Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - po prostu wszytkie urządzenia których data produkcji jest tam po dacie granicznej powinny w stand'by pobierać max 1W - a Pace jest wyproduktowany /zaprojektowany po tej granicznej dacie.

Jeśli tuner N'ki położysz to wstaje też z 30sek inne HD też tak mają.

 

będac w "uspieniu" pobieraja znacznie więcej energi - i wstaja szybciej stąd moja poropozycja zeby i PACE miał uśpienie (dla użytkowników) i full stand'by zgodny z normami UE dla UE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post do wszystkich "płaczków" którzy ciągle narzekają na szybkość uruchamiania się dekodera PACE PVR HD 500GB.

 

Trochę matematyki:

Uruchomiony dekoder pobiera 17Watt.

17Watt x 24godziny = 0,4Kw

0,4Kw x 30dni = 12Kw

 

Średnia w Polsce za 1Kw ze wszystkimi podatkami i przesyłowymi itp itd wynosi 0,55zł

 

12Kw x 0,55zł = 6,6zł za miesiąc uruchomionego dekodera.

 

Dlatego apel do wszystkich narzekających: Zrezygnujcie raz w miesiącu z 1 paczki fajek bądź jedno piwo mniej, czy tam na "tace" nie dajcie (jak kto woli) i nie narzekajcie, że wam dekoder wolno startuje.

 

 

25112011064.jpg

 

PS. wyłączony dekoder pobiera 0,44Watt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post do wszystkich "płaczków" którzy ciągle narzekają na szybkość uruchamiania się dekodera PACE PVR HD 500GB.

 

 

Rozwiązanie jest jedno,- zrezygnować z dekodera cyfry , kupić sobie taki który współpracuje z kartą cyfry wtedy jest możliwość ułożęnia własnej listy kanałów i włączanie następuje bardzo szybko

a nie biadolić że to jest złe to niedobre ,tam nie widać zegarka, itd ,itp i czy tylko POLACY potrafią narzekać a może troszeczkę własnej inicjatywy czytanie naprawdę nie boli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się wybrać już od dawna wymienić ten nieszczęsny dekoder w związku z problemem "nocnej niebieskiej diody", ale odkładam to trochę z lenistwa i żalu przed utratą nagrań z HDD. Nie ma naprawdę żadnych przecieków? Wolałbym nie wymieniać, ale jeśli ma tak trwać kolejny m-c.... ręce opadają. Niby fajna oferta, coraz więcej kanałów HD a to co powinno działać z definicji bez zarzutu i w zasadzie jest kwestią wydaje mi się najprostszą - leży na pełnej linii. Nie wyobrażam sobie prawidłowego działania internetu na tym sprzęcie, jeśli to ta sama ekipa pisze sofcik. Mam nadzieję, że będę musiał to odszczekać.

 

Musiałem się wyżalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadkowie mają tego PACE'a jeszcze z głowicami DVB-T, nowe są już bez nich więc może też nieco inaczej działają...?

 

Pytania moje są takie:

1. u dziadków często zanika prąd i po jego powrocie za każdym razem dekoder się resetuje, tzn. niby pamięta ulubione kanały ale na nowo chce przeszukiwać listę. Wy też tak macie po odcięciu zasilania czy tylko ten egzemplarz taki się trafił?

 

2. dekoder ten ma dziwne objawy przy starcie, jeśli najpierw włączy się TV a potem dekoder to jeszcze kilka minut po włączeniu dekodera na ekranie widać dziwne rozbłyski, ekran lekko podskakuje na dole i górze, a na całym ekranie pojawiają się niczym droga mleczna białe pikseliki (wyładowania). Jak się włączy najpierw dekoder, poczeka aż wskoczy kanał a dopiero TV to nie ma takich objawów.

 

Sugerujecie model do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z początkiem grudnia planuję podpisać umowę z C+ i nie wiem czy zdecydowanie się na ten dekoder to nie ryzyko, reszta oferty to z tego co wyczytałem to jeszcze większa mina. Chcę wziąć MR i potrzeba mi 2óch dekoderów inie wiem czy brać C+owe czy inwestować w swoje. Drugi może być SD. Czy ofertę VOD obsługują pywatne dekodery innych firm niż oferowane przez C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadkowie mają tego PACE'a jeszcze z głowicami DVB-T, nowe są już bez nich więc może też nieco inaczej działają...?

 

Pytania moje są takie:

1. u dziadków często zanika prąd i po jego powrocie za każdym razem dekoder się resetuje, tzn. niby pamięta ulubione kanały ale na nowo chce przeszukiwać listę. Wy też tak macie po odcięciu zasilania czy tylko ten egzemplarz taki się trafił?

 

2. dekoder ten ma dziwne objawy przy starcie, jeśli najpierw włączy się TV a potem dekoder to jeszcze kilka minut po włączeniu dekodera na ekranie widać dziwne rozbłyski, ekran lekko podskakuje na dole i górze, a na całym ekranie pojawiają się niczym droga mleczna białe pikseliki (wyładowania). Jak się włączy najpierw dekoder, poczeka aż wskoczy kanał a dopiero TV to nie ma takich objawów.

 

Sugerujecie model do wymiany?

Ja jak najpierw włącze Tv a pózniej dekoder to nie ma obrazu a jest dzwięk(to juz trzeci dekoder z taką przypadłością),jak załącze odwrotnie to wszystko jest ok.Podczas nagrywania też występuje ten sam problem.Dekoder włącza się szybko ale nie ma obrazu,tylko dzwięk.Może ktoś ma tak jak ja i wie o co chodzi z tym problemem bo ja się już poddałem i nie walcze z tym!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Ty piszesz?

czy w ogóle szybkość działania z poborem prądu?

Jak to co - "fizyka 6 klasa" - przecież set top box to najprościej rzecz ujmując komputer - ile uruchamia Ci komputer do stanu w którym wszystkie procesy działają - oczywiście uruchonmienie klasyczne z stand'by czyli klawiszem POWER - nie z hhibernacji czy uśpienia.

 

Co ma szybkość działania z poborem prądu a no to że procesory czy to synchroniczne czy asynchroniczne czy jakiekolwiek inne zasilane są z źródła energii elektrycznej, coraz większe szybkości taktowania powodują coraz większe zapotrzebowania na energie (bo te Hz też sie z powietrza nie biorą)

 

Jeśłi urządzenie jest w stand'by to tak naprawde cześć elektronik imusi działać (pobierać energię) chociażby po to by być gotowym do obsługi "pilota" - można by to wyeliminować rezygnując z uruchamiania pilotem .... ale przecież nie o to chodzi .

 

układy czasowe zegarków jeśli nie są wyciągnięte poza główny obwód pracuja w oparciu o powiedzmy to "BIOS" do tego trzeba jeszcze zasilić wyświetlacz ... i skłąda się składa i nagle się okazuje ze to 15W.....

Ja osobiście stosuje rozwiązanie .... nie przedzimy w STAND'BY za dnia.... i sienie denerwujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PACE to jest Paść i czego się dziwisz, jeszcze trochę to same będą fruwały, PRZEZ OKNA, to jest cała C+ abonentów ma w [beep]ie ale jak zawsze zresztą, żadna nowość, we Francji jak by taki szmelc abonentom wcisnęli to by prezesa za jaja powiesili, i nie był by już prezesem a może jedynie odźwiernym, ale u nas można wszystko a ludzie i tak im włażą w zadki, a oni się cieszą że [beep]ów do płacenia znaleźli, i tylko fury zmieniają,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PACE PVR, to rzeczywiście nie jest szczyt marzeń, czemu dałem już kilka razy wyraz w tym wątku, ale wielu klientów nie mając żadnej alternatywy i chcąc skorzystać z wszystkich produktów za jakie płacą, MUSI wziąć odpłatnie, czy czasem nieodpłatnie ten szajs.

 

Innej rady nie ma.

 

Sam korzystam z odbiorników niezależnych, niektóre naprawdę niezłych firm, ale zostałem przymuszony okolicznościami, by jednak wziąć ów PACE PVR, choć jest to dla mnie właściwie samogwałt, bo to narusza moje wszelkie kryteria, które kształtują moje wyobrażenie sprzętu godnego zajmowania poczesnego miejsca po moim telewizorem.

 

Skoro jak widać z powyższych wpisów nie jestem osamotniony w takim rozpoznaniu sprzętu oferowanego przez CYFRĘ+, to radzę na ten temat pisać jak najwięcej i gdzie tylko można, by wymóc na firmie CANAL+ Cyfrowy sp. z o.o., wreszcie jakąkolwiek odpowiedzialność, zamiast tego co wynika z jej nazwy.

 

Skoro we Francji można oferować +LE CUBE, to myślę, że i u nas czas by było nad tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...