Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@darco1979 masz 1 kabel antenowy czy 2? i typ konwertera twin czy pojedynczy? oczywiście jak 1 kabel to ma być podłączony pod sat1 i typ konwertera na pojedynczy, jeśli 2 kable to typ konw. na twin. jeśli jest ok, to wyłącz dekoder z sieci i wymuś jeszcze raz aktualizację, czyli wyłącz dekoder z prądu, naciśnij na panelu dekodera "P+" i "P-" i trzymając włącz do sieci. zaczekaj, aż zassa soft, bo coś tu jest nie halo.

@PC0363 Wprowadzana jest po wynajęciu, więc bierz dekoder i uderz do CTA z zapytaniem, czy masz tę promocję :) liczy się, że jest nagrane, że masz mieć zniżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam do Was pytanie odnośnie Pace HD PVR bo nie mogę sobie dać z nim rady. Dokładnie rzecz ujmując mam z nim taki problem, że nagrywa mi wszystkie zaplanowane pozycje, ale część z nich nie da się oglądać, gdyż dekoder sam mi co jakiś czas przewija audycję o parę sekund. Większość nagrań jest ok, a inne tak jakby same mi się przewijały i nie wiem o co chodzi. Wcześniej miałem już podobny problem z poprzednim Pace HD PVR i wtedy konsultant z działu technicznego stwierdził, że dekoder musi mieć uszkodzoną jakąś część dysku i dlatego jak mi się akurat film nagra na tej uszkodzonej części to sam się będzie przewijał o parę sekund do przodu co jakiś tam czas. Zgodnie z radą konsultanta wymieniłem dekoder na nowy i teraz po pół roku znów na tym drugim dekoderze dzieje się to samo. Może macie jakąś rade czy znów mam iść wymienić na trzeci dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mifonek a jak u ciebie z siłą\jakością sygnału? Ja miałem taki problem z siłą sygnału jesienią i o ile oglądać na żywo można było wszystko to w nagraniach co kilka minut albo gubił mi klatki albo albo gubił kilka sekund filmu (jakby właśnie tego kawałeczka nie był w stanie nagrać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tak w ogóle za chęć pomocy z Waszej strony. Co do siły sygnału to jak sprawdzam w menu w ustawieniach anteny to mam 4,5 w skali pięciostopniowej (zielony pasek). Konwerter mam pojedynczy i mam jeden kabel podłączony do gniazda 1. Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale jest to wkurzające. Problem nie powtarza się notorycznie ale co ileś tam nagrań pojawia się i wtedy oglądasz film i nagle dekoder popycha samoistnie film do przodu o kilka sekund, potem znów jest dobrze i za jakieś 10, 15 minut znów przesuwa klika sekund do przodu. To jest mega wkurzające i dodam, że taka sytuacja ma często również miejsce wśród pozycji VOD Cyfry+, a najczęściej tak się dzieje w "Desperate Housewives".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mifonek, mnie to wygląda raczej na problemy z instalacją antenową, zresztą żeby to zweryfikować opisz jak masz zainstalowana antenę, czy na balkonie, czy na dachu, jeśli na balkonie, to czy do ściany, czy do prętów balkonowych, ile metrów kabla od anteny do odbiornika, jakie konwertery, czy jest "zez" na inne satelity.

Czy do tej samej instalacji są podłączone i inne odbiorniki sat, a jeśli tak, to w jaki sposób?

 

A, i co najważniejsze, jak dawno sprawdzałeś prawidłowe ustawienie anteny?

 

Co do HDD, to to nie jest płyta winylowa, żeby omijać błędne obszary z przeskokiem.

Błędne sektory są na HDD zaznaczane i omijane przy zapisie, ale w sposób zupełnie niezauważalny, przynajmniej gołym okiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darco1979 masz 1 kabel antenowy czy 2? i typ konwertera twin czy pojedynczy? oczywiście jak 1 kabel to ma być podłączony pod sat1 i typ konwertera na pojedynczy, jeśli 2 kable to typ konw. na twin. jeśli jest ok, to wyłącz dekoder z sieci i wymuś jeszcze raz aktualizację, czyli wyłącz dekoder z prądu, naciśnij na panelu dekodera "P+" i "P-" i trzymając włącz do sieci. zaczekaj, aż zassa soft, bo coś tu jest nie halo.

@PC0363 Wprowadzana jest po wynajęciu, więc bierz dekoder i uderz do CTA z zapytaniem, czy masz tę promocję :) liczy się, że jest nagrane, że masz mieć zniżkę.

 

Dziękuję za odpowiedź :) A czy jest szansa żeby w tym miesiącu nowe oprogramowanie dla tego tunerka zostało wypuszczone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdy włacze tuner w standby to pobiera mi on VOD bo mryga lampka co 5sek :) Moje pytanie czy długo ma zamiar to pobierac? Juz 2ga noc pobierało cosik i zawsze jest dostepny wkrótce .

Mam 2 kable podłaczone pod sat1,2 wiec powinno jakos to szybciej pobierac ;) Czy w grudniu obejrze chociaz cos z canal+na zyczenie?

 

Posiadam pakiet hbo+superpremium za 137zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elitepremium spokojnie, ściągnie się, tak żeby już 90% było to ok. 1,5-2 tyg czekania :) on pobiera 1:1, czyli jeśli film trwa 2h, to tylko mniej więcej pobiera się na dysk!

 

@maniek2007 ta, a w n masz koszty przy podpisaniu umowy rzędu nawet czasem 500-800zł ;> mój wujek miał być dystrybutorem n-ki, i tak mówił ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...