Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2016 w Rio de Janeiro


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze się stało, że zagrali taki mecz, siatkówką nie emocjonuje się wcale , oglądałem początek 1 okiem oglądając Superpuchar Europy ale wygrana w taki sposób powinna wzmocnić ich głowy. Łatwe wygrywanie bywa zgubne a tak poradzili sobie z kłopotami bo w 4 secie mieli bezpieczną przewagę a przegrali seta, w tie breaku prawie przegrali. To wzmacnia atmosferę, daję więcej pewności siebie.

 

Zawiódł mnie Jabłoński, myślałem że sobie poradzi z Australijczykiem, choć jak dla mnie walka była na remis i jakby on wygrał oceny byłby podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to taki 5-setowy mecz jest nawet ciekawszy niż pojedynek na 3 sety. Widać wtedy prawdziwe zaangażowanie zawodników to, by wygrać spotkanie.

 

Przy okazji: zwróciliście uwagę na zachowanie Irańczyków po spotkaniu? Nasz zawodnik chciał rywalowi podać rękę i podziękować za grę, tak jak to powinno się zawsze robić, a oni się nagle rzucają. O mało co by się tam nie pobili. Wstyd.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sytuacji po meczu to jednak byłbym ostrożny w jej ocenie, bo nie było nas tam a TV jednak nie pokazuje całości, nie pokazuje co zawodnicy mówią do siebie i co działo się wcześniej pomiędzy nimi. Czasem wystarczy jedno słowo i prowokacja gotowa a w sporcie prowokowania rywala to dość istotna kwestia. Czasem dziękuje się za mecz z grubą szyderą. W tej sytuacji i tak najlepsze jest zachowanie całego zespołu, że wszystko zlecieli się od razu pod siatkę, pokazując, że są jedną grupą.  Takie rzeczy też budują atmosferę w zespole. Ja tam wstydu nie widzę, a wręcz mi to się podoba bo to buduje i kształtuje zespół jaką grupę ludzi.

 

A i kolejne potwierdzenie, że tenisiści graja na "poważnie" te igrzyska.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenisiści już się niech nie kompromitują, nie chce im się grać, to niech sobie jadą na turniej do jakiegoś Sinsinati. :) Zupełnie nie rozumiem ich podejścia,krótki turniej raz na cztery lata w trakcie sezonu sprawia im duży problem.

W nocy w turnieju piłki ręcznej Szwecja przegrała z Egiptem, wydaje się, że Polacy, albo Szwedzi pojadą do domu po fazie grupowej.

Nasi siatkarze wygrali z Iranem, niech wygrywają wszystkie mecze w grupie, bo jak się poszczęści, to można trafić na Kanadę (albo na razie będące w słabej formie USA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie 4. dnia Igrzysk w Rio:
STARTY POLAKÓW

Zaczynam od strzelectwa i znowu zła wiadomość, Klaudia Breś po eliminacjach zajęła 15. miejsce z wynikiem 578 punktów i nie zakwalifikowała się do wąskiego finału. W wioślarstwie tylko 2 starty naszych, w jedynce panów Natan Węgrzycki-Szymczyk zajął w biegu 4. 3. miejsce i zagwarantował udział w półfinale AB, a w dwójce podwójnej pań w 2. półfinale AB Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj wygrały ten półfinał i wystąpią w finale A o medal. W pływaniu Konrad Czerniak, który miał wystąpić w 100 metrów stylem dowolnym, ale przez niedopatrzenie był niedopuszczony do startów, a w sztafecie 4 x 200 metrów stylem dowolnym panów, nasza sztafeta w składzie Jan Świtkowski, Paweł Korzeniowski, Kacper Klich i Kacper Majchrzak zajęli w 1. biegu 4. miejsce, ale do finału zabrakło 1,95 sekund. W kajakarstwie górskim Grzegorz Hedwig zakończył udział na 12. miejscu po półfinale jedynek kanadyjek z czasem 102,70 sekundy z 4 sekundami karnymi. W boksie panów, w kategorii do 75 kg wagi średniej Tomasz Jabłoński przegrał z Australijczykiem Danielem Lewisem 1:2 i tym samym nasza przygoda z boksem dobiegła już końca. Jeśli chodzi o żeglarstwo, w klasie RS:X panów Piotr Myszka po 6 wyścigach zajmuje 3. miejsce z 21 punktami, a jeśli chodzi o panie to po 6 wyścigach Małgorzata Białecka zajmuje 13. miejsce z 88 punktami, a więc szansa medalowa dla niej topnieje, a w przypadku klasy Laser to po 4 wyścigach Kacper Ziemiński zajmuje odległe 28. miejsce i podobnie jak Gosia Białecka szansa medalowa maleje. W siatkówce plażowej zacznę od pań, Kinga Kołosińska i Monika Brzostek wygrały mecz z Rosjankami Jekateriną Birłową i Jewgieniją Ukołową wynikiem 2:0 (pierwszy set - do 19; drugi set - do 18) i tym samym mogą się cieszyć z udziału w 1/8 finału, a jeśli chodzi o panów to Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali mecz z Holendrami Reinderem Nummerdorem i Christiaanem Varenhorstem 1:2 (pierwszy set - do 17 [dla Holendrów]; drugi set - do 19 [dla Polaków]; trzeci set - do 9 [dla Holendrów]). W grach zespołowych, od piłki ręcznej i znów porażka naszych szczypiornistów z Niemcami wynikiem 29:32, a najwięcej bramek dla nas to 10, uczynił to Karol Bielecki, a w siatkówce halowej nasi siatkarze wymęczyli i pokonali reprezentację Iranu wynikiem 3:2 (pierwszy set - do 17 [dla Polski]; drugi set - do 23 [dla Polski]; trzeci set - do 23 [dla Iranu]; czwarty set - do 20 [dla Iranu]; piąty set - do 16 [dla Polski].

 

FINAŁY

Gimnastyka sportowa: Wielobój drużynowy pań: złoty medal wywalczyły Amerykanki w składzie Simone Biles, Gabby Douglas, Laurie Hernandez, Madison Kocian i Aly Raisman z wynikiem 184,897 punktów, srebrny medal zdobyły Rosjanki w składzie Angielina Mielnikowa, Alija Mustafina, Maria Pasieka, Daria Spiridonowa i Sieda Tutchalan z wynikiem 176,688 punktów, a brązowy medal przyznano Chinkom w składzie Fan Yilin, Mao Yi, Shang Chunsong, Tan Jiaxin i Wang Yan z wynikiem 176,003 punktów

Jeździectwo:

* WKKW, drużynowo: złoty medal wywalczyli Francuzi w składzie Karim Laghouag na koniu Entebbe, Thibaut Vallette na koniu Qing du Briot, Mathieu Lemoine na koniu Bart L oraz Aster Nicolas na koniu Piaf de B'Neville z wynikiem 169,00 punktów, srebro wywalczyli Niemcy w składzie Julia Krajewski na koniu Samourai du Thot, Sandra Auffarth na koniu Opgun Louvo, Ingrid Klimke na koniu Hale-Bob Old oraz Michael Jung na koniu Sam FBW z wynikiem 172,80 punktów, a brąz wywalczyli Australijczycy w składzie Ross Shane na koniu CP Qualified, Stuart Tinney na koniu Pluto Mio, Sam Griffiths na koniu Paulank Brockagh oraz Christopher Burton na koniu Santano II z wynikiem 175,30 punktów

* WKKW, indywidualnie: złoty medal wywalczył Niemiec Michael Jung na koniu Sam FBW z wynikiem 40,90 punktów, srebrny medal zdobył Francuz Aster Nicolas na koniu Piaf de B'Neville z wynikiem 48,00, a brąz trafił do Amerykanina Phillipa Duttona na koniu Mighty Nice z wynikiem 51,80 punktów

Judo:

* panie - do 63 kg: złoty medal wywalczyła Słowenka Tina Trstenjak pokonując Francuzkę Clarisse Agbegnenou ipponem, a wcześniej yuko, a brązowe medale wywalczyły odpowiednio Izraelka Jarden Gerbi pokonując Japonkę Miku Tashiro dzięki wazari oraz yuko oraz Holenderka Anicka van Emden pokonując Brazylijkę Marianę Silvę poprzez yuko

* panowie - do 81 kg: złoty medal zdobył Rosjanin Chasan Chałmurzajew pokonując Amerykanina Travisa Stephensa ipponem, a brąz wywalczyli odpowiednio Mołdawianin reprezentujący barwy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Sergiu Toma pokonując Włocha Matteo Marconciniego ipponem oraz Japończyk Takanori Nagase pokonując Gruzina Awtandila Czrikiszwiliego dzięki yuko

Kajakarstwo górskie: jedynki kanadyjki panów: złoto zdobył Francuz Denis Gargaud Chanut z wynikiem 94,17 sekund, srebro trafił do Słowaka Mateja Benusa ze stratą do zwycięzcy 0,85 sekund, a brąz powędrował do Japończyka Takuyi Hanedy ze stratą 3,27 sekund

Pływanie:

* 200 metrów stylem motylkowym panów: złoto wywalczył Amerykanin Michael Phelps z wynikiem 1:53,36, srebro zdobył Japończyk Masato Sakai ze stratą 0,04 sekund do zwycięzcy, a brąz trafił do Węgra Tamasa Kenderesiego ze stratą 0,26 sekund

* sztafeta 4 x 200 metrów stylem dowolnym panów: złoty medal zdobyli Amerykanie w składzie: Conor Dwyer, Townley Haas, Ryan Lochte i Michael Phelps z czasem 7:00,66, a w eliminacjach wzięli udział również Clark Smith, Jack Conger i Gunnar Bentz, srebro wywalczyli Brytyjczycy w składzie: Stephen Milne, Duncan Scott, Daniel Wallace i James Guy ze stratą 2,47 sekund do zwycięzców, a w eliminacjach udział wziął również Robbie Renwick, a brąz powędrował do Japończyków w składzie: Kosuke Hagino, Naito Ehara, Yuki Kobori i Takeshi Matsuda ze stratą 2,83 sekundy

* 200 metrów stylem dowolnym pań: złoty medal wywalczyła Amerykanka Katie Ledecky z wynikiem 1:53,73, srebro wywalczyła Szwedka Sarah Sjoestroem ze stratą 0,35 sekund do zwyciężczyni, a brąz zdobyła Australijka Emma McKeon ze stratą 1,19 sekundy

* 200 metrów stylem zmiennym pań: złoty medal wywalczyła Węgierka Katinka Hosszu z wynikiem 2:06,58 z rekordem olimpijskim, srebro wywalczyła Brytyjka Siobhan-Marie O'Connor ze stratą 0,30 sekundy do zwyciężczyni, a brąz zdobyła Amerykanka Maya DiRado ze stratą 2,21 sekund

Podnoszenie ciężarów:

* panie - do 63 kg: złoty medal wywalczyła Chinka Deng Wei z wynikiem 262 (rwanie - 115 kg, co wyrównała rekord olimpijski należący do Białorusinki Hanny Batiuszki; podrzut - 147 kg, co poprawiła rekord świata i jednocześnie pobiła rekord olimpijski należący do Ukrainki Natalii Skakun), co stanowi nowy rekord świata należący do Tajwanki Lin Tzu-chi oraz nowy rekord olimpijski, wcześniej należący do Kazaszki Maii Manezy, srebro wywalczyła Koreanka z północy Choe Hyo-sim z wynikiem 248 (rwanie - 105 kg; podrzut - 143 kg), a brąz wywalczyła Kazaszka Karina Goriczewa z wynikiem 243 (rwanie - 111 kg; podrzut - 132 kg)

* panowie - do 69 kg: złoty medal wywalczył Chińczyk Shi Zhiyong z wynikiem 352 (rwanie - 162 kg; podrzut - 190 kg), srebro wywalczył Turek Daniyar Ismayilov z wynikiem 351 (rwanie - 163 kg; podrzut - 188 kg), a brąz wywalczył Kirgiz Izzat Artykow z wynikiem 339 kg (rwanie - 151 kg; podrzut - 188 kg)

Skoki do wody: skoki synchroniczne z wieży 10 metrów pań: złoty medal wywalczyły Chinki Chen Ruolin i Lui Huixia z wynikiem 354,00, srebro wywalczyły Malezyjki Cheong Jun Hoong i Pandelela Rinong z wynikiem 344,34, a brąz powędrował do Kanadyjek Meaghan Benfeito i Roseline Filion z wynikiem 336,18

Strzelectwo: pistolet sportowy 25 metrów pań: złoty medal wywalczyła Greczynka Anna Korakaki z wynikiem 8 punktów w finale pokonując o 2 punkty Niemkę Monikę Karsch, a brąz wywalczyła Szwajcarka Heidi Diethelm Gerber z 8 punktami wygrywając o 4 punkty z Chinką Zhang Jingjing

Szermierka: szpada panów: złoto wywalczył Koreańczyk z południa Park Sang-young pokonując Węgra Gezę Imrego wynikeim 15:14, a brąz wywalczył Francuz Gauthier Grumier pokonując Szwajcara Benjamina Steffena wynikiem 15:10 dla Francuza

 

===

 

Program na 5. dzień Igrzysk z udziałem naszych:
13:30 Kolarstwo szosowe - jazda indywidualna na czas [K] (z udziałem Katarzyny Niewiadomej [start o 13:42] i Anny Plichty [start o 13:30]) - o medal
13:30 Wioślarstwo - dwójka bez sternika, półfinał AB 1 [K] (z udziałem sióstr Anny i Marii Wierzbowskich)
13:50 Wioślarstwo - dwójka podwójna wagi lekkiej, półfinał AB 1 [K] (z udziałem Weroniki Deresz i Martyny Mikołajczak]
14:10 Szermierka - floret, 1/16 finału [K] (Hanna Łyczbińska - Carolin Golubytskyi [Niemcy])
14:20 Wioślarstwo - dwójka podwójna wagi lekkiej, półfinał AB 2 [M] (z udziałem Artura Mikołajczewskiego i Miłosza Jankowskiego)
15:00 Kolarstwo szosowe - jazda indywidualna na czas [M] (z udziałem Michała Kwiatkowskiego [start o 10:25] i Macieja Bodnara [start o 11:25]) - o medal
15:00 Wioślarstwo - ósemka, repasaż [M] (z udziałem osady w składzie: Zbigniew Schodowski, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski [w roli sternika])
15:00 Judo - do 70 kg [K] (z udziałem Katarzyny Kłys, w pierwszej rundzie jej przeciwniczką będzie Gułnoza Matnijazowa [uzbekistan], jeśli pokona rywalkę to jej rywalem w drugiej rundzie będzie Maria Bernabeu [Hiszpania], jeśli ją pokona to w ćwierćfinale jej rywalem może być Barbara Matić [Chorwacja], Maria Perez [Portoryko] lub Yuri Alvear [Kolumbia])
15:20 Wioślarstwo - czwórka podwójna, finał A [M] (z udziałem Mateusza Biskupa, Wiktora Chabela, Dariusza Radosza i Mirosława Ziętarskiego) - o medal
15:34 Wioślarstwo - czwórka podwójna, finał A [K] (z udziałem Marii Springwald, Joanny Leszczyńskiej, Agnieszki Kobus i Moniki Ciaciuch) - o medal
15:44 Łucznictwo - indywidualny, 1/32 finału [K] (Yasemin Ecem Anagoz [Turcja] - Karina Lipiarska-Pałka)
16:00 Szermierka - floret, 1/8 finału [K] (Elisa Di Francisca [Włochy] lub Lin Po Heung [Hongkong] - ew. Hanna Łyczbińska)
16:23 Łucznictwo - indywidualny, 1/16 finału [K] (ew. Karina Lipiarska-Pałka - Julia Lobżenidze [Gruzja] lub Alejandra Valencia [Meksyk])
17:00 Szermierka - floret, ćwierćfinał [K] (ew. Hanna Łyczbińska - Edina Knapek [Węgry], Liu Yongshi [Chiny], Mona Shaito [Liban] lub Lee Kiefer [stany Zjednoczone])
17:30 Podnoszenie ciężarów - do 69 kg, grupa B [K] (z udziałem Patrycji Piechowiak)
18:05 Żeglarstwo - Laser, wyścigi 5-6 [M] (z udziałem Kacpra Ziemińskiego)
18:08 Pływanie - 100 metrów stylem dowolnym, bieg 3 [K] (z udziałem Katarzyny Wilk)
18:15 Żeglarstwo - 470, wyścigi 1-2 [K] (z udziałem Irminy Gliszczyńskiej i Agnieszki Skrzypulec)
18:40 Pływanie - 200 metrów stylem grzbietowym, bieg 4 [M] (z udziałem Radosława Kawęckiego)
20:30 Judo - do 70 kg, finały/repasaże [K] (z ew. udziałem Katarzyny Kłys)
21:30 Siatkówka plażowa - runda wstępna [M] (Alexander Brouwer / Robert Meeuwsen [Holandia] - Piotr Kantor / Bartosz Łosiak)
22:30 Szermierka - floret, półfinał [K] (z ew. udziałem Hanny Łyczbińskiej)
--:-- Tenis - mikst, 1/8 finału (Agnieszka Radwańska / Łukasz Kubot - Irina-Camelia Begu / Horia Tecau [Rumunia]) /piąty w tym dniu na korcie 5/
00:20/01:15 Szermierka - floret, finał [K] (z ew. udziałem Hanny Łyczbińskiej) - o medal
03:12/03:20 Pływanie - 100 metrów stylem dowolnym, półfinał 1/2 [K] (z ew. udziałem Katarzyny Wilk)
03:28/03:37 Pływanie - 200 metrów stylem grzbietowym, półfinał 1/2 [M] (z ew. udziałem Radosława Kawęckiego)
Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wcześniejszego wpisu, to mówiąc o wstydzie, miałem na myśli raczej reakcję kadry irańskiej. Tutaj można to jeszcze raz obejrzeć (przy czym tutaj realizatorzy transmisji trochę skopali sprawę, gdyż najpierw pokazali trybuny): http://sport.tvp.pl/rio/26495080/polska-iran-rywale-nie-wytrzymali-radosc-bialoczerwonych

Swoją drogą to mogło tutaj chodzić także o challenge. Ale to już takie szczegóły, ważne że wygraliśmy. Teraz czeka nas Argentyna, lider naszej grupy (wygrali tyle samo spotkań co my, ale stracili jednego seta mniej). Ten mecz będzie w czwartek o 20:00 polskiego czasu.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal patrzeć na wyniki zdecydowanej większości naszych olimpijczyków, niech się zaczną finały wioślarskie i niech ruszy wreszcie lekkoatletyka - to kilka krążków wpadnie. Bo na pływaków kolejne igrzyska brak słów.

Odpadła Argentyna, odpadnie może i jeszcze w nocy Brazylia.... :) Niemcy idą na znakomity wynik - z Fidżi po 70 minutach prowadzą aż 10:0, awans mają w kieszeni. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie 5. dnia Igrzysk w Rio:

STARTY POLAKÓW

Zacznę od wioślarstwa, w którym miały się odbyć konkurencje, ale podobnie jak w niedzielę przełożono na inne terminy z powodu fatalnych warunków atmosferycznych. Teraz czas na kolarstwo szosowe i czasówka, od pań zacznę, 18. i 19. miejsca zajęły odpowiednio Anna Plichta i Katarzyna Niewiadoma z odpowiednimi czasami 47:47,96 oraz 47:59,66 (11,70 sekundy różnicy), a straty do zwyciężczyni, o którym będzie mowa w sekcji Finałów to odpowiednio 3:21,54 oraz 3:33,24, a u panów najlepszym z Polaków okazał się Maciej Bodnar zajmując wysokie 6. miejsce z czasem 1:14:05,89 ze stratą do zwycięzcy, o którym podobnie jak u pań będzie mowa w sekcji Finałów i wynosił 1:50,47, a Michał Kwiatkowski zajął 14. miejsce z czasem 1:15:55,49 ze stratą 2:40,07. W szermierce w konkurencji floretu pań Hanna Łyczbińska pokonała w 1/16 finału sensacyjnie Niemkę Carolin Golubitskyi wynikiem 14:9, ale zakończyła udział na 1/8 finału przegrywając z Włoszką Elisą Di Franciscą 6:15. Jeśli chodzi o judo, to w kategorii do 70 kg Kasia Kłys w pierwszej rundzie pokonała Uzbeczkę Gulnozę Matnijazową dzięki większej ilości shido dla rywalki, ale przegrała z Hiszpanką Marią Bernabeu poprzez karę shido i na tym zakończyła rywalizację. W konkurencji łuczniczej indywidualnie pań Karina Lipiarska-Pałka przegrała po dogrywce z Turczynką Yasemin Anagoz 5:6 i niestety polska przygoda z łucznictwem dobiegła końca. Jeśli chodzi o podnoszenie ciężarów, to w kategorii do 69 kg Patrycja Piechowiak wzięła udział w finale B osiągając wynik w rwaniu 101 kg, ale w podrzucie nie wystartowała i tym samym nie ukończyła. Przechodząc do żeglarstwa, to od klasy Laser panów, Kacper Ziemiński po 6 wyścigach zajmuje 17. miejsce z 123 punktami, a więc raczej gaśnie nadzieja medalowa dla niego, w klasie 470 pań, po 2 wyścigach Irmina Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec zajmują 14. miejsce z 24 punktami. W pływaniu, zacznę od 200 metrów stylem grzbietowym panów Radosław Kawęcki był o włos od półfinałów zajmując 17. miejsce przegrywając o 0,03 sekundy z Izraelczykiem Jakowem Tumarkinem, a w biegu 4. zajął 7. miejsce z czasem 1:57,61, a w 100 metrów stylem dowolnym pań Kasia Wilk zajęła 29. miejsce w eliminacjach i nie zakwalifikowała się do półfinału, a w 3. biegu zajęła 6. miejsce z czasem 55,44 sekundy. Jeśli chodzi o siatkówkę plażową panów to nasza para Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem 0:2 (pierwszy set - do 19; drugi set - do 19) i znaleźli się w gronie szczęśliwie przegranych, tym samym będą musieli rozegrać w barażu o 1/16 finału. W tenisie ziemnym miał się odbyć mecz polskiej pary deblistów Agnieszki Radwańskiej i Łukasza Kubota z rumuńską parą deblistów Iriną Camelią-Begu i Horią Tecau, ale podobnie jak w wioślarstwie nie odbył się z powodu fatalnych warunków atmosferycznych i został przełożony na piątek czasu polskiego.

 

FINAŁY

Gimnastyka sportowa: wielobój indywidualny panów: złoty medal wywalczył Japończyk Kohei Uchimura z wynikiem 92,365 punktów, srebrny medal zdobył Ukrainiec Oleg Werniajew z wynikiem 92,266 punktów, a brązowy medal wywalczył Brytyjczyk Max Whitlock z wynikiem 90,641 punktów

Judo:

* panie - do 70 kg: złoto wywalczyła Japonka Haruka Tachimoto pokonując Kolumbijkę Yuri Alvear ipponem, a brąz wywalczyły odpowiednio Brytyjka Sally Conway pokonując Austriaczkę Bernadette Graf poprzez yuko oraz Niemka Laura Vargas Koch pokonując Marię Bernabeu (ta, która wyeliminowała Kasię Kłys w drugiej rundzie) poprzez wazari

* panowie - do 90 kg: złoty medal zdobył Japończyk Mashu Baker pokonując Gruzina Warlama Lipartelianiego poprzez yuko, a brązowe medale wywalczyli odpowiednio Koreańczyk Gwak Dong-han pokonując Szweda Marcusa Nymana ipponem oraz Chińczyk Cheng Xunzhao pokonując Mongoła Lchagwasurendżina Otgonbatar poprzez yuko

Kajakarstwo górskie: jedynki kajaki panów: złoto wywalczył Brytyjczyk Joe Clarke z czasem 88,53 sekundy, srebro powędrował do Słoweńca Petera Kauzera z czasem 88,70 sekundy ze stratą do zwycięzcy 0,17 sekundy, a brąz zdobył Czech Jiri Prskavec z czasem 88,99 sekund z 2 sekundami karnymi, czyli ze stratą 0,46 sekund, ale gdyby bez kar dla Czecha to zdobyłby złoto

Kolarstwo:

* jazda indywidualna na czas pań: złoty medal wywalczyła Amerykanka Kristin Armstrong z czasem 44:26,42, srebro zdobyła Rosjanka Olga Zabielińska z czasem 44:31,97 ze stratą do zwyciężczyni 5,55 sekund, a brąz trafiła do Holenderki Anne van der Breggen z czasem 44:37,80 ze stratą 11,38 sekund

* jazda indywidualna na czas panów: złoto wywalczył na szczęśliwe pożegnanie Szwajcar Fabian Cancellara z czasem 1:12:15,42, srebro zdobył Holender Tom Dumoulin z czasem 1:13:02,83 ze stratą do zwycięzcy 48,41 sekund, a brąz wywalczył Brytyjczyk Chris Froome z czasem 1:14:17,54 ze stratą 1:02,12

Pływanie:

* 100 metrów stylem dowolnym panów: złoto wywalczył Australijczyk Kyle Chambers z czasem 47,58 sekund z rekordem świata juniorów, srebro zdobył Belg Pieter Timmers z czasem 47,80 sekund ze stratą do zwycięzcy wynoszącym 0,22 sekundy oraz z rekordem Belgii, a brąz trafił do Amerykanina Nathana Adriana z czasem 47,85 sekund ze stratą 0,27 sekund

* 200 metrów żabką panów: złoty medal wywalczył Kazach Dmitrij Bałandin z czasem 2:07,46 z rekordem Kazachstanu, srebro powędrował do Amerykanina Josha Prenota z czasem 2:07,53 ze stratą do zwycięzcy wynoszącym zaledwie 0,07 sekund, a brąz trafił do Rosjanina Antona Czupkowa z czasem 2:07,70 ze stratą 0,24 sekundy

* 200 metrów stylem motylkowym pań: złoto wywalczyła Hiszpanka Mireia Belmonte z czasem 2:04,85, srebro wywalczyła Australijka Madeline Groves z czasem 2:04,88 ze stratą do zwyciężczyni wynoszącym ledwo 0,03 sekundy, a brąz zdobyła Japonka Natsumi Hoshi z czasem 2:05,20 ze stratą 0,35 sekund

* sztafeta 4 x 200 metrów stylem dowolnym pań: złoty medal wywalczyły Amerykanki w składzie: Allison Schmitt, Leah Smith, Maya DiRado i Katie Ledecky z czasem 7:43,03, a w eliminacjach brały udział również Missy Franklin, Melanie Margalis i Cierra Runge, srebro wywalczyły Australijki w składzie: Leah Neale, Emma McKeon, Bronte Barratt i Tamsin Cook z czasem 7:44,87 ze stratą do zwyciężczyń wynoszącym 1,84 sekundy, a w eliminacjach brała udział Jessica Ashwood, a brąz przyznano Kanadyjkom w składzie: Katerine Savard, Taylor Ruck, Brittany MacLean i Penny Oleksiak z czasem 7:45,39 ze stratą 2,36 sekund, a w eliminacjach brały udział również Emily Overholt i Kennedy Goss

Podnoszenie ciężarów:

* panie - do 69 kg: złoto wywalczyła Chinka Xiang Yanmei z wynikiem 261 (rwanie - 116 kg; podrzut - 145 kg), srebro zdobyła Kazaszka Żazira Żapparkul z wynikiem 259 (rwanie - 115 kg; podrzut - 144 kg), a brąz zdobyła Egipcjanka Sara Ahmed z wynikiem 255 (rwanie - 112 kg; podrzut - 143 kg)

* panowie - do 77 kg: złoty medal wywalczył Kazach Nidżat Rahimow z wynikiem 379 (rwanie - 165 kg; podrzut - 214 kg z nowym rekordem świata), srebrny medal zdobył Chińczyk Lu Xiaojun z wynikiem 379 (rwanie - 177 kg z poprawionym przez niego rekordem świata; podrzut - 202 kg), a brązowy medal wywalczył Egipcjanin Mohamed Mahmud z wynikiem 361 (rwanie - 165 kg z rekordem Afryki; podrzut - 196 kg)

Skoki do wody: skoki synchroniczne z trampoliny 3 metry panów: złoty medal wywalczyli Brytyjczycy Chris Mears i Jack Laugher z wynikiem 454,32, srebrny medal trafił do Amerykanów Sama Dorvana i Michaela Hixona z wynikiem 450,21, a brąz wywalczyli Chińczycy Cao Yuan i Qin Kai z wynikiem 443,70

Strzelectwo:

* pistolet dowolny 50 metrów panów: złoty medal wywalczył Koreańczyk z południa Jin Jong-oh z wynikiem 193,7 punktów z rekordem olimpijskim po zmianie przepisów, srebrny medal zdobył Wietnamczyk Hoang Xuan Vinh z wynikiem 191,3 punktów, a brąz wywalczył Koreańczyk z północy Kim Song-guk z wynikiem 172,8

* trap podwójny panów: złoty medal wywalczył niezależny reprezentant Fehaid Aldihani (z powodu zawieszenia Kuwejtu za wtrącanie się w jakieś sprawy) z wynikiem 26 trafień pokonując Włocha Marco Innocentiego z 2 trafieniami przewagi, a brąz wywalczył Brytyjczyk Steven Scott z wynikiem 30 trafień pokonując swojego rodaka Tima Kneale'a z 2 trafieniami przewagi

Szermierka:

* floret pań: złoty medal wywalczyła Rosjanka Inna Derigłazowa pokonując Włoszkę Elisę Di Franciscę (tą, która wyeliminowała Hanię Łyczbińską w 1/8 finału) wynikiem 12:11, a brąz wywalczyła Tunezyjka Ines Bubakri pokonując Rosjankę Ajdę Szanajewę wynikiem 15:11

* szabla panów: złoty medal wywalczył Węgier Aron Szilagyi pokonując Amerykanina Daryla Homer'a wynikiem 15:8, a brązowy medal wywalczył Koreańczyk z południa Kim Jung-hwan pokonując Irańczyka Modżtabę Abediniego wynikiem 15:8

Tenis stołowy: singiel pań: złoty medal wywalczyła Chinka Ding Ning pokonując Lu Xiaoxię 4:3 (pierwszy set - do 9 [dla Ding]; drugi set - do 5 [dla Lu]; trzeci set - do 12 [dla Ding]; czwarty set - do 9 [dla Lu]; piąty set - do 8 [dla Lu]; szósty set - do 7 [dla Ding]; siódmy set - do 7 [dla Ding]), a brąz wywalczyła Koreanka z północy Kim Song-i pokonując Japonkę Ai Fukuharę wynikiem 4:1 dla (pierwszy set - do 7 [dla Kim]; drugi set - do 7 [dla Kim]; trzeci set - do 5 [dla Kim]; czwarty set - do 12 [dla Fukuhary]; piąty set - do 5 [dla Kim])

 

===

 

Program na 6. dzień Igrzysk z udziałem naszych:
13:00 Badminton - faza grupowa, debel [M] (Kim Gi Jung / Kim Sa Rung [Korea Południowa] - Adam Cwalina / Przemysław Wacha)
13:30 Wioślarstwo - dwójka bez sternika, półfinał AB 1 [K] (z udziałem sióstr Anny i Marii Wierzbowskich)
13:50 Wioślarstwo - dwójka podwójna wagi lekkiej, półfinał AB 1 [K] (z udziałem Weroniki Deresz i Martyny Mikołajczak)
14:00 Strzelectwo - karabin małokalibrowy 3 postawy 50 metrów, eliminacje [K] (z udziałem Agnieszki Nagay i Sylwii Bogackiej)
14:20 Wioślarstwo - dwójka podwójna wagi lekkiej, półfinał AB 2 [M] (z udziałem Artura Mikołajczewskiego i Miłosza Jankowskiego)
15:00 Siatkówka plażowa - runda wstępna [K] (Talita Antunes / Larissa Franca [brazylia] - Kinga Kołosińska / Monika Brzostek)
15:00 Wioślarstwo - ósemka, repasaż [M] (z udziałem osady w składzie: Zbigniew Schodowski, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski [w roli sternika])
15:00 Judo - do 78 kg, eliminacje [K] (z udziałem Darii Pogorzelec, w pierwszej rundzie jej rywalką będzie Hortence Mballa Atangana [Kamerun], jeśli wyeliminuje rywalkę, to w drugiej rundzie będzie Luise Malzahn [Niemcy], jeśli tak samo wyeliminuje rywalkę, to w ćwierćfinale rywalką będzie Mayra Aguiar [brazylia] lub Miranda Giambelli [Australia])
15:12 Wioślarstwo - czwórka podwójna, finał A [M] (z udziałem Mateusza Biskupa, Wiktora Chabela, Dariusza Radosza i Mirosława Ziętarskiego) - o medal
15:24 Wioślarstwo - czwórka podwójna, finał A [K] (z udziałem Marii Springwald, Joanny Leszczyńskiej, Agnieszki Kobus i Moniki Ciaciuch) - o medal
16:04 Wioślarstwo - dwójka podwójna, finał A [K] (z udziałem Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj) - o medal
16:30 Piłka ręczna - faza grupowa [M] (Polska - Egipt)
17:00 Siatkówka plażowa - runda wstępna [M] (Mariusz Prudel / Grzegorz Fijałek - Marco Grimalt / Esteban Grimalt [Chile])
17:00 Strzelectwo - karabin małokalibrowy 3 postawy 50 metrów, finał [K] (z ew. udziałem Agnieszki Nagay lub/i Sylwii Bogackiej) - o medal
17:30 Kajakarstwo górskie - dwójki kanadyjki, półfinał [M] (z udziałem Piotra Szczepańskiego i Marcina Pochwały)
18:05 Żeglarstwo - RS:X, wyścigi 7-9 [M] (z udziałem Piotra Myszki)
18:05 Żeglarstwo - 470, wyścigi 3-4 [K] (z udziałem Irminy Gliszczyńskiej i Agnieszki Skrzypulec)
18:15 Żeglarstwo - RS:X, wyścigi 7-9 [K] (z udziałem Małgorzaty Białeckiej)
18:16 Pływanie - 50 metrów stylem dowolnym, bieg 8 [M] (z udziałem Filipa Wypycha)
18:18 Pływanie - 50 metrów stylem dowolnym, bieg 9 [M] (z udziałem Pawła Juraszka)
18:30 Kajakarstwo górskie - jedynki kajaki, półfinał [K] (z udziałem Natalii Pacierpnik) - o medal
19:15 Kajakarstwo górskie - dwójki kanadyjki, finał [M] (z ew. udziałem Piotra Szczepańskiego i Marcina Pochwały, godzina startu do ustalenia) - o medal
19:25 Pływanie - 100 metrów stylem motylkowym, bieg 4 [M] (z udziałem Konrada Czerniaka)
19:28 Pływanie - 100 metrów stylem motylkowym, bieg 5 [M] (z udziałem Pawła Korzeniowskiego)
19:41 Pływanie - 200 metrów stylem grzbietowym, bieg 2 [K] (z udziałem Alicji Tchórz)
20:00 Kajakarstwo górskie - jedynki kajaki, finał [K] (z udziałem Natalii Pacierpnik)
20:00 Siatkówka - faza grupowa [M] (Polska - Argentyna)
20:30 Judo - do 78 kg, finały [K] (z ew. udziałem Darii Pogorzelec) - o medal
21:00 Kolarstwo torowe - sprint drużynowy, kwalifikacje, bieg 2 [M] (z udziałem Krzysztofa Maksela, Rafała Sarneckiego i Damiana Zielińskiego, ich rywalami będą Wenezuelczycy w składzie: Cesar Marcano, Hersony Canelon i Angel Pulgar)
21:19 Kolarstwo torowe - wyścig drużynowy na dochodzenie, kwalifikacje, bieg 1 [K] (z udziałem Edyty Jasińskiej, Justyny Kaczkowskiej, Darii Pikulik i Natalii Rutkowskiej, a Małogrzata Wojtyra jest rezerwową)
21:40 Badminton - faza grupowa, mikst (Joachim Fischer Nielsen / Christinna Pedersen [Dania] - Robert Mateusiak / Nadieżda Zięba)
22:10 Kolarstwo torowe - sprint drużynowy, półfinał 1 [22:10]/2 [22:13]/3 [22:16]/4 [22:19] (z ew. udziałem Krzysztofa Maksela, Rafała Sarneckiego i Damiana Zielińskiego)
23:20 Kolarstwo torowe - sprint drużynowy, finały [brąz - 23:21 lub złoto - 23:25] (z ew. udziałem Krzysztofa Maksela, Rafała Sarneckiego i Damiana Zielińskiego) - o medal
01:30 Badminton - faza grupowa, singiel [M] (Kevin Cordon [Gwatemala] - Adrian Dziółko)
--:-- Tenis ziemny - mikst, 1/8 finału (Agnieszka Radwańska / Łukasz Kubot - Irina-Camelia Begu / Horia Tecau)
03:03/03:10 Pływanie - 50 metrów stylem dowolnym, półfinał 1/2 [M] (z ew. udziałem Filipa Wypycha lub/i Pawła Juraszka)
03:35/03:44 Pływanie - 200 metrów stylem grzbietowym, półfinał 1/2 [K] (z ew. udziałem Alicji Tchórz)
04:00 Siatkówka plażowa - baraż o fazę pucharową [M] (z udziałem Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka oraz ew. Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla, rywale będą znani po zakończeniu rundy wstępnej)
04:34/04:42 Pływanie - 100 metrów stylem motylkowy, półfinał 1/2 [M] (z ew. udziałem Konrada Czerniaka lub/i Pawła Korzeniowskiego)
 
UWAGA! Terminy mogą ulec zmianie.
Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...