Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktos z Szanownych Forumowiczow, bedacych w zasiegu nadajnikow DVB-T i wykorzystujacych tuner DVB-T naszego PACE'a, moze potwierdzic, czy w zwiazku z uruchomieniem przez Emitel MUX1, posiada, po uprzednim wyszukaniu, dodatkowe kanaly telewizji naziemnej

U mnie po wyszukaniu na nowo kanałów z 16 zrobiło się 8.Na tej samej antenie hds 6201 działa ok.

PS.Wie ktoś jak sprawdzić z kąd odberany jest dany mux? Mam sygnał z dwóch nadajników Skrzyczne/Katowice i na pożyczonym RWT łapał bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego napis kanału na dekoderze jest koloru niebieskiego ? Nic nie widać co pisze.

Bo konstruktorom wydawało się, że niebieski będzie zajefajny. Ale nie pomyśleli o tym, co Ty właśnie odkryłeś. Dla dobrej czytelności powinien być miodowy, czerwony, w ostateczności zielony. Ale w żadnym wypadku niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zamieniłem dekoder philipsa pvr na pace pvr. Mam wrażenie, że pogorszyła się jakość obrazu HD. Szczególnie podczas oglądania lig zagranicznych jak np. hiszpańska. Wczorajszy obraz z Gran Derby nie był tak dobrej jakości jak wcześniejsze mecze tych drużyn, które oglądałem na philipsie. Chociaż i tak był lepszy niż meczów z ligi angielskiej. Zastanawiam się czy to kwestia dekodera, może Cyfra zaczęła oszczędzać na HD, a może mam problemy ze wzrokiem? :D Kabla HDMI, TV nie zmieniałem, tylko sam dekoder. Tak naprawdę obraz żyleta jest tylko przy meczach naszej ligi, choć tu niestety coraz więcej się zdarza wyjątków :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że truję z tym swoim problemem (zanikanie dźwięku), ale pomimo wymiany dekodera nie ma niestety poprawy. Jestem już prawie pewien, że to sprawa kabla. I tutaj mam pytanko: czym się kierować przy zakupie kabla hdmi? Na allegro ceny kształtują się już od 3,50 zł do bodajże 400 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Ja kiedys kupilem kabel hdmi za 70 zl myslac ze bedzie jakas znaczaca poprawa obrazu ( nic podobnego) a na dodatek telewizor gubil sygnal z dekodera - wygladalo mi to na awarie dekorera. Wrocilem do starego kabla za 11zl i wszystko smiga bez problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem, mianowicie mój dekoder zaczął wczoraj dosyć poważnie szwankować... Problem jest niestety poważny, bo nie dzierżawie go od Cyfry, a mam na własność, więc ich serwis wiele mi tu nie pomoże... Już opisuje problem. Co jakiś czas obraz się "wysypuje" tzn. pojawiają się piksele na ok. sekundę, w tym czasie zanika też dźwięk, również na ok. sekundę - bardzo denerwująca sprawa. Uprzedzając uwagi napiszę od razu, że z całą pewnością jest to kwestia dekodera, bo pod ten sam tv i za pomocą tych samych kabli podłączyłem drugi dekoder (też Pace) i wszystko było ok.

Czy ktoś miał podobne problemy? Czy można coś z tym zrobić? Znacie jakieś serwisy, które zajmują się naprawą dekoderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...