawy były już zakładane i znalazłem Pobieraczka.

 

"1. uznaje się za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów, o której mowa w art. 24 ust. 1 i 2 pkt 3 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów działanie ww. przedsiębiorców polegające na stosowaniu reklamy wprowadzającej konsumentów w błąd co do bezpłatności świadczonych usług w okresie 10 dni od dnia zawarcia umowy oraz co do okresu, na jaki umowa zostaje zawarta, co narusza art. 4 ust. 1 i 2 w zw. z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 roku o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz.U. Nr. 171, poz. 1206) i godzi w zbiorowe interesy konsumentów."

 

Fragment decyzji UOKiK, tutaj regulamin mówił co innego niż strona z reklamą, wszyscy musieli akceptować ten regulamin i jednak okazało się że to jest niezgodne z prawem. Nie dostali kary za naciąganie użytkowników a za to że reklama była niezgodna ze stanem faktycznym. Darujcie sobie regulamin jak i sądy bo do niczego nie dojdziecie, ale zbiorowa sprawa mogłaby być męcząca dla Cyfry+, ponieważ nie ma najmniejszych wątpliwości że to nie jest zgodne z prawem.

 

Chcecie coś wskórać to piszcie skargi do UOKiK, jak wiele osób napisze to się tym zainteresują, a jak chcecie sami się wykłócać to sobie darujcie bo to rzeczywiście nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy regulamin i umowa, nie mają znaczenia, tutaj jest naruszenie zasad reklamy a nie regulaminu.

[...]

Chcecie coś wskórać to piszcie skargi do UOKiK, jak wiele osób napisze to się tym zainteresują, a jak chcecie sami się wykłócać to sobie darujcie bo to rzeczywiście nie ma sensu.

taaa, bo bełkot reklamowy ma większą moc prawną od regulaminu i umowy. Ja nigdzie pisać nie będę, bo mnie problem nie dotyczy. Natomiast napisałem dzisiaj do Cyfry+ i oto efekt ;)http://www.cyfraplus.pl/technologie/spr ... vr_hd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu, jak byłem wymienić dekoder (pamięć się zapchała...)

 

@grzebien: a powiedz mi, jakie były objawy zapchanej pamięci i jak to stwierdzono? czy można wyczyścić pamięć w trybie awaryjnym i jak to się robi? co to zmieni i czy mogą być jakieś skutki uboczne (np. utrata nagrań)? u mnie czasem wolno chodzi obraz i przeskakuje niczym SLOW-MOTION - bardzo wkurzające niczym bardzo stary komp i odtwarzanie filmiku na youtube w wyższej rozdzielczości... a przewijanie materiału w HD na tym PACE to w ogóle masakra, tnie się i przeskakuje... co o tym sądzicie ?

 

Witaj, moje objawy polegały na restartowaniu się tunera podczas automatycznej aktualizacji listy kanałów. Postąpiłem wedle wskazówek ze strony 433 tego tematu.

 

@znawca napisał wtedy:

"Miałem wczoraj to samo. Aby się włączył musiałem anulować wczytywanie tej nowej listy, jak "ok" to restart i znowu to samo albo błąd na wyświetlaczu.

Pomogło wyczyszczenie pamięci flash i eeprom w trybie diagnostcznym. Odłączyć zasilanie i potem trzymająć jednocześnie "<" i ">" na obudowie włożyć z powrotem wtyczkę. Czyszczenie pamięci jest w menu na dole. Czyszczenie eeprom trwalo chyba z kilkadziesiat sekund a flash w momencie.

Co ciekawe po tej operacji naprawiło się wyszukwianie DVB-T (kilka miesięcy temu przestał wyszukiwać mux-3).

Przestawił się też na 720p i teraz najlepsze - zniknęły problemy z powolnym wczytywaniem info z EPG na TVN-ach (do tej pory kilkanaście sekund) i TVP HD (kilkadziesiąt sekund), zaczeło działać błyskawicznie. Zmieniłem na 1080i i problem z EPG wrócił.

Mam egzemplarz z samego początku wprowadzania ich na rynek.

aha zapomnialem - w trybie diagnostycznym poruszamy sie pilotem, a gdy zapyta o hasło to wpisz "555"

 

Jeśli nie będziesz ruszał opcji ERASE HDD to nic się nie stanie z nagraniami na dysku twardym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie jestem zbytnim ekspertem więc zapytam... ostatnio przedłużyłem umowę i wziąłem ten tuner pace hd .

 

Moje pytanko jest takie, czy tylko u mnie tak jest czy u Was też że przy zmianach kanałów nie raz trzeba poczekać kilka sekund żeby pojawił się obraz na kanale ?? :/ Czasem irytująca sprawa gdy na starym Philipsie 3201 programy wskakiwały praktycznie od razu.... czy to taka przypadłość tego dekodera na tą chwilę ? I druga sprawa , ładowanie informacji co w tej chwili leci... raz się pojawia szybko a raz trzeba czekać i czekać.... Czy to moja antena jest źle ustawiona czy co ?? Dodam jeszcze że Pace używam w połączeniu z Clone+ a w ustawieniach dekodera mam zasięg na 4 z kawałkiem....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj wystąpiła u mnie dziwna sprawa:

po wyszukaniu programów nie mogę obejrzeć żadnych programów z ASTRY (posiadam monoblock'a twin od 2 lat). Programy są, ale na każdym pojawia się brak sygnału.

Czy u kogoś wystąpiła podobna sprawa?

U mnie śmiga - mam zeza + diseq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...