Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale te układy najczęściej nie są kompatybilne, więc jak TV ma viera link a dvd jest np philipsa z systemem xxx to raczej nie będzie działać, lub co najmniej w wielu takich konfiguracjach nie działa.

Oczywiście ze będzie działać w zakresie podstawowej funkcjonalności bo ta jest opisana w specyfikacji CEC. Tak wiec jeśli tylko sprzęty maja zaimplementowaną podstawową funkcjonalność CEC t ona musi działać niezależnie od tego jakich producentów sprzęty łączymy.

U mnie np bez jakichkolwiek problemów współpracuje konsola Sony z TV LG.

Inna sprawa że standard daje szerokie pole dla definiowania własnych rozszerzeń i to one wymagają żeby sprzęty pochodziły od jednego producenta.

Tak czy inaczej, na 99% PVR Cyfry nie ma zaimplementowanego CEC wiec niezależnie od kabli i TV z jakim go połączymy za pomocą HDMI nie bedzie kontroli jednego urządzenia przez drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko czy warto czekac na ten nowy soft do PACE PVR ???? Bo powie szczerze wziolem umowe tylko z karta i wczoraj dobralem sobie pace pvr......moje pierwsze zdziwienie ze dostalem sprzet bez DVB-T i nawet nikt mnie nie raczyl o tym poinformowac!!!! zonk a druga sprawa ze to jak dziala ten tuner obecnie to poprostu jedna WIELKA PORAZKA!!! Przelaczanie kanalow juz nawet nie wiem ile czasu trwa......mam globo HD s1 , ktory ma chyba 3 lata i poprostu przy tym pace jest jak "przecinak" :-) i szczerze powiedziawszy zalezalo mi na nagrywaniu (dwie glowice dvb-s) , ale chyba wole to sobie odpuscic niz sie z tym badziewem meczyc.......no chyba ze naprawde ten nowy soft to bedzie zupelnie nowa jakosc......ale czy warto???? moze ktos cos wie???

 

Dajcie znac bo jak nie ma co liczyc na normalne uzytkowanie to jeszcze dzisiaj ide go oddac i dziekuje bardzo za placenie za spzret z poprzedniej epoki!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szunaj pisze

W nowych Pace juz nie ma DVB-T.

Ja dostałem PACE PVR 500 ponad rok temu.. i po wejściu z pilota do menu .. Pozycja nr 5 wyszukiwanie programów

po wejściu do podmenu

wyszukiwanie programów

pozycja numer 3

wyszukiwanie programów naziemnych..

. i po wciśnięciu 3 następuje wyszukiwanie programów naziemnych..

Nie wiem czy działa ( teoretycznie powinno) bo w moim mieszkaniu nie odbieram żadnych programów DVB-T ( brak zasięgu )...

Z drugiej strony funkcja chyba nie wiele przydatna w tunerze SAT skoro każdy telewizor HD ma wbudowany dekoder telewizji naziemnej DVB_T ( telewizor mój też niczego nie znajduje na antenie pokojowej.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe posunięcie cyfry bo na stronie chwalą się że philips pvr i pace pvr mają możliwość odbioru naziemnej cyfrówki

Softwarowo mają , bo są funkcje wyszukiwania, natomiast 2 tygodnie temu odebrałem Pace-a i nie ma wejścia antenowego - po prostu wycieli te elementy.

 

edit

@godunow

Nie każdy TV HD ma dvb-t, mam wujka, który np. kupił za prawie 10 tys. plazmę panasonica 2 lata temu i dvb-t nie ma nad czym bardzo ubolewa, bo TV bardzo dobrze odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niesttey kolego sa teraz nowe pace-y bez dvb-t poprostu brak wejscia antenowego z tylu i tyle. dzwonilem do nich ze dlaczego o tym nie informuja a Pan do mnie "ze byly informacje prasowe" ale na pytanie gdzie jakie i gdzie to jest napisane na ich stronie to juz niestety cisza. A co do przelaczania kanalow wczesniej to nie wiem , ale to co jest teraz na tym pace to makabra wedlug mnie i poprostu nie do normalnego uzytkoawani! A i zapomnialem, nie ma to jak EPG w tym tunerze......to lepiej juz go niech wogole nie niebedzie.......to takie moje sugestie po jednym dniu uzytkowania:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztel

po co się pytasz jaki ma soft skoro wszystkie są o d..e rozbić,- kupić na allegro Fergusona który współpracuje z kartą cyfry i kanały przełaczają się błyskawicznie a swoje cyfra niech trzyma lub załaduje na statek i wyśle do Chin na skup złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorki ale jestem zupełnym laikiem w tych sprawach, a mam do Was pytanie bo wczoraj kupiłem nowy tv Samsung Full HD 100Hz 32 cale i jak mam ustawić obraz w dekoderze PACE 500GB i telewizorze tak by ustawienia dawały najlepszą jakość obrazu? Mam w dekoderze do wyboru :

typ telewizora HD 1080i i 720p oraz format ekranu 14/9, 16/9, normalny i szeroki co wybrać? W telewizorze mam typ obrazu 16/9, 4/3, 14/9 i automatycznie dostosuj natywnej jakości obraz do wielkości ekranu, co tutaj wybrać? Telewizor jest full HD i podłączony oczywiście do Pace 500GB kablem HDMi z pozłacanymi końcówkami. Sorki za pytanie bo może nie w tym temacie powinienem je zadać. Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Witam. Sorki ale jestem zupełnym laikiem w tych sprawach, a mam do Was pytanie bo wczoraj kupiłem nowy tv Samsung Full HD 100Hz 32 cale i jak mam ustawić obraz w dekoderze PACE 500GB i telewizorze tak by ustawienia dawały najlepszą jakość obrazu? Mam w dekoderze do wyboru :

typ telewizora HD 1080i i 720p oraz format ekranu 14/9, 16/9, normalny i szeroki co wybrać? W telewizorze mam typ obrazu 16/9, 4/3, 14/9 i automatycznie dostosuj natywnej jakości obraz do wielkości ekranu, co tutaj wybrać? Telewizor jest full HD i podłączony oczywiście do Pace 500GB kablem HDMi z pozłacanymi końcówkami. Sorki za pytanie bo może nie w tym temacie powinienem je zadać. Z góry dzieki za pomoc.

Najlepszą jakość da Ci oczywiście 1080i. Co do formatu, to zależy jak wolisz. Ja mam 4/3 (normalny), bo nic mi nie ucina ani nie rozciąga. Jeśli chcę zmienić format w danej chwili, to mogę nacisnąć przycisk "HD" na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj ten dekoder pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, jednak mam jedno pytanie czy da się jakoś szybko przełączyć na listę kanałów w jakości HD? np. naciskam jakiś przycisk i mam możlwośc wybory tylko kanałów HD a jak przycisnę go ponownie to mam listę kanałów SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...