Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przestała mi się świecić niebieska dioda po nocach.Może trochę szkoda bo tak dawała że idąc do kibla nie musiałem palić lampki.

Pojawiła się niedawno dość późno po aktualizacji 147 a od dwóch nocy jest na powrót czerwono.Może było jakieś przepięcie gdyż tej nocy silnie dmuchało i radiobudzik dostał kota. Czyżby elektrowstrząs pomógł mojemu dekowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrob niezgodny ze specyfukacja producenta podlega natych miastowej reklamacji, a nawet zwrotowi, wtym przypadku tylko do punktu cyfry.Tak byc nie moze.chyba ,że w instrukcji obslugi jest wyrażnie napisane ,że to opcja.Ostatnia strona instrukcji w tabelce powinna to uwzględniać. Sa dwa warianty tego dekodera,dostaleś akurat bez DVB-T.Trzeba pisac oficjalne pismo do działu technicznego cyfry jak dlugo mają zamiar ludzi nieświadomych faktu oszukiwać.-pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego regulować. Cyfra ma dostarczać programy satelitarne, a nie naziemne. I żeby zatkać buzie malkontentom co myślą, że jak kiedyś było DVB-T, to będzie ono zawsze, polecam zajrzeć na stronę 21instrukcji , na samym dole jest zapis: Specyfikacja techniczna terminala może ulec zmianie bez wiedzy użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech będzie tylko niech napiszą gdzieś że oba typy są w obiegu a nie kłamią w żywe oczy na swoich stronach w zakładkach technicznych. Klient ma prawo być poinformowany co zabiera w kartonie z punktu.

Konsultant wpycha PACE klientowi, jemu to pasi bo np. nie będzie musiał kupować tunera DVB-T (jeśli nie ma w TV). A tu pośladek że tak powiem. Gdyby wiedział, że będzie egz. bez głowic umowę zawarłby na PVR Philipsa z głowicami a tak odkręcić po pobraniu dekodera całej sytuacji już nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że odbiór DVB-T jest sprawą drugoplanową, o której C+ nie musi informować. Fakt, widzę uchybienie w tym, że na stronie podaje się info o możliwości odbioru DVB-T, podczas gdy nie wszystkie egzemplarze konkretnego modelu ją dają. Usunięcie tego info rozwiązałoby sprawę. Wszystkie żale biorą się z tego, że C+ dała kiedyś bonus w postaci możliwości odbioru DVB-T, a teraz powoli z niego się wycofuje co właśnie wywołuje nieporozumienia. A konsultanci wpychają klientom sprzęt (tu Pace), do odbioru tego, na co została spisana stosowna umowa. Czyż nie? Rozwiązanie: zachować czujność przy doborze dekodera, i nie brać Pace PVR (choćby HDD był priorytetem) kiedy nie ma głowicy DVB-T :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu, jak byłem wymienić dekoder (pamięć się zapchała...) to koleś mi powiedział od razu że obecne dekodery nie posiadają dvb-t. Pytałem kiedy będzie jakaś dostawa z głowicami do naziemnej TV to mi powiedział że mają na stanie to co im przyślą i nie mają na to wpływu. Na szczęście wstrzymałem się z wymianą :D

Zawsze to jeden kanał sportowy więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pace i Cyfry to nie wytrzymałem i dzisiaj odwiedziłem rzecznika praw konsumenta, spytałem jak się sprawa ma względem prawa i usłyszałem:

 

"Stosowanie praktyk reklamowych wprowadzających klienta w błąd są naruszeniem ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (nie pamiętam jakiej dokładnie nie miałem nic do pisania) i jest karalne". Osoba która rzeczywiście ucierpiała w wyniku takiego postępowania np. udowodni że kupiła TV bez tunera DVB-T będąc pewnym że nie jest jej potrzebny i poniosła straty może pozwać Cyfrę+ i uzyskać odszkodowanie. Co więcej jeżeli ktoś ma w umowie że dostaje dekoder PACE PVR i dostał bez głowicy, a udowodni że cyfra reklamowała z głowicą może zerwać umowę.

 

Niestety usłyszałem że prawdopodobnie skończy się to drogim procesem, ale jeżeli ktoś wygra to uzyska zwrot kosztów sądowych. Tak czy inaczej rzecznik praw konsumenta przyjmie takie zgłoszenie i zajmie się taką sprawą co oznacza że nie jest to sprawa drugoplanowa jak to ktoś ujął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...