Jump to content

Recommended Posts

Guest kingofsouth

Wszedłem dzisiaj w Smart Pack a tam taka miła niespodzianka :D

Sprawdżcie sobie , może też macie taką wiadomość.

36554231_1597857783674361_81345844270208

eleven.jpg

Guest kingofsouth

To miałeś farta. :D
Jak kupowałem telewizor to "smart pack" był ważny do kwietnia a ja w czerwcu brałem. Dobry i ten miesiąc.Mam teraz możliwość sprawdziić jak Eleven w 1080p śmiga. O czym wspominał już @bart18 jakiś czas temu.

Czyżby Eleven zrezygnował z przedłużenia praw do pokazywania Ligue 1?

Na stronie internetowej nie ma już informacji o tych rozgrywkach. 

MP Silva ma te prawa na nasz kraj?

Już nie Silva, tylko Al-Khelaifi i jego BeIN Sports sprzedaje prawa  :mrgreen:

Czyżby Eleven zrezygnował z przedłużenia praw do pokazywania Ligue 1?

Na stronie internetowej nie ma już informacji o tych rozgrywkach. 

Jak się nie opłaca, bo słaba oglądalność, to po co mają przedłużać? TVP tych praw też nie chciało, a już kiedyś CANAL+ dzielił je z nieistniejącym już Orange Sport, także ze względu na słabą oglądalność. Poza tym BeIN podwyższył cenę za prawa, od kiedy je sprzedaje.

Ze względu na współpracę C+ i Bein we Francji te prawa ciut bliżej Canal + raczej. To by się zgadzało częściowo z chęcią otwarcia nowych kanałów. Eleven po sprzedaniu udziałów CP nie będzie już kupować wszystkiego jak leci.

Mi się wydaje, że Eleven popełniło błąd nie dając żadnego magazynu mundialowego. Ciekawie byłoby posłuchać dyskusje alternatywną dla TVP.

Edited by Barti
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innych, usuniętych już postów.

Przy takim natężeniu meczów jakie pokazują w sezonie przyda się odpoczynek ekipie. Zresztą są mocno niektórzy aktywni w sieci.

A ja czekam niecierpliwie na start sezonu 2018/2019 La Liga,Bundesligi,oraz ew.Pucharu Anglii,bo te mistrzostwa w Rosji to mi się zaczęły już przejadać powoli.

Edited by ARTIPAPK

Ano faktycznie.Już na stronie Eleven nie reklamują się z Ligue1.Nawet tego nie przyuważyłem wcześniej.Ciekawe jak będzie z Super Bowlem?Czy przyszłe prawa będą kupować na transmisje czy też nie?

Myślę, że po stracie części praw do BL, cześć do LaLiga powinni Ligue 1 przedłużyć. Pewne, że nie miała ta liga dużej oglądalności, ale PSG na pewno wzbudzało zainteresowanie. Liga stratuje za równo miesiąc, wiec szybko rozstrzygniemy.    

No ciekawa sprawa z Ligue 1. Eleven niejako wyrwało ją swego czasu Canal+ a teraz nikt nie chce mieć tej ligi u siebie. I za bardzo się o nią nie stara...

Zaraz sie okaże że Elevenowi zostanie tylko połowa La LIgi, jakiś tam puchar Anglii, serie A, połowa bundesligi i tyle ;p i się skończy, a Solorz miał liczyć dolary ;p

Co tutaj dużo mówić - czas zweryfikował, że nie da się jednak za tak zaproponowaną cenę utrzymać takiej ilości praw. Tym bardziej, że skupili się głównie na ligach zagranicznych. Wielu lubi piłkę w TV oglądać, ale wciąż wielu nie jest w stanie dopłacać za jej oglądanie.

Świetnym przykładem jest Liga Mistrzów. W TVP1 solidny wynik, a w Canal+ 200-300 tys.

Na wyłączność będą mieć włoską i Puchar Anglii z ważniejszych praw. Hiszpańska i niemiecka z Canal+. Francuskiej zapewne nie będzie. Jest jeszcze zaplecze angielskiej ekstraklasy. Nie wiem jak z tymi mniej ważnymi ligami.

W sumie kto wie jak to wszystko by się potoczyło - przecież jak wchodzili na rynek to mieli mieć tylko francuską i włoską - bez hiszpańskiej. A jednak ta ostatnia z całej trójki jednak najbardziej popularna.

Na kanale sportowym chyb w Polsce nikt dawno nie zarobił. CP i NC+ mają swoje platformy, to jest wielka machina, a nie pojedyncze kanały sprzedawane za około 10zł, przy wy[beep]u milionów na prawa.

Dokładnie. Orange Sport już się zwinął, Sportklub dziś się w sumie nie liczy.

Oczywiście Eleven wciąż ma ciekawe prawa. Liga włoska, niemiecka, hiszpańska, LM EHF, Formuła 1, 1. Liga żużla, a za rok również PGE Ekstraliga. Wiele z nich to efekt współpracy z innymi nadawcami, ale mimo to można stwierdzić, że ich oferta nie jest zła.

Chociaż ciekawe co pokaże przyszłość.

No ciekawa sprawa z Ligue 1. Eleven niejako wyrwało ją swego czasu Canal+ a teraz nikt nie chce mieć tej ligi u siebie. I za bardzo się o nią nie stara...

Oglądałem Eleven od początku jeszcze przez ich stronę i Ligue1 było praktycznie ich pierwszą zdobytą ligą. Zaczynali od sporej dawki właśnie tych rozgrywek. Z czasem się okazało, że z oglądalnością jest marnie i teraz mamy sytuację, że jest jak sierota. Dominacja PSG nie pomaga, a jakiś czas temu naprawdę można było z przyjemnością spojrzeć na francuskie kopanie. 

Utrata części La Liga to jest szok. Tak jak Bundesligę można było jakoś przełknąć to już hiszpańskie rozgrywki co kolejkę bez meczu Barcelony lub Realu ogromnie tracą wartość. 

Dziwią mnie opinie, że "nic się nie dzieje", "to kwestia tego, że podrożała La Liga". Gdyby byli tak poważnym graczem jak się określają to by nie utracili oczka w głowie. Z piłki to właśnie zmagania Królewskich i Blaugrany były coś warte.

Teoretycznie nadal warto abonować te kanały bo cena nie jest wygórowana. Będąc jednak abonentem CP dostało się mocnego liścia w twarz z tym podebraniem dwóch lig piłkarskich. 

Jestem ciekawy czy po transferze Ronaldo nie będzie kolejnego ataku ze strony NC+ na SERIE A. Tylko czy to możliwe po przejęciu przez CP?

Fakt, @breaking, a Eleven wystawiło się na licytację - kto chce kupić tonący okręt? :)

Ciekawe też, że w Wielkiej Brytanii i Irlandii od razu wystartują z dodatkowym udziałowcem. Czyli IMG, z którym będą współpracować przy produkcji i będą mieć mniejszościowy pakiet.

Tylko że tam od razu wiadomo jak będzie wyglądać taka współpraca. Przynajmniej ogónikowo. A w przypadku Telewizji Polsat, to wciąż nic nie wiadomo jak będą chcieli to wykorzystać.