Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Tomo21

Dawniej była. Sam osobiście pamiętam. Było to gdzieś ok. 2000 roku chyba. Było tak na 100%. Moi rodzice (bo to na mojego tatę była wówczas umowa z CYFRĄ+) mieli wówczas dekoder Mediasat.

Jakiś czas później rzeczywiście nastąpiła aktualizacja oprogramowania dekodera i własna lista kanałów skończyła się. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własna lista na Mediasatach była do samego końca. Wywoływana klawiszem E o ile pamiętam.Nowe oprogramowanie usunęło możliwość skanowania satelity.Pozostała tylko opcja Cyfra+.

Przy garstce polskich kanałów własna numeracja miała imho sens.Dzisiaj to zbędny dodatek.No chyba, że ktoś musi mieć TVP1 pod 1, bo tak miał całe życie i świat mu się wali jak ma nacisnąć 11 :D

 

MR od ITI miał od początku tą przewagę, że nie ograniczał się do dwóch dekoderów. Jeśli zgodnie z założeniem ktoś użytkuje dekodery w jednym domu/mieszkaniu wpięcie ich w sieć nie stanowi żadnego problemu i w niczym nie przeszkadza. Na pewno było to lepsze rozwiązanie niż przekładanie kart jak w CP czy ich zbliżanie jak działał pierwszy multiroom od Cyfry+. Widać nie wszyscy pamiętają ten wynalazek :D Gdyby Cyfra nadal trzymała się tego badziewia nikt by dzisiaj nie tęsknił za ich multiroomem. A, że Cyfra zawsze szła po kosztach, więc łatwiej i taniej było zaproponować dwie karty (chociaż fizycznie mogli ich udostępnić więcej) niż pisać soft na dekodery z obsługą multiroom.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy XXI wiek. Spory wybór telewizorów z wbudowanym tunerem DVB-S i slotem na moduły CI. Do tego liczną grupę użytkowników, którzy potrafią trochę więcej niż włącz/wyłącz i zmień kanał. 
Nie chcę wdawać się z bezsensowną dyskusję na temat wyższości telewizorów nad dekoderami bądź  dekoderów nad telewizorami. Pytam dlaczego operator nie pozwala wybrać klientowi formy odbioru? Teoretycznie jest to możliwe (nawet z kontrolą odległości na zasadzie spliterów bezprzewodowych).
Praktycznie operator ma takiego abonenta między plecami a udami.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście na giełdę to jedno wielkie nieporozumienie. Jaką to petarde ma C+ Polska że miałaby przyciągnąć inwestorów? Jeden kanał wlasny 4K, niedopracowana usługa ott będąca kopią francuskiego rozwiązania, paczka kanałów superpremium z ubozejaca ofertą? Udział wlasnych kanałów na poziomie 1%? Moim zdaniem nie ma nic co jest godne uwagi. Zwykła telewizja satelitarna i wytwornia. Tyle.

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, meckbar napisał:

To po co PC+ wprowadził nowy moduł CI do oferty? Gdyby nie była istotna z biznesowego punktu widzenia to żaden operator nie oferowałby modułu CI. 

Czyli jest wybór formy odbioru czy nie ma ?A to czy jest istotna biznesowo sam widzisz po sposobie oferowania modułu.

4 godziny temu, G2000 napisał:

A gdyby tak TVP kupiła udziały? ITI/C+ już i tak nadaje ich kanały. TVN romansuje z Polsatem i stworzy potężne vod. Taka współpraca C+ i TVP byłaby korzystna dla obu stron.

Żeby cos kupić trzeba mieć środki a TVP ich nie ma na własną działalność a co dopiero na zakupy podmiotów zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pawel napisał:

Czyli jest wybór formy odbioru czy nie ma ?

Sęk w tym, że jednoczośnie jest i nie ma (paradoks?)

Poczytaj jak chętnie wydają moduły swoim abonentom. Co innego mam w ICA, co innego słyszę od konsultanta i jeszcze inną wersję przedstawia lokalny dystrybutor.

"Profesjonalizm" w czystej postaci... Spróbuj dostać dwa moduły w ramach multiroomu - życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ew. zakup udziałów przez TVP to nie decyzja polityczna a biznesowa. Jak wspomniałem płacą ITI/C+ za nadawanie swoich kanałów. Gdyby mieli udziały to niejako sami sobie by płacili. Oprócz tego w swoim biurze reklamy mają kilka prywatnych kanałów. One też mogłyby być nadawane przez platformę C+. C+ rusza z OTT, wprowadzi dekoder. TVP nic takiego nie ma. Mogłaby się łatwo podczepić pod C+. C+ by mocna na tym zyskało. Jak TVP będzie potrzebowała pieniądze to dostanie. Przez ostatnie miesiące dobrze się spisała to nie będą szczędzili na nią grosza. O tym zakupie pomyślałem po przeczytaniu jak to Orlen przejmuje Ruch, łączy się z Lotosem i jeszcze kogoś może przejąć. Obecna władza chyba będzie sprzejała tworzeniu "gigantów".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był jakiś sensowny inwestor to by kupił te akcje PC+ bezpośrednio. A TVP gdyby chciało się w to bawić to by dawno kupiło transponder na HB dla siebie. Jak się skończyły plany wprowadzenia "narodowej platformy" przez P. Farfała przy okazji poprzednich rządów PIS pamiętamy ;).

 

Telewizja linearna się powoli zwija. W tym roku w brytyjskim Sky wyleciało już kilkanaście kanałów (parę dni temu ogłoszono zamknięcie trzech kolejnych MTV) i będzie tego coraz więcej. Trzy Disneye zaraz kończą emisję bo Disney chce "zachęcic" wszystkich do swojego streamingowego Disney+, gdzie zarobi znacznie więcej niż marne kilkunaście pensów za gniazdko.

 

U nas będzie to samo, tylko z 2-3 letnim opoźnieniem, jak zwykle. Zostaną najbardziej wartościowe kanały i te śmieciowe, których produkcja mało kosztuje. Docelowo pewnie fuzja CP i PC+ jeśli chodzi o satelitę bo jeszcze wraz z DVB-T2 urośnie im konkurencja naziemnie...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 10:39, kingofsouth napisał:

Ty piszesz poważnie? Mało ci TVP i propagandy na tym kanale?

Jestem przeciwny nawet myśleniu o takim pomyśle......

Propaganda to mało powiedziane. ;-)

W dniu 16.07.2020 o 11:38, Pawel napisał:

Żeby cos kupić trzeba mieć środki a TVP ich nie ma na własną działalność a co dopiero na zakupy podmiotów zewnętrznych.

Ty chyba tylko oglądasz TVP na kanale nr.11, na super wypasie dedykowanym sprzęcie od operatora, bo nie wiesz, że Kurek tylko zawoła i cyk 2 miliardy od prezesa wpada na ten twór. Jakby chcieli kupić podmioty zewnetrzne to pewnie to też by nie był problem. Państwo tylko musiałoby mieć w tym interes. 

Edytowane przez ircios
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CANAL+ Polska S.A. (poprzednio ITI Neovision S.A., “Spółka”) informuje, w nawiązaniu do komunikatu z 31 stycznia br. o rozważaniu przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji Spółki,  że złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego (“KNF”).

Spółka i jej akcjonariusze nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji co do przeprowadzenia oferty publicznej. Spółka będzie informować o kolejnych krokach po zatwierdzeniu prospektu przez KNF oraz rozważeniu warunków rynkowych i innych czynników.

 

Niezależnie od ostatecznej decyzji dotyczącej oferty publicznej, Groupe CANAL+ SA, akcjonariusz większościowy Spółki (będąca częścią grupy Vivendi SE) potwierdza, że zamierza pozostać strategicznym akcjonariuszem Spółki.

https://media.pl.canalplus.com/103117-canal-polska-sa-zlozyla-prospekt-w-komisji-nadzoru-finansowego

 

Czyli może jednak jakiś chętny na udziały jest... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może grupa Cyfrowy Polsat ;)

4 godziny temu, meckbar napisał:

Sęk w tym, że jednoczośnie jest i nie ma (paradoks?)

Poczytaj jak chętnie wydają moduły swoim abonentom. Co innego mam w ICA, co innego słyszę od konsultanta i jeszcze inną wersję przedstawia lokalny dystrybutor.

"Profesjonalizm" w czystej postaci... Spróbuj dostać dwa moduły w ramach multiroomu - życzę powodzenia.

Dlatego napisałem, że z biznesowego punktu widzenia to jest promil. Wprowadzili moduły na zasadzie bo wypada mieć w ofercie.Zawsze tak było.Zaczynając od Cyfry,przez nc+ na Canal+kończąc.Możesz się z tym nie zgadzać ale wpływu na to nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, meckbar napisał:

Spróbuj dostać dwa moduły w ramach multiroomu - życzę powodzenia.

Wyjątkiem są abonenci z dwiema gołymi kartami Cameleon MR. Dla nich jest oferta wymiany kart na 2 moduły. 

Być może kiedyś polityka się zmieni i każdy będzie mógł mieć w MR 2 moduły., choć osobiście w to nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już w innym miejscu ale nikt mi nie poradził w technicznej sprawie dekoderów - stąd ponawiam moje pytanie:

Potrzebuje informacje  które z oferowanych obecnie dekoderów Canal+ mają jednocześnie sygnał cyfrowy na HDMI i sygnał analogowy na gnieździe EURO. Chodzi o to, że duży główny TV mam na HDMI, a dodatkowo dwa mniejsze, uzupełniające w kuchni i pokoiku... Oczywiście chodzi o jednoczesne oglądanie tego samego, co na głównym.

Dawniej miałem ADB5800 i tam wyjscia nie chodzą równocześnie, trzeba wybrać jedno albo drugie, sprawdziłem że  w dsiw74 działają oba wyjścia ale interesue mnie jak to wygląda w nowocześniejszych dekoderach np premiumbox i innych /o ile mają one jeszcze gniazdo Euro lub composite wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...