Skocz do zawartości

Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serio uważasz ludzi za takich [beep]i, że oglądają stacje dlatego że są na pozycjach powiedzmy 1-20 ? Przecież to śmieszne.

 

Co można powiedzieć o WP i innych syf syf syf (jakość, ramówka, kampania promocyjna). 

 

To dlaczego TVN płaci za wysoką pozycję na dekoderach UPC? Na Horizonie kanał 5 to TVN i kanał 6 to TVN 24, a WP dopiero na 116 (tuż przed Trwam na 117). Wciskasz jeden numer na pilocie i już oglądasz. A tak musisz co najmniej trzy cyfry wklepać, aby dotrzeć do WP. Jak się pomylisz, albo za długo przytrzymasz, to masz kanał 111 (TVS), 1 (TVP1) lub 6 (TVN24). Myślisz, że wszyscy są tacy sprawni technicznie i obsługa sprzętu RTV jest dla nich prosta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o coś innego.Wiele osób szuka interesujących treści nie poprzez EPG tylko na zasadzie skakania po kanałach góra-dół.Zaczyna powiedzmy od 1 i leci w górę listy ;) Jak zatrzyma się w pierwszej dwudziestce to do setki nigdy nie dojdzie.O 170 w nc+ nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi żal "Dzieje się" o 18.30. Ta flagowa pozycja powinna zostać w ramówce.

 

Mam ten kanał w nc+, zajrzałem na niego z ciekawości, ale poza wyżej wspomnianym programem, nic mnie nie zainteresowało, dlatego "#dziejesię" śledzę w Internecie.

 

Dla mnie numer kanału nie ma większego znaczenia. Wbiję zarówno "1", "58", jak i "725" i nie mam z tym problemu. Jednak wszystkie stacje naziemne powinny być na początku list operatorów - tak dla porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jest w USA. W każdym EPG każdego operatora pierwszeństwo mają pozycje LCN z tamtejszej over-the-air, czyli naziemnej telewizji cyfrowej. Są to pozycje 2-69. Na 0 czy 1 najczęściej są jakieś programy reklamowe danego operatora. Dopiero później zaczynają się kanały płatne. W Wielkiej Brytanii operatorzy IPTV oferujący kanały z Freeview też korzystają najpierw z pozycji LCN dla DVB-T i w ustalonych przez Ofcom działach przydzielają sobie kanały płatne.

 

Myślę, że z sieciami kablowymi nie byłoby problemu, aby pozycje od 1 do 99 czy 100 były przeznaczone wyłącznie dla kanałów naziemnych. DVB-T i DVB-C to jednak różne technologie, ale obie korzystają z LCN czy operatorzy kablowi często też pobierają sygnał z DVB-T dla kanałów stamtąd. Byłby ład i porządek i dopiero powyżej setki byłyby kanały płatne danych sieci. Pomysł niegłupi, ale wymagałby pewnie sporego czasu dla negocjacji pomiędzy operatorami a nadawcami, jak i ustaleń pomiędzy nimi z KRRiT.

 

Co do WP, to szkoda, że tak z nimi #dziejesię. Jednak po części sami są trochę winni, ze względu na brak promocji. Internet to nie wszystko. Telewizja linearna a internet to wciąż spora różnica, w odbiorcach, społeczeństwie, podejścia do obu rzeczy, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartki WP emituje serial "Więżniowie wojny". Przedwczoraj był 10 odcinek drugiego sezonu, który ma ich 14. W przyszłym tygodniu WP postanowiło chyba zakpić z widzów i zacznie emitować ten serial od pierwszego odcinka. Co to ma znaczyć? Zamiast zakończyć emisję drugiego sezonu, będą emitować go od początku. Robią sobie jaja z widzów i chcą mieć oglądalność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie wiadomo? TVN tak robi ze względu na ominięcie zapisów ustawowych, które wyraźnie mówią, że przy programach bez ograniczeń wiekowych (czyli tam gdzie mogą to oglądać małe dzieci), to nie można reklamować niektórych produktów, które mogą mieć zły wpływ na dzieci. Przy programie z ograniczeniem wiekowym 12+, można więcej produktów reklamować niż przy b/o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie wiadomo? TVN tak robi ze względu na ominięcie zapisów ustawowych, które wyraźnie mówią, że przy programach bez ograniczeń wiekowych (czyli tam gdzie mogą to oglądać małe dzieci), to nie można reklamować niektórych produktów, które mogą mieć zły wpływ na dzieci. Przy programie z ograniczeniem wiekowym 12+, można więcej produktów reklamować niż przy b/o.

wg. mnie to KRRiT powinno samo ustalać ograniczenia wiekowe, a jak ktoś wyemituje z innym znakiem to od razu karę dowalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...