Jump to content

Recommended Posts

Ale może warto wyrażać się bardziej precyzyjniej, że chodziło o "podebranie Części praw", mecze 2 i 4 wyboru :)

Oglądałem Eleven od początku jeszcze przez ich stronę i Ligue1 było praktycznie ich pierwszą zdobytą ligą. Zaczynali od sporej dawki właśnie tych rozgrywek. Z czasem się okazało, że z oglądalnością jest marnie i teraz mamy sytuację, że jest jak sierota. Dominacja PSG nie pomaga, a jakiś czas temu naprawdę można było z przyjemnością spojrzeć na francuskie kopanie. 

Utrata części La Liga to jest szok. Tak jak Bundesligę można było jakoś przełknąć to już hiszpańskie rozgrywki co kolejkę bez meczu Barcelony lub Realu ogromnie tracą wartość. 

Dziwią mnie opinie, że "nic się nie dzieje", "to kwestia tego, że podrożała La Liga". Gdyby byli tak poważnym graczem jak się określają to by nie utracili oczka w głowie. Z piłki to właśnie zmagania Królewskich i Blaugrany były coś warte.

Teoretycznie nadal warto abonować te kanały bo cena nie jest wygórowana. Będąc jednak abonentem CP dostało się mocnego liścia w twarz z tym podebraniem dwóch lig piłkarskich. 

Jestem ciekawy czy po transferze Ronaldo nie będzie kolejnego ataku ze strony NC+ na SERIE A. Tylko czy to możliwe po przejęciu przez CP?

Mecze Barcelony I Realu jak i gran derbi będą i  w Eleven i w  C+ więc nie siej plotek. Serie A przedłużone i Eleven zapowiedziało że nie będzie się dzielić.

Ale może warto wyrażać się bardziej precyzyjniej, że chodziło o "podebranie Części praw", mecze 2 i 4 wyboru :)

No właśnie, takim zachowaniem straciłem szacunek do Eleven jako marki. Zabrali ludziom z dnia na dzień mecze, które obiecywali na cztery lata. :)

OK. Tu mogłem się pomylić, ale reszta pewna.

Edited by Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). Z dyskusją o ligach, meczach itp. to do działu "Sport" na forum i do odpowiednich tam wątków.

Polsat i Eleven na pewno będzie miał duże szanse w pozyskaniu Ekstraklasy i/lub Premier League.

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.

W każdym razie mecze lalusia Ronaldo grającego przeciwko Milikowi i Zielińskiemu zobaczymy tylko w Eleven :)

Nie mów hop, bo mogą się dogadać z Polsatem(a właściwie Polsat sam ze sobą się dogada) i wymyślą jakąś sublicencję.

W sumie kto wie jak to wszystko by się potoczyło - przecież jak wchodzili na rynek to mieli mieć tylko francuską i włoską - bez hiszpańskiej. A jednak ta ostatnia z całej trójki jednak najbardziej popularna.

No właśnie, kto wie czy w ogóle kupiliby tę ligę, gdyby wtedy byli pewni, że uda im się zgarnąć ligę hiszpańską. Nastawili się na Włochy i Francję plus liga szkocka i belgijska, a potem ta La Liga trochę ich pierwotne plany pokrzyżowała. Dla mnie osobiście gadanie o oglądalności jest mitem. Ludzie płacą za paczkę, więc nieważne czy oni zrobią 2 czy 8 meczów - opłatę mają taką samą. 

Nie jest mitem, bo jeśli ludzie czegoś nie oglądają to rezygnując z tego automatycznie wzrasta zysk, bo nie muszą marnować aby to wykupić. Wchodząc na rynek brali co było możliwe, teraz mogą sobie kalkulować co opłaca się kupować, a co nie. 

Kalkulację mają do bani skoro kupili tylko połowę najlepszej ligi w Europie.

Tym krokiem na pewno nie zjednali sobie kibiców.

Kibice się rozpuścili i już zapomnieli jak oglądali po 3-4 spotkania na weekend za 3x większą kasę ;).

Z Eleven lepiej już było, a niektórzy byli wielce niezadowoleni. To teraz trzeba będzie płacić za 3 pakiety.

Kalkulację mają do bani skoro kupili tylko połowę najlepszej ligi w Europie.

Tym krokiem na pewno nie zjednali sobie kibiców.

Ale o jakim zjednaniu ty mówisz ? To jest biznes i wyciśnięcie z klienta ile się da. Praw też drożeją i co z tego, ze kupili by całą jakby zysk się zmniejszył bo przecież klienci podwyżki to by z entuzjazmem by nie przyjęli. Ile osób zapłaciło by więcej te 5 zł przykładowe ? Byłby większy jazgot niż po podziale praw. To taka sama kalkulacja jak wybór co opłaca się kupić bo przecież ten biznes nie polega na tym aby skupić do siebie wszystkie prawa pozbawiając ich konkurencji a na tym aby umieć sprzedać zakupione prawa tak aby na tym dużo zarobić. 

Edited by mad85

Wydaje mi się żę od momentu gdy Eleveny kupił Polsat.  Eleven przestał się w ogóle starać. Przykład Ligue 1 oraz sublicencja na pozostałe ligi  jest aż nadto dobitna.

Sublicencja nastąpiła znacznie wcześniej, więc odniesienie do tego faktu nietrafione. Z prawami do, jak to pisaliście wcześniej "niszowej Ligue1" nic jeszcze nie jest pewne.

Nie jest mitem, bo jeśli ludzie czegoś nie oglądają to rezygnując z tego automatycznie wzrasta zysk, bo nie muszą marnować aby to wykupić. Wchodząc na rynek brali co było możliwe, teraz mogą sobie kalkulować co opłaca się kupować, a co nie. 

Ale co marnują? Prawa do ligi przecież kupili całe. Nie podejrzewam, żeby mieli taki warunek, że mogą pokazać np. dwa mecze, a za resztę muszą dodatkowo płacić. 

Sublicencja nastąpiła znacznie wcześniej, więc odniesienie do tego faktu nietrafione. Z prawami do, jak to pisaliście wcześniej "niszowej Ligue1" nic jeszcze nie jest pewne.

Największym sukcesem Eleven, że przedłużyli Serie A, która przeżywa rozkwit w Polsce z powodu dużej liczby polskich graczy. Nadal te 11.90, które płacę za trzy kanały Eleven jest bardzo atrakcyjną ceną. ;)

Jakoś wyniki oglądalności tego nie pokazują. Nie ulega wątpliwości, że Eleven jest rajem dla fanów Serie A i F1, ale to w zasadzie wszystko, bo nawet fani Bundesligi mogą narzekać, że o La Lidze nie wspomnę. Obecnie dla mnie kanały niespecjalnie warte uwagi.

Ale co marnują? Prawa do ligi przecież kupili całe. Nie podejrzewam, żeby mieli taki warunek, że mogą pokazać np. dwa mecze, a za resztę muszą dodatkowo płacić. 

O tym się właśnie nieoficjalnie mówiło, mnie np. dziwiło że taka 2 Bundesliga jest pokazywana w znacznie szerszym wymiarze niż francuska, naprawdę lepiej się oglądała?

Edited by bart18

Największym sukcesem Eleven, że przedłużyli Serie A, która przeżywa rozkwit w Polsce z powodu dużej liczby polskich graczy. Nadal te 11.90, które płacę za trzy kanały Eleven jest bardzo atrakcyjną ceną. ;)

Do tego największym plusem posiadania SERIE A stał się transfer Ronaldo. Sam nie jestem jego fanem, ale wiem że sporo ludzi tylko dla niego było "fanami Realu". Teraz możliwe, że przeniosą uwagę na mecze Juventusu.

Kanały Eleven Sports na tą chwilę mają wg mnie optymalne prawa do transmisji sportowych, powinni postawić jeszcze na ligę francuską, ostatecznie w podobnych proporcjach jak liga hiszpańska między nimi, a C+.