Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pace włącza Wam tv po uruchomieniu? Mój TV Panasonica nie chce z nim współpracować. Zmieniałem kable HDMI i porty w TV. Restartowałem TV do fabrycznych i nic nie pomaga. Drugie urządzenie po uruchomieniu włącza TV bez problemów. Niezależnie od kabla i portu, do którego jest podłączone.

 

Czy to problem Pace czy mojego TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje pisze tu sporo ludzi związanych z platformą Cyfry..

Cikewe co oni wiedzą na te tematy..

 

- Prawie miesiąc Cyfra na zapowiadała że dekodery HD staną się dekoderami PVR zostanie odblokowany port USB.. .Dekodery Pace 500 to już miały mieć dostęp do rożnych serwisów dostępnych z poziomu tunera.. . Miały mieć dużo lepszy soft jak tunery nk-i .. A Cyfra online miała być jedynie miłym dodatkiem i obecne pisze się o tym w innym miejscu .. wyszło to tak samo co z aktualizacją do wspomnianych tunerów.. Czyli lipa.. Lub totalna klapa.. Istnieją obiecanki może w grudniu południ na święty Dygdy czyli nigdy..

 

- co wyszło- dodano kilka w wersji programów HD ( dawniej tylko SD) dodano jedynie 2 nowe..kanały w( tym jeden rachunek kanał 190 ..)

- aktualny soft na tunerach PVR Pace to nr 147 najgorsza aktualizacja w dziejach tunera PACE... Miała być szybko aktualizacja która poprawi te niedogodności na obierkach się skończyło.. Pisano o niedoskonałościach tego sowftu w wielu miejscach celowo je pomijam.

 

Lista obecnie programów swoiste kuriozum na tych tunerach.. Kiedy z tym Cyfra zrobi porządek.. by to miało ręce i nogi..??

A czy trudno coś takiego zrobić aby użytkownik sam sobie układał listy ulubionych tak jak to jest w innych tunerach nie związanych z platformami czy choćby w tunerach Cyfry strongach..

Nijak nie mogę zrozumieć operatorów platform czemu się tak sztywno na swoim sprzęcie trzymają swoich list programowych.. W czym by przeszkadzało aby użytkownik sam sobie mógł swobodnie okładać listy kanałów..?? Tu starczy jedynie zmiana softu w tym kierunku ..

 

Czy kiedyś nastąpią te tak zwane rewolucyjne zmiany co róż zapowiadane.. Czy to było kolejne obiecywanie gruszek na wierzbie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało 10 dni listopada. Daj im szanse.

Co do listy kanałów to dla jednych jest OK, dla innych to porażka, kwestia gustu i przyzwyczajenia. Zauważ, że w większości platform cyfrowych to nadawca narzuca listę kanałów nie odbiorca, więc Cyfra nie jest jakimś wyjątkiem.

Co do jakości sprzętu to się nie wypowiadam, bo niewiele miałem do porównania, ale np ten z Polsatu wcale nie jest lepszy, kanały zmienia równie długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cyfra+ poszerzy także funkcjonalności swoich dekoderów. W listopadzie br. użytkownicy odbiorników PVR będą mogli za pośrednictwem swoich dekoderów łączyć się m.in. z Internetowym Centrum Abonenta, odwiedzać internetowe serwisy muzyczne, czy zakupowe. Z kolei dekodery Sagem HD wzbogacone zostaną w funkcję PVR, która będzie dostępna poprzez podłączenie do nich przez USB zewnętrznej pamięci np. pen drive'a." art.: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/cy ... ming-i-vod

Cyfra tą informacje miała też na swojej stronie ale w tajemniczych okolicznościach zaginęła....[edit] a jednak znalazłem orginalny tekst http://www.canalpluscyfrowy.pl/pl/prasa?13166169282355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerers napisał

nie bierz philipsa bo bedziesz co godzina go restartował

 

Miałem i tego wspomnianego philipsa dostałem używany i pewnego dnia się nie włączył i dali mi obecnego nowego Pace.. Zdecydowanie lepszy jest tuner HD PACE PVR dużo lepsza wersja HDMI wyższa bodajże wer. 1,4 umożliwia prawidłowy przesył 3D .

 

Philips ma chyba `1,2 Kto ma Astrę i philipsa i niemieckie programy HD to programy HD philipsie niemieckie lekko sie zacinają na PACE brak tego zjawiska.

 

Generalnie trzeba soft wymienić na tunerach PACE i tunery wtedy w niczym nie ustępując tunerom nkii .

Jak pisałem wcześniej soft o nr. 147 jest totalnym nieporozumieniem na tych tunerach.. Poprzedni chodził o niebo lepiej.. Zdecydowanie szybciej ..

 

Trochę inaczej wygląda z tymi ostatnimi modelami philipsa .. one były już produkowane przez PACE,,

Czekamy na sensowny ruch cyfry w tej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę by pace miał tv włączać impulsem... ew. może już przy włączonym tv po wykryciu napięcia na hdmi auto przełączać na nowowykryte urządzenie albo wyświetlać auto-menu czy przełączyć na nowo wykryty sprzęt ale to zależy raczej od tv.

 

Ale że Pace nie umie, czy nie słyszałeś o wzbudzaniu TV przez urządzenia podłączone po HDMI czy EURO? Tak jak pisałem odtwarzacz DVD uruchamia TV niezależnie od podłączonego portu czy użytego kabla. Pace jakoś nie ma zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że Pace nie umie, czy nie słyszałeś o wzbudzaniu TV przez urządzenia podłączone po HDMI czy EURO? Tak jak pisałem odtwarzacz DVD uruchamia TV niezależnie od podłączonego portu czy użytego kabla. Pace jakoś nie ma zamiaru.

Po euro zgoda , o ile TV ma taką funkcje - bo nie wszystkie mają.

A po hdmi to wymaga z reguły urządzeń od tego samego producenta - jakoś tak, jak źle piszę to może mnie ktoś poprawi.

Czy TV uruchamia się również po podaniu sygnału z HDMI z tego dvd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest także zestawienie Pace z Panasonic TV. Podłączenia - jak sądzę - właściwe, ale Pace nie uruchamia plazmy. Pewną rekompensatą jest używanie, jako jedynego, pilota od Pace.

Natomiast faktem jest, że drugi dekoder - jakiś stary, może Sagem, taki srebrny...nazwy nie pomnę, połączony z tradycyjnym TV Thomson przez Euro - wzbudza, czyli włącza i wyłącza ten telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku podłączenia TV kablem Euro-Euro "pełnym" tzn. grubym podawany był sygnał 12V na 8 nożkę kabla Euro ( z dekoder na TV) i dlatego Tobie się TV uruchamiał. Przy podłączeniu TV i innego urządenia kablem HDMI musisz mieć obsługę urządzeń Anynet+(HDMI-CEC), a jest to inteligentny system CEC (Consumer Electronic Control), który umożliwia przesyłanie sygnałów sterujących między wszystkimi urządzeniami audio wideo z interfejsem HDMI-CEC. Po podłączeniu kablem HDMI, urządzenia audio/wideo, takie jak odtwarzacz BD, amplituner lub system kina domowego, można stworzyć zintegrowany system domowej rozrywki, który daje się łatwo obsługiwać przy użyciu jednego pilota zdalnego sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...