Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam możliwość odkupienia tego dekodera od osoby prywatnej (jest nowy, nigdy nie używany). Czy będzie on współpracował z kartą Cyfry +? Chodzi mi o to, czy nie jest on w jakiś sposób związany tylko z jednym użytkownikiem (numer karty, albo coś takiego) i czy (jeśli nie byłby z niego zadowolony) to mógłbym go odsprzedać i komuś innemu również normalnie by działał?

 

CYFRA+ jest normalną platformą i nie "paruje" kart abonenckich z terminalami. Oznacza to,że każdy dekoder tej platformy będzie funkcjonować z każdą kartą abonencką należącą do tego operatora.

Natomiast to ma polegać np na tym aby abonent uprawniony np do PrestiżuHD+ mógł zabrać kartę do np znajomych (posiadających zakładając - mniejszy pakiet w CYFRZE+) i u nich oglądać na swojej karcie, zawartość swojego pakietu.

 

Natomiast nie można kupić (teoretycznie) tego dekodera gdyż jest on wyłącznie udostępniany do odbioru na czas trwania umowy o abonament. (Dekodery wystawione na Allegro są kradzione bądź wyłudzone po zgłoszeniu żekomej kradzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacenty, nie jestem pewien, czy to tylko kwestia, jak sam napisałeś, dwóch linijek kodu, ale jak ktoś napisał, dla rozgarniętego programisty to nie powinno stanowić większego wyzwania.

Jest dokładnie tak jak piszesz, nie powinno być z czymś takim problemu, ale jak sam napisałeś "dla rozgarniętego programisty", a my mamy do czynienia z programistami pracującymi dla Cyfry+, jak oni zrobią taką funkcje to dekoder będzie się wyłączał co losowy czas, tak na wszelki wypadek, bo taki jest poziom ich programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to ruscy te softy robili, to byłyby dopracowane, szybkie i bezproblemowe (ruscy są jednymi z najlepszych koderów na świecie).. O francuzach na podstawie ich dotychczasowej pracy można powiedzieć tylko tyle, że to partacze. Jak można zamulić taki hardware jak w Pace PVR? Już Ariva 100E 10 razy szybciej od tego działa. Ja się cieszę, że tych softów nie ma jeszcze. Im więcej nowości w dekoderze tym bardziej zamula, jak dodadzą internetowe radio itp to o płynności działania możemy w ogóle zapomnieć..

 

Może zamiast "nowości" ogarnęli by 7 dniowe EPG? Nawet na Sagemcomie działa ono od razu po wciśnięciu przycisku na pilocie, a w Pace trzeba czekać minutę albo i dłużej.. 30 sekund to rekord w moim STB.. Funkcja PILOT? W sagemcomie można sobie przewijać to bez końca, w Pace tylko obecna i następna pozycja.. to wszystko woła o pomstę do nieba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest ostatnia, a jaka najlepiej działająca wersja softu do tego dekodera?

 

Odpuść sobie ten dekoder i kup jakiegoś twina na wolnym rynku... chociażby Ariva @Link TT PVR.. wydasz na to niecałe 800 zł i będziesz spokojny i zadowolony. Po pierwsze dekoder odtworzy Ci filmy z pendrive / usb etc. Po drugie zaplanujesz na nim nagrania przez Internet czego cyfra nie oferuje do tej pory po trzecie i najważniejsze dekoder jest SZYBKI i STABILNY!

 

Tak jak kolega odpowiem Ci na to pytanie - nie było żadnej dobrze działającej wersji oprogramowania do Pace.. użytkownicy Cyfry plus mający ten dekoder mogą być śmiało nazwani beta testerami oprogramowania. Ostatnio najważniejszymi zmianami były - o zgrozo - zmiany koloru diody led informującej o działaniu dekodera! Ciekawe co tęgie głowy z Francji zaoferują nam przy okazji nowej aktualizacji... poza oczywistym odblokowaniem portu LAN stawiam na:

 

1. Zmianę koloru diody LED informującej o nagrywaniu materiału, pewnie tym razem będzie migać przy włączonym dekoderze..

2. Wydłużenie czasu potrzebnego do włączenia epg 7 dniowego do 5 minut, aby umożliwić człowiekowi zaparzenie sobie herbaty w tym czasie (albo kawy)

3. Automatycznie restarty w trakcie oglądania ważnego dla nas programu lub też nagrywania go w czasie gdy nas w domu nie ma, celem oczyszczenia RAMU dekodera i przyśpieszenia jego pracy o 0,000000001%

4. Całkowite wyłączenie funkcji PILOT (i tak nie działa nikomu dobrze, przełączanie na TVP1 i oglądanie tego kanału przez parę minut aby zadziałała to gruba przesada) ponieważ i tak nie działa, a być może przyśpieszy to pracę dekodera!

5, Odchudzenie 7 dniowego EPG z niepotrzebnych kanałów celem przyśpieszenia pracy dekodera, zostaną wg mnie tylko TVP 1, 2 oraz paczka C+ wraz z 6 nowymi kanałami HD.

6. Włączenie zegara na wyświetlaczu dekodera w czasie gdy jest on wyłączony (proponuję zrobić kampanię reklamową reklamującą ten ficzer!)

7. Uruchamianie dekodera od teraz będzie na pewno dłuższe, stawiam na 5 minut czyli tyle ile w punkcie 2.

 

A jaki prezent wg Was sprezentują nam francuscy podwykonawcy Cyfry plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@playouter

To żeś teraz błysnął jak chrząstka w salcesonie. Co jeszcze mądrego powiesz?

Kupi Arive i bedzie narzekał, ze uprawnienia nie przechodza, ze sie parametry nadawania zmianiaja i musi cudowac z listą...

Nie nie mam nic przeciwko Ferdkom (sam posiadam pare), ale nie są one dla wszystkich. w poprzednim poscie narzekasz na francuskich programistow - to zgadnij kto robil soft do sagemcoma :)

Polecam zmienic operatora - CP czeka na wszyskie chwasty od C+ :)

 

PS. (nie wytrzymalem sorry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arivę - uprawnienia przechodzą, zasysa sama listę od C+ nie muszę nic cudować.. chyba jesteś trochę nie w temacie.. Nawet Ariva 100E aktualizuje listę od C+ sama, do tego daje numerację taką jak na dekoderach operatora. Polecam sprawdzić:)

Skoro Ci sami umieją napisać soft do Sagemcoma, to wyjaśnij mi dlaczego nie umieją go dobrze napisać dla Pace? Przecież to mocniejszy sprzęt?

 

Nie zamierzam zmieniać operatora, oferta C+ mi odpowiada, nie odpowiada mi (i nie tylko mi) ich "flagowy" dekoder o którym jest temat. W poprzedniej wypowiedzi sam nie pochwaliłeś tego "high endowego" sprzętu, więc nie wiem dlaczego nie wytrzymałeś? Skoro nasze maile do nich opisujące żenujące działanie dekodera mają w poważaniu, wiedząc, że w temacie raczej już nic się nie zmieni, można troche poironizować nie?

 

PS, w Arivach jest coś takiego jak FastScan C+ (pobiera listę SD) oraz FastScan C+ HD (pobiera listę HD). Funkcje działają bezbłędnie, do tego przy aktywnej opcji LCN numeracja jest taka jak w dekoderach operatora. Przeciętny użytkownik nie musi więcej klikać na Arivie, klika na pilocie tyle samo co w przypadku Pace, a efekt jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@uprawnienia przechodza bo pewnie tuner non stop "on" do tego na tp C+

Nie korzystam z softow od fergusona - wole niezalezne. Podobnie z lista programow. Dla mnie glownym plusem uniwersalnych tunerow jest mozliwosc wgrania wlasnej listy.

Ostatnia wersja bylaby w sumie ok - tylko ta [beep]na dioda w nocy (przez aktualizacje vod i c+ na zyczenie)

Poza tym w porownaniu z chwalonym przez wszyskich wspanialym phipsem to jest naprawde dobry sprzet. Gdyby nie był tylko do wyporzyczenia to mysle juz dawno jakas aletrnatywa do softu by sie znalazła. Bo hardware'wo naprawde ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jest w salonie, korzysta z niego moja mama która głownie ogląda TVN (teraz HD) oraz mój malutki brat, który kocha wręcz oglądać POLO TV (FTA). Z tego co wiem, na żadnym z tych kanałów (szczególnie POLO TV, które gra prawie cały dzień, TVN to tylko fakty, na wspólnej oraz W11) nie lecą uprawnienia aktualizujące kartę na kolejne miesiące.

 

Widzisz, jesteś zaawansowanym użytkownikiem, który układa listy wg swojego uznania. Ale dla prostego użytkownika ferguson też może być dobrym wyborem. Z oryginalnym softem pobiera automatycznie listę od C+, kanałom daje takie same numery jak w dekoderach C+.. do tego daje możliwość edycji kanałów, oglądania zdjęć, słuchania muzyki czy też oglądania filmów z dysku usb.

 

Wersja 147 byłaby ok, gdyby funkcja pliot i EPG 7 dniowe działały tak jak w sagemcomie.. to co jest odbiega dalego od bycia OK.. Trzeba patrzeć obiektywnie na to co jest. Sam posiadam Arivę 100E, Sagemcoma i tego nieszczęsnego Pace tylko dlatego, że jest to tuner TWIN..

 

PS. wiem że PACE hardware ma świetny. To programiści psują obraz tego dekodera. Dekoder ten można porównać do mocnego komputera z zamuloną Vistą, a np Turbodekoder N (nie jest idealny ale działa o wiele lepiej od PACE) do tego samego mocnego komputera ale z Windows 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam z siebie to chyba nigdy nie mialem dekodera od C+ - jakos nie bawi mnie "lista nie po mojej mysli"

Do uprawnien przywykłem.

Ale z tego co daje cyfra to wlasnie bralbym pace 500gb albo sagemcom (szczegolnie z nowym obecnie testowanym softem)

Jesli wszystko bedzie szlo dalej w strone w jaka poszedl sagemcom to bedzie tylko lepiej.

Najlepszym rozwiazaniem byloby dosylanie epg po ethernet'cie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

do tego daje możliwość edycji kanałów, oglądania zdjęć, słuchania muzyki czy też oglądania filmów z dysku usb.

Nie tak dawno te funkcje może powalały.. Dzisiaj nowy odbiorniki telewizyjne mają te funkcje same w sobie.. Chyba że tego nie posiadają te całkiem tanie i lipne.. telewizorki.

 

Co do dekodera PACE 5000 ze swoimi wadami się sprawdza.. On jest przeznaczony dla ludzi którzy jedynie oglądają programy tv i słuchają radia i nie wyszukują nowych stacji nie skanują satelit.. Nie mają takowej potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie ten dekoder i kup jakiegoś twina na wolnym rynku... chociażby Ariva @Link TT PVR.. wydasz na to niecałe 800 zł i będziesz spokojny i zadowolony. Po pierwsze dekoder odtworzy Ci filmy z pendrive / usb etc. Po drugie zaplanujesz na nim nagrania przez Internet czego cyfra nie oferuje do tej pory po trzecie i najważniejsze dekoder jest SZYBKI i STABILNY!

 

Tak jak kolega odpowiem Ci na to pytanie - nie było żadnej dobrze działającej wersji oprogramowania do Pace.. użytkownicy Cyfry plus mający ten dekoder mogą być śmiało nazwani beta testerami oprogramowania. Ostatnio najważniejszymi zmianami były - o zgrozo - zmiany koloru diody led informującej o działaniu dekodera! Ciekawe co tęgie głowy z Francji zaoferują nam przy okazji nowej aktualizacji... poza oczywistym odblokowaniem portu LAN stawiam na:

 

1. Zmianę koloru diody LED informującej o nagrywaniu materiału, pewnie tym razem będzie migać przy włączonym dekoderze..

2. Wydłużenie czasu potrzebnego do włączenia epg 7 dniowego do 5 minut, aby umożliwić człowiekowi zaparzenie sobie herbaty w tym czasie (albo kawy)

3. Automatycznie restarty w trakcie oglądania ważnego dla nas programu lub też nagrywania go w czasie gdy nas w domu nie ma, celem oczyszczenia RAMU dekodera i przyśpieszenia jego pracy o 0,000000001%

4. Całkowite wyłączenie funkcji PILOT (i tak nie działa nikomu dobrze, przełączanie na TVP1 i oglądanie tego kanału przez parę minut aby zadziałała to gruba przesada) ponieważ i tak nie działa, a być może przyśpieszy to pracę dekodera!

5, Odchudzenie 7 dniowego EPG z niepotrzebnych kanałów celem przyśpieszenia pracy dekodera, zostaną wg mnie tylko TVP 1, 2 oraz paczka C+ wraz z 6 nowymi kanałami HD.

6. Włączenie zegara na wyświetlaczu dekodera w czasie gdy jest on wyłączony (proponuję zrobić kampanię reklamową reklamującą ten ficzer!)

7. Uruchamianie dekodera od teraz będzie na pewno dłuższe, stawiam na 5 minut czyli tyle ile w punkcie 2.

 

A jaki prezent wg Was sprezentują nam francuscy podwykonawcy Cyfry plus?

 

1. Nie mogę odpuścić, bo już go mam :lol2:

2. Twin mi nie potrzebny.

3. Mam w domu co najmniej 3 możliwości odtwarzania filmów , zdjęć itd.

4. Programowanie przez sieć też mnie nie interesuje.

 

Jak widzisz to co dla jednego jest bardzo ważne , dla innego już niekoniecznie.

Pozostaje tylko jedna wspólna sprawa - stabilność działania i to miałem głównie na myśli pytając o najlepszy soft do Pace`a.

 

Jaka jest ostatnia, a jaka najlepiej działająca wersja softu do tego dekodera?

To był w ogole taki? :)

 

Nie wiem :P

Ale zawsze jest jakiś lepszy i gorszy.

 

Żeby uprościć: który jest lepszy: 146 ( mam obecnie) , czy 147 ( nie wiem czy pobierać aktualizację?)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...