Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Evobox HD masz pełen catchup w normalnej (5 Mbps dla HD) jakości, taki sam z którego korzysta Evobox IP.

I tak jak już pisałem wielokrotnie jest to moim jest to bardzo przydatne i nowoczesne rozwiązanie.

Tylko trzeba mieć do niego infrastrukturę. PC+ jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była od francuzów to może by to jakoś działało. Od nich jest soft, natomiast reszta już nie.

U nas OTT idzie z "firmy trzeciej" czyli Atende (adresy *.redcdn.pl), które dostarcza też CDNy dla Playera (częsciowo też Ipla i Play Now) i jak to działa widać na codzień.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bugmenot napisał:

Na Evobox HD masz pełen catchup w normalnej (5 Mbps dla HD) jakości, taki sam z którego korzysta Evobox IP.

I tak jak już pisałem wielokrotnie jest to moim jest to bardzo przydatne i nowoczesne rozwiązanie.

Tylko trzeba mieć do niego infrastrukturę. PC+ jej nie ma.

Czyli kwestia " dogadania" się np z UPC albo Orange?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann Albo znalezienie partnera, albo po prostu lepsza kontrola nad obecną infrastrukturą. Nie wiem do końca jak to obecnie funkcjonuje, ale przecież był taki moment po starcie OTT, że parę dni były mega straty od paru dostawców bodajze do CDNa w Atmanie i nikt tego nie zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/RcDtU99d6zQ?t=28

 

@lukimann @_Artek_ Jeżeli chodzi o Francuzów, to oni na swoim rynku już dawno sobie poradzili z przejściem na właściwy model, gdzie Internet nie jest tylko uzupełnieniem, dodatkiem gdzieś ukrytym w menu, tylko stanowi podstawę oferty. DTH/IPTV/OTT - niejako zlewa się to wszystko w jedno, wygląda to jak jedna spójna aplikacja (z osobnym wyjściem na Netflixa czy Disney+). Satelita jest bardziej źródłem sygnału dla większości kanałów linearnych na żywo, aby nie obciążać serwerów. Zwykły użytkownik może nawet nie wiedzieć kiedy sygnał płynie z satelity, a kiedy z Internetu.

 

nouveaudecodeurcanal.jpg

 

G9 na filmie to jest ten sam dekoder, co nasz 4K UltraBOX+ (Technicolor). Tylko u nas dostosowano i wgrano stare oprogramowanie z dekoderów nc+, sięgające jeszcze czasów później n-ki. No i pilot jest inny, gdyż francuski ma mniej przycisków, podobnie jak ma to miejsce w streamingowych boxach. Kolorystycznie oprogramowanie zintegrowane jest z myCANAL, stąd na obu dominują czerwone akcenty. Nie wiem jak całość działa w praktyce, na papierze wygląda to co najmniej logicznie i spójnie.

 

Ja myślę, że polski C+ nie przebrandowił jeszcze oprogramowania z nc+ na CANAL+, bo przygotowuje się na podobny przeskok. Tak jak nie zmienili nazwy aplikacji nc+ GO, tylko w perspektywie czasu zastąpią ją nową aplikacją CANAL+. Podejrzewam jednak, że nie będzie to kopia oprogramowania z Francji, tylko przygotują coś albo z ADB albo na bazie Androida. Mam duże obawy jak to będzie wyglądało w praktyce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem...... niestety nie spodziewałbym się niczego poza zmianą logotypów u nas spółka chwali się że ui wszystkich modeli dekoderów jest spójne i to jest dla nich główna "zaleta"...... więc raczej nie będzie tam androida ani innych "bajerów" plus  jest taki że oprogramowanie jest dużo lżejsze od możliwości obliczeniowych dekodera przez co nie da się go zawiesić ale minusów jest dużo więcej......

A tu strefa "marzeń" abonenta c+ Polska......jedyna nadzieja w tym że dostaną telefon z francji i we francji powiedzą że we wszystkich krajach ui dekoderów ma być zunifikowane :D
 

 

Patrzcie rebrandowali pudełka  :D

 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ Myślę, że mimo wszystko muszą wprowadzić takie funkcje jak Start Over czy reStart. A to wymaga dużych zmian w oprogramowaniu. Jest to zbyt oczywisty trend rynkowy, tym bardziej, że konkurencja ze strony CP jak i IPTV/kablówek takie rozwiązania już wdraża. Gdyby chcieli się ograniczyć jedynie do zmiany logo, to już dawno by to zrobili. Bardzo możliwe, że w starszych dekoderach skończy się jedynie na zmianie skórki i logo ze względu na brak możliwości technicznych.

 

Mogę się jednak mylić i np. wprowadzą jedynie nowe dekodery DVB-T/IPTV/OTT z wyżej opisanymi funkcjami strumieniowymi, a np. poprzednie dekodery oleją, aby nie płacić ADB za nowe oprogramowanie. I chętnych na nowe rozwiązania będą przekonywać do wymiany dekodera, gdzie nie będzie dysku twardego i będzie można oglądać z wirtualnego dysku tylko wybrane programy do np. 7 dni.

 

Trudno ocenić stanowisko francuskiej matki w kwestii UI. Gdyby brać po uwagę dotychczasowe działania, to oceniłbym, że mają do tego obojętny stosunek i dają wolną rękę polskiemu oddziałowi. Jednakże dochodzi tutaj kwestia przejęcia M7 Group przez Grupę C+ i być może będą chcieli w jakiś sposób integrować rozwiązania z kilku państw w bardziej spójny system. Być może będą się wzorować na francuskim UI, ale oprogramowanie będzie innej firmy. Zobaczymy już niedługo... tak może w 2022. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przydałaby się podmiana kanałów do wersji HD. Tj. Metro HD, Puls 2 HD, Filmbox Arthouse HD, Filmbox Action HD, Filmbox Family HD, AXN Black HD, AXN White HD, MTV Music 24 HD, Eska TV HD, Eska TV Extra. oraz dodanie kanałów tj. Bollywood HD, MUSIC 4K ULTRA, Eroxxx HD, i może Eleven Sports 4K co wy na to? Jeszcze mogliby usunąć z listy kanałów Blue Hustler i Playboy TV HD są to śmieciowe kanały. Bo w zasadzie komu potrzebna erotyka w wersji soft? :D

a i usunięcie TVR,TVS i TV Okazje. z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...