Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2016 w Rio de Janeiro


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@mad85, nie zgadzam się w Tobą w kwestii Radwańskiej, igrzyska są raz na 4 lata, są to dwa tygodnie grania, ale pokazała, że ważniejsze są dla niej jakieś turniejiki rangi WTA. Miała okazję pokazać ludziom, którzy jej nie lubią, że jest klasową zawodniczką. Jednak potwierdziła opinie, które o niej krążą. Nie przypadkowo nigdy nie wygrała i nigdy nie wygra Wielkiego Szlema.

 

Taka ciekawostka. Dzisiaj pierwszy w historii złoty medal dla Wietnamu zdobył w strzelectwie Hoang Xuan Vinh.

To że nie wygrała Wielkiego Szlema to inna kwestia, jest dobrą tenisistką ale nie wybitną. Co w tym dziwnego, że ważniejsze są dla niej turnieje WTA niż Igrzyska ? Tak samo dla piłkarzy są ważniejsze ME niż Igrzyska, tak samo bokserzy wolą przejść na zawodowstwo niż jechać na igrzyska. IO są świętem sportów amatorskich nie zawodowych, gdzie sportowcy tych dyscyplin mogą się pokazać szerszej publiczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj tenisistów do piłkarzy, gdzie grają reprezentacje U-23 wzmocnione czasami jakąś gwiazdą... Tak samo do bokserów, boks amatorski, to inna bajka. Radwańska wygrała już na kortach wystarczająco forsy, Dla każdego tenisisty z ambicjami medal olimpijski powinien być jednym z najważniejszych osiągnięć w karierze. Sprawienie radości swoim kibicom na tak wielkiej imprezie, możliwość zdobycia nowych kibiców. Radwańska dzięki w głównej mierze Olimpiadzie jest uważana za sportowca bez charakteru. Dzisiaj to potwierdziła. 

Prześledź sobie @mad85 listę medalistów olimpijskich w tenisie ziemnym na IO w XXI wieku. Zobacz sobie jakie wyniki dzisiaj padały na kortach - widzisz tam większe niespodzianki? Ja widzę tylko jedną..... wiemy jaką. 

Masz tu jeszcze przykład tenisisty z charakterem....
http://sportowefakty.wp.pl/tenis/568031/roger-federer-ciagle-marzy-o-olimpijskim-zlocie-w-singlu-najwieksza-szanse-miale

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuje celowo bo tak samo powinno być w tenisie.  Zawodnicy młodzi albo z 500+ rankingu. Im by zależało biliby się do ostatniej kropli potu. A najlepie w ogólę wyłączyć te spory z Igrzysk.

Dla tenisisty z ambicjami największym osiągnięciem w karierze jest  wygranie klasycznego wielkiego szlema a nie jakiś medal olimpijski. IO nie wielka impreza, wielkimi Imprezami to są Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. To nie tyczy się tylko Radwańskiej ale także dziś choćby Froom, wolał wygrać TDF niż bić się dziś o medal a nikt mi nie powie, że przez miesiąc nagle osłab . Kibiców czy popularność to zdobywają tacy ludzie jak ten Wietnamczyk a nie zawodowcy jak Radwańska czy Froom. Majka z chęcią oddałby ten medal za wygranie klasyfikacji głównej TDF.

 

IO powinny promować takie sporty jak strzelectwo, łucznictwo czy wiele innych sportów których na co dzień nie znamy a nie zawodowców.

 

Nie dorabiaj ideologi do czegoś czego nie ma, wiesz dlaczego sportowcy tych mniej popularnych dyscyplin traktują najpoważniej IO ? Bo tam dostają największą kasę za wyniki a zdobywając medal mając zapewnioną przyszłość a na swoich dyscyplinach nie są w stanie tego zrobić. 

 

Roger to sobie może tak mówić przechodzi na emeryturę powoli i bawi się w zasadzie sportem, w momencie kiedy był najlepszym tenisistą świata to odpadł w II rundzie w Atenach. Pod koniec kariery zmieniają się priorytety.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety..ale Tomek Jabłoński jeszcze w Rio powalczy.


No niestety..ale Tomek Jabłoński jeszcze w Rio powalczy.

Jak słuchałem wywiadu z Radwańską to nie wiem czy ona nie umie się przyznać do porażki czy po prostu jest tak beznadziejna z charakteru,przegrywa z chińskim no-name'm a w wywiadzie mówi,że to wina aklimatyzacji i kortu po prostu ręce odpadają,że tacy "sportowcy" reprezentują Polskę na IO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus Williams odpadła po niesamowicie wyrównanym meczu z niżej notowaną Flipkens.

Polacy ograli w siatkówce plażowej Niemców.

Mamy nowy rekord olimpijski w pływaniu motylkiem kobiet - 55.84.

I kolejny rekord olimpijski i świata tym razem na 400 metrów stylem zmiennym kobiet - 4:26:36

I na zakończenie sztafeta kobiet stylem dowolnym rownież pobiła rekord świata.

Edytowane przez kamilos951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IO powinny promować takie sporty jak strzelectwo, łucznictwo czy wiele innych sportów których na co dzień nie znamy a nie zawodowców.

 

Nie dorabiaj ideologi do czegoś czego nie ma, wiesz dlaczego sportowcy tych mniej popularnych dyscyplin traktują najpoważniej IO ? Bo tam dostają największą kasę za wyniki a zdobywając medal mając zapewnioną przyszłość a na swoich dyscyplinach nie są w stanie tego zrobić. 

 

Roger to sobie może tak mówić przechodzi na emeryturę powoli i bawi się w zasadzie sportem, w momencie kiedy był najlepszym tenisistą świata to odpadł w II rundzie w Atenach. Pod koniec kariery zmieniają się priorytety.

Ależ doskonale wiem, w których dyscyplinach Igrzyska są jedyną szansą na zaistnienie i zarobienie dobrych pieniędzy, Federer raz odpadł w drugiej rundzie. Zdarza się... Medale olimpijskie ma i nie jest to dla niego powód do wstydu. Ale odpadać co 4 lata jako rakieta ze ścisłej czołówki pierwszego dnia Olimpiady? To już kpina. Nawet Azarenka przywiozła medal Łukaszence... :) Widziałeś mecz bodajże z Pironkową w Roland Garros? Przez Igrzyska i takie mecze jak tamten miałem mieszane odczucia w stosunku do Radwańskiej. Teraz zdecydowana większość ludzi ma o niej opinię negatywną. Dla Ciebie może to być znakomita zawodniczka, dla mnie już nie jest. Ja mam swoje racje i Ty.

 

Oglądałem wczoraj zarówno finały strzelectwa jak i drużynowe łucznictwo Panów - w bardzo ciekawej formule rozegrane finały, nawet nie miałem ochoty przełączać się na mecz Ekstraklasy. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie 1. dnia Igrzysk w Rio:

STARTY POLAKÓW

Zaczynam od strzelectwa w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 metrów pań, w której do wąskiego finału nie awansowały Agnieszka Nagay i Sylwia Bogacka, które zajęły odpowiednio 29. i 40. miejsce, a w konkurencji pistoletu pneumatycznego na 10 metrów panów, w którym w wąskim finale nie zmieścił się Piotr Daniluk, który zajął 41. miejsce. Czas na wioślarstwo, w jedynce panów awans do ćwierćfinału wywalczył Natan Węgrzycki-Szymczyk zajmując w 3. biegu miejsce 2., natomiast w dwójce podwójnej pań Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj wygrały w 2. biegu tym samym mieszcząc się w półfinale, zaś w czwórce podwójnej panów nasza osada w składzie: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Darek Radosz i Mirek Ziętarski zajęli 2. miejsce w 2. biegu i wywalczyli awans do finału, a w czwórce podwójnej pań nasza osada w składzie: Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch zajęły 2. miejsce w 2. biegu i będą walczyć w repasażu. Teraz czas na kolarstwo, w którym mamy dobrą wiadomość, Rafał Majka zdobył brązowy medal kończąc z czasem 6:10:10 z 5-sekundową stratą do zwycięzcy, o której będzie mowa w sekcji Finałów, a złe są takie, że dwa Michały: Gołaś i Kwiatkowski, którzy dojechali do mety z 57. i  62. rezultatem ze stratą równe 20 minut do zwycięzcy, a Maciej Bodnar niestety nie ukończył wyścigu. Pora na pływanie i niestety złe wieści, żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować się do kolejnych części, a więc w 400 metrów stylem dowolnym panów Wojciech Wojdak zajął 23. czas, a w biegu 6. zajął przedostatnie, 7. miejsce, Filip Zaborowski zajął 27. czas, a w biegu 5. zajął przedostatnie, 7. miejsce, w 400 metrów żabką panów Marcin Stolarski zajął 29. czas, a w biegu 4. zajął ostatnie miejsce, jeśli chodzi o sztafetę 4 x 100 metrów stylem dowolnym pań nasza sztafeta w składzie: Kasia Wilk, Alicja Tchórz, Ola Urbańczyk i Anna Dowgiert zajęła niestety przedostatnie, 15. miejsce, a w biegu 1. przedostatnie wyprzedzając jedynie Izrael. W siatkówce plażowej para Kantor/Łosiak wygrali mecz z niemiecką parą Boeckermann/Flueggen 2:0 (pierwszy set - do 11; drugi set - do 21). W tenisie jedna dobra i dwie złe wieści, zacznę od dobrej wieści, nasi debliści Kubot i Matkowski wygrali mecz z indyjską parą Bopanna i Paes wynikiem 2:0 (pierwszy set - 6:4; drugi set - 7:6 [tie-break - 8:6]) i zmierzą się w kolejnej rundzie z groźniejszą hiszpańską parą Roberto Bautista Agut i David Ferrer, a złe wieści są takie, że Agnieszka Radwańska przegrała z Chinką Saisai Zhengiem wynikiem 0:2 (pierwszy set - 4:6; drugi set - 5:7) na korzyść Chinki, a Magda Linette przegrała z Rosjanką Anastasiją Pawluczenkową wynikiem 0:2 (pierwszy set - 0:6; drugi set - 3:6) na korzyść Rosjanki. W tenisie stołowym zacznę od panów, w pierwszej rundzie Kuba Dyjas wygrał mecz z Paragwajczykiem Marcelo Aguirre wynikiem 4:0 (pierwszy set - do 5; drugi set - do 9; trzeci set - do 9; czwarty set - do 7) i w drugiej zmierzyć się będzie z Rosjaninem Aleksandrem Szybajewem, u pań Kasia Grzybowska-Franc wygrała w pierwszej rundzie z Hinduską Batrą 4:2 (pierwszy set - do 10 [dla Indii]; drugi set - do 6 [dla Polski]; trzeci set - do 12 [dla Polski]; czwarty set - do 8 [dla Indii]; piąty set - do 4 [dla Polski]; szósty set - do 12 [dla Polski), a w drugiej rundzie niestety Grzybowska-Franc przegrała z reprezentantką Korei Północnej Kim Song I wynikiem 0:4 (pierwszy set - do 9; drugi set - do 2; trzeci set - do 6; czwarty set - do 6), a Li Qian przegrała w tej samej rundzie z Rumunką Danielą Monteiro Dodean wynikiem 1:4 (pierwszy set - do 10 [dla Rumunii]; drugi set - do 9 [dla Rumunii]; trzeci set - do 9 [dla Rumunii]; czwarty set - do 5 [dla Polski]; piąty set - do 8 [dla Rumunii]).

 

FINAŁY

Judo:

* panie - do 48 kg: złoty medal wywalczyła Argentynka Paula Pareto pokonując reprezentantkę Korei Południowej Jeong Bo-kyeong poprzez wazari (czyt. łazari), a brązowe medale wywalczyły odpowiednio Japonka Ami Kondo pokonując Mongołkę Monkhbatyn Urantsetseg poprzez yuki oraz Kazaszka Gałbardrachyn Otgonceceg pokonując Kubankę Dayaris Mestre poprzez ippon.

* panowie - do 60 kg: złoty medal wywalczył Rosjanin Biesłan Mudranow pokonując Kazacha Jełdosa Smietowa poprzez wazari, a brązowe medale wywalczyli odpowiednio Japończyk Naohisa Takato pokonując Azera Orchana Safarowa dzięki shido, a Uzbek Dijorbek Urozbojew pokonując Gruzina Amirana Papinaszwilego poprzez yuko

Kolarstwo szosowe: wyścig ze startu wspólnego panów: złoty medal wywalczył Belg Greg van Avermaet z czasem 6:10:05, a srebro wywalczył Duńczyk Jacob Fuglsang z tym samym czasem, a brąz wywalczył nasz rodak Rafał Majka, o którym wspomniałem w sekcji "Starty Polaków"

Łucznictwo: drużynowy panów: złoty medal wywalczyli Koreańczycy z południa w składzie Kim Woo-jin (czyt. Kim Łudżin), Ku Bon-chan (czyt. Ku Bonczan) i Lee Seung-yun (czyt. Li Sungjun) pokonując Amerykanów w składzie Brady Ellison, Zach Garrett i Jake Kaminski (przy ostatnim - o polsko brzmiącym nazwisku) wynikiem 6:0 (60:57; 58:57; 59:56), a brązowy medal wywalczyli Australijczycy w składzie Alec Potts, Ryan Tyack i Taylor Worth pokonując Chińczyków w składzie Gu Xuesong, Wang Dapeng i Xing Yu wynikiem 6:2 (56:55; 56:53; 54:57; 59:54)

Pływanie:

* 400 metrów stylem dowolnym panów: złoty medal wywalczył Australijczyk Mack Horton z czasem 3:41,55, srebro wywalczył Chińczyk Sun Yang ze stratą do zwycięzcy 0,13 sekundy, a brąz wywalczył Włoch Gabriele Detti ze stratą 1,94 sekundy

* 400 metrów stylem zmiennym panów: złoty medal wywalczył Japończyk Kosuke Hagino z czasem 4:06,05 z rekordem Azji, srebro wywalczył Amerykanin Chase Kalisz (polskie pochodzenie) ze stratą do zwycięzcy 0,70 sekundy, a brąz wywalczył Daiya Seto ze stratą do swego rodaka 3,66 sekundy

* 400 metrów stylem zmiennym pań: złoty medal wywalczyła Węgierka Katinka Hosszu (czyt. Kotinko Hossu) z czasem 4:26,36 z rekordem świata, srebro wywalczyła Amerykanka Maya DiRado ze stratą do zwyciężczyni 4,79 sekund, a brąz wywalczyła Hiszpanka Mireia Belmonte ze stratą 6,03 sekundy

* sztafeta 4 x 100 metrów stylem dowolnym pań: złoty medal wywalczyły Australijki w składzie: Emma McKeon, Brittany Elmslie, Bronte Campbell i Cate Campbell z czasem 3:30,65 z rekordem świata, a w eliminacjach uczestniczyła również Madison Wilson, srebro wywalczyły Amrykanki w składzie: Simone Manuel, Abbey Weitzell, Dana Vollmer i Katie Ledecky ze stratą 1,24 sekund do zwyciężczyń, a w eliminacjach uczestniczyły również Amanda Weir, Lia Neal i Allison Schmidt, a brąz wywalczyły Kanadyjki w składzie: Sandrine Mainville, Chantal Van Landeghem, Taylor Ruck i Penny Oleksiak ze stratą 2,24 sekundy, a w eliminacjach wzięła udział również Michelle Williams.

Podnoszenie ciężarów: panie - do 48 kg: złoty medal wywalczyła Tajka Sopita Tanasan z wynikiem 200 (rwanie - 92 kg; podrzut - 108 kg), srebro wywalczyła Indonezyjka Sri Wahyuni Agustiani z wynikiem 192 (rwanie - 85 kg; podrzut - 107 kg), a brąz wywalczyła Japonka Hiromi Miyake z wynikiem 188 (rewanie - 81 kg; podrzut - 107 kg)

Strzelectwo:

* karabin pneumatyczny 10 metrów pań: złoty medal wywalczyła Amerykanka Virginia Thrasher z wynikiem 208,0 punktów z rekordem olimpijskim po zmianie przepisów, a srebro wywalczyła Chinka Du Li z wynikiem 207,0 punktów, a brąz wywalczyła też Chinka Yi Siling z wynikiem 185,4 punktów

* pistolet pneumatyczny 10 metrów panów: złoty medal wywalczył Wietnamczyk Hoang Xuan Vinh z wynikiem 202,5 punktów z rekordem olimpijskim po zmianie przepisów, ale dla Wietnamu jest to pierwsze historyczne złoto, srebro wywalczył reprezentant gospodarzy Felipe Almeida Wo z wynikiem 202,1, a brąz wywalczył Chińczyk Pang Wei z wynikiem 180,4 punktów

Szermierka: szpada kobiet: złoty medal wywalczyła Węgierka Emese Szasz (czyt. Emesze Sas) pokonując Włoszkę Rossellę Fiamingo wynikiem 15:13 dla Węgierki, a brąz wywalczyła Chinka Sun Yiwen pokonując Francuzkę Laruen Rembi wynikiem 15:12 dla Chinki

 

===

 

Program na dziś (2. dzień) z udziałem naszych (wg czasu polskiego):

14:00 Strzelectwo - pistolet pneumatyczny, 10 metrów [K] (z udziałem Klaudii Breś)

15:30 Wioślarstwo - dwójka bez sternika, bieg 3 [K] (z udziałem sióstr Anny i Marii Wierzbowskich)

16:00 Siatkówka plażowa - runda wstępna [K] (Kinga Kołosińska / Monika Brzostek - Lauren Fendrick / Brooke Sweat [stany Zjednoczone])

16:00 Tenis ziemny - singiel [M] (Gilles Muller [Luksemburg] - Jerzy Janowicz) /pierwszy w tym dniu na korcie 9/

16:00 Strzelectwo - pistolet pneumatyczny, 10 metrów [K] (z ewentualnym udziałem Klaudii Breś) - o medal

16:10 Wioślarstwo - dwójka podwójna wagi lekkiej, bieg 4 [K] (z udziałem Weroniki Deresz i Martyny Mikołajczak)

16:40 Wioślarstwo - dwójka podwójna, bieg 3 [M] (z udziałem Artur Mikołajczewskiego i Miłosza Jankowskiego)

17:15 Kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego [K] (z udziałem Katarzyny Niewiadomej, Małgorzaty Jasińskiej i Anny Plichty) - o medal

17:50 Kajakarstwo górskie - jedynki kanadyjki, pierwszy bieg eliminacyjny [M] (z udziałem Grzegorza Hedwiga)

18:05 Pływanie - 100 metrów stylem grzbietowym, bieg 2 [K] (z udziałem Alicji Tchórz)

18:39 Pływanie - 200 metrów stylem dowolnym, bieg 5 [M] (z udziałem Kacpra Majchrzaka)

18:45 Kajakarstwo górskie - jedynki kajaki, pierwszy bieg eliminacyjny [M] (z udziałem Macieja Okręglaka)

18:46 Jeździectwo - WKKW, ujeżdżanie (z udziałem Pawła Spisaka na koniu Banderas) [uWAGA: Przepraszam za to, że napisałem wczoraj przez pomyłkę, bo będzie startował dzisiaj, a nie wczoraj]

19:14 Pływanie - 100 metrów stylem grzbietowym, bieg 2 [M] (z udziałem Tomasza Polewki)

19:20 Pływanie - 100 metrów stylem grzbietowym, bieg 4 [M] (z udziałem Radosława Kawęckiego)

19:30 Tenis stołowy - singiel, runda 2 [M] (Aleksander Szybajew [Rosja] - Jakub Dyjas)

19:50 Kajakarstwo górskie - jedynki kanadyjki, drugi bieg eliminacyjny [M] (z udziałem Grzegorza Hedwiga)

20:00 Siatkówka halowa - faza grupowa [M] (Polska - Egipt)

20:30 Tenis stołowy - singiel, runda 2 [M] (Wang Zengyi - Bojan Tokić [słowenia])

20:45 Kajakarstwo górskie - jedynki kajaki, drugi bieg eliminacyjny [M] (z udziałem Macieja Okręglaka)

--:-- Tenis ziemny - debel, runda 1 [K] (Klaudia Jans-Ignacik / Paula Kania - Eugenie Bouchard / Gabriela Dabrowski [Kanada]) /czwarty w tym dniu na korcie 7/

21:40 Piłka ręczna - faza grupowa [M] (Polska - Brazylia)

01:30 Gimnastyka sportowa - eliminacje [K] (z udziałem Katarzyny Jurkowskiej-Kowalskiej)

02:00 Tenis stołowy - singiel, runda 3 [M] (Timo Boll [Niemcy] - ew. Jakub Dyjas)

03:11/03:20 Pływanie - 200 metrów stylem dowolnym, półfinał 1/2 [M] (z ewentualnym udziałem Kacpra Majchrzaka)

04:00 Siatkówka plażowa - runda wstępna [M] (Wiaczesław Krasilnikow / Konstantin Siemienow [Rosja] - Mariusz Prudel / Grzegorz Fijałek)

04:12/04:20 Pływanie - 100 metrów stylem grzbietowym, półfinał 1/2 [M] (z ewentualnym udziałem Tomasza Polewki lub/i Radosława Kawęckiego)

04:36/04:44 Pływanie - 100 metrów stylem grzbietowym, półfinał 1/2 [K] (z ewentualnym udziałem Alicji Tchórz)

 

UWAGA! Godziny startów mogą ulec zmianie tak jak w przypadku wczorajszego dnia związane z wioślarstwem, w którym opóźniano o kilkadziesiąt minut niż pierwotnie planowano.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem czegoś o boksie.

W ramach uzupełnienia do podsumowania ze Startów Polaków:

W boksie w wadze ciężkiej (do 91 kg) panów Igor Jakubowski przegrał walkę z Brytyjczykiem Lawrence'em Okolie wynikiem 0:3 na korzyść Brytyjczyka.

 

EDIT:

Z dnia dzisiejszego: Program w wioślarstwie uległa modyfikacji z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, a więc starty z udziałem naszych odbędą się z 2-godzinnym opóźnieniem względem planowanej.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za patol: http://www.sport.pl/rio2016/1,130063,20510336,rio-2016-skandal-polityczny-na-igrzyskach-co-za-wstyd.html#MT_1Zdjecie

 

Wszystkich Libanczykow ktorzy byli w autobusie powinno sie natychmiastowo wykluczyc z Igrzysk i deportowac do domu ... To co zrobili jest niedopuszczalne - pogwalcili wszystkie wartosci ktore przeciez obowiazuja podczas Igrzysk. To nie jest ich dom, ze sobie moga rzadzic. Nie wiem gdzie jest w tym momencie MKOL i reszta tych wszystkich federacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...