Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2016 w Rio de Janeiro


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie 2. dnia Igrzysk w Rio:
STARTY POLAKÓW
Póki co, zaczynam od wioślarstwa, w którym miały wystąpić nasze osady, ale zostały przełożone na inne terminy, a więc przedstawię Wam w programie na 3. dzień. W strzelectwie, w konkurencji pistoletu pneumatycznego na 10 metrów pań Klaudia Breś niestety zajęła 23. miejsce w eliminacjach nie mieszcząc się w finale. Przechodzę do siatkówki plażowej, zacznę od pań, nasza para Kinga Kołosińska i Monika Brzostek wygrały mecz z amerykańską parą Lauren Fendrick i Brooke Sweat wynikiem 2:1 dla Polek [pierwszy set - do 14 [dla USA]; drugi set - do 13 [dla Polski]; trzeci set - do 7 [dla Polski]), natomiast u panów para Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali mecz z rosyjską parą Wiaczesław Krasilnikow i Konstantin Siemienow 0:2 dla Rosjan (pierwszy set - do 14; drugi set - do 13). W tenisie ziemnym głównie złe wieści, w singlu panów Jerzy Janowicz przegrał mecz z Luksemburczykiem Gilles'em Muller'em 1:2 (pierwszy set - 5:7, wygrany set Janowicza; drugi set - 6:1, wygrany set Muller'a; trzeci set - 7:6, w tie-breaku 12:10, również wygrał Muller), natomiast w deblu pań para Klaudia Jans-Ignacik i Paula Kania przegrały z kanadyjską parą Eugenie Bouchard i Gabriela Dabrowski 1:2 (pierwszy set - 4:6, wygrana Kandyjek; drugi set - 7:5, wygrana Polek; trzeci set - 3:6, znów wygrana Kanadyjek). W kolarstwie szosowym pań - w wyścigu ze startu wspólnego najlepiej spisała się Kasia Niewiadoma zajmując 6. miejsce z czasem 3:51:47 (strata do zwyciężczyni wynosi 20 sekund), Gosia Jasińska zajęła 24. miejsce ze stratą 5 minut 7 sekund (5:07), natomiast Ania Plichta zajęła 41. miejsce ze stratą 10 minut 2 sekundy (10:02). W kajakarstwie górskim, w konkurencji jedynek kanadyjek panów Grzegorz Hedwig w pierwszym biegu eliminacyjnym uzyskał czas 96,67 sekund (bez sekund karnych), a w drugim biegu eliminacyjnym uzyskał czas 97,72 sekundy (z 2 sekundami karnymi), a więc lepszy rezultat osiągnął w pierwszym biegu eliminacyjnym ze stratą 4,44 sekundy do lidera Siderisa Tasiadisa [Niemcy], który uzyskał lepszy czas w drugim biegu eliminacyjnym, a więc Hedwig awansował do półfinału, a w konkurencji jedynek kajaków panów Maciej Okręglak uzyskał w pierwszym biegu eliminacyjnym czas 96,73 sekundy (z 6 sekundami karnymi), a w drugim biegu eliminacyjnym z czasem 94,44 sekundy, a więc lepszy rezultat uzyskał w drugim biegu eliminacyjnym i niestety odpadł z dalszej rywalizacji zajmując 18. miejsce (4. od końca) ze stratą 7,59 sekund do lidera Giovanniego De Gennaro [Włochy], którego lepszy czas uzyskał w pierwszym biegu eliminacyjnym. Tyle z kajakarstwa górskiego, teraz czas na jeździectwo, w konkurencji WKKW, Paweł Spisak na koniu Banderas po ujeżdżeniach zajął 51. miejsce z rezultatem 53,60. W tenisie stołowym z dalszego udziału odpadli Kuba Dyjas przegrywając z Rosjaninem Aleksandrem Szybajewem 0:4 (pierwszy set - do 9; drugi set - do 8; trzeci set - do 8; czwarty set - do 9) oraz Wang Zengyi przegrywając ze Słoweńcem Bojanem Tokiciem 2:4 (pierwszy set - do 9 [dla Wanga]; drugi set - do 9 [dla Tokicia]; trzeci set - do 6 [dla Tokicia]; czwarty set - do 9 [dla Wanga]; piąty set - do 5 [dla Tokicia]; szósty set - do 3 [dla Tokicia]). Jeśli chodzi o pływanie to zaczynam od 100 metrów stylem grzbietowym pań Alicja Tchórz nie zakwalifikowała się do półfinałów zajmując 21. miejsce w eliminacjach z czasem 1:01,31 ze stratą 2,47 sekund do Amerykanki Kathleen Baker, a w biegu 2. zajęła 2. miejsce ze stratą 0,04 sekundy do reprezentantki Hongkongu Claudii Lau, a jeśli chodzi o 200 metrów stylem dowolnym panów to Kacper Majchrzak z 15. czasem wynoszącym 1:47,12 ze stratą 1,37 sekundy do Chińczyka Sun Yanga, a w 5. biegu zajął 6. miejsce ze stratą do tego samego zawodnika chińskiego i tym samym awansował do półfinałów, w którym wystąpił w 1. półfinale, w którym zajął 4. miejsce z czasem 1:46,30 ze stratą 0,75 sekund do Amerykanina Conor'a Dwyer'a, a ogólnie zajął 10. miejsce z obu półfinałów ze stratą 1,67 sekund i tym samym nie wystąpi w finale, a w sztafecie 4 x 100 metrów stylem dowolnym nasza sztafeta w składzie Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Jan Świtkowski i Konrad Czerniak zajęli w 1. biegu 6. miejsce z czasem 3:15,52 ze stratą 3,48 sekund do zwycięzców, czyli do Rosjan w składzie Andrej Greczyn, Aleksander Popkow, Daniła Izotow i Aleksandra Suchorukowa. Jeśli chodzi o gimnastykę sportową, to w eliminacjach pań Kasia Jurkowska-Kowalska w 1. rotacji w ćwiczeniach wolnych uzyskała wynik 13,300 (trudność - 5,200; wykonanie - 8,100), w 2. rotacji w skokach uzyskała wynik 14,466 (trudność - 5,400; wykonanie - 9,066), w 3. rotacji na poręczach asymetrycznych uzyskała wynik 11,700 (trudność - 4,400; wykonanie - 7,300), a w 4. rotacji na równoważni uzyskała wynik 12,333 (trudność - 5,100; wykonanie - 7,233) i ogólnie zajęła 49. miejsce tym samym odpadła z dalszej rywalizacji. Teraz pora na gry zespołowe: w siatkówce panów reprezentacja Polski wygrała mecz z reprezentacją Egiptu wynikiem 3:0 (pierwszy set - do 18; drugi set - do 20; trzeci set - do 17) i tym samym prowadzą w tabeli grupy B dzięki stosunkowi (ratio) punktów setowych, a w piłce ręcznej panów nasi szczypiorniści przegrali mecz z Brazylią wynikiem 32:34 (do przerwy - 13:16), a najwięcej bramek dla Polski zdobył Michał Daszek z 8 golami.

FINAŁY
Judo:
* panie - do 52 kg: złoty medal wywalczyła jak na olimpijskim debiucie Kosowianka narodowości albańskiej (historyczny dla narodu albańskiego) Majlinda Kelmendi pokonując Włoszkę Odette Giuffridę poprzez yuko, a brązowe medale wywalczyły odpowiednio Japonka Misato Nakamura pokonując Brazylijkę (reprezentantkę gospodarzy) Erikę Mirandę poprzez yuko oraz Rosjanka Natalia Kuziutiona pokonując Chinkę Ma Yingnan poprzez ippon
* panowie - do 66 kg: złoty medal wywalczył Włoch Fabio Basile pokonując Koreańczyka z południa An Ba-ul poprzez ippon, a brązowe medale wywalczyli odpowiednio Uzbek Riszod Sobirow pokonując Słoweńca Adriana Gomboca poprzez ippon, a wcześniej wazari oraz Japończyk Masashi Ebinuma pokonując Kanadyjczyka Antoine'a Bouchard'a poprzez ippon, a wcześniej yuko
Kolarstwo: wyścig ze startu wspólnego pań: złoty medal wywalczyła Holenderka Anna van der Breggen z czasem 3:51:27, srebro zdobyła Szwedka Emma Johansson, a brąz wywalczyła Włoszka Elisa Longo Borghini, w obydwu przypadkach z identycznym czasem jak zwyciężczyni
Łucznictwo: drużynowy pań: złoty medal wywalczyły dominatorki z Korei Południowej w składzie Chang Hye-jin (czyt. Czang Hjedżin), Choi Mi-sun (czyt. Czoj Misun) i Ki Bo-bae (czyt. Ki Bobe) wygrywając z Rosjankami w składzie Tujana Daszydorżyjewa, Ksenia Pierowa i Irina Stiepanowa wynikiem 5:1, a brązowy medal wywalczyły reprezentantki Chińskiego Tajpeju w składzie Le Chien-ying, Lin Shih-chia i Tan Ya-ting pokonując Włoszki w składzie Lucilla Boari, Claudia Mandia i Guendalina Sartori wynikiem 5:3
Pływanie:
* 400 metrów żabką panów: złoty medal wywalczył Brytyjczyk Adam Peaty z czasem 57,19 sekund poprawiając jednocześnie rekord świata, srebrny medal wywalczył reprezentant RPA Cameron van der Burgh ze stratą do zwycięzcy 1,56 sekund, a brąz wywalczył Amerykanin Cody Miller ze stratą 1,74 sekundy
* sztafeta 4 x 100 metrów stylem dowolnym panów: złoty medal wywalczyli Amerykanie w składzie Caeleb Dressel, Michael Phelps, Ryan Held i Nathan Adrian z czasem 3:09,92, a w eliminacjach uczestniczyli także Jimmy Feigen, Blake Pieroni i Anthony Ervin, srebro wywalczyli Francuzi w składzie Mehdy Metella, Fabien Gilot, Florent Manaudou i Jeremy Stravius ze stratą 0,61 sekund do zwycięzcy, a w eliminacjach uczestniczyli również William Meynard i Clement Mignon, a brązowy medal wywalczyli Australijczycy w składzie James Roberts, Kyle Chalmers, James Magnussen i Cameron McEvoy ze stratą 1,45 sekund, a w eliminacjach brał udział również Matthew Abood
* 400 metrów stylem dowolnym: złoty medal wywalczyła Amerykanka Katie Ledecky z czasem 3:56,46 bijąc rekord świata, a w eliminacjach pobiła rekord olimpijski należąca do tragicznie zmarłej w ubiegłym roku Camille Muffat, srebro wywalczyła Brytyjka Jazmin Carlin ze stratą 4,77 sekund do zwyciężczyni, a brąz wywalczyła Amerykanka Leah Smith ze stratą 5,46 sekund
* 100 metrów stylem motylkowym: złoty medal wywalczyła Szwedka Sarah Sjoestroem z czasem 55,48 sekund poprawiając rekord świata, srebro wywalczyła Kanadyjka Penny Oleksiak ze stratą 0,98 sekund do zwyciężczyni, a brąz wywalczyła Amerykanka Dana Vollmer ze stratą 1,15 sekund
Podnoszenie ciężarów:
* panie - do 53 kg: złoty medal wywalczyła reprezentantka Chińskiego Tajpeju Hsu Shu-ching z wynikiem 212 (rwanie - 100 kg; podrzut - 112 kg), srebro zdobyła Filipinka Hidilyn Diaz z wynikiem 200 (rwanie - 88 kg; podrzut - 112 kg), a brąz wywalczyła Koreanka z południa Yoon Jin-hee (czyt. Jun Dżin-hi) z wynikiem 199 (rwanie - 88 kg; podrzut - 111 kg), ciekawostką jest to, że Li Yajun pobiła rekord olimpijski w rwaniu z rezultatem 101 kg, ale spaliła wszystkie podejście w podrzucie
* panowie - do 56 kg: złoty medal wywalczył Chińczyk Long Qingquan z wynikiem 307 (rwanie - 137 kg; podrzut - 170 kg, co jest nowym rekordem olimpijskim), co stanowi nowy rekord świata, srebrny medal zdobył Koreańczyk z północy Om Yun-chol z wynikiem 303 (rwanie - 134 kg; podrzut - 169 kg), a brąz wywalczył Taj Sinphet Kruaithong z wynikiem 289 (rwanie - 132 kg; podrzut - 157 kg)
Skoki do wody: skoki synchroniczne z trampoliny na 3 metry: złoty medal wywalczyły Chinki Shi Tingmao i Wu Minxia z łączną punktacją 345,60, srebro wywalczyły Włoszki Tania Cagnotto i Francesca Dallape z wynikiem 313,83, a brąz zdobyły Australijki Madison Keeney i Anabelle Smith z wynikiem 299,19
Strzelectwo:
* pistolet pneumatyczny 10 metrów pań: złoto wywalczyła Chinka Zhang Mengxue z wynikiem 199,4 punktów, co jest nowym rekordem olimpijskim po zmianach, srebro wywalczyła Rosjanka Witalina Bacaraszkina z wynikiem 197,1, a brąz zdobyła Greczynka Anna Korakaki z wynikiem 177,7
* trap pań: złoto wywalczyła Australijka Catherine Skinner z 12 punktami pokonując Nowozelandkę Natalie Rooney z 1-punktową przewagą, a brąz wywalczyła Amerykanka Corey Cogdell po wygranym tie-breaku z Hiszpanką Fatimą Galvez po 13 punktów
Szermierka: floret panów: złoto wywalczył Włoch Daniele Garozzo pokonując Amerykanina Alexandra Massialasa wynikiem 15:12 dla Włocha, a brąz wywalczył Rosjanin Timur Safin pokonując Brytyjczyka Richarda Kruse'a wynikiem 15:3

===

Program na 3. dzień Igrzysk z udziałem naszych:
13:40 Wioślarstwo - czwórka podwójna, repasaż 1 [K] (z udziałem Marii Springwald, Joanny Leszczyńskiej, Agnieszki Kobus i Moniki Ciaciuch)
14:00 Szermierka - szabla, 1/32 finału [K] (Marta Baeza Centurion [brazylia] - Bogna Jóźwiak)
14:20 Wioślarstwo - ósemka, bieg 2 [M] (z udziałem naszej osady w składzie: Zbigniew Schodowski, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak i Daniel Trojanowski)
15:00 Szermierka - szabla, 1/16 finału [K] (w nim: Shen Chen [Chiny] - Małgorzata Kozaczuk; Loreta Gulotta [Włochy] - Aleksandra Socha; Sofiya Wielika [Rosja] - ew. Bogna Jóźwiak)
15:00 Judo - do 57 kg [K] (w nim walka w 1. rundzie: Arleta Podolak - Lien Chen-ling [Tajpej]; 2. runda: ew. rywalką będzie Marti Malloy [uSA]; dalsze rundy w zależności od występu Podolak) - o medal
16:35 Szermierka - szabla, 1/8 finału [K] (ew. z udziałem Małgorzaty Kozaczuk, Oli Sochy i Bogny Jóźwiak)
16:40 Wioślarstwo - dwójka podwójna wagi lekkiej, bieg 4 [K] (z udziałem Weroniki Deresz i Martyny Mikołajczak)
17:00 Siatkówka plażowa - runda wstępna [M] (Piotr Kantor / Bartosz Łosiak - Nikita Lamin / Dmitrij Barsuk [Rosja])
17:10 Wioślarstwo - dwójka podwójna, bieg 3 [M] (z udziałem Artur Mikołajczewskiego i Miłosza Jankowskiego)
17:40 Szermierka - szabla, ćwierćfinał [K] (ew. z udziałem Małgorzaty Kozaczuk, Oli Sochy i Bogny Jóźwiak)
17:42 Kajakarstwo górskie - dwójki kanadyjki, pierwszy bieg eliminacyjny [M] (z udziałem Piotra Szczepańskiego i Marcina Pochwały)
17:50 Wioślarstwo - dwójka bez sternika, bieg 3 [K] (z udziałem sióstr Anny i Marii Wierzbowskich)
18:05 Żeglarstwo - RS:X, wyścigi 1-3 [M] (z udziałem Piotra Myszki)
18:05 Żeglarstwo - Laser, wyścigi 1-2 [M] (z udziałem Kacpra Ziemińskiego)
18:15 Żeglarstwo - RS:X, wyścigi 1-3 [K] (z udziałem Małgorzaty Białeckiej)
18:27 Kajakarstwo górskie - jedynki kajaki, pierwszy bieg eliminacyjny [K] (z udziałem Natalii Pacierpnik)
18:49 Pływanie - 200 metrów stylem motylkowym, bieg 5 [M] (z udziałem Jana Świtkowskiego)
18:50 Jeździectwo - WKKW, próba terenowa (z udziałem Pawła Spisaka na koniu Banderas)
18:56 Pływanie - 200 metrów stylem zmiennym, bieg 1 [K] (z udziałem Katarzyny Baranowskiej)
19:32 Kajakarstwo górskie - dwójki kanadyjki, pierwszy bieg eliminacyjny [M] (z udziałem Piotra Szczepańskiego i Marcina Pochwały)
20:17 Kajakarstwo górskie - jedynki kajaki, pierwszy bieg eliminacyjny [K] (z udziałem Natalii Pacierpnik)
--:-- Tenis ziemny - debel [M] (Łukasz Kubot / Marcin Matkowski - Roberto Bautista Agut / David Ferrer [Hiszpania]) /czwarty w tym dniu na korcie 3/
21:00 Szermierka - szabla, półfinał [K] (ew. z udziałem Małgorzaty Kozaczuk, Oli Sochy i Bogny Jóźwiak)
22:15 Szermierka - szpada, finały [K] (ew. z udziałem Małgorzaty Kozaczuk, Oli Sochy i Bogny Jóźwiak) - o medal
04:10/04:19 Pływanie - 200 metrów stylem motylkowym, półfinał 1/2 [M] (z ew. udziałem Jana Świtkowskiego)
04:36/04:45 Pływanie - 200 metrów stylem zmiennym, bieg 1 [K] (z udziałem Katarzyny Baranowskiej)

PS: Częściowo pisałem za pomocą klawiatury ekranowej.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do @mad85 i jego dywagacji na temat czy w danej dyscyplinie chce się zdobywać medale czy nie to brak słów. Idąc tym tokiem myślenia lekkoatleci nie powinni startować, bo mają Diamentowe Ligi i w ciula kasy za nie, siatkarze też nie, bo mają LŚ, piłkarze ręczni, bo mają LM i mógłbym wymieniać tak dalej. Skoro już zgodziłeś się reprezentować swój kraj to walcz do upadłego, aby go godnie reprezentować, a nie potem tłumacz się, że ją nóżka bolała, była przeziębiona, albo długo do Rio leciała. Wstyd Radwańska i tyle. Jedzie na Puchar Federacji i to samo się dzieje.

Nie bądź śmieszny. Wymieniasz cały czas imprezy 15-20 kategorii. Te wszystkie imprezy które mógłbyś wymieniać nijak mają się do ME/MŚ LM LE, rozgrywek ligowych w piłkę, wielkiego szlema, boksu zawodowego itd, NBA, TDF i wielu sportów których nie ma na igrzyskach. Zawodowi sportowcy mają poważniejsze imprezy i to jest fakt

Nie wiem po co niektórzy dalej będą zakłamywać rzeczywistość, to pieniądze decydują o prestiżu imprez.Igrzyska są ważne dla sportów 2 kategorii które dzięki temu mogą zwiększyć popularność, złapać sponsorów, zarobić coś za sukces, dostać emeryturę za medal.

 

A to nie wiesz, że puchar federacji jest także mało prestiżową imprezą tak samo jak Igrzyska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Człowieku to było ponad 15 lat temu 

Nie ważne kiedy to było, ważne że było. Koksował, drugim razem mu się po prostu upiekło a wiadome było, że też brał. Wstydem jest, że ktoś taki jest szefem związku.

 

Może i wygra Brazylia  Egiptem ale faktem jest, że według rankingu są niżej. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny sportowiec to taki który się koksuje ? Czyli co ci wszyscy wykluczeni ruscy z igrzysk to też byli świetni sportowcy ? To samo tyczy się Armstronga czy Marion Jones. 

Do kogo Ty porównujesz Szymona? To ludzi którzy całe życie kłamali a Szymonowi zdarzyła się wpadka,ale nikt go niezdyskwalifikował z Igrzysk i na pewno całe życie nie kokosował bo przecież zapewne [beep]yliard mialo testów a tylko jeden był pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zdarzyła się wpadka. Nie jeden a 2 to po pierwsze bo w wieku 16 lat wyrzucili go z ME juniorów a drugiej wpadki nie było PZPC wycofał go z Igrzysk w Atenach.

Prezentujesz śmieszną postawę bo bronisz koksiarza który koksował całe życie dlatego, że jest Polakiem. Oczywiście braciszek Szymona też przypadkowo koksował jak on.

 

Ale miałem napisać o Zielińskim, przypomniał mi się taki stary artykuł : http://www.sport.pl/inne/1,134593,16920845,Dolega_przylapany_na_dopingu__Polska_sztanga_na_koksie.html

 

Całe to towarzystwo jak i cały ten sport to wielkie koksiarstwo. Dawno powinni zalegalizować te koksowanie przynajmniej byłaby równa rywalizacja bez tego całego cyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zdarzyła się wpadka. Nie jeden a 2 to po pierwsze bo w wieku 16 lat wyrzucili go z ME juniorów a drugiej wpadki nie było PZPC wycofał go z Igrzysk w Atenach.

Prezentujesz śmieszną postawę bo bronisz koksiarza który koksował całe życie dlatego, że jest Polakiem. Oczywiście braciszek Szymona też przypadkowo koksował jak on.

Ja mam swoje zdanie na ten temat i chyba nie ma sensu ciągnąć tą dyskusję dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie ty możesz mieć zdanie skoro zaprzeczasz faktom. To, że koksował to fakt niezaprzeczalny i tyle. Zresztą w tym sporcie każdy koksuje ale nie każdy daje się tylko złapać.  Tacy ludzie nie mają prawa być działaczami a tu prezes związku, kiedyś był koksiarz ministrem sportu. Absurd.

 

@Umkwatata idąc twoim tokiem myślenia to Kowalczyk na zimowych też nie powinna startować bo kiedyś wpadła. Ruska swoją karę odcierpiała więc 2 razy nie można jej ukarać. Teraz jest czysta bo albo nie bierze albo nie dała się złapać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie 3. dnia Igrzysk w Rio:

STARTY POLAKÓW

Zacznę od wioślarstwa, w repasażu czwórki podwójnej pań polska osada w składzie Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch zajęła 2. miejsce przegrywając jedynie z Holenderkami i tym samym wystąpią w finale o medal, w ósemce panów polska osada w składzie: Zbigniew Schodowski, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak i Daniel Trojanowski zajęli ostatnie miejsce, a ogółem przedostatnie miejsce i tym samym powalczą w repasażu, w eliminacyjnym biegu 4 dwójki podwójnej wagi lekkiej pań Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak zajęły 2. miejsce i tym samym zagwarantowały udział w półfinale AB, jeśli chodzi o dwójkę panów to Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski zajęli 2. miejsce w biegu 3. i wywalczyli awans do półfinału AB, a w dwójce bez sternika w biegu 3. siostry Anna i Maria Wierzbowskie zajęły 3. miejsce w tym biegu i zapewniły udział w półfinale AB. Teraz szermierka i konkurencja szablistek, zaczynam od Bogny Jóźwiak, która rozpoczęła udział w 1/32 finału i zmierzyła się z Brazylijką Martą Baezą Centurion i wywalczyła awans do kolejnej rundy z powodu kontuzji Brazylijki wynikiem 4:2, kolejną rywalką w kolejnej rundzie była Rosjanka Sofia Wielikaja, która przegrała 4:15, w tej samej rundzie walczyły również Aleksandra Socha i przegrała z Włoszką Loretą Gulottą wynikiem 10:15, ale Gosia Kozaczuk jako jedyna dotrwała do kolejnej rundy wygrywając z Chinką Shen Chen po ciężkiej walce wynikiem 15:9, ale w 1/8 finału przegrała już z Tunezyjką Azzą Besbes wynikiem 12:15. Teraz judo i kategoria do 57 kg pań, Arleta Podolak w pierwszej rundzie walczyła z Tajwanką Lien Chen-ling i przegrała ipponem. Jeśli chodzi o siatkówkę plażową to Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Rosjanami Nikitą Laminem i Dmitrijem Barsukiem 0:2 (pierwszy set - do 14; drugi set - do 17). W kajakarstwie górskim zacznę od dwójek kanadyjek, Marcin Pochwała i Piotr Szczepański w pierwszym biegu eliminacyjnym uzyskali czas 115,36 sekund z 2 sekundami karnymi, a w drugim biegu eliminacyjnym niestety uzyskali gorszy czas 159,68 z 52 sekundami karnymi i tym lepszy czas uzyskali w pierwszym biegu eliminacyjnym, tym samym zajmując 11., przedostatnie miejsce, ale dający awans do półfinału, a w jedynkach kajakach, Natalia Pacierpnik w pierwszym biegu eliminacyjnym uzyskała czas 106,38 sekund z 2 sekundami karnymi, a w drugim biegu eliminacyjnym fatalnie uzyskując 167,18 sekund z 50 sekundami karnymi, tym samym lepszy czas uzyskała w pierwszym biegu eliminacyjnym zajmując 10. miejsce premiujące awans do półfinału. Jeśli chodzi o żeglarstwo to zacznę od klasy RS:X panów, Piotr Myszka po 3 wyścigach zajmuje 5. miejsce, w przypadku pań, Gosia Białecka po 3 wyścigach zajmuje 15. miejsce, a w klasie Laser panów, Kacper Ziemiński po 2 wyścigach zajmuje marne 33. miejsce. W jeździectwie, na próbie terenowym w konkursie WKKW swój udział zakończył Paweł Spisak na koniu Banderas z powodu upadku i tym samym zakończyła się polska przygoda z jeździectwem. Jeśli chodzi o pływanie to w 200 metrów stylem motylkowym panów, Jan Świtkowski zajął w 4. biegu 6. miejsce ze stratą do Laszlo Cseha 1,59 sekundy i był o włos od półfinału przegrywając z Chińczykiem Lu Zhuhao, a w 200 metrów stylem zmiennym pań, Kasia Baranowska zajęła w 1. biegu ostatnie miejsce, a spośród wszystkich też ostatnie miejsce i pożegnała się z dalszą rywalizacją. W tenisie, nasi debliści Łukasz Kubot i Marcin Matkowski przegrali z Hiszpanami Roberto Bautistą Agutem i Davidem Ferrerem wynikiem 0:2 (pierwszy set - 3:6; drugi set - 6:7, w tie-breaku 5:7), ale przygoda z polskim tenisem jeszcze się nie skończyła, bo czeka jeszcze mikst Łukasz Kubot i Agnieszka Radwańska.

 

FINAŁY

Gimnastyka sportowa: Wielobój drużynowy panów: złoty medal wywalczyli Japończycy w składzie: Ryohei Kato, Kenzo Shirai, Yusuke Tanaka, Kohei Uchimura i Koji Yamamuro z wynikiem 274,094 punktów, srebro wywalczyli Rosjanie w składzie: Denis Ablazin, Dawid Bielawski, Iwan Stretowicz, Nikołaj Kuksienikow i Nikita Nagorny z wynikiem 271,453 punktów, a brąz zdobyli Chińczycy w składzie: Deng Shudi, Lin Chaopan, Liu Yang, You Hao i Zhang Chenglong z wynikiem 271,122 punktów

Judo:

* panie - do 57 kg: złoto wywalczyła Brazylijka Rafaela Silva pokonując poprzez wazari Mongołkę Dordżsurengin Sumiję, a brązowe medale wywalczyły odpowiednio Portugalka Telma Monteiro pokonując Rumunkę Corinę Caprioriu poprzez yuko oraz Japonka Kaori Matsumoto pokonując Tajwankę Lien Chen-ling (tą, która pokonała w pierwszej rundzie Arletę Podolak) poprzez yuko i shido dla Tajwanki

* panowie - do 73 kg: złoto wywalczył Japończyk Shohei Ono pokonując Azera Rustam Orudżowa ipponem, a wcześniej wazari, brązowe medale wywalczyli odpowiednio Gruzin Lasza Szawdatuaszwili pokonując Izraelczyka Sagi Mukiego ipponem oraz Belg Dirk van Tichelt pokonując Węgra Miklosa Ungvariego tak samo jak w przypadku Gruzina ipponem

Pływanie:

* 200 metrów stylem dowolnym panów: złoto wywalczył Chińczyk Sun Yang z czasem 1:44,65, srebro wywalczył reprezentant RPA Chad de Clos ze stratą 0,55 sekund do zwycięzcy, a brąz wywalczył Amerykanin Conor Dwyer ze stratą 0,58 sekund

* 100 metrów stylem grzbietowym panów: złoty medal zdobył Amerykanin Ryan Murphy z czasem 51,97 sekund z rekordem olimpijskim, srebro zdobył Chińczyk Xu Jiayu ze stratą 0,34 sekund do zwycięzcy, a brąz wywalczył Amerykanin David Plummer ze stratą 0,43 sekund

* 100 metrów stylem grzbietowym pań: złoty medal wywalczyła Węgierka Katinka Hosszu z czasem 58,45 sekund z rekordem Węgier, srebro zdobyła Kathleen Baker ze stratą 0,30 sekund do zwyciężczyni, a brązowe medale wywalczyły ex-aequo Kanadyjka Kylie Masse i Chinka Fu Yuanhui ze stratą 0,31 sekund

* 100 metrów żabką pań: złoty medal wywalczyła Amerykanka Lilly King z czasem 1:04,93 z rekordem olimpijskim, srebro zdobyła Rosjanka Julia Jefimowa ze stratą 0,37 sekund do zwyciężczyni, a brąz wywalczyła Amerykanka Katie Meili ze stratą 0,56 sekund

Podnoszenie ciężarów:

* panie - do 58 kg: pierwsze dwa miejsca dla Tajek, w tym złoto dla Sukanyi Srisurat z wynikiem 240 (rwanie - 110 kg, z rekordem olimpijskim; podrzut - 130 kg), srebro dla Pimsiri Sirikaew z wynikiem 232 (rwanie - 102 kg; podrzut - 130 kg), a brązowy medal powędrował do reprezentantki Tajpeju Kuo Hsung-chun z wynikiem 231 (rwanie - 102 kg; podrzut - 129 kg)

* panowie - do 62 kg: złoty medal wywalczył Kolumbijczyk Oscar Figueroa z wynikiem 318 (rwanie - 142 kg; podrzut - 176 kg), srebro zdobył Indonezyjczyk Eko Yuli Irawan z wynikiem 312 (rwanie - 142 kg; podrzut - 170 kg), a brąz zdobył Kazach Farchad Charki z wynikiem 305 (rwanie - 135 kg; podrzut - 170 kg)

Rugby siedmioosobowe: panie: w meczu o złoty medal Australia wygrała z Nową Zelandią wynikiem 24:17, a w meczu o brązowy medal Kanada wygrała z Wielką Brytanią wynikiem 33:10

Skoki do wody: skoki synchroniczne z wieży 10 metrów: złoty medal wywalczyli Chińczycy Chen Aisen i Lin Yue z wynikiem 496,98, srebro wywalczyli Amerykanie David Boudia i Steele Johnson z wynikiem 457,11, a brąz zdobyli Brytyczycy Tom Daley i Daniel Goodfellow z wynikiem 444,46

Strzelectwo:

* karabin pneumatyczny 10 metrów panów: złoty medal wywalczył Włoch Niccolo Campriani z wynikiem 206,1 punktów z rekordem olimpijskim po zmianie przepisów, srebro wywalczył Ukrainie Serhij Kulisz z wynikiem 204,6, a brąz wywalczył Władimir Maslennikow z wynikiem 184,2 punktów

* trap panów: złoty medal wywalczył Chorwat Josip Glasnović pokonując Włocha Giovanniego Pellielo po dogrywce, ponieważ zdobyli po 13 trafieniach, w przypadku Chorwata strzelił w dogrywce 4 trafienia, a Włoch o 1 mniej, a brązowy medal zdobył Brytyjczyk Edward Ling z wynikiem 13 trafień pokonując Czecha Davida Kosteleckiego

Szermierka: szabla pań: Rosjanka Jana Jegorian pokonała w pojedynku o złoty medal rodaczkę Sofię Wielikaję wynikiem 15:14 dla Jegorian, a brązowy medal zdobyła Ukrainka Olga Charłan pokonując Francuzkę Marion Brunet wynikiem 15:10 dla Ukrainki

 

===

 

Program na 4. dzień Igrzysk z udziałem naszych:
14:00 Strzelectwo - pistolet sportowy, 25 metrów, strzelanie precyzyjne [K] (z udziałem Klaudii Breś)
14:00 Wioślarstwo - jedynka, ćwierćfinał 4 [M] (z udziałem Natana Węgrzyckiego-Szymczyka)
15:20 Wioślarstwo - dwójka podwójna, półfinał AB 2 [K] (z udziałem Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj)
16:30 Piłka ręczna - faza grupowa [M] (Niemcy - Polska)
17:00 Strzelectwo - pistolet sportowy, 25 metrów, strzelanie szybkie [K] (z udziałem Klaudii Breś)
18:00 Siatkówka plażowa - runda wstępna [K] (Kinga Kołosińska / Monika Brzostek - Jekaterina Birłowa / Jewgienija Ukołowa [Rosja])
18:00 Pływanie - 100 metrów stylem dowolnym [M] (z udziałem Konrada Czerniaka (?))
18:05 Żeglarstwo - RS:X, wyścigi 4-6 [K] (z udziałem Małgorzaty Białeckiej)
18:15 Żeglarstwo - RS:X, wyścigi 4-6 [M] (z udziałem Piotra Myszki)
18:15 Żeglarstwo - Laser, wyścigi 3-4 [M] (z udziałem Kacpra Ziemińskiego)
18:51 Kajakarstwo górskie - jedynki kanadyjki, półfinał [M] (z udziałem Grzegorza Hedwiga)
19:17 Pływanie - sztafeta 4 x 200 metrów stylem dowolnym, bieg 1 [M] (z udziałem polskiej sztafety, skład zostanie ogłoszny niedługo)
20:16 Kajakarstwo górskie - jedynki kanadyjki, finał [M] (z ew. udziałem Grzegorza Hedwiga) - o medal
20:30 Strzelectwo - pistolet sportowy, 25 metrów, półfinały [K] (z ew. udziałem Klaudii Breś)
20:45/20:55 Strzelectwo - pistolet sportowy, 25 metrów, finał [K] (z ew. udziałem Klaudii Breś) - o medal
22:05 Siatkówka - faza grupowa [M] (Polska - Iran)
22:30 Siatkówka plażowa - runda wstępna [M] (Reinder Nummerdor / Christiaan Varenhorst [Holandia] - Mariusz Prudel / Grzegorz Fijałek)
23:45 Boks - waga średnia, do 75 kg [M] (Tomasz Jabłoński - Daniel Lewis [Australia])
03:03/03:11 Pływanie - 100 metrów stylem dowolnym, półfinał 1/2 [M] (z ew. udziałem Konrada Czerniaka)
04:29 Pływanie - sztafeta 4 x 200 metrów stylem dowolnym, bieg 1 [M] (z ew. udziałem polskiej sztafety)
 
UWAGA: Godziny startów mogą ulec zmianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie ty możesz mieć zdanie skoro zaprzeczasz faktom. To, że koksował to fakt niezaprzeczalny i tyle. Zresztą w tym sporcie każdy koksuje ale nie każdy daje się tylko złapać.  Tacy ludzie nie mają prawa być działaczami a tu prezes związku, kiedyś był koksiarz ministrem sportu. Absurd.

Tak tak wszyscy koksiarze weź człowieku się nieośmieszaj.

A tak w ogóle jak tak atakujesz Kołeckiego to jesteś jakimś sprzymierzeńcem prezesa betona Wasieli? Bo Twoje słowa są absurdalne Kołecki reprezentował Polskę zdobywał medale a teraz jest świetnym prezesem,ale betonowi nie przetlumaczysz.

a idąc twoim tokiem myślenia to Kowalczyk na zimowych też nie powinna startować bo kiedyś wpadła. Ruska swoją karę odcierpiała więc 2 razy nie można jej ukarać. Teraz jest czysta bo albo nie bierze albo nie dała się złapać,

 

I tu w innej wypowiedzi sam negujesz swoją tezę bo wcześniej piszesz,że Kołecki jest niegodny by być prezesem oraz,żeby go nazywać sportowcem czystym..a tu bronisz ruską pływaczkę.Która jest w identycznej sytuacji albo nawet gorszej,ale jak wcześniej napisałem tobie się nie da przetłumaczyć po prostu masz kompleks Kołeckiego,albo jesteś jego głównym hejterem z względów które wyżej podałem.

Edytowane przez kamil32145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyli cie czytać, ze zrozumieniem ? Ja jej nie bronie tylko mowie o prawie. Prawo pozwala takim sportowcom startować po odcierpieniu kary dlatego Kołecki mógł dalej startować potem i dlatego ta ruska startuje teraz i wielu innych a traktowanie jej w sposób inny dlatego, że jest ruską jest śmieszne. Bo z ruskich zrobili kozłów ofiarnych przez politykę a od dawna wiadomo, że mistrzem szprycowania są amerykanie i to oni mają najlepsze laboratoria na świecie.

Co nie zmienia faktu, że tacy sportowcy nie powinni potem pełnić funkcji reprezentatywnych w sporcie po zakończeniu kariery w obecnej sytuacji prawnej.

 

Gdyby Kołecki miał trochę honoru będąc już tym prezesem nie wypowiadałby się osobiście na temat Zielińskiego mając w głowie własną karierę czy sytuacje swojego brata.

 

Doping był, jest i będzie i trzeba go zalegalizować wtedy rywalizacja będzie równa dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...