Skocz do zawartości

Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przekaz internetowy nie jest dostępny za granicą, a MUX-8 swoim zasięgiem nie dotrze do np. Wielkiej Brytanii. Więc? Dobrze, że są teraz normalnie na satelicie.

 

MUX-8 ma problem, aby w Polsce go odebrać, a co dopiero, żeby do UK dotrzeć. Poza tym świadomość Polaków jest niewielka i sporo osób nawet nie słyszało, że jest jakieś tam Metro czy WP TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za argument? Przecież wielu ludzi jest skazanych jedynie na sat, tak jak wielu innych tylko na kabel. 

 

 

 

To po prostu stwierdzenie faktu. Połowa kanałów na sat. (łącznie ze STARS) z powodu oszczędności nadaje z bitrate i ogólna jakością jaką kilkanaście lat temu, kiedy tv cyfrowa wchodziła "pod strzechy" miały tylko włoskie teleshoppingi na Hot Birdzie. I większość ludzi to akceptuje, skoro @darlen nie to musi się zainteresować innym sposobem odbioru ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I większość ludzi to akceptuje, skoro @darlen nie to musi się zainteresować innym sposobem odbioru ;).

I to jest najlepsze, że nic nie muszę ;) to w nadawcy interesie powinno być żebym zechciał - żebym miał kaprys, no może taką malutką fanaberię (i nie tylko ja) jego twórczość oglądać - za to zbija kaskę, a w ten sposób przychodzi mi namyśl  taki zacny cytacik " a teraz drogie dzieci pocałujcie misia...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darlen nadawca o ile nie masz telemetru albo nie płacisz mu abonamentu ma Ciebie tam gdzie przysłowiowy misio ;).

A jak masz telemetr wyśle ci indywidualnie sygnał HD :D

O ile w naziemnej telewizji nadawanie w SD można zrozumieć z bardzo prostego powodu braku miejsca o tyle wchodzenie na satelitę w jakości SD z powiedzmy średniej jakości ofertą trochę mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bujdy! To co mają nie wchodzić na sat. z SD by nadal rozwijać dystrybucje bo nie mają kasy na HD? Dobre mi ci wnioski. Szkoda słów na takie teksty i wywody. Powtórze Ci jeszcze i innym którzy sadzą takie komentarze. Daj im kasę na HD to zaraz podniosą przekaz z SD na HD. Na Twój koszt wszystko bo Ty sobie życzysz od nich HD a nie SD. Nawet jakby przez to mieli splajtować bo to duży koszt i obciążenie finansowe dla budżetu nadawcy.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem to jeszcze taniej będzie nadawać połowę rozdzielczości PAL jak niektóre włoskie śmieci na satelicie.To nie jest mój biznes abym wykładał kasę na emisję HD.Masz niższe wymagania i zadowalasz się przekazem SD Twoja sprawa.Pozwól jednak, że będę miał odmienne zdanie w tej kwestii.Właśnie start w SD to wywalanie kasy w błoto bo napisz mi proszę czym oni chcą przyciągnąć potencjalnego odbiorcę ?Oferta jest słaba,pozycja na dekoderze również,przekaz równie kiepskiej jakości nawet jak na SD.Czyli reasumując niczym się nie wyróżniają.Co po takim rozwijaniu dystrybucji ?Dzisiaj HD to standard a nie luksus.

 

P.S.Mogą nadawać w 720p  to zawsze trochę mniejsze pasmo i niższe koszty a jakość bez porównania lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie mamy o czym rozmawiać bo się nie dogadamy. Radzę zacząć myśleć logicznie i w realu a nie poruszać się po świecie bajek i fantasy. Podsumuję to wszystko tak: "A ja chcę złotą kaczkę na łańcuchu!".

P.S.: WP TV nadaje full SD nie obcinają roz. a standard HD jak mówisz kosztuje a nie wszystkich na niego stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bujdy! To co mają nie wchodzić na sat. z SD by nadal rozwijać dystrybucje bo nie mają kasy na HD? Dobre mi ci wnioski. Szkoda słów na takie teksty i wywody. Powtórze Ci jeszcze i innym którzy sadzą takie komentarze. Daj im kasę na HD to zaraz podniosą przekaz z SD na HD. Na Twój koszt wszystko bo Ty sobie życzysz od nich HD a nie SD. Nawet jakby przez to mieli splajtować bo to duży koszt i obciążenie finansowe dla budżetu nadawcy.

Ja (ale myślę, że nie tylko ja) niczego sobie nie życzę, przecież nikt mi (ale i nie tylko mi) nie każe tego oglądać, w czym problem,

Przecież może nadawca nadawać program dokładnie w taki sposób, aby go jak najmniej widzów oglądało - wolny kraj - jak to mówią kto bogatemu zabroni.

Ja tylko wspomniałem, że z pewnych rzeczy dobrze jest wyrosnąć

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie mamy o czym rozmawiać bo się nie dogadamy. Radzę zacząć myśleć logicznie i w realu a nie poruszać się po świecie bajek i fantasy. Podsumuję to wszystko tak: "A ja chcę złotą kaczkę na łańcuchu!".

P.S.: WP TV nadaje full SD nie obcinają roz. a standard HD jak mówisz kosztuje a nie wszystkich na niego stać.

A co mnie interesuje, że to kosztuje to nie mój problem. Jedno jest pewne z takim podejściem ja jak i wiele innych osób nie sprawdzi nawet ramówki tego kanału (choć wiem, że jest tam sam syf). Jeśli chce mieć się widza trzeba o niego dbać a HD dziś to nie rarytas a obowiązek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz telemetr wyśle ci indywidualnie sygnał HD :D

O ile w naziemnej telewizji nadawanie w SD można zrozumieć z bardzo prostego powodu braku miejsca o tyle wchodzenie na satelitę w jakości SD z powiedzmy średniej jakości ofertą trochę mija się z celem.

Gdzie niby jest to miejsce na nadawanie w sensownym HD na Hot Birdzie? ;). NC+ zrobiło ostatnio porządki, ale to akurat im starczy na jeden kanał 4K...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie niby jest to miejsce na nadawanie w sensownym HD na Hot Birdzie? ;). NC+ zrobiło ostatnio porządki, ale to akurat im starczy na jeden kanał 4K...

Jak to gdzie ?Na HB jest obecnie wolnych 5 transponderów.

 

@pablo logika nie ma tu nic do rzeczy.Rynek wszystko bardzo szybko zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sugerujesz, że WP powinna sobie jeden wykupić i nadawać dla posiadaczy niededykowanych odbiorników? ;)

Wiadomo, że jedyny sens jest w nadawaniu na transponderze platformy, żeby przy okazji do niej wejść, a na tych miejsca nie ma.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes WP przyznaje się do porażki oferty Telewizji WP i dzięki nowej dyrektor programowej chcą to naprawić jak najszybciej. Więcej informacji tutaj.

 

Na jesień Wirtualna Polska planuje dużą kampanię reklamową kanału WP. Na razie był on promowany przede wszystkim w serwisach internetowych firmy.

 

Eh... Takie kampanie powinny być przeprowadzane w okresie startu i jeszcze wiele miesięcy po nim. A nie blisko rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O "blisko roku po starcie" można byłoby mówić gdyby uruchomili tą kampanię 30 listopada, a ruszy zapewne we wrześniu, po wakacjach - jak jesienne ramówki tv ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sugerujesz, że WP powinna sobie jeden wykupić i nadawać dla posiadaczy niededykowanych odbiorników? ;)

Wiadomo, że jedyny sens jest w nadawaniu na transponderze platformy, żeby przy okazji do niej wejść, a na tych miejsca nie ma.

Jak nie ma miejsca na transponderach platformy jak wyłączono kilka kanałów SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...