Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kabli HDMI - warto mieć złocone końcówki i z filtrami na obu końcach. Albo zamiast filtrów metalowy oplot (trochę droższy ale lepiej ekranuje). Cena od 20-30 zł w górę.

Do kolegi któremu wydaje się że po przesiadce z Phila HD na Pace pogorszyła się jakość HD - też odniosłem taki początkowe wrażenie ale po bliższym przyjrzeniu się okazało się to złudzeniem.

Loga programów HD wydają się nawet być bardziej ostre, wyraziste. Ekstraklasa też na pewno nie gorsza. A co do innych lig - zawsze było gorzej, zależy w jakiej jakości odbierają materiał z zagranicy i z jakim puszczą bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Fakt, że do przesyłania zer i jedynek nie jest potrzebny żaden wymyślny kabel, czy złocone wtyczki, a przy transferach telewizyjnych wystarcza byle "gie" za 10 złotych, ale ...

 

No właśnie, bo kiedy już chcemy użyć takiego kabelka za 10 złotych do przesyłania materiału BD i to na większe odległości, niż standard telewizyjnej szafki, to może już być wcale niefajnie.

 

Dlatego radzę jednak stosować kompromis i kupować markowe gadżety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wam dają złote końcówki kabla HDMI jak gniazda w Pace i w TV nie są pozłacane?

To, że przez śniedź jednego elementu sygnał nie będzie musiał się przebijać. I nie ważne czy to będzie 0, 1, czy sinus. A poza tym weź dobre źródło światła, lupę i obejrzyj złącze HDMI i powiedz, czy to żółte to jest tombak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

andyg, ekran przydaje się w analogu, ale w cyfrowym przesyle nie jest warunkiem sine qua non dla dobrego odbioru, a już szczególnie na krótkich kablach o długości do 5 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko dosyć skomplikowane:

Z racji faktu,że prócz Pace podłączony jest jeszcze Mediasat pod tą samą antenę, zdecydowałem się na konwerter Quad aby móc wrócić do instalacji TWIN do PACE. Posiadając już konwerter TWIN, postanowiłem użyć go do odbioru Astry.

Problem polega na tym,że dojście do ustawionej już anteny z quadem na hotbird i ewentualne dokonanie korekty ustawienia twina na astre mam bardzo utrudnione... Wszystko działa ale astra niestety nie... Czy jest jakiś sposób aby ustawić ten konwerter mając antene na sofie tak aby po zamontowaniu i ustawieniu na hotbird, konwerter dla astry by odbierał sygnał? Ktoś może miał podobny problem do rozwiązania i wie jak to ogarnąć? Dodam,że moja instalacja wygląda następująco:

wyj quad 1 i wyj twin 1 do DisEq dalej wej sat 1 pace; wyj quad 2 i wyj twin 2 do DisEq 2 dalej wej sat 2 pace; wyj quad 4 do wej sat mediasat.

Z góry bardzo dziękuje za wskazówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andyg, ekran przydaje się w analogu, ale w cyfrowym przesyle nie jest warunkiem sine qua non dla dobrego odbioru, a już szczególnie na krótkich kablach o długości do 5 metrów.

Kolego, Ty wiesz co to jest przepięcie i jakie może mieć skutki? Właśnie cyfrowe obwody są na to jeszcze bardziej uczulone.

Oczywiście przy długich kablach filtr lub ekran jest jeszcze bardziej pożądany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

andyg, nie chce mi się bawić z Tobą w jakieś przepychanki, tym bardziej, że forma Twojej wypowiedzi sugeruje, że posiadłeś wszelką wiedzę świata tego i tamtego.

 

Zresztą temat kabli HDMI, czy iHDMI jest tak już przewałkowany na wszystkich tematycznych forach, że wracanie znów do tego tematu jest co najmniej śmieszne.

 

Dość powiedzieć, że do przesyłu danych w standardach telewizyjnych wystarcza z powodzeniem najprostszy kabel, a wszelka nadinterpretacja jest tu kompletnym nadużyciem.

 

Sam stosuję kable markowe, ale ja mam na tym punkcie fijoła, więc nie stawiałbym się akurat w tym temacie za przykład. :)

 

Ode mnie tyle.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go od paru dni i jestem z niego zadowolony. Może to efekt takich komentarzy jak powyzej i człowiek faktycznie spodziewał się "szmelcu"?

Wszystko co trzeba działa prawidłowo, nie jest przesadnie powolny, a jak ktos sie właśnie przesiadł z jakiegoś super Dreamboxa i lubiał w nim "pogrzebać" to może faktycznie odczuć stratę. Mnie to już nie bawi, chcę ogladać i miec spokój (i dożywotnią gwarancję ;)), wszystko dzieje sie automatycznie, a zalety dwóch głowic są ogromne - rozwiązanie stosowane tylko w drogich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie sam poradzić sobie z problemem, który opisałem na poprzedniej stronie? Jak sobie z tym poradzić? Czy jednak jestem skazany tylko na rączki fachowca? Obecnie nie mam napisu o treści "brak sygnału, sprawdź..." na kanałach astry ale odbioru też nie mam (czarny ekran) czyli korekty jakiej trzeba dokonać na konwerterze są pewnie minimalne ale nie mogę jednak sobie z tym poradzić. Może po prostu źle się do tego zabieram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem na swoim PACE ,ze jak przeszukuję kanały satelitarne,to raz odbieram ASTRĘ a raz nie.a co w tym ciekawe,to to że jest blokada.Kiedy na przeszukaniu kanałów satelitarnych wola kodu ,to potem nie mam ASTRY. Przy którejś z kolei próbie przeszukania satelity nie wola kodu tylko pozwala przeszukać i wtedy ASTRA wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może by tak łaskawie nowego softa dali do tego PAŚCIA bo szmelc jakich mało,

 

Klasyczny przykałd naszej narodowej cechy narzekania - przecież, jesli to jak piszesz szmelc jakich mało wystarczy pójść do dystrybutora i go oddaać.

Wziać np 1500 -2500 do kieszeniei i kupić sobie np. DREAM'a.

Ja wiem że każdy by chciał aby PACE 500GB miał:

1. Możliwość nagrywania w otwartych formatach plików filmów na zewnętrznych dyskach/pamięciach

2. Możliwośc wykorzystania złacza LAN (najlepiej jako serwera do sharingu)

3. Możliwość uruchomienia otwartej przeglądarki internetowej

4. Możliwość wyciagnięcia dysku i zgrania całego VOD na kompa

5. Możliwość oglądania bez płacenia wyższej oferty ......

itd itp....

 

ale takie rzeczy to tylko w ERZE, a na powaznie to z logicznego punktu widzenia mało prawdopodobne.

 

Sam mam ten dekoder od 2 lat - jesli zapytacie czy jestem z niego zadowolony - TAK jestem, podłaczone obydwie głowice jak należy do dobrze ustawionej anteny, nagrywa mi to co chcę i kiedy chcę, korzystam z VOD i C_+ na życzenie czyli z usług nie dostępnych w dekoderach "dostawców zewnetrznych",

 

Czy ma wady - oczywiście ze ma - a ktory dekoder nie ma, zcałym szacunkiem ma je każdy w większym lub mniejszym stopniu.

 

Co jest najważniejsze dla mnie

Moje 6 i 10 letnie dziecko może usiaść i zaprogramować sobie nagranie, odtworzyć nagranie bez konieczności mojego w tym udziału. PIN pozwala mi zablokoważ to czego nie chcę by oglądali inni. Żona ogląda jeden kanał ja nagrywam coś zupełnie innego. Interfejs jest prosty i łatwy w obsłudze!!

 

Czy mam porównanie z innymi dekoderami i platformami : TAK duże a nawet bardzo duże :D i nie mam zamiaru wchodzić tutaj w szczegóły. Powiem tylko ze wszytstkie dekodery oparte na Linuxach (mam kilka w posiadaniu) maja dla tzw. szarego człowieka kosmicznie skomplikowany interfejs i to jest ich wada - przy całym ogromnym plusie jakim jest ich funkcjonalność.

 

NIEDOSKONAŁY DEKODER PACE 500GB SPEŁNIA SWOJE PODSTAWOWE ZADANIE bycia dwugłowicowym dekoderem PVR, z dostępnością wszytkich usług - i to za 0zł /miesiąc

 

PS. Jestem w stanie zapłacić za niego 10zł/miesiąc bo nadal uważam że to dobra a nawet bardoz dobra opcja

 

Oczywiście moje zdanie zapewne sienie spodoba wielu - ale dlaczego maja pisać wyłącznie niezadowoleni :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...