Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale te układy najczęściej nie są kompatybilne, więc jak TV ma viera link a dvd jest np philipsa z systemem xxx to raczej nie będzie działać, lub co najmniej w wielu takich konfiguracjach nie działa.

Właśnie dokładnie w takiej konfiguracji działa. :)

 

Ale już wszystko wyjaśnione. Pace po prostu nie umie wzbudzać TV i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ElFi co do nowych programów(14-19) i c+film hd, gol hd i weekend hd - mają częstotliwość 11411 H i są na transponderze, który jest nowy i wcześniej nie był używany(przynajmniej przez C+). więc jeśli wcześniej c+ film hd działał, a po aktualizacji przestał niestety prawdopodobnie antena. jak masz pvr'a, to wejdź w menu -> 7 -> 1 -> ok -> b -> 3x strzałka w dół, zmień satelitę na inny, wpisz częstotliwość 11411, polaryzacja pozioma i fec 5/6. jak wpiszesz, wciśnij b i zobacz, jaki masz sygnał. jak 1 - antena do poprawy. oczywiście po całej operacji zmień satelitę na hotbird. pozdrawiam!

 

p.s. https://satkurier.pl/news/70188/cyfra-pr ... -411h.html

Zmieniłem parametry na 11411 i niestety sygnał 1, ale dekoder odbiera normalnie te kanały, które były do tej pory. Normalne to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a u mnie po dzisiejszej niby aktualizacji listy przestał grać c+film HD.

Od roku nie było problemów aż do dziś.

Na bank przyczyną jest ta śmieszna aktualizacja.

Nawet zadzwoniłem z pytaniem co jest grane , ale jak zaczął gość gadać o antenie to go delikatnie skląłem i się rozłączyłem.

a c+ film HD jak nie ma tak nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tracer10 ogarnij: https://satkurier.pl/news/70188/cyfra-pr ... -411h.html / wcześniej był na zupełnie innym transponderze. ew. sprawdź, czy masz aktualne oprogramowanie. albo w sposób opisany powyżej przeze mnie sprawdź sygnał. uwierz mi, bardzo często zdarza się, że ludzie się zarzekają, że to nie wina sygnału, ale niestety... nie da się tego uniknąć.

 

@ElFi no to korekta anteny albo tak jak kolega wcześniej napisał, samego konwertera. tak, normalne :) one po prostu odbierają na innych częstotliwościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz Pan

listy przestał grać c+film HD.

Jako serwisant sprzętu sat powiem tak..

Dosyć często zdarza się że pogorszy się jakość instalacji Sat i to powoduje zanik pewnych programów.. bo jakiś kabelek sie poluzował brakuje dobrego styku etc.. Bo zazwyczaj dobrze zamontowany talerz + konwerter rzadko kiedy sam od siebie się poluzowywuje.. chyba że przeszły jakieś burze.. Ja zaczynam od sprawdzenia instalacji i w 90 procentach przypadków pomaga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , powiem tak , te czynności mam za sobą już wczoraj , było to pierwsze co zrobiłem.

A , że talerz mam na wyciągnięcie ręki to nie było problemów.

Dodam też , że cała instalacja jest w miarę nowa [ talerz 90 cm ] jak również dodam że ustawianie anten i konwerterów to jedna z niewielu [ hehe ] rzeczy na których się znam.

Dziś dalej nie ma c+film HD . Później założę inny konwerter jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W związku z tym że jestem nowym użytkownikiem na Forum SATKurier chciałbym się przywitać.

 

Mój problem z tym dekoderem polega na tym... Od wczoraj jest dostępna aktualizacja listy programów C+. Po uruchomieniu tunera dostaję informację o aktualizacji, naciskam OK i... restart.

Podczas ręcznego wyszukiwania programów (z menu tunera) urządzenie zawiesza się i przestaje reagować na pilota, i na dodatek zniknęły mi z listy wszystkie programy z dvb-t (wyszukiwanie również zawiesza tuner).

Jak myślicie, uzbroić się w cierpliwość i czekać na jakiś update softu [sic] czy od razu go zanieść do punktu C+? Z tego co wiem to nie przekładają dysku do nowego urządzenia, a mam tam ważne nagrania (GP F1 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W związku z tym że jestem nowym użytkownikiem na Forum SATKurier chciałbym się przywitać.

 

Mój problem z tym dekoderem polega na tym... Od wczoraj jest dostępna aktualizacja listy programów C+. Po uruchomieniu tunera dostaję informację o aktualizacji, naciskam OK i... restart.

Podczas ręcznego wyszukiwania programów (z menu tunera) urządzenie zawiesza się i przestaje reagować na pilota, i na dodatek zniknęły mi z listy wszystkie programy z dvb-t (wyszukiwanie również zawiesza tuner).

Jak myślicie, uzbroić się w cierpliwość i czekać na jakiś update softu [sic] czy od razu go zanieść do punktu C+? Z tego co wiem to nie przekładają dysku do nowego urządzenia, a mam tam ważne nagrania (GP F1 :))

 

Miałem wczoraj to samo. Aby się włączył musiałem anulować wczytywanie tej nowej listy, jak "ok" to restart i znowu to samo albo błąd na wyświetlaczu.

 

Pomogło wyczyszczenie pamięci flash i eeprom w trybie diagnostcznym. Odłączyć zasilanie i potem trzymająć jednocześnie "<" i ">" na obudowie włożyć z powrotem wtyczkę. Czyszczenie pamięci jest w menu na dole. Czyszczenie eeprom trwalo chyba z kilkadziesiat sekund a flash w momencie.

 

Co ciekawe po tej operacji naprawiło się wyszukwianie DVB-T (kilka miesięcy temu przestał wyszukiwać mux-3).

Przestawił się też na 720p i teraz najlepsze - zniknęły problemy z powolnym wczytywaniem info z EPG na TVN-ach (do tej pory kilkanaście sekund) i TVP HD (kilkadziesiąt sekund), zaczeło działać błyskawicznie. Zmieniłem na 1080i i problem z EPG wrócił.

 

Mam egzemplarz z samego początku wprowadzania ich na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO Seriale to bezpłatny VOD z programami HBO.

Nie ma, bo żeby to działało sprzęt musi mieć na stałe wbudowany dysk. Dekoder cały czas ściąga sobie te programy i zapisuje.

 

Wasylek dzięki za odpowiedź. Może mi ktoś wyjaśnić skoro wspomniane kanały to VOD które zciąga się na dysk widnieją na liście kanałów SD http://cyfraplus.pl/upload/uklad-kanalo ... 031/SD.pdf pod numerami 26, 27 i 33???

 

Sorry za off top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@znawca - dzięki, zaraz spróbuje.

Właśnie wróciłem z punktu C+. Pracownik powiedział że może mi wymienić ten dekoder od ręki, ale... obecne Pace HD PVR nie posiadają głowic dvb-t :?

Mówił jeszcze że oficjalnie ta lista ma się zaktualizować sobota/niedziela i żeby się wstrzymać. Być może jakiś nowy soft się pojawi niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stimpy- Moim zdaniem te kanały w ogóle nie powinny być widoczne dla nikogo a jeśli już muszą to powinny być ustawione gdzieś daleko poza podstawową listą polskojęzyczną.

Bo i tak po wejściu w którykolwiek z tych programów dowiadujemy się tylko, że mamy włączyć w dekoderze bibliotekę, czyli nacisnąć "B" na pilocie. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...