Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kolegów, użytkuję Pace od około miesiąca, nie jest to oczywiście idealny dekoder ale jakoś idzie z nim żyć (raz przerwyał nagrywanie co 30 min. poza tym nagrywa ok, i pilot słabo reaguje), natomiast mam pytanie czy to normalne czy powinienem go wymieniać:

1. czasami dekoder reaguje na polecenia pilota w sposób nie zrozumiały, czyli wykonuje inną czynność niż nacisnąłem, naciskam np. 1 on wbija 4, naciskam głośność+ on zmienia kanał albo załącza nagrywania pomimo że na pewno nie naciskałem klawisza REC.

2. Druga rzecz irytując czasami wskakuje na kanał i robi się "dziwny" dźwięk jakby mocno przesterowany, trzeba poskakać po kanałach

do przodu i do tyłu aby zaskoczył prawidłowy.

 

No i właśnie czy wymiana mi to rozwiąże, czy ten typ tak ma i nie ma sensu wymieniać bo można trafić jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mam napisu o treści "brak sygnału, sprawdź..." na kanałach astry ale odbioru też nie mam (czarny ekran)...

Robinson+- masz dość rozbudowany system a nie znamy wszystkich szczegółów. Być może problem leży w sposobie podłączenia przełączników diseqc. Spróbuj zamienić miejscami kable z konwerterów na wejściach przełączników- tuner Cyfry narzuca kolejność- konwerter na Hot-birda musi być na wejściu A. Sam konwerter na Astrę po zamocowaniu go na odpowiednim wysięgniku ("zezie") w zasadzie nie wymaga żadnych dodatkowych regulacji, chyba że masz antenę mniejszą niż 90cm, wtedy zdarzają się problemy z odbiorem.

Ogólnie jeżeli kupowałeś dodatkowo konwerter Quad, to zrobiłeś błąd- trzeba było nabyć konwerter Quad, ale "multiblock" od razu na oba satelity. Wtedy odpadają problemy z przełącznikami diseqc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trax

 

no niestety C+ na życzenie nie ściąga się, od samego początku to samo z HBO, i ja płace za to coś 20 złoty haraczu miesięcznie, łącznie abon. wynosi 125 zł. to za takie pieniądze ten niby dobry dekoder powinien Śmigać, zamiast TC w promocji to by dekodery wymienili na jakościowo lepsze bo nie przystało najstarszej platformie takiego syfu abonentom wciskać, albo niech haraczu nie pobierają, a nie załączać się po 5 minutach, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- masz dość rozbudowany system a nie znamy wszystkich szczegółów.

 

Wasylek - Antena jaką posiadam to 80,którą dostałem od C+ wraz z konwerterem TWIN gdy podpisywałem nową umowę.

No właśnie... mogłem kupić taki konwerter jak napisałeś. Odbiór z Astry próbowałem też sprawdzić podłączając kabel z TWINA bezpośrednio do mediasata ale brak było obrazu i dźwięku na testowanym programie 775.

W ustawieniach Pace oczywiście jest TWIN. Kupiłem wysięgnik z ruchomym jednym mocowaniem do konwertera.

Do tego skrętnego mocowania mam TWINA do Astry i teraz nie wiem czy konwerter ten powinien być ustawiony równolegle do Quada czy też powinienem skierować go ku środkowi tależa anteny. Wiesz może czy ma to znaczenie? Ja skierowałem go do środka. Spróbuje jeszcze tam troche pogrzebać przy instalacji z miernikiem w ręce bo może to być też chyba kwestia delikatnego przesunięcia talerza. Pozdrawiam :)

 

Dodam jeszcze że antena zamocowana zawsze była do raszek balkonowych ale to raczej niepowinno mieć znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podzielę ciekawostką jaką zaobserwowałem wczoraj. Tydzień temu podpisałem nową umowę z PVR PACE 500 GB. Po trzech dniach na wyświetlaczu zaczął pojawiać się komunikat E508. Wiadomo trzeba się udać do punktu wymienić na inny i po sprawie. Zainteresowało mnie jednak co innego. Po pojawieniu się błędu, odłączyłem zasilanie po czym je podłączyłem. Jakie wielkie było moje zdumienie, kiedy tuner uruchomił się po 15-20 sekundach, od włączenia. Pytanie, co w takim razie decyduje o czasie 'długiego' startu tego tunera ? Spotkał się ktoś z was z czymś podobnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd E508 to podstawa.... Mnie jeden konsultant z Cyfry powiedział, że oprócz tak wielu zalet Cyfry ona przecież musi mieć jakąś wadę! Tą wadą jest kiepsko działający dekoder i nawał go flagowym.... Już wiem czemu są tak duże rotacje wśród konsultantów w Cyfrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jedno ze szkoleń, na którym pewien łysy pan z Cyfry szczycił się nowinkami z telewizją naziemną. Następnie kilka lat później wprowadzono 500-setkę. I jak się okazuje tylko po to, aby ją wykastrować z DVB-T.

 

Ale też ten sam pan powiedział, że N to nie konkurencja - i tu chyba miał rację - co w rodzinie to nie zginie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cyfrę od tygodnia, oprogramowanie i dekoder to totalna porażka, stabilność, szybkość, przejrzystość na średnim/niskim poziomie, jakiś totalny [beep]owiec robił oprogramowanie dla Cyfry, zaczynam żałować ze zrezygnowałem z UPC tam dekoder Cisco i oprogramowanie bez porównania lepsze.

 

Dostęp do nagrań, sposób ustawiania nagrań, brak regulacji głośności w trybach, sposób poruszania się po menu, ogólnie funkcja pilot to nieporozumienie, w UPC z każdego poziomu można było zrobić wszystko, tu trzeba po kolei wyjść, potem po kolei wejść, reakcja zazwyczaj po sekundzie, w trakcje pauzy funkcja pilot nie działa, to jest kpina a takich pier_dół utrudniających życie jest pełno, częsty brak informacji w pilocie i to na najważniejszych kanałach C+, HBO, długo ładujące się EPG, jakby nie mogło się wczytać w tle po włączeniu dekodera.

 

Jestem w szoku jaka przepaść jest pomiędzy tymi dekoderami, zapewniam Was że każdy miałby takie same odczucia, Cyfra wygląda tak jakby miesiąc temu powstała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czasami dekoder reaguje na polecenia pilota w sposób nie zrozumiały, czyli wykonuje inną czynność niż nacisnąłem, naciskam np. 1 on wbija 4, naciskam głośność+ on zmienia kanał albo załącza nagrywania pomimo że na pewno nie naciskałem klawisza REC.

2. Druga rzecz irytując czasami wskakuje na kanał i robi się "dziwny" dźwięk jakby mocno przesterowany, trzeba poskakać po kanałach

do przodu i do tyłu aby zaskoczył prawidłowy.

 

Czy żaden z kolegów nie miał tego typu problemów z tym dekoderem, bo nie wiem czy ten typ tak ma czy można trafić lepiej ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karmis@

Jestem róznież jak Ty po rozwodzie z UPC i faktycznie obsługa mediaboxa była miła -choć miałem tylko do czynienia ze zwykłym dekoderem SD. EPG miało fajną funkcję przypominania przełączania na rządany program gdy nadejdzie jego pora -tu mogę sobie nagrać. Wszystko ma swoje wady i zalety, ja jestem zadowolony bo płacę mniej mam jakość HD w niższej cenie do tej pory więcej placilem za SD. Dodatkowym atutem jest mozliwość rozbudowy multiroomu 2<. W upc za samo podłączeie MR gdy bylem już długoletnim abonentem zawinszowali sobie 200PLN a abo/mc to 25PLN :))) Nie tęsknię za UPC zero szacunku dla klienta. Wracając do Pace, to zauważyłem od wczoraj jak podłączylem drugi kabel, że EPG reaguje znacznie szybciej. większość niedomagań łączyłbym z niekorzystaniem z TWIN'a

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czasami dekoder reaguje na polecenia pilota w sposób nie zrozumiały, czyli wykonuje inną czynność niż nacisnąłem, naciskam np. 1 on wbija 4, naciskam głośność+ on zmienia kanał albo załącza nagrywania pomimo że na pewno nie naciskałem klawisza REC.

2. Druga rzecz irytując czasami wskakuje na kanał i robi się "dziwny" dźwięk jakby mocno przesterowany, trzeba poskakać po kanałach

do przodu i do tyłu aby zaskoczył prawidłowy.

 

Czy żaden z kolegów nie miał tego typu problemów z tym dekoderem, bo nie wiem czy ten typ tak ma czy można trafić lepiej ;)?

Punkt pierwszy - od niedługiego czasu zdarza się raz/dwa razy dziennie. Miałem kiedyś coś podobnego z innym sprzętem rtv, wtedy winą były słabe baterie. Może o to chodzi?

 

Punkt drugi - tylko na tvn hd czasami, ucieka obraz, dźwięk robi się dziwny, po kilku sekundach wraca do normalnego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni mam problem z nagrywaniem. Podaję przykład:

Wczoraj zaprogramowałem nagrywanie 1 programu na tvp1, który trwa 30 min, wracam 3h po tym jak miało się skończyć nagrywanie i patrzę że mruga nadal fioletowa diod.

Włączam dekoder, wciskam B. Wyskakuje menu (moje nagrania) i znika po 1 sek, i tak kilka razu. Wyłączam dekoder z prądu kilka razy i po 20 min udaję się włączyć B, patrzę a tam nagrało się 17 min (oczywiście jest "!" przy nagraniu).

Dekoder mam od 2 lat i soft 147 i nie miałem wcześniej takich problemów, co poradzicie, oprócz wymiany? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to przez eksperymenty cyfrotechników na EPG, czasem opis audysji jest, czasem nie ma, czasem pokazuje co innego niż ma lecieć itp. a przecież jeśli coś programujecie za pomocą epg a nie ręcznie wklepując godziny i swoją nazwę audycji to dekoder zaczyna i przestaje nagrywać kierując się przecież informacjami o audycji z epg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma z głosem w szczególności z tv Panasonica. A pilot wymieniłem w punkcie i jest troche lepiej choć czasami ma swoje fochy.

 

No właśnie mam TV Pansonic-a, co do pilota to nie wiem czy wymiana coś zmieni bo mam jeszcze uniwersalnego i na niego reaguje identycznie.

Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...